Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdad napisał(a):
Ale na zmartwienia najlepsze zakupy, moze tez dzis cosik zmowie na allegro ale taki jest wybor ze nie moge sie zdecydowac;/

Ja też jak patrze na te wszystkie rzeczy to wszystko bym chciała, bo wszystko takie słodkie i śliczne. Od jakiegoś czasu choruję na te śpioszki: http://www.4yourbaby.pl/produkty/111535/111535-1n.jpg ale cena koszmarna - najtańsze jakie znalazłam to ponad 60zł.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba gratuluje zdrowej dziewczynki i nic sie nie martw wszystko bedzie dobrze 😉

Witam nowe Mamusie na forum !

U mnie mala dolina, duzo stresow mialam i troszke sie u mnie pokomplikowalo, ale czytam Was codziennie moje drogie, poprostu wole pomilczec ostatnio.

Co niezmienia faktu, ze cieplutko wszystkie Was pozdrawiam Mamuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala śliczne te śpioszki.
Dodi ja też czasami wstępuję do Pepco i ostatnio widziałam tam śliczne rzeczy dla maluszka i już miałam się skusić i kupić parę ale wcześniej postanowiłam że dopiero po usg połówkowym zacznę robić zakupy więc się powstrzymałam i tylko pooglądałam te ciuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja z koncentracja to tragedia..polowy nie pamietam i jakas mniej kumata jestem 🙂 A co do tego lozyska..musze chyba ochlonac bo narazie strasznie sie tym stresuje!Ale mam nadz.zr mi przejdzie i zaczne sie zachowywac normalnie i nie sikac w gacie ze strachu! Aczkolwiek jak to sila sugestii - juz mnie podbrzusze ostro rozbolalo 😞

No wlasnie chyba namowilyscie mnie na to Pepco..u nas w Piasecznie jest to moze sobie podjedziemy 🙂 A co do spiochow Nirmalka - to ja bym sobie je kupila 🙂 Bez przesady..jedne drogie spiochy mozesz miec dla bobasa 🙂Ja mam upatrzone na allegro i tez tanie nie sa...ale co tam - moge nam i drozsze fundnac!

Dzieki za dobre slowa Kobietki..ja panikara z nerwica lękowà, wiec mi nic nie pomaga:P Panika i juz...ale mysle ze sie ogarne jakos 🙂

Helenka chyba w normie..choc 450g to chyba sporo..ale lekarka powiedziala, ze wszysciutko w idealnym porzadku i normie wiec... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my we drodze wiec na tel was sledze. Supernaba ja jakos wiedzialam, ze helenka to ona I tyle.no ale gratki raz jeszcze. Dodi szczescie we nieszczesciu, ze nice wami sie nie stalo .Z tym roztargmieniem to porazka ilex ja sie nalatam w gore I dol bo zapominam com mialam zrobic...ogolnie lipka I dodatkowo mala kolo nogi hehe .
A co do meza przy porodzie to ja we sumie nie mialam takiej dyskusji on oczywiscie byl I asystowal. Ale ja mialam te obawy przed tym, na com on sie napatrzy...niepotrzebnie. Ale to indywidualna sprawa I kazdy wie com mu lepiej sluzy. Up mnie jeszcze bylaws tesciowa bo take wyszlo I nie zaluje . I nie wiem jak up was, ale up mnie to lustro we suficie specjlne bylo dla mamci...powiem szczerze, ze nie pamietam nawet czy patrzylM..bo takiej wrazenia. Tak jak Agadka pisala ja podobnie srednio kumalam com sie dzialo dookola 🙂
Jeszcze dwie godz drogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - ale daleko ten lekarz! Niezla wycieczka...

A my wlasnie zakupilismy fure dla Helenko 🙂W dobrym stanie, ladny kolor niebieski! Potem wkleje linka 🙂

A co do asysty meza..to ja chcialam i on sie laskawie zgodzil..mowil ze zemdleje, ale uspokoilam go, ze w razie co go ocuca :P No a teraz przy ew.cesarce to chyba nici z tego:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Magda - ale daleko ten lekarz! Niezla wycieczka...

A my wlasnie zakupilismy fure dla Helenko 🙂W dobrym stanie, ladny kolor niebieski! Potem wkleje linka 🙂

A co do asysty meza..to ja chcialam i on sie laskawie zgodzil..mowil ze zemdleje, ale uspokoilam go, ze w razie co go ocuca :P No a teraz przy ew.cesarce to chyba nici z tego:/


super! macie bryke 😁
przeciez nie wiadomo jeszcze czy bediesz miec cesarke nie masz lozyska przodujacego poki co bo jest za wczesnie to stwierdzic pozatym tak jak pisalam przy cesarce chyba tez moze byc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi całe szczęście, że nic się nie stało!!! Powiem Ci szczerze, że jeżeli chodzi o zapominanie i ślamazarność to chyba normalna sprawa w ciąży, bynajmniej u mnie tak jest. Co chwilę czegoś szukam, potem płaczę jak nie mogę znaleźć... jak niosę kubek z herbatą to zawsze coś wyleję, dziś córce niosąc rosołek też porozlewałam..ale to chyba już tak jest...Zdarzyło mi się, że cukier miałam w lodówce a musztardę w mikrofali 🙂 Także nie przejmuj się to chyba u nas ciężarówek chyba normalne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka no to pewno zaley od szpitala...nie zdziwilabym sie, gdyby w wiekszosci polskich szpitali tatus nie mogl asystowac przy cesarce . Ale....Superbaba, nie wiadomo przeciez nic jeszcze. Na pewno nie bedzie takiej potrzeby .
My mamy daleko do lekarza ale akurat we Cleveland polecona lekarka I specjalisci swiatowej slawy wiec warto. Ella juz lepiej wiec pewno to nasza ostatnia wizyta...mamy nadzieje.
Dorotka, wrzuc fotke karocy dla Helenki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - zawsze warto jezdzic do najlepszych lekarzy!

Agadka - no niby jeszcze nie, ale jest naprawde nisko i wyglada juz na przodujace..a propos podniesienia mowila tak mocno bez przekonania:/ Ale ostatecznie ok 26 tyg sie okaze...a moja ginka tez nie pocieszyla, ze teraz tylko sie oszczedzac a potem to juz bedzie kazala plackiem lezec:/ Nie chce narazie o tym myslec, ale wiecie jak to jest - trzeba przetrawic info a i tak stresa masz...

Taka jestem bez zycia, jakby ktos wyssal ze mnie sily i emocje...smutna, zgaszona...pewnie stres sie odbija z 2 dni plus informacja zdolowala. Jedziemy do domku..niedobrze mi okropnie, rzygac sie chce:/Napisze juz z wyrka...buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo gratuluje 🙂 przeczucia się sprawdziły i będzie śliczna Helenka 🤪

u nas w spzitalu przy cesarce nie można miec przy sobie nikogo, więc mój mąż będzie mógł tylko zerknąc na synka jak bedziemy wyjezdzac z sali operacuyjnej na oddział 🙂 a potem 2-3 dni nie mzoe nas odwiedzac bo i tak nie wyjde do niego-nie bedzie mozliwosci bo 1 dziec trzeba lezec plackiem 2 dnia po obiedzie mozna wstac ale to jest nielada wyczyn wiec dopieor 3 dnia moze uda mi sie wyjsc do meza:P zobaczymy

co do wózka to ja tylko ogladama le nie mam w planach kupowac wiec tylkos obie obserwuje 😁
Superbabo wasz wózek jest naprawde świetny, i zapłaciłas za niego 1050 zł tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny czytam 50stron potem skrobie wiadomosc przez 10 minut i co?! i zniknela mi moja wypocina!!! o zesz kur...!!! czlowiek sie stara zeby wszystko zapamietac i gowno!
Suuperbaba gratulacje Helenki i zakazuje ci sie denerwowac! trzeba cie na strachy wziac to moze poskutkuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki kochane kobiety..co bym bez Was zrobila 🙂

Maiha - za wszystko 1050zl 🙂 Jest git malina!

D-brycz / biedulo..to zlosc dopiero ogarnia!Raz tak mialam i ostro kurwilam 😜

A w ogole Magdaluke - to okazuje sie, ze moje przygotowania i calosciowr golenie nie poszlo na marne! Bo okazalo sie, ze dzidzi badaja normalnie ale lozysko i szyjke badala mi usg dopochwowym...wiec sie rozbieralam...szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbaba szyjke tak ale lozysko 😲 pierwsze slysze nie mialam pojecia mnie przez powloki brzuszne poiwedziala ze nie jest tak bardzo nisko
wozeczek super

d brycz wiem !! mozna sie zdenerwowac i po prostu odtawic laptopa z nerwow jak ja hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak mi się przypomniała taka drobnostka jeszcze z pierwszej ciazy ale może komuś się przyda:P

Ja nim poszłam do szpitala zrobiłam mężowi listę na której napisałam co musi załatwić w urzędach jak się dziekco już urodzi tzn. jakie dokumenty potrzebuje by zarejestrować dziecko bo urodzenie dziecka trzeba zgłosić w ciągu 14 dni od dnia narodzin w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce urodzenia dziecka. Należy zabrać ze sobą dowody osobiste obu rodziców oraz odpis aktu małżeństwa. Należy też wcześniej ustalić imiona dziecka, bo sporządzanie aktu wiąże się z ich podaniem, no i nr pesel trzeba załatwić więc to takie sprawy które jak najszybciej tatuś powinien załatwić 🙂

należy także:

zameldować dziecko (a także: zgłosić w spółdzielni mieszkaniowej)
zgłosić w przychodni (wypełnić kartę o wyborze lekarza)
zgłosić do ZUS-u (jeden z pracujących rodziców; w miejscu pracy)
wyrobić kartę ubezpieczenia zdrowotnego, czyli tzw. kartę chipową (na Śląsku)
odebrać pieniądze z ubezpieczenia (wiele firm ubezpieczeniowych proponuje w ramach ubezpieczenia jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha - ale zalatwiania!!!Szok 🙂

Dodi - spokojnie...gorsze i lepsze dni to norma u nas 🙂

Ja zryczana leze w lozku...ciagle siku mi sie chce, boli dol brzucha..juz sie wkrecilam i teraz boje sie nawet wlasnego cienia 😞 Z dupy to wszystko,..jak sie neu ogarne i nie opanuje to bedzie zle:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...