Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magdad napisał(a):
madzia: nio na upale cukier moze spasc 😞 a ty mialas po obcizeniu chyba niziutki nie? spróbuj wtdey szybciutko napic sie soku pomaranczowego alebo wciaz taka zwykła "krówke". Jezeli to cukier to działa najszybciej i powinno po chwilce ulzyc .. AAAA z ta laleczko to sa moje horrory... strasznie sie boje takich ...... kiedys byl taki film o lalce chyba Chuki, jak horrory uwielbiam tak tgeo nie daje rady i z krzykiem wylaczam telewizor ehhe


Madzia, no zjadlam kanapke z maslem orzechowym i dzemem na szybko...w ogole no nie kumam juz tych cukrow bo fakt, poniezj nory mialam po 3 godz ale kazali sie tym nie przejmowac. Ja to Ciebie kobito podziwiam, naprawde....Tak dajesz rade!!!! I ciesze sie, ze Twoja ciaza tak ladnie ( tfu tfu) idzie....znam takiego mega wczesniaka, co prawie rok w szpitalu przebywal, bo mama wlasnie cukrzyk i sie pokomplikowalo. WIec Ci mocno dopinguje caly czas!
A laleczki to tak jak klauny...... 🤪
A swoja droga to chce pojechac do Nowego Orleanu i wejsc sobie , zobaczyc do takiego sklepu voodoo....uuuuuuu, strach sie bac. W ogole bym chciala tak ogolnie pojechac, bo ponoc miejsce swietne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
aguska101 napisał(a):
Anyaz,Agadka teraz patrze ze wy macie taka sama date porodu 😁 a akinimod dzien za wami 😆


ciekawe która będzie pierwsza :P ja jakoś mam przeczucie, że albo nie dotrzymam, albo urodzę baaaardzo po terminie 😮


Ja kiedys zle spojrzalam, i mi sie wydawalo, ze Anyaz tak samo jak ja ma i to jeszce moze ALexa 😜 hehe. ALe w sumie 2 dni roznicy. Duzo was ma ten sam termin na 16tego. Zobaczymy juz niedlugo , kto i kiedy. A Nirmala ma chyba termin na dwa dni przede mna a juz sie szykuje do rodzenia 😜 Halo, halo, wszystkie tak pedza!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska, prawie sie poryczalam, jak sobie poczytalam. Jak nic Twoja Amelka wymodlona i ochroniona...Boziu, jak so,bie pomysle ile moze byc takich aniolkow, przez bucy lekarzy, to mi sie slabo robi....
A ja wiecie codziennie znajde czas na swoja ksiazke. Teraz walkuje Bastion Kinga, dlugggggggggaaaaa ale fajna, wiadomo, jak to King.
Strzauka, ja na Twoim miejscu bym te ostatnie dni sie objadala , wyszla na kolacje czy obiad, spala ile sie da i pofikala z mezem, jesli masz taka ochote. Bo pozniej bedzie ciezko 😉
Agadka, jak tonikt CIebie nie slucha 🙃 ja wiem, ze jest dieta karmiacych, ale chyba w kazdym kraju a nie tu. Nikt mi nic nie mowil na temat karmienia a mojej diety, sama wiedzialam co i jak. Ale nie ma tu w ogole jakiegos specjalnego podejscia do tematu. Z tym, ze trzeba tez tak naprawde wyczaic, co dzidzi szkodzi a co nie...to juz bardziej metoda prob i bledow... 😞 a ja tak naprawde, dopoki nie musialam stosowac diet na alergie Elli i oczywiscie, na moj woreczek, to specjalnie jakos mocno nie uwazalam i nic jej nie bylo. WIec troche to indywidualna sprawa, jakby nie bylo. Ale ja sie rozpisuje dzisiaj...wybaczcie, ale siedze przy kompie, mala spi...tyle co pranie zrobilam, ide rozwiesze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chcialabym sie wychylać z kolejki ,ale ja tez moge urodzic wczesniej.
Tak naprawde od wczoraj sie jakos dziwnie czuje, boli mnie podbrzusze jak na okres i do tego dzisiaj mam czeste skurcze macicy, nie dlugie takie i nie silne, ale teraz wieczorem sie nasiliły ( tak co 5-10 min i trwaja jakis 5sek) Nie są jakies mega,ale dyskomfort czuje. No i zajrzalamlusterkiem jak wyglada mojamala i tak jakby wyglada inaczej ,nie mam pojecia jak wyglada rozwarcie i nie chce sie martwic na zapas. Dobrze ze jutro na 13sta mam wizyte u lekarza i sie dowiem czy bedzie cos wczesniej czy wszystko w normie ;-) Chociaz i tak mam przeczucie ze nie dotrzymam do 02 sierpnia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dzisiaj prawie caly dzien przed tym laptopem kurcze,ale najlepiej mi na sofie ehheh
Ja tez mysle Strzaleczko kozystaj i wcinaj o mezu juz nie wspomne,bo moj juz czeka na ten 38 tydz zeby pobaraszkowac 🤪 teraz przy tych skurczach wole nie ryzykowac 😮
A z tym karmieniem to jest tak jak mowisz Madzia zalezy od dziecka ja przy Amelce po miesiacu karmienia juz prawie wszystko jadlam 😉 na poczatku sie tylko pilnowalam,albo probowalam malymi porcjami zeby sprawdzic czy jej nie szkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina ulala czyzbys zaczynala rodzic 🤨
Rozwarcia bardzo przez lusterko nie zobaczysz,bo to polozna dosc gleboko paluchy musi wlozyc zeby to ocenic 🤢 ale skurcze kurcze jak beda co 5-10 min ale dluzsze by musialy byc raczej tak ok 20-30sek to juz cos.
Obserwuj i licz i pisz nam
Trzymam kciuki
U ciebie juz 38 tydz wiec moze sie zaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia: ciesze sie ze juz lepiej, i ze tescowac Was zabiera, bo odpoczniecie i nei bedziecie same 🙂 a co do cukrzycy to powiem Ci szczerze gdyby nie Owsiak i jego pompy to nie wiem jak by wszytsko sie potoczylo 😞 Przed ciąża pilnowalam diety a i tak byla kicha. A tu udalo sie dostac na ten czas pompe i wszystko sie uregulowalo a i podjadam ostro 🙂. Spadki mam i to czasem bardzo silne, najgorsze w nocy bo sie budze i lapie za sok, a maz zawsze przerazony ale taki urok 🙂 Ale jestem pełna wiary ze Piotrus bedzie zdrowy, musi byc 🙂
aguska: podziwiam Cie za deterrminacje, kurcze gdybys sie nie postawila to aza strach myslec. A tak to macie corcie i w ogole. Ehh rozklejam sie
Dominika: trzymamy sie planu: 😎 teraz strzauka, pozniej maiha a pozniej musimy ustwic kolejke 🙂 heheh Ja bede znala termin cesarki w srode. Ponoc kolo 4.08 ale to chyba sobota wiec nie wiem w ktora strone przesuna 🙂 A tak powaznei to coraz bardziej przerazona jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki kochane...wiadomo,ze jak sie nasilą to wezwe karetke nawet w nocy i pojade,przeciez sama porodu nie odbiore ;-) hehe w sumie mam psa,ale nie jestem pewna czy by sobie poradzil ;-)))))
Zartuje oczywiscie,jakby co to dam Wam znaka,ale przed szereg nie chce sie wcinac ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie z tym czopem to nie wiem jak jest. Bo caly czas mialam jakas dziwną zoltawą wydzieline,a dzisiaj mi dziwnie leci i jest jakas galaretowata i taka bardziej bialai jest jej wiecej.. To raczej nie czop,ale dziwne zjawisko. Kazda ciaza inna i nie wiadomo o co chodzi ;-) Troszke sie denerwuje,ale tak jak mowicie, porod u mnie coraz blizej - nie unikne tego hehe ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Anyaz,Agadka teraz patrze ze wy macie taka sama date porodu 😁 a akinimod dzien za wami 😆

No ciekawe, ktora pierwszy urodzi. Ja stawiam na siebie, bo jakos unparliamentary sie a 30 lipca 😉
Aguska to Amelka rzeczywiscie jak cud wymodlona i chyba matczyna intuicja ci podpiwiadala, zeby sie nie poddawac 🙂
Mauapaulina to moze rzeczywiscie bedziesz przed Strzaua skoro the skurcze masz 😮
Magdaluke to fajnie, ze mimo, ze zabiegana to masz czas a czytnie, a Kinga tez lubie mimo, ze lubi sie rozpisywac. Ja to kilka ksiazek probowalam zaczac czytac, ale nic mnie jakos wciagnac nie umie.
Ja to musze jutro sie ruszyc gdzies z domu na jakies zakupy, bo jeszcze troche to odlezyn dostane I miesiecy mi zwiotczeja 😉 Zreszta chyba pora, zeby mlodemu zamowic, bo jakos do tej pory ne moglam sie zdecydowac jaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki ja czytalam ze czop moze zaczac pomalu odchodzic nawet 2 tyg przed porodem,albo odrazu odejsc przed samym porodem,wiec chyba u kazdej inaczej
Ja zauwazylam u siebie od paru dni bardzo gesty sluz w sumie to niewiem czy to czop czy sluz bo jest to bardziej galaretowate ale odchodzi partiami 🤨 cos zejdzie a pozniej ol dnia spokoj i znowu cos,ale nie jest zabarwione krwia tyko koloru raczej bialego z zoltym jasnym
Mauapaulina a jak u ciebie z tym czopem teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska to straszne ale widzisz jak sie dobrze zakonczylo i masz swoja ami 🙂

tak wiem ze a anyaz mamy ta sama date 🙂 i dzien przed aki hihi ja nic nie obstawiam bedzie co bedzie 🙂 te daty to i tak nie sa dokladne a moze akurat komus sie uda trafic

haha smiesznie by bylo jakbysmy w jednym tygodniu urodzily 🙂

mauapaulina 😮 ojoj to uwazaj i dawaj nam znac co i jak no wlasnie nie widaomo o co chodzi co jest normalne co nie itd mimo ze to juz moja 3 ciaza to ja i tak nie wiem :P hehe

moj maz dzis dostal mandat poczta 90funtow czyli jakies 400zl lol za parking...jak byl w niedziele na tym grand prix to po drodze sie zatrzymal przespac na stacji benzynowej....wiec dzis sie okazalo ze tam mozna tylko 2h stac o stal 5h lol wkurzony na maksa 🙂 drogi weekend mial najpierw bilet moj przepadl etraz to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez czytalam, ze czop moze odejsc do 2 tygodni przed porodem (zreszta to samo mowila polozna w szkoda rodzenia), ale wydaje mi sie, ze zabarwienie powinno byc lekko rozowe lub z zylkami krwi, ale sama ne wiem, bo sie be znac na tym 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny z tym czopem jak to bedzie to to raczej bedziecie wiedzialy ja tez mialam rozna wydzieline ale jak odszedl czop to to bylo cos zupelnie innego bylo wiadomo po prostu...
zreszta to zadna przepowiednia porodu bo i tak nie wiadomo kiedy sie zacznie tylko mowia zeby seksu nie uprawiac jak juz odejdzie

a co do porodu to juz jak sie zacznie pozadnie to nappeeeeewno bedziecie wiedzialy haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie cytujcie mnie, ale cos mi sie przeczytalo, ze jezeli odejdzie podbarwiony krwia, to porod w 24 h powinien nastapic. No u mnie tak bylo. Nie widzialam nic wczesniej a rano odszedl taki glut galartowaty z pasemkami krwi i wiedzialam, ze to to. A jak schodzi 2 tyg to chyba nie musi byc podbarwiony krwia. Zdaje sie, ze jest przezroczysty...ale nie wiem juz sama. A to prawda, nie ma sexu po, bo ten czop to "korek" i jak go brak , to latwo o infekcje. Jeszcze jeden plus za tym, zeby uzywac sobie do woli poki mozna 😜 😉
Agadka, no to rzeczywiscie, drogo wam wyszedl weekend, w ktorym nawet nie bralas udzialu.
A ja mam w domu balerine...ubrala sie mala w spodniczke baletnicy i mowi, ze jest pretty 😉 no bo jest 🙂. Jak te maluchy szybko rosna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka to faktycznie cud, że Amelka jes z Wami!

magdaluke dobrze, że nie będziesz sama siedzieć a i mąż będzie spokojniejszy 😉
A z tym objadaniem się to mam za sobą pizzę, kalafior a jutro fasolka 😉 i pewnie jeszcze co najmniej jedna pizza mnie czeka bo uwielbiam 🙂 na fikanie to od daaaawna nie mam ochoty, jestem obolała ip więc jescze z 2 miesiące męża wyposzczę 😜

Mauapaulina ja tam na dole jestem cała opuchnięta i też mi się zdawało, że dziwnie wyglądam, ale lekarka mówiła, że wszystko ładnie pozamykane, więc może jeszcze chwilę pozaciskasz nogi - proszę mi się tu nie wciskać w kolejkę 😉

Magdad 04.08 to świetny dzień na poród - moje urodziny 😁 a donoszony to chyba po 37 🙂

mi tam żaden czop nie odszedł, tylko od dawna mam te żółte mocne upławy...

Agadka no to faktycznie mąż miał drogą drzemkę na parkingu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...