Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gajeczko - no ja na termin z usg nie mam szans ani nie zostane dopuszczona do ani dnia dluzej..wiec moj termin porodu to w sumie juz nie jest 22.08 tylko 2-3.08...wlasnie przez max date do ktorej mam wytrwac:/ Ale jak tam uwazacie...

Ja musialam wziac dzis na uspokojenie, bo lzy ciekly mi ciurkiem tak mnie wali i boli:,(
Trzymam kciuki za dwupaki!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej
Dlaczego moje dziecko wstalo o 6 rano???? A dzis caly dzien zaplanowany, ja padam....a ON spi, bo przeciez zmeczony po pracy, no dobra, a ja co, dom sie sam posprzatal, pranie samo sie zrobilo, kuchnia sama sie wyszorowala itp itd...wkurw na dzien dobry..sorki ,ze tak
Pampkina, to juz bys mogla legalnie alkohol zkaupic w cudnym US&A haha. No ode mnie tez jestes mlodsza, ale co tam 😜 Ja mloda duchem. I zgadzam sie Madzia ( my chyba w podobnym wieku ), fajne byly imprezy !!!! U mnie tak trwaly i trwaly. Dopoki Elka sie nie wepchala na swiat 😜 😜 😜.
Dodi, duma mnie rozpiera z CIebie 🙃 jednak sie zabierasz za wyprawke hehe 😜
4nula, no i co, tak CIe postawil przed faktem dokonanym...rece zalamac...ale czy to az tak dziwne???hmmm. .NIE, niestety, faceci.
Monia, zgadzam sie z Pampikina, mowilas, ze nastepnym razem pojedziesz!!!! No mysle, ze w sobote nawet da rade urodzic 😉 A powaznie, mam nadzieje, ze zachowujesz pogode ducha , stresik zrozumialy, ale przeciez to cud malina wydarzenie!!! Dawaj koniecznie znac 😘
Maiha, 4 dni, rzeczywiscie! 🤪 I racja, odpoczywaj! Ja bym sie nawet obiadem nie przejmowala. Ja mam takie szczescie, ze moj nie oczekuje codziennie dwoch dan..ani nawet jednego hehe. Gotuje, oczywiscie, ale jak nie mam sily, to kazdy sobie sam, tylko wiadomo, Elli trzeba cos zrobic.
Gaja, dzieki, ze sie podjelas tabelki 🙂
Ja termin amam z usg w 9 tyg ( chyba to byl 9 tydz...) i nie wiem czy pokrywal sie z miesiaczka, ale to bez znaczenia, bo biora pod uwage pierwsze usg, tak jak u Agadki, ale z moich obliczen to wszystko mniej wiecej w okolicach paru dni sie pokrywa. Agadka, a dlaczego Ty mialam tak malo miesiaczek? Na tych specjalnych tabletkach bylas czy jak?
Aguska, masz klaska za 36 🙂 Megi, Tobie nie moge dodac, bo musze czekac.
STrzauka, cudnie, ze maly je i masz czym karmic. Z tym znieczuleniem to roznie bywa, ale najwzniejsze, ze mieli Cie na oku i w dobrych rekach. No z tym spaniem, to tak tak...ale czyz nie warto dla takich slodkich dzieciaczkow 🙂
A dziewczyny, jak u was w szpitalach robia, zeby nie pomylic maluchow? Niby glupie pytanie, ale ...? U nas zakaldaja opaski, wiadomo, mamie tacie i dzidzi i jeszcze takie klispy specjalne dzidzi z oznaczeniem i z czujnikiem, ze jakby ktos chcial wyniesc maluszka 😞 to sie wlaczaja alarmy i w ogole jest mega afera. ALe dobrze tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Gajeczko - no ja na termin z usg nie mam szans ani nie zostane dopuszczona do ani dnia dluzej..wiec moj termin porodu to w sumie juz nie jest 22.08 tylko 2-3.08...wlasnie przez max date do ktorej mam wytrwac:/ Ale jak tam uwazacie...

Ja musialam wziac dzis na uspokojenie, bo lzy ciekly mi ciurkiem tak mnie wali i boli:,(
Trzymam kciuki za dwupaki!:*

Ty tez sie trzymaj kochanie nasze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Superbabeczko bidulo Ty... Ciężka ta ciąża na maxa i możesz być z siebie dumna, że tak dzielnie trwasz. A im mniej czasu zostało tym bardziej się dłuży pewnie...
Strzaueczko podziwiam, że tak szybko wstałaś. No i super, że piersią możesz karmić 🙂
Magdaluke fajnie by było gdyby Twoje przeczucie się spełniło i miałabym szybko i sprawnie Michasię urodzić 😉 A mój mąż dzisiaj ciągle dzwoni z pracy i pyta czy nie rodzę - jakieś mylne przeczucie ma :P
Co do terminu to ja mam w tabelce wpisane z usg a w karcie z miesiączki. Ale wg usg dzisiaj kończę 37 tydzień to tak czy tak mogę już rodzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke ja zawsze mialam miesiaczki raz na 2 3 miesiace a cztery lata temu bylam w ciazy potem po porodzie mialam implanta anty i przy nim nie mialam okresu w ogole przez rok potem zastrzyki anty i jakis jeden okres od kwietnia nie mialam antykoncepcji i dwa okresy we wrzesniu i pazdzierniku i potem zaszlam w ciaze wiec tak wyszlo ze malo okresow i nie do wyliczenia wiec bierzemy pod uwage tylko usg

superbaba zostaw sobie normalny termin a sie wpisze w ktorym tyg urodzilas ty i tak wiesz ze czekasz na poczatek sierpnia i tyle 🙂

aguska u nas pada dzis wiec z grilla by nic nie wyszlo ale wam fajnie dobrze jest cos miec w planach bo innaczej to nie mozna sie z lozka zwlec hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba w najgorszym wypdku jeszcze 14 dni musisz wytrwac 🤨 ale kto nie da rady jak nie ty!
no mam jakies dziwne skurcze polaczone z mega wypychaniem sie malej 😞 i kluje mnie jakby glowka naciskala ale w krzyzu mnie nie boli ani nic nie cieknie 🙃 to ja sama nie wiem co to! pewnie te przepowiadajace! jeszcze mamuska w poludnie dzwonila i mowila ze bym mogla juz urodzic mniej stresu by miala! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
czy z przejedzenia mozna skurczy dostac?! 😮

Z odwodnienia mozna, a z przejdzenia mozna dostac skurczy kiszek 😜 Ale wiesz, jednym ze sposobow na "przyspieszenie porodu" jest olej rycynowy, a powoduje on wlasnie mega rozwolnienie i skurcze jakies takie...wiec sama nie wiem. Oczywiscie chyba nie jest polecany ten olej....mi polozna powiedziala o tym sposobie tak, ze spoko, mozna jesli by mi nie przeszkadzalo miec mega sraczke w czasie porodu 🥴 🥴hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja przysnęłam i Olka obudziła mnie telefonem, jest u babci i potrafi 3-5 razy dziennie dzwonić i pytać jak sie czuje i czy juz jestem w szpitalu 😉 chyba sie nie może doczekać 😉 Ja nadal leżę z nogami w górze ale mnie głód dopada i trzeba wstać coś wciągnąć, niestety nie ma obiadu dzisiaj 😞 A mój brzuch troszkę lepiej, nie jest juz twardy ale za to cały czas mam takie uczucie jakby dziecko było już w kanale rodnym tak tam się rusza...aż boli. Dodi ja kupiłam najzwyklejsze staniki do karmienia na allegro, do wyboru były gładkie albo z koronką, jakbys chciała to mogę linka wysłać. magdaluke tak to jest, że my musimy mieć na wszystko siłę, pranie , sprzatanie, gotowanie i dzieci, mój też jak przychodzi z pracy to zmęczony i zazwyczaj zasypia przed TV, dziś jak mi przeszły bóle z rana to wstawiłam pranie, poodkurzałam i pomyłam podłogi a on, że po co to robię..jak to po co? jak czasami musiałabym zostać w szpitalu to kto to zrobi? 😉 Aguska ja już od jakiegos czasu nie mam ochoty na żadne wypady ale jak się czujesz na siłach i masz chęci to korzystaj!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej !;*
Dopisuje się do tego bólu w dolnej partii brzucha i naciskania dziecka na samym dole.. chyba już nas czas goni dziewczyny 😉
Monia - dobrze, że córcia tak o Ciebie dba 😉
Superbaba- Ty się trzymaj kochana! już tyle czasu wytrzymałas to na pewno dasz rade !
Strzauka- gratulacje ! 😉 slicznego masz dzidziunia 😉
magdaluke- ale nie próbowalas sposobu z olejem? 🙂... to ja bym już wolała wieszac firanki, dużo kucac i uprawiać sex 😉

Kupilismy wczoraj Julkowi bryke 😉 jest super 😉 w komisie, za 700 zł, nowy wózeczek 😉 gondola w ogóle nie była używana, tylko spacerówka 😉 wkleje potem fotki 😉
poprałam ciuszki, pieluszki, zostało poprasować... posprzątać i mogę rodzić 😉 Jeszcze pasowałoby hemoglobine podciągnąc bo niska, więc może soki z buraków i żelazo pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się wzięłam za gotowanie choć mi się strasznie nie chciało, ale zupka ogórkowa (moja ulubiona 😜 ) już gotowa a kapustka na gęsto, która mąż uwielbia, się gotuje więc jak wróci z pracy to będzie jedzonko czekać na niego i może przynajmniej tak uda mi się mu humor poprawić bo zły był że musi w weekend pracować. A mi przy tym gotowaniu szybciej czas zleciał i nawet nie zauważyłam że to już 16.30 na zegarze 😁
D-brycz dobrze ze już Ci lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki, jak dobrze, ze wszystkie nadal w dwupakach 🙂 nie wpychajcie sie spbie w kolejke lepiej :P
Suuperbaba yrzymaj sie dasz rade z pelna narkoza, moze lepiej bo nie bedziesz czuc i widziec nic co robia i sie stresowac :-) ja mialam znieczulenie zewnatrz oponowe, czyli od pasa w dol dretwo a reszta calkowicie sprawna i 100% swiadoma 🙂

Dzis caly czas musze cos robic wokol malego wiec nie ma ze boli... Znieczulenie daja ale przy chodzeniu i tak ciagna szwy. Zdjeli juz opatrunek i moge wziac normalny prysznic, hurra 😁 ale juz nie dostane znieczulenia w kroplowce, teraz tylko tabletkim, pewnie nie beda az tak skuteczne... Zobaczymy.

Maly zasypia przy cycu i mam problemy z katmieniem, no alr jakos dsjemy rade, karmie co 2h...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie: czy możecie mi doradzić odnośnie podkładów poporodowych: wystarczy kupić takie z Belli: http://allegro.pl/podklady-poporodowe-bella-mamma-34x10-cm-i2485398389.html
czy kupić też np. takie http://allegro.pl/podklady-poporodowe-mini-hartmann-30-szt-i2485398393.html ? A jakie Wy kupowałyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc sierpnioweczki wpadlam do was z zapytaniem poniewaz u mnie na wrzesniowkach malo nas aktywnych a widze ze wy juz pomalu sie rozpakowujecie a wiec pytanie mam takie
dopadl mnie bol brzucha calego brzucha od dolu do gory jak by mi sie brzuch od srodka sciagal polozyc sie nie moglam jedynie na siedzaco nie bylo tak zle czy mam ten bol traktowac jako skurcze przewidujace ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja ja mam te zwykłe tanie podkłady z belli nie przeciekają a i tak czesto się je dosc wymienia a i tak po 2 dniach zakąldałam juz zwykłe podpaski tzn nie takie cienkie typu always tylko tez te z belli ale najwieksze i ze skrzydełkami http://www.google.pl/imgres?start=0&hl=pl&client=firefox-a&hs=Xkd&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1920&bih=914&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=UwUz2DC3SZcY_M:&imgrefurl=http://e-jutrzenka.pl/kategoria/wybor/0/wszystkie/2240&docid=NvAgH8wgHjzF8M&imgurl=http://e-jutrzenka.pl/userfiles/towary/przyslane/26080.JPG&w=917&h=388&ei=cdgKUKnqJIWe0QXuus3GCg&zoom=1&iact=hc&vpx=477&vpy=485&dur=845&hovh=146&hovw=345&tx=219&ty=88&sig=105700269999681291457&page=1&tbnh=76&tbnw=180&ndsp=56&ved=1t:429,r:58,s:0,i:12 wiec jak to woli ja lepeiej się czułam w zwykłych podpaskach niz wtych podkladach wiec szybko na nie sie przerzuciłam

Emilia z tego co wiem to skurcze porodowe są takie ż ebrzuch się napina i w tym samym momencie boli przez kilkadziesiąt sekund i jelsi sa regularne to juz te ale te przepowiadające z tego co wiem nie bolą, tylko brzuch się spina jest dyskomfort, chć jak widac po nas pod sam koniec ciąży brzuch zaczyna coraz częściej bolec ni stąd ni zowąd wiec jelsi nie a to regularne bóle to chyba nie ma sie czym martwić ale moge sie mylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja tylko zobacz te z belli to koszt w aptece około 7 zł za 10 sztuk na allegro nawet 15 jesli liczac z przesyłka a tamte lepsze droższe z drugiego linka to 24 zł plus koszt przesyłki razem jakies 35 zł ale za 30 sztuk wiec jesli zamawiasz przez allegro top lepiej te drugie moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka ja właśnie mam takie bolesne a też czytałam, że można ich nie czuć. A mi dziś moja gin mówiła jak do niej zadzwoniłam, że bardzo często one są w drugiej ciąży odczuwalne ale niekoniecznie i że macica przygotowuje się do porodu, jak poczytałam dziś trochę o tych bólach przepowiadajacych to niektóre miały tydzień przed porodem lub parę dni a niektóre dziewczyny nawet parę tygodni przed 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cisza tu dzis

amelka i gaja juz dostaly odpowiedz 🙂

ja po obiadku zrobilam rolady i kluski slaskie dawno nie jedlismy i adi zasnol na krzesle heh wiec go zostawilam na dole i sie zastanawiam co by tu porobic 😁 heh

ide wam wkleic zdjecie pierwszego pojazdu naszej saruni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...