Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejo
Ja po wycieczce fajnie bylo, ale zaczelo padac eheh szkocka pogoda
Carolla ja mam takie wrazenie ze mi sie kosc lonowa rozchodzi,kurcze w sumie to dziwne uczucie najgorzej w nocy jak sie przekrecam z boku na bok to okropnie strzela i wydaje mi sie jakby mi sie miala zlamac w srodku-niewiem czy to normalne bo za pierwszym razem wogole tego nie mialam 😮
Staram sie tym nie martwic w sumie nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Hejo
Ja po wycieczce fajnie bylo, ale zaczelo padac eheh szkocka pogoda
Carolla ja mam takie wrazenie ze mi sie kosc lonowa rozchodzi,kurcze w sumie to dziwne uczucie najgorzej w nocy jak sie przekrecam z boku na bok to okropnie strzela i wydaje mi sie jakby mi sie miala zlamac w srodku-niewiem czy to normalne bo za pierwszym razem wogole tego nie mialam 😮
Staram sie tym nie martwic w sumie nie boli


Mnie boli jak np.leżę i chcę się podnieść..ale czytałam, że takie rozejście może się zdarzyć. Tylko gdy rozejdzie się za dużo to nie dobrze. Zastanawia mnie jednak czy to nie oznacza przypadkiem wcześniejszego porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Carolla ja z tym rozchodzeniem sie spojenia lonowego jestem specjalistka, od 6 tyg ciazy mam z tym problem,podejrzewali wszystko a wyszlo ze mam dysplazje biodrowa i to jest efekt uboczny, okropny bol!


O kurcze....u mnie te boleści zaczęły się jakieś 2 tygodnie temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Jesli wykryli u Ciebie rozchodzenie sie spojenia lonowego to musisz miec skierowanie na cc, bo jak Ci podczas porodu rozejdzie, peknie to 3 miesiace w szpitalu


No właśnie o tym czytałam...we wtorek mam wizytę u swojej pani gin. zobaczymy co powie na to..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisze z komorki wiec mi wolno to idzie. Sadze ze u Ciebie to po prostu macica sie przygotowuje do porodu i moze w jakis sposob sie rozejsc i to jkest normalne. Ale jak lezysz i nacisniesz na spojenie i bedzie cie bolec to jedz do lekarza i sie upewnij czy mozesz rodzic sn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Ja dziś cały dzień męczę się z bólem podbrzusza, ale najgorsze, że chyba przeziębiłam pęcherz 😞 😞 Ale już mam dosyć, a tu jeszcze miesiąc! 🤢


Ehhh...powoli to już chyba każda m dosyć, ale DODI zobaczysz jak ten miesiąc szybko zleci 🙂 Już prawie sierpień mamy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie staram cieszyc kazdym dniem i niech dzidzia siedzi jak najdluzej za miesiac to juz bede chciala konca a teraz odpczywam i czekam co sie wydarzy nie jestem jeszcze gotowa na porod 🙂 a tydzien mi ucieka za tygodniem a jeszcze tyle chcialam zrobic zanim sie dzidzia urodzi mimo ze coraz ciezej sie ruszac 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
A ja dzisiaj nie wiem jakim cudem zrobiłam sobie dłuuugi spacer naokoło jeziora przez las i chaszcze zapomnianą ścieżką 😮 z 5 km jak nic :P
Skąd wzięłam na to energię - nie wiem 🙂 normalnie to zdycham hehe a tu taki "mały" specerek. Marta pewnie zadowolona i dotleniona 🙂

A i jutro zakupię herbatkę z liści malin - podobno dobrze działa na szyjkę, a i siemię lniane - powoduje poślizg :P Ciekawe czy ten zestaw pozytywnie zadziała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki chyba kazda juz narzeka i odlicza dni, mi tez sie okropnie ciagna te tygodnie ostatnie, sil juz brak i to wyczekiwanie.
Herbatka z lisci malin? Ja slyszalam ze ona przyspiesza porod,ale moze cos zle slyszalam 🤨
Jak to jest z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też słyszałam że taka herbatka zwiększa ukrwienie miednicy i powoduje skurcze więc nie wiem jak to w końcu jest... 🤢
Wam się dłuży a mi tak jakoś szybko te tygodnie lecą... A gdzie to 9 miesięcy się podziało to ja już kompletnie nie wiem... 😉 A podobnież jak ma się dzieci to czas jeszcze szybciej leci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobotki,
maiha coraz blizej 😁 ktor nastepna?

My dostaliamy w kpncu sale rodzinna 😁 juz od dzis od 12 tu jestesmy, jak w domu - duzy pokoj, sofa, tv, lazieenka 🙂 warunki bez porownania i maz ciagle ze mna! Nawet na te 2 noce warto 🙂

Maly jadl juz 3 razy z butli ale walczymy i coraz lepiej z tym karmieniem, teraz poszlo lekko, oby bylo coraz lepiej 🙂

Szwy i slurczaniemacicy boli ale bralam jakas tabletke i jest lepiej, nadal cieko chodze ale juz latwiej 🙂

Tylko ro karmienie co 2h to masakra...
Maz duzo pomaga, bardzo sie angazuje co mnie cieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzalka super wkoncu sami na sali 🙂 ale wam fajnie tak rodzinnie we trojke 😉
Nie przejmuj sie tym karmieniem maly musi sie przyzwyczaic,ja na poczatku tez mialam duze problemy a karmieniem tzn mala sie nie najadala,ale sie unormowalo,no i to wstawanie co 2 godz no niestety tak to juz jest na poczatku,ale z biegiem czasu beda wieksze przerwy 😆
Tak trzymaj 🙂
Poczytalam troche o tej herbatce i pisza ze ona jako tako nie powoduje skurczow tylko skraca druga faze porodu niby 😉 ale sa tez przeciwwskazania jak np:
Naparu z liści malin nie stosuje się, jeśli:

ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka,
poprzedni poród był sprawny i szybki,
planowane jest zakończenie ciąży przez cesarskie cięcie,
kobieta przeszła wcześniej cesarskie cięcie,
kobieta urodziła przedwcześnie,
pojawiło się krwawienie z dróg rodnych w drugiej połowie ciąży,
w rodzinie kobiety występował rak piersi, jajników, endometrioza lub mięśniaki macicy,
kobieta cierpi na nadciśnienie,
wystąpi ciąża mnoga.
ciekawe to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...