Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Obśmiałam się z tych bzdur w teście 😉 Tak naprawdę jest część rzeczy, która może świadczyć o dziewczynce (poranne mdłości czy też tętno powyżej 140 - to słyszałam już od dawna) lub o chłopcu (ładnie wyglądasz w ciąży, brzuszek mały i zgrabny itp)...Babeczki - po prostu czekamy na wyniki usg :P

Bisia - a Ty u zwykłego gina za każdym razem masz usg?> Bo moja teraz, po 12 tyg kiedy jest ok, to już nie chce mi za bardzo robić usg...mówi, że za dużo to nie zdrowo i jak nie ma potrzeby - to nie robić:/ I zgłupiałam..bo też myślałam, że coś podejrzy...a tu mam czekać do 20 tyg.

Nudno miii..idę odgrzać pomidorówkę 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
Ale cycate dziewczynki jestescie, fiu fiu!
Test mnie zdenerwowal, skad ja mam wiedziec po ktorej stronie spie jak ja sie gubie kolo domu... a tu mi kierunki jeszcze kaza wskazywac...wychodzi dziwczynka ale polowe oszukalam pewnie.
Superbaba, jak mialas kamienie to bol znasz...ja mialam piasek wiec przymiarke do kamieni. Jak to znioslas to i porod zniesiesz 😉


Taaak...też słyszałam od koleżanki, która rodziła dziecko i kamienie, że jak to zniosłam to i poród dam radę 🙂 ale wiesz...o takich bólach to się szybko zapomina 0 ja aż na morfinie prawie leciałam, bo leki w kroplówkach przeciwbólowe nie pomagały:/ A tak w ogóle to piasek boli niewiele mniej Kochana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tak ustawione, że np 7 marca idę prywatnie, a 8 marca idę państwowo, by mi badania na szpital zapisał. Do tej pory robił mi usg na każdym spotkaniu (ale ostatnie było w 13 tyg, teraz mam 17) może też nie będzie chciał, ale obiecał mi powiedzieć płeć, będę walczyć! Aha co on pyta "coś panią boli" to ja zawsze odpowiadam, że tak kręgosłup i spojenie łonowe. Dla tego on zawsze musi sprawdzić czy wszystko ok z malenstwem i moimi kośćmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm jak ostatnio powiedzialam ze mnie cos boli to moj dal mi 1 na zwolnieniu 🤢 wiec juz sama nie wiem czy sie skarzyc czy nie. kolejna wizyta dopiero 29 marca moze Bobo sie odpowiednio ulozy. a ze swoich cyckow jestem zadowolona ciekawe jak maz je oceni za 2 tyg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba to normalne, też nie czułam w ogóle tego dziecka, niby wiedziałam, że jestem w ciąży, a jakoś mój mózg nie rejestrował tego w świadomości mimo rosnącego brzucha 😉
Teraz czasem się zapominam jak mała nie kopie – ale jest to już dużo rzadziej niż na początku, bo jednak ja mała kopie to ciężko nie wiedzieć, że tam jest 😉

A po Twoich przejściach to poród faktycznie pewnie będzie łatwy…

D-brycz, właśnie zrobiłam test i wyszła dziewczynka 😁 zgodnie z USG 😉 oczywiście kilka punktów pominęłam, bo nie wiem w jakim kierunku mam głowę, nie wiem do czego bardziej podobny jest mój brzuch, a jadam też bardzo różnie 😉

Co do cycków to przed ciążą nosiłam w sumie 70D, teraz noszę 75E ale robi się ciasno… właściwie to wielkiej różnicy nie widać. ale muszę niedługo zakupić coś większego 😉 teraz w dzień noszę koszulkę na ramiączkach zamiast stanika i na to dopiero bluzkę. W staniku mi jakoś ciasno…

A ja już nie wiem co z tym USG – z tego co wiem jest kompletnie bezpieczne dla dziecka, więc czemu niektórzy lekarze nie chcą robić go za często pod pretekstem szkodliwości… przecież to tylko dźwięk… ja mam USG na każdej wizycie i jestem z tego bardzo zadowolona bo przynajmniej widzę, że z małą wszystko ok…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przeciez wiadomo ze ten test jest dla smiechu 🙂 z tego co widze to wszystkim wychodzi dziewczynka wiec bez sensu 😜 dla zabawy mozecie tez sobie sprawdzic tablice chinskie plci 😉

mi tez lekarz za kazdym razem robi usg i ja zawsze bardzo na to czekam bo lubie patrzec na malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jakie to chinskie tablice? 🙂

No niby bezpieczne, ale faktycznie na 100% to nie ejst sprawdzone i jednak sa to jakieś dźwięki...nie wiem, ale nie zmuszę jej jak się nie zgadza 🙂 Już 3 tak mi powiedziała, że jak wszystko jest ok to nie robimy usg...bez potrzeby nie wskazane. TRudno..na pewno na każdej wizycie jestem badania normalnie + mam sprawdzane bicie serduszka 🙂 Zawsze wali powyżej 160..w mamusię:P
Wszystko pewnie zalezy od lekarza...ja następną wizytę mam w Medicoverze 23 marca, w prywatnie u swojej prowadzącej 28 marca...usg w 20 tyg planuję chyba jednak zrobić w 21 tygodniu 🙂

Zjadłam wielki talerz pomidorówki...pychota była!!!

Ale wy macie fajne te cycki - ja normalnie 70B i więcej nie idzie:/ Ale w sumie ja rozmiar 34, więc wygląda to ok :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta tabelka mi sie podoba 🙂 wychodzi babeczka...hehe...no cóż - a czekać muszę jeszcze 5 tygodni na usg:P Jak będzie chłopiec to chyba będzie musiał być Hele, bo mąż ciągle nawija do brzucha "Helenka" albo jak chce mnie zdenerwować to "Heeelaaaa":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz chyba robilysmy ten chinski, no nie dziewczynki?
WIesz Superbaba, ja rozumiem jak to z bolami i wspolczuje Ci bardzo. Po moich przejsciach w zeszlym roku ( wlasnie z mezem wczoraj rozmawialismy, ze dokladnie rok temu nie wiedzielismy czy bede czy nie....straszne) to sie przekonalam, ze bol porodowy nie jest jednak najgorszy. Ciezko to sobie wyobrazic. Mi morfina nie pomagala. Nie wiem co mi dawali ale malo pamietam...Ech szkoda gadac. Ale sie wylizalam i teraz drugie dzidzi i jest super. To nagroda za wszystko.
Mala mi sie po podlodze rzuca. Kiedy jej sie tak zrobilo?
Maiha, fajnie, ze jedziecie!!!! Superbaba, i Ty tez! A gdzie wygralas wyjazd? Ja tez chce......
Ja nie wiem kiedy dokladnie usg ale sie nie spiesza. Ja mam umawiane w szpitalu na dobrym sprzecie i na nastepnej wizycie u gina maja mi umowic. Wiec pewno koniec marca poczatek kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Sierpnióweczki i nie tylko... Od jakiegoś czasu do Was zaglądam, ale jakoś nie miałam odwagi napisać. Wydaje mi się, że większość z Was to młode kobietki a mnie już gryzie "ząb czasu" (skończyłam 35 lat), więc jakoś trudno mi było się ujawnić i tylko sobie czytałam co ciekawego piszecie. Dzisiaj postanowiłam "wyjść z ukrycia" i do Was dołączyć, bo czuję się jak podglądacz 😉
Termin mam na początek września ale spodziewam się bliźniaków, więc myślę, że przyjdą na świat wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ten chiński kalendarz juz kiedyś robiłam i wychodził chłopak, w ogóle dłuuuugo sądziliśmy z mężem, że będzie chłopak - a tu dziewczynka 🙂
mojej siostrze też wyszło błędnie, tylko jednej koleżance się zgadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ewa 🙂)) Gratulujemy bliźniaków!!!! A u nas nie tylko młodzież Kochana, ja będę rodzić w wieku 32 lat :P

Magdaluke - no ja Ci okropnie współczuję tego co przeszłaś i nie wyobrażam sobie tego co przeżywałaś 😞 Na szczęście dobrze się skończyło i tego trzeba się trzymać! Ella się rzuca, powiadasz? 🙂 Ponoć przychodzi pewien wiek, kiedy dzieci tak mają...pierwszy bunt jakiś? 🙂

Co do wyjazdu do Zakopanego - wygraliśmy w takim śmiesznym rajdzie turystycznym na zlocie włoskiej motoryzacji 🙂 Byłam w szoku, bo pierwszy raz brałam udział w czymś takim i proszę bardzo: na 20 par - 1 miejsce! I wyjazd na weekend z wyżywieniem...pewnie dokupimy sobie jeszcze ze 2 noclegi, bo na 2 noce to do Zakopca średnio chce się jechać 🙂 mam nadzieję, że będę czuła się świetnie i na spokojnie sobie spędzimy te parę dni w górach i w cieple:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Ewa - wow, bliźniaki! nieźle 😁 podwójne szczęście hehe 😉

Superbaba też właśnie wciągnęłam pomidorówkę 😉 czekałam z obiadem na męża, ale nadal nie wrócił z pracy, jakaś konferencja mu się przedłużyła... więc zupę zjadłam sama a z drugim poczekam 😉 choć podkradam ogórki kiszone, które czekają na schabowe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie dawno nie pisałam bo nie było o czym bo nic się nie.działo. Dzisiaj byłam na wżycie i mam jakieś bakterie w moczu przepisał mi tabletki furaginum teva i na zgage gaviscon. Na usg też muszę jeszcze poczekać do 28 marca żeby się dowiedzieć kto mieszka w brzuszku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pomidorowa dzis rzadzi - ja tez mialam 🙂 a na drugie pulpeciki z kluseczkami 🙂 a teraz zajadam jajecznice ze szczypiorkiem bo ja to musze zjesc porzadne sniadanie, dwudaniowy obiad i porzadna kolacje 🙂 plus drugie sniadanie oraz podwieczorek 😉 mam apetyt nie da sie ukryc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ledwie oddycham 🤢 leze sobie grzecznie na kanapie, kanaly przelaczam, nic w telewizji nie zajmuje mojej uwagi, no i jedyne co moglam wymyslec to to, ze jestem glodna a jak! no to wpadlam do kuchni dorwalam sie do lodowki lapiac po drodze ze stołu wszystko co bylo na wierzchu 😮 tak sie obrzarlam, ze ruszyc sie nie moge i zabijcie mnie a nawet nie pamietam co jadlam... 😲 pewnie po pozostalosciach w lodowce daloby sie wywnioskowac co ja zjadlam no ale komu by sie chcialo teraz wstac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba tak tosty tez jadlam, pamietam ze cos smazylam i to tosty byly.
ja robie tak:
bułke mocze w roztrzepanym całym jajku z dodatkiem mleka, sol pieprz i potem z ketchupem jem
ale chyba magda mowila cos o cynamonie i wersji na slodko z syropem czy czyms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...