Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No prosze...i juz masz zafundowany mily poranek Bisia 🙂

Jak mija dzionek pieknym mamom? Ja na
Chwile wstalam, ale chyba jeszcze na godzinke kimne..dzis sama w domu siedze. Chyba powinnam cos posprzatac, bo moze kolezanka wpanie jutro..ale nienawidze tego i sil nie mam;/Ale maz dzis nie ma nawetczasu bidulek:/

Sloneczko swieci, ale chlodny wiaterek powiewa..nie wychodze sama bo sie ciagle boje zaslabniec, ale tak sobie dumam ze moze na bazarek skoncze po papier do pakowania, jakis owocek i spacer...pomysle o tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamusie ja własnie wróciłam od lekarza i jeszcze do sklepu weszłam i kupiłam pieczywo 🙂

a więc zobaczyłam moje maleństwo kochane, rozwija się prawidłowo, główka nózki i raczki wszystko dobrze rośnie 🙂 więc jestem szczęśliwa, dzieciątko waży już 400 gram 🙂 no i moje dziecko to chłopczyk 🙂 więc miałyście dobre przeczucie, będzie Adaś, mąż jest w 7 niebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha gratulacje! Bisia miała dobre przeczucie 🙂

U mnie z pęcherzem bez zmian, czyli nie jest dużo gorzej, ale też wcale się nie poprawia. Może to jest spowodowane ciążą, jakimś uciskiem, wolałabym to niż infekcję 😞 Ale boli! Poza tym czuję się przeziębiona i wolę się skonsultować z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia tak to było moje usg połówkowe 🙂 lekarz mierzył kość udowa i oglądał czy wszytsko prawidołwo się rozwija 🙂

Dodi ja też coraz częściej mam problemy z pęcherzem tzn. ciagle czuje że jest pełny;/ ale robiałm badanie moczu i wyszło ok wiec chyba nie ma sie czym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hym a możesz zadzwonić do gin i spytać się czy jak Cię boli pęcherz to masz się do niego zgłosić czy wystarczy do rodzinnego?
Na pewno tego nie zostawiaj, po co Ci leczyć później poważne przeziębienie? Przy tej pogodzie nie trudno teraz się przeziębić. Przez 2 tyg to się może dużo zmienić, zwłaszcza w ciąży.
Moja koleżanka w ciąży poszła w środę do gin i była zdrowa a w piątek wróciła i okazało się, że ma początki grzybicy która często się zdarza w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi a próbowałaś brać żurawit? ja miałam często zapalenie pęcherza i brałam furagin, ale w ciąży go nie można więc brałam żurawit i pomógł.

Ja z czysty sumieniem mogę polecić te spodnie:
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-jeans-rurki-2-kol-rozm-xs-i2205237647.html

Jak dla mnie rewelacja, nadają się na wyjścia na miasto jak i po domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂 Dawno mnie tu nie było... Miałam się wczoraj odezwać, ale zanim przeczytałam wszystko coście naskrobały przez ten weekend to mnie noc zastała, a że byłam padnięta to już mi się pisać nie chciało i spać poszłam :P Widziałam, że tu bardzo sexownie się zrobiło ostatnio :P Muszę się przyznać, że mnie też takie sny "męczą" i ogólnie mam chcicę ogromną (a na początku nie bardzo) ☺️ Przeciwwskazań nie mam więc czasem sobie pozwolimy pofiglować, ale często odczuwam dyskomfort (straszne pieczenie) w trakcie i niestety coraz częściej musimy rezygnować 😞 ☺️ A taki masaż piersi - jak najbardziej jestem za 😉 Czasami jak swędzą to i sama bezwiednie zaczynam się masować a mąż ma ze mnie ubaw :P
Dziewczyny a często macie takie infekcje dróg moczowych itd.? Bo mi ogólnie gin zaraz na pierwszej wizycie kazał co tydzień sobie aplikować Lactovaginal dla wzmocnienia flory bakteryjnej i odpukać nic mnie jeszcze nie dopadło i oby tak dalej...
Kurczę, ale tych tematów się pojawiło... Co jeszcze było? Nisko położone łożysko - zaskoczyło mnie, że u Agadki już gin to stwierdził bo ja jak ostatnio swojego pytałam czy jest dobre położenie (bo się oczywiście naczytałam o niskim przodującym) to powiedział, że teraz to jeszcze nie można stwierdzić czy jest prawidłowo ułożone bo to za wcześnie i przeważnie na tym etapie jest nisko a potem się podnosi... Więc teraz nie wiem jak to jest...
Gratuluję synków Maiha i Strzauka 😁 Ale u Strzauki to faktycznie niezła historia 😮 Jak tu prawie sami chłopcy to może jeszcze się okaże, że Michasia to jednak Filipek :P A nieważne... byleby zdrowe było.
Widzę, że u Was nadal szal zakupów 😉 Ja jestem teraz na etapie szukania butów na teraz czyli jakieś pełniejsze półbuty na niskim obcasie i mam problem bo jak mi się podobają to są wysokie, a te niskie jakieś takie ciapciate... Nie lubię zakupów jak wiem, że muszę coś kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dużo się naczytałam o tych infekcjach, że wciąż doszukuje się u siebie czegoś niepokojącego. Na razie nie znalazłam nic 😉 kupiłam sobie płyn do mycia okolic intymnych dla kobiet w ciąży i mam nadzieję, że przez to utrzymuje równowagę. Ale wiecie co, teraz myślę, że jak przez całą ciążę nie zaliczę żadnej infekcji pęcherza, albo pipki to będzie cud. Przecież to tak się wszystko w nas zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak infekcje dróg moczowych zdarzają sie często wiec lepiej cos miec w razie potrzeby

ja sie jeszcze nie umiem przyzwyczić do myśli że bedzie chłopczyk 😁 bardzo sie ciesze ze bede miec slicznego zdorwego synka, ale po cichu liczyłam ze wykorzystam jednak te sliczne ubranka ktore mi zostały po córci, sukieneczki czapeczki i rózowe dresy ktore sa przeslodkie, no cóz jak na nastepnym usg potwierdzi sie chlopak (choć teraz lekarz nie miał watpliwosci 😜) to wystawie te ubranka na allegro albo na stronie lokalnej bo brakuje mi juz miejs zeby chowac te wszytskie rzeczy po córci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, gratuluje syneczka! Bedziesz miala parke!!!
Ja nigdy w zyciu nie mialam zapalenia pecherza ani drozdzakow, grzybicy czy czego tam a pod koniec ciazy z ELla wlasnie drozdzak isie pojawily. Feee takie to bylo. Ale dostalam jedna tabletke do lykniecia i po sprawie bylo. Ogolnie jest to niestety bardzo czeste u ciezarnych, wiec sie trzeba pilnowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Babeczki 🙂

NO grzybice, zapalenia to norma ponoć u kobiet w ciąży...aż odpukać, że u mnie narazie cisza! Ale fakt, że brak seksu w tym pomaga, bo nie ma się nam co przyplątać.

Co do płci - królują chłopcy...a Maiha - ja też czułam, że u Ciebie chłopak :P U mnie baba musi być jak nic! Sprawdzimy za jakiś czas już...

Dodi - ja jestem pod stała opieką nefrologa (tego od nerek) i ona mi dała na czas ciąży Uromaxin - to tez wyciąg z żurawiny i można brać w ciąży 🙂 Nie biorę, bo nic nie dolega..ale w razie co zawsze sięgam po to 🙂 A swoją drogą zrobiłabym na Twoim miejscu badanie moczu...uspokoisz się albo upewnisz co brać.

Mnie już z pracy wnerwili tak, że mam dość 😞 Czemu ludzie to świnie i robią innym źle?;/ Mam kłopoty z tym sercem, zasłabnę gdzie pójdę, wszędzie muszę chodzić z kimś, biorę leki..w tej chwili to tak naprawdę to blokuje mnie z powrotem do pracy - nawet nie miałabym jak dojechać do Warszawy, bo sama nie jeżdżę niczym teraz. A wrzuciłam fotkę na FB ze spaceru z mężem i już poszło w firmie, że jak to ciężka ciąża a na spacery chodzę...aż mi gul urósł 😞 Nie znają ludzie sytuacji, a gadają bez przerwy źle..chyba urodziłam się w złych czasach albo jestem innym człowiekiem, bo tak nie potrafię jechać na innych, jak nie znam prawdziwej historii. Masakra..niepotrzebnie się dziś zdenerwowałam 😞

Dziś sama w domku poleguję, bo jakoś brak sił...może zmobilizuję się chociaż by łazienkę umyć 🙂

Czarny loczek - a te spodnie rurki to takie a la leginsy>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba oj z tym fb trzeba uważać, ludzie są podli, a zwłaszcza w pracy. Ja jeśli muszę pokazać się w pracy na zwolnieniu, to zawsze bez makijażu i ciągle narzekam, żeby mnie nie posądzili, że się "za dobrze" czuję. Ale łatwo nie jest, bo Elbląg to małe miasto i wszędzie można się nadziać.

Wróciłam od rodzinnego i przepisał mi Furagin, zadzwoniłam do gina i powiedział, że nie za bardzo! Co za cholernie świetna współpraca w służbie zdrowia! Gin kazał kupić Urosept bez recepty, więc wolę się jego posłuchać. Więc w sumie miałyście rację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba....bo ludzie zawistni...i zazdrosni i plota musi isc, a bo jak...Przykra sprawa. Mozesz ustawic sowje funkcje prywatnosci tak, ze na fb tylko zaufani zobacza. Ech...szkoda gadac. A gdize Ty pracujesz? Jakies takie kiepskie "odbieram" fluidy z tej Twojej pracy...
My wrocilysmy ze spacerku, matko, upal. Fajnie. Drzewa magnolii kwitna i zyc sie chce. Dzisiaj rano dziewczyny bralam prysznic i co w gore nie popatrze, to tam inny pajak w kazdym kacie...brrrrrrrrr. No ale trzeba kochac wiosne.
Zaraz sie zbiore z mala do sklepu a potem postanowilam, ze jedziemy na lunch do restauracji pizza-salatka, a bo co.
A ja jakies takie przeczucie zlapalam dzisiaj, ze jak nic bede miala dziewcyznke, no przeciez sami prawie chlopcy sie nie beda rodzic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbabeczko u Ciebie będzie chłopak, heh kochany Helenek 🙂
A ludzie to teraz często nie mają sumienia dla nas. Co do za plota, że jak wyszłaś na spacer to wszystko u Ciebie w porządku z ciążą?! Skąd oni mogą wiedzieć. Kurde wskazane jest dla nas chodzenie na relaksacyjne spacery, a przecież to w cale nie oznacza, że możemy systematycznie chodzić do pracy. Skąd oni wiedzą czy ten niedzielny spacer to nie był Twój pierwszy spracer od wielu tygodni złego samopoczucia. Wkurzyłam się! Ludzie są podli !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...