Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia - Współczuje!!!, Nastresowali Cie niezle 😞 I to tak długi czas!!! Jak byłam na kontroli w Klinice to miałam taka mała sytuacje. USG robiła nawet nie wiem czy to juz lekarka czy praktykantka bo lekarz siedzi przy stoliku i zbiera to co wydrukuja:p I na poczatku powiedziałam jej ze sie denerwuje- był to 10 tydzień i stresa miałam jak nic. A ona mi na to zebym przygotowała sie na wszystko;/ a za chwile mowi do lekarza wielkość taka i taka a bicia serce nie mam. Prawie spadłam z lażanki, i do razu do niej, jak to nie ma? O ona ze stoickim spokojem ze serse bije tylko usg sie psuje i nie wydrukuje wykresu;/ Nio ale to była chiwlka anie tak dluuugo 😞
Nio a co do tej wagi to naprawde zglupiałam 😞 A jeszcze lekarz dal mi jedna dawke monuralu na pecherz, nio a to antybiotyk i latam do WC jak opetana wiec pewnie z wagi spadne;/
Pozdrawiam Was cieplutko i słonecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka- w sumie sama nie wiem co lekarz chciał mi przez to przekazać, żebym przychodziła tego samego dnia kiedy nie poczuje ruchów dziecka przez cały dzień. Pisałam dawno dawno temu, że w mojej miejscowości było kilka bardzo głośnych spraw ( zakończenie w sądzie i odszkodowania dla rodziców zmarłych dzieci) kiedy to kobieta przychodziła do szpitala mówiła, że czuje , że coś nie tak jest z jej ciążą, że czuje słabe ruchy a lekarze to olewali i mówili, że to normalne i żeby nie panikowały. Niestety następnego dnia okazywało się, że dziecko umarło ( zdrowe dzieci, bo miały sekcje zwłok), bo lekarze w porę nie zainterweniowali. Wydaje mi się, że dla tego mi to lekarz powiedział, że lepiej sprawdzić niż miało by dojść do tragedii. W ogóle bardzo się zdziwiłam, że są tacy mili, powiedziano mi " proszę przychodzic tego samego dnia kiedy pani nie poczuje ruchów dziecka, po co się stresować i rozmyslać, że coś nie tak? Będziemy zawsze sprawdzać ktg, to dla nas żaden problem a może uratować życie dziecku" nigdy się z taki czymś nie spotkałam.
W sumie zaprzeczyli też swoim słowom, bo mówią , że w 20 tyg to normalne, że czasem nie czujemy ruchów, bo dziecko ma jeszcze dużo płynów wokół siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jeszcze jedno- cały oddział położniczy huczał, że zgłosiła się pacjentka z niewyczuwalnym tętnem płodu ( pewnie myśleli, że ja jestem w 40 tyg ciąży i to jest nie możliwe , żeby aparat nie wyczuł ), bo wciąż w sali dzwonił tel z pytaniami " co z pacjentką, czy znaleźli tętno" . Na pewno się bali, że znów ktoś ich do sądu poda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej,

Bisia ale stres! Nawet nie wiedziałam, że trzeba interweniować, jak się nie czuje ruchów cały dzień 😮 Pamiętam, że jak mąż wrócił w środę, to Bobo się uspokoiło, ale nie zwróciłam uwagi. Cały weekend jednak Bobo fikało, a na zajęciach aż nie mogłam usiedzieć 😁 Dziś już też czułam, jak się obudziło. Najważniejsze, że wszystko dobrze.

Co do wagi, to chyba nie powinnyśmy tak przeżywać każdego kilograma, w ogóle jestem zdziwiona postawą tej lekarki chyba Magdy? Ja przytyłam już 5 kg, ale ważyłam przed ciążą 48 przy wzroście 173, więc nawet teraz mam baaardzo niskie BMI. Nie ma co szaleć.

Nie wiem, czy przeczytałyście - zwróciłam uwagę na wózek firmy Navington, lekki, zwrotny, tani i ładny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZień dobry 🙂 trochę mnie nie było ale mąż miał urodziny więc sporo pracy i gości mileiśmy, ale dziś już moge wrócić do normalnego zycia:P

nie miałąm kiedy przeczytać co pisałyście, tylko ostatnie strony, Bisia miałaś dużo stresu, ale lepiej sprawdzić niż się denerwować niepotrzebnie ja przy córce w 36 albo poczatek 37 tygdonia to było miałam tak ż enie czułam córki od rana i pojechałam do spzitala bo mam blisko:P zeby mi sprwdzili tetno dziecka ale mnie juz na oddziale do porodu zostawili choc tez na poczatku byla panika bo nie wyczuwali tetna na ktg i chcieli cc robic albo po godzinie wszytsko wrocilo do normy i czekalismy do 38 tygodnia na cc wiec lepiej sprwadzic 🙂

wózki super wszytskie ja ogladam ale spacerówki, mam po corci sliczna i bardzo fajna praktyczna spacerowke i z bolem serca ja bede sprzedawac, ale ejst w kolorze malinowo-fioletowym wiec obciach wozic w niej chłopca:P

jak nadrobie co napsiałyscie to cos wiecej napsze a teraz uciekma zrobic pranie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie po mojej dłuższej nieobecności na forum!

Muszę nadrobić Wasze wpisy bo jeszcze nie zdążyłam ich poczytać.
Dopiero w sobotę po południu wróciłam od rodziców i braci a tam była moja cudowna 11 miesięczna bratanica z którą spędzałam bardzo dużo czasu i było super, że nawet nie było czasu włączyć kompa.
A wczoraj przyjmowaliśmy gości więc ostatnio na samotność nie mogłam narzekać gdyż ciągle ktoś był obok a dziś znowu sama no i w tym tygodniu muszę wziąć się za generalne wiosenne porządki w mieszkanku.

Miłego dzionka! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze co do ruchów, to ja dalej czasem nie wiem czy to gazy czy dziecko 🤢 I czasem nie czuję i cały dzień, jak byłam w szpitalu to na USG było widać, że się rusza, a ja wcale nie czułam...
Dobija mnie to szczerze mówiąc i boję się...
Małe wykonało na razie 5 takich większych kopów w swoim życiu, a tak to tak spokojnie...ledwo wyczuwalnie...
Ale nie mogę jeździć co chwilę do szpitala przecież...mam nadzieję, że zacznie porządnie kopać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Bisia, masakra, współczuję przeżyć... Jak sobie to wyobrażę to mnie aż ciarki przechodzą 😮
Ja na szczęście małego czuję codziennie, fakt, że czasem słabiej kopie ale zawsze kopie (z resztą lekarka mówiła, że bardzo ruchliwy jest i da mi popalić) ale będę wiedzieć żeby w razie czego lecieć do szpitala, daleko nie mam...

Co do wózków to chyba zakładałyśmy kiedyś osobny temat?? Ja teraz zamówię dla siostry (rodzi w czerwcu) i dla siebie taki, może komuś się spodoba:
http://allegro.pl/wozek-raptor-exclusive-z-fotelikiem-7-1-gratiso-i2210180106.html

Koleżanka mi poleciła, jest bardzo tani, bo to od bezpośredniego producenta (z resztą ma same pozytywne komentarze) a najważniejsze ma, czyli pompowane koła, przednie skrętne, łatwo się montuje i nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku no i ma od razu wszystko co trzeba mieć, może ekstramalnie lekki nie jest bo z gondolką 13kg, ale bardzo ciężki też nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod jeśli to Twoja pierwsza ciąża to możesz jeszcze nie czuć... Ja poczułam w 17tc to lekarka była w szoku, że tak szybko (ale jak zobaczyła na USG co ten mój syn wyczynia to stwierdziła, ze nie ma co się dziwić, że czuję), więc chyba musisz jeszcze poczekać trochę na porządne kopy, skoro na USG wszystko jest ok... Ale ja sądzę, że te Twoje "gazy" to są własnie delikatne ruchy dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Wiszę, że od rana tutaj Was pełno...ja nie spałam cała noc i teraz poleżałam do 14:/ Ledwo przetrwałam noc, było mi źle na żołądku, telepało mnie z zimna i w ogóle tak dziwnie..chyba zatrułam się cholernymi nachosami z sosem serowym:/ Dziś dietka i tylko bułeczka i chałka! Poleguję sobie w związku z tym pod kocem...uff...ale nadal średniawo:/

Co do ruchów - no właśnie lekarze mówią, że w tym czasie dziecko jeszcze może być spokojniejsze, czasem kopnąć, czasem popływać jak rybka, czasem spać i cisza...narazie chyba jeszcze nie zestresowałam się ani razu. W sumie to w ciągu dnia raczej ciszę mam - no chyba, że leżę plackiem 🙂 Wieczorami do harce w brzuchu są i kopie mocno! Ale też na początku nie rozróżniałam ruchów, a potem jak 2 razy zapukało, to już od tamtej pory wiem co i jak :P

Co do wózków Kochane - moja znajoma ma Navingtona i bardzo sobie chwali. dla nas odpada, bo nie wejdzie do mojego auta. Sprawdźcie sobie to...bo ja też wybrałam inny wózek zadowolona i w ogóle, a okazało się że do męża na wcisk, a do mnie nie wszedł...i odpadł w przedbiegach:/ Dlatego my decydujemy się na X-Landera bo mały jak się złoży 🙂 proponuję Wam zrobić jak my - podjechaliśmy dwoma autkami pod sklep i pan z nami jeździłam wózkami i próbowaliśmy ładować do fur :P

Bisia - dobrze że pojechałaś..jesteś spokojna! A widzisz - może oni naprawdę się po tamtych akcjach boją...zobacz - lepiej dla Was, bo masz blisko dobrą opiekę!

Dodi - w 19 tyg. to możesz mieć usg, ale takie normalne, nie połówkowe genetyczne...tzn. to genetyczne robi się tylko między 20 a 22 tygodniem i musi być na super sprzęcie, bo badają wszystkie narządy bobasa i przepływy w sercach 🙂 My 11.04...ale kobietki stąd to już lada moment mają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
No ja tez lekko sie zdenerwowalam....moja druga ciaza a ostatnio te ruchy slabe, wczoraj doczekalam sie chyba jednego...a moze i nie. Mialma podlaczyc dopplerka ale zanim sie ogarnelam po powrocie to juz jakos sie nie zorganizowalam. Dzis znow cisza , wiec chyba uruchomi sprzet. No ja wiem, ze z Ella to tak te ruchy raz byly raz nie ale....
U nas zimno jak skurczybyk, przymrozek w nocy.. Testujemy nowy sprzet do ogrzewania 😉
Ja mam usg w 21 tyg , koniec w sumie 21 i troche krecili nosem, mogloby byc pare dni wczesniej, ale my w sumie z roznych dziwnych wzgledow chcielismy w kwietniu. Nowlasnie takie bardzo fachowe to usg, dlatego ja mam je robione na wypasionym sprzecie w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze ja...20 tydz ciazy stuknal, jupiiii!
Trazczytam co napisalam, usg mam rowno za tydz wiec nie koniec 21 tyg tylko dokladnie w 21 tyg. Sma sie juz zakrecilam. Z Ellunia musialam miec dwa usg polowkowe, drugie 2 tyg pozniej, bo sie nie przekrecila, wiec roznie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie strasznie dziękuję Ci superDorotko za wsparcie wczoraj, że mnie wypchałaś do szpitala.
akinimod- nie przejmuj się, że na usg widac, że się rusza a Ty nie czujesz, wczoraj jak mi robili ktg to tam też można wyczuc kiedy dzidzi się rusza, i mi pielęgniarka mówi "no nie czuła pani nic, że się poruszyło? Ja nawet na brzuch widziałam, że podskoczyło" a ja kurcze naprawdę nic nie czułam.Chyba mnie kopie w jakieś nieczułe miejsce . lekarze powiedzieli, że bardzo ruchliwe dziecko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mega szybko nam zlatuje, co? 🙂 Ja się uspokoję po 11.04, po usg...tzn. mniej się boję niż tego w 12 tyg, bo tam te koszmarne wady, z którymi nic nie zrobisz...a usg mi kazali koniecznie 20-22, ale lepiej właśnie bliżej 21, aniżeli 20 - nie wiem co za różnica. Madzia - czy to znaczy, że już w tym czasie dziecko obraca się główką w dół do porodu? To nie za wcześnie> ja to nie wiem kiedy co..podpowiedz :P

Mnie właśnie troszkę pokopuje, ale to dlatego, że leżę 🙂 Właśnie zapisałam nas do szkoły rodzenia!!! będziemy chodzić raz w tygodniu w soboty, bo Misiek pracuje wieczorami i w tyg odpada:/ Zaczynamy 2 czerwca, kończymy 7 lipca 🙂 A 10 maja próbuję nam zaklepać 4 dni w Zakopanem...mam nadzieję, że się uda i że będę się dobrze czuła. Któraś z Mamusiek chętna dołączyć dla towarzystwa na 4 dni w górach?:P Samym to troszkę smutno nam...

U nas też zimno jakoś, miałam iść na spacer ze znajomą z dzidziusiem, ale przez to zatrucie zaległam w domu...może i good bo ciągle mi zimno a na dworze wicher hula!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czuję bardzo słabo ruchy.. i bardzo rzadko. Aż zaczęłam, się martwić; jutro ide na usg, zobaczyć czy faktycznie tak mało się rusza czy ja nie czuje..
Jak Wasze kondycje? Ja dziś obleciałam całe miasto ! 😉) nogi mi w tyłek wchodzą 😉 ale jestem zadowolona że zadycha coraz mniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...