Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Juz jestem i juz wypoczywam 🙂
Troche pozalatwiane a co sie odwlecze to nei uciecze 🙂
Nio bisia ja mam tak ze jak stoje lub siedze to taki twardawy a jak leze to mieciutki nio i lekarz mowi ze ok. Nio mam tak od dawna i mam ciuchutka nadzieje ze sie nie myli. Stwierdzil ze macica miekka. Nio ale u kazdego jest inaczej i zawsze lepsiej sprawdzic.
superbabeczko: do zadnych Tworków sie nie wybieraj!! jestes pod dobra kontrola lekarza!! Wszytsko musi byc ok 🙂 Tego sie trzymajmy
Nio ale 4anula : troskzu mnie przearazilas tym wpisem 😞 u mnei tak czasem jest ze jak zaparcia to az chodze i sie dre ze chyba rodze ale to tak pol zartem i nie wiedzialam ze to taki objaw 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia twardy i groźny to ponoć jest wtedy kiedy jest na prawdę twardy jak skała a gdy dotkniesz nawet lekko to boli. Jeśli ustępuje gdy leżysz to chyba nie jest jeszcze tak źle... Ale i tak Ci współczuję, bo wyobrażam sobie jak musisz się przez to stresować :/

Ja na razie nie mogę narzekać, w końcu pech mnie opuścił i już nie muszę leżeć plackiem a i wyniki ok 🙂 Chociaż nie wiadomo co z cytologią, bo miałam zły wynik i powtarzałam :/

Za to moja siostra (ma termin na 16.06) coraz mocniej narzeka i mówi, że czuje, że niedługo urodzi i nie dotrzyma do terminu... Czuje jakieś kłucia na dole i boi się, że już coś jej się tam rozwiera... Ale mieszka w Holandii, nie ma takich wizyt jak u nas, najczęsciej mierzą jej ciśnienie, sprawdzają tętno i nawet ginekologicznie nie badają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przerazaja mnie te inne kraje...ze nie badaja:/ To my tu mamy opieke naprawde pierwsz klasa!
No ja miewam czesto twardy brzuch, ale nic zlego nie widac wiec tylko lezenie...
Cos mnie mega skurcze i bole dorwaly..i bynajmniej nie z zaparc,bo mam biegunke..no syf!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba na kasę chorych to chyba u nas podobnie, 3 USG i wizyty bez szczegółowych badań... Siostra teraz niby ma wizyty co 2 tygodnie ale co z tego jak wcale porządnie jej nie badają... A ona i tak ma kosztowne ubezpieczenie (ponad 150 euro/m-c) więc prywatnie nie chodzi... Jak ja się cieszę, że chodzę prywatnie i na każdej wizycie mam badanie ginekologiczne i USG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko lepiej juz cosik?? ajj i mialam wstwic linka do plytek
http://www.ceramika-domino.pl/Kolekcje-i-aranzacje/Aranzacje-i-plytki-lazienkowe/Flot
Na te zmienilam nio i dobralismy mozaike na wanne i na pasek nad kibelek. Kurde i najdrozsza wyzszla sama mozaika bo cos kolo 1000 nio ale plytki w efekcie zmienilismy z drozszych wiec nie jest zle 🙂
Strzauka ja prywatnie nie mam ginekologicznego tylko usg ale ponoc tam widzi; 😮 ,a, taka nadzieje ale na klinice i tak raz na miesiac komplecik 🙂 Trzymam kciuki zeby cytologia byla lepsza
AAAAA i musze Wam powiedziec ze odebralam wyniki z moczu na posiew i jest czysciutko wiec dobrze ze nie wzielam antybiotyku uffff. Ponoc czasem tak jest u ciezarnych ze na badaniu wychodza bakterie. 🙂
Uciekam powolutku pod prysznic bo tylko to mi pomaga na kregoslup 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad dzięki za kciuki 🙂 mi na kręgosłup wcześniej pomagała tylko kąpiel w wannie... Ale niestety już nie mamy wanny, a prysznic to nie to samo 😉 więc męczę się z tymi plecami i nic nie mogę poradzić na ból 😞 Ale przyzwyczajona jestem, bo od wielu lat mam problemy, przed ciążą też niemal codziennie bolało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzauka :Kurcze to masz podobna sytuacje jak bisia? ja niestety musialam zapomniec o kapielach jak tylko zalozylam pompe insulinowa 🥴 Nio ale prysznicem robie tak ze kieruje mocny i cieply strumien wody na kark i wtedy tak lagodnie puszcza wszystko... Cudowne uczucie nio i od razu lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nadal do d..jak tak dalej pojdzie to chyba przeprowadze sie do rodzicow,bo bede sie bala sama w domu byc 😞 Ale to ostatecznosc, bo jednak wole u siebie i z kotkami i mezem!..mimo ze juz wrocil i denerwuje:/
Wspolczuje Wam boliw kregoslupa..tez to znam, bo mam uciski na nerw w szyji i troszke na rdzen w piersiowym...wiec tez czesto dretwienie reki lub bole:/Ale przed ciaza poszlam na rewrlacyjna rehabilitacjr do najlepszego rehabilitanta (drogo ale warto!), no i powiem ze nie dokucza mi to!A te w krzyzu itp no to nie poradze nic na to rozrastanir kosci:/ Gdyby mi tylkofo tego nie bylo slabo i nie miala boli brzucha czy jelit:/
Magdad - fajne te plytki!Bardzo mi sie podobaja .nie znalam tej firmy, a ladne maja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nigdy mi się to jeszcze nie przydarzyło.....spadłam z łóżka, chciałam wstać do wc ale chciałam się podeprzeć łokciem by nie napinać brzucha i nie trafiłam w łóżko. Zachowałam sie jak prawdziwa kocica spadłam na 4 łapy a brzuch jak najdalej od podłogi w powietrzu został. Z tego wszystkiego to już sama z siebie zaczęłam się śmiać .
Magdad- podsyłaj linki jakie elementy do wnętrza, chętnie zasugeruje się jakimś Twoim wyborem, płytki są świetne bardzo mi się podobają.
Dziękuje za wsparcie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda płytki ekstra 🙂

Również polecam jak Dodi film 'nietykalni' naprawdę wart obejrzenia dziewczyny!

Bisia - dobrze to tylko tak się skończyło 😜 fakt też bym się sama z siebie śmiała po czymś takim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad, fajne plytki 🙂 My mamy lazienke do zrobienia ale to odkladamy na wieczne pozniej, bo sie nie wali 😜
Bisia, kocie ruchy mowisz ? 🙂 No dobrze, ze Ci sie nic nie stalo.
Ja wrocilam ze sklepu, pojechalamsama z ELla i nawet niunka grzeczna byla, do wszystkich hi mowi , kto nie przejdzie i chyba ze 20 osob zagadalo, dajcie spokoj!
No ale, teraz ledwo chodze. Nie do wiary jak mi kondycja czy cholera wie co siadlo. Biodra wysiadaja, zgaga pali, ogolnie zmeczona jestem i zla jakas. W d...to mam, bez Lukea nie jezdze na takie zakupy, za ciezko. Uff.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia i Superbaba jak się czujecie? bo wyczytałam, że coś nie za bardzo ostatnio u Was 😞 mam nadzieje, że już lepiej. Bisia, co z tymi twardymi brzuchami? słuchajcie, może warto by było zasugerowac lekarzom czy by nie mogli Wam przepisać fenoterolu... ja go biore i jest rewelacyjny. Odkąd zaczęłam nie mam już problemu z twardym brzuchem i tymi całymi skurczami hixa sriksa, czy innymi.
Bisia a Ty uważaj na to spadanie na "cztery łapki"; żebyś przypadkiem sobie krzywdy jakiejś nie zrobiła...
Magdaluke słodziutka musi być ta Twoja córcia 😉 że tak z każdym się wita 😉 a co do kondycji.. to moja już też podupadła.. z łóżka już mi się ciężko nawet wygramolić;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki, czy w Waszych szpitalach też jest taka biurokracja, że nawet jak chcesz iść sprawdzić czy wszystko ok z dzieckiem to wymagają od Was skierowania? Dla mnie to jest chorę, bo przecież jak idę do szpitala to czuje jakiś niepokój i nie mam czasu jeździć po lekarzach po skierowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha bym zapomniała, moja znajoma mieszkająca w Lublinie wciąż zachwalała poród naturalny, tzn przechwalała się jaka to ona jest bardzo przygotowana do porodu, na ilu ona lekcjach była, mówiła, że długie trudne porody to tylko zdarzają się kobietom którym się nie chcę rodzić i nie są przygotowane. Pomyślałam "kurde to twoja pierwsza ciąża, nigdy nie rodziłaś, co Ty możesz wiedzieć" , ale ok dałam jej spokój niech sobie myśli co chce. I CO?
Przyjechała na porodówkę w sobotę, 28 godzin się męczyła w strasznych skurczach i nic, nic, nic, aż w końcu musieli zrobić jej cesarskie cięcie... i po co było się wymądrzać, że ona wie najlepiej. Różne rzeczy się dzieją, każda inaczej rodzi, ja mam nadzieję, że każda z nas będzie miała swój łatwy poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bywaja takie durne baby 🙂 Kazdy porod jest inni i nie zawsze zalezy to od nas..
Hej Kobietki - ja od 8 na nogach, bo bylam na morfologii ogolnej. Fajnie, bo dogadalam sie z pielegniarka, ze przyjade w sobote na 8 do nich na glukoze. Mam bez kolejki zajrzec i jej pomachac to wezmie mnie od razu, a potem polozy e wolnym gabinecie, bym nie musiala tyle siedziec z tym lozyskiem! Uff..bo juz sie balam:/ No i rozrabiaja ta glukoze w calym kubeczku wody, wiec chyba da sie wypic 🙂
Mam nadzieje, ze dzis bedzie wiekszy ruch, bo mi smutno w domku..a dzis leze sama:/ Dalej kiepsko sie czuje..slabo, niedobrze a kregoslup cmi jak cholera! nie wiem co to..lekarka mowi ze albo na jakis nerw jest ucisk albo moze nerki - stad badanie moczu. Nerwica mi wrocila, wiec boje sie juz non stop 😞
A Wy jak dzisiaj? Bisiaku - czy bylas na izbie przyjec?!
4nula - na ktora lekarz?Dawaj mi znac zaraz po - trzymam kciuki, by bylo idealnie 🙂
Amelia - ciesze sie, ze wrocilas cala i zdrowa 🙂

Musze cos zjesc i Was poczytam, bp wczoraj to ledwo zywa bylam..oby dzis bylo lepiej blagam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Ale dziś pogoda pod psem. Muli mnie niesamowicie. Jeszcze mąż ustawił budzik na 8 chyba i z 5 razy drzemki ustawiał więc co zdążył mi się sen przyśnić to budzik dzwonił :/
Superbabo tak mi przykro, że taką trudną ciążę masz. Oby pierwsze spojrzenie Helenki wymazało wszystkie niemiłe wspomnienia z tego okresu.
Bisiu uważaj z tym kocim spadaniem bo to niebezpieczne bardzo.
Gaju my się zdecydowaliśmy na Jedo Fyna (tylko z zakupem jeszcze czekamy do uzbierania kasy 😉) bo ma duże pompowane skrętne koła i dużą gondolę to naszemu malemu pulpecikowi będzie wygodnie :P No i ma bardzo dużo dobrych opinii. Do naszego małego autka nawet wszedł, trochę na chama, ale się zmieścił :P Poza tym stwierdziliśmy, że jak nawet do bagażnika nie wejdzie to ja będę z małą z tyłu siedziała a wózek z przodu pojedzie 😉
Dla fanów Kubusia Puchatka: http://www.meblik.pl/kolekcja/45/kubus-i-przyjaciele/ :P Strasznie drogie te mebelki mają a w sumie nic specjalnego więc Strzauka z tym malowaniem komody lepszy pomysł 😉 U mnie tata bardzo uzdolniony manualnie to też go pewnie kiedys zatrudnię do takiej roboty :P No chyba, że mąż będzie chciał spróbować bo on też ładnie rysuje 😉
A my wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia. Taki wstęp był, co potrzebne do szpitala, jak to ogólnie wygląda, różne zabawne historie z porodówki więc bardzo miło godzinka zleciała. Torebkę próbek różnych maści, kremów, olejków itd. dostaliśmy i oczywiście butelkę Avent 😉 Dowiedziałam się, że nie mam jeszcze jednego badania, które wymagają w szpitalu - Hbs Ag więc muszę z doktorkiem pogadać. I mam pracę domową - oddychanie przeponą :P Miałam coś jeszcze pisać i oczywiście nie pamiętam co... Jak się przypomni naskrobię 😉
Miłego dnia bez bóli dziewuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Jak samopoczucie?
bisia: kurcze to zdolna jestes jak tak na snie i jeszcze jak kot eheh 😜 ale uważaj na siebie!!
Superbabeczko: dlugo musisz czekac na wyniki? trzymam kciuki zeby to bylo zwykle rozciaganie!!
magdaluke: córcia jest przeslodka 🙂
Kobitki super ze plytki ok 🙂 Ciesze sie bo wiecie juz tyle razy zmienialam 🙂 Nio dzis wybieram wanne i umywalke . NIo i znow dokumenty 😞 Nio i musze Wam powiedziec ze mezowi nei spodobalys ie spodnie 😠 I oddalam a w sobote obiecalam przyjsc juz z nim i wybrac inne 🤨 Kobitka byla naprawde ok i sie zgodzila 🙂 Nio facet od lazienki zacznie prace jednak jutro bo coisk mial jeszcze zalatwic, nio a ze bedzie mieszkac u nas to troskzu sie ciesze bo jeszcze jeden dzien spokoju 🙂 Nio i juz nie bede mogla tak paradowac w koszulkach nio i z pompa na wierzchu wrrrrr nio i zacznie sie wstawanei wczesniej robienie kanapeczek i w ogole nio ale coz mus to mus 🙂
Poizdrawiam cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

Szafa stoi i muszę powiedzieć, że jest przepiękna 🙂 Cały dzień wczoraj ten dziad ją montował, ale było warto.

Nirmala mi w zeszłym tygodniu też zadano na szkole pracę domową - oddychanie przeponą 😉 Ale gadżetów nie dostałam niestety.

Dziś mam wizytę u doktorka, ciekawe, co u dzidzi słychać w brzuszku, no i jak się prezentują moje wyniki. Chyba 4nula też dziś razem ze mną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - jaka szafa bo nie pamietam? 🙂 Co do Meblika - fajne meble maja, ale jak dla mnie przeginaja z kaska..wole takie zwykle, proste a na dluzej 😉
4nula juz na wizycie 🙂 Oby choc jej to lozysko podskoczylo do gory!
Magdad - tylko mi sie tam nie przemeczaj! 🙂

A ja sie zryczalam, bo moi rodzice nie moga wycofac kasy i akurat jak bede miala koncowke przed cesarka oraz samo cc - leca na tydzien do Paryza: 😞 Jestem zla i zalamana i ogolnie blee...

Maz niby sie przejmuje itp itd, ale nawet jak jest w domu to nie siedzi ze mna..wiec ciagla samotnosc:/ Powoli mam juz dosc i dojdzie do tego, ze naprawde przestane sie odzywac kompletnie albo pojde w cholere od wszystkich! Normalnie czuje sie opuszczona przez to wszystko!:,(

Zjadlam sniadanko i leze..czy te pogody moga sie ustabilizowac wreszcie?! Dzis mi serce z piersi wyskakuje, a ze cisnienie niskie to leku na to szybkie bicie wziac nie moge:/ Co za syf..a wyniki krwi i moczu moze jutro wieczorem beda! Msm troche nerwa z ta anemia, bo przez bole brzucha przestalam brac zelazo:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba - wczoraj montowali szafę na wymiar Indeco w pokoju Ady, więc w końcu mam gdzie układać wszystkie ubranka itd. A poza tym jest przepiękna 😁

Oby u 4nuli było wszystko w porządku! Ciekawe, czy pozna płeć, ja stawiam na córeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to trzymam kciuki za miłą ( u naszych lekarzy to się nie często zdarza) wizytę 🙂
nirmala- mi też ten wózek przypadł do gustu i już nie szukam innego. Teraz tylko także zbieram kasę na niego. W jakim kolorze Ty wybierasz?
Superbabeczko- może to być uciskanie nerwu, bardzo podobnie opisujesz ból jak ja co już dawno mam stwierdzone, że mam ucisk an nerw i coś tam jeszcze.
a co do oddychania przeponą - zacznijcie już ćwiczyć, to nie jest takie proste. Ja na zajęciach wokalnych to pół roku mordowałam przepone by ją poczuć najpierw i spiewać przeponą a potem utrwalałam. Teraz jak czasem idę do pokoju prób i sobie coś zaśpiewam dla relaksu ( Franek też to lubi) to już się tak zasapie i ciężko oddychać bo jednak nasze kluseczki wypychają nam narządy wewnętrzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - to fajowo! Jaki kolor? Masz fotke? 🙂 U nas pokoiku nie ma..jest gabinet-graciarnia meza:/ Tam stoi komodka, a lozeczko bedzie w sypialni..nic nie urzadzam, bo mysle ze w koncu sie hakos z mala Helenka przeprowadzimy do domu!
Ja tez czuje, ze u 4nuli bedzie babeczka 🙂

A ja glupek dzis czytalam o wczesniakach..nie wiem po co sie denerwuje:/ W kazdym razie pierwszy skok, zeby bylo lepiej to 28tydz, a nastepny to 32tydz..wtedy duza szansa ze wrecz bedzie dobrze od razu! I wiecej nie czytam, bo to tylko dodatkowe nerwy:/ Mam umowe z Helenka, ze do lipca minimum siedzi w brzuchu! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...