Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Suuperbaba tez mialam jakis czas temu ten macmiror 6szt i mi lekarka mowila zeby sie nie przejmowac bo czasem nawet do tygodnia moze byc zmieniona wydzielina i sie smiala zeby dobrze bielizne zabezpieczyc 😉
4nula trzymamy kciuki!
reszty nie wiem co napisac po sie pomieszalo mi wzytsko
a!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monia fajne łóżeczko a i o pościeli podobnej myslalam 🙂
Magdad maz kurcze niech moze troche zwolni, ja po ostatnim wypadku kolezanki co zginela to sie boje o kazdego 😞 oczywiscie ze trzymamy kciuki 🙂
Bisia ojej ja tez nie mialabym pojecia jakiej dlugosci taras niech dopasuja do domu, zeby pasowalo i juz a skad masz wiedziec?! 😁 a temat pracy ciekawy i to bardzo i uwazaj na te swoje kocie ruchy! 😉
Czarnyloczek mialas isc juz na zwolnienie!!!!!!!!!!!!! i napewno nikt sie Toba tak nie przejmuje jak Ty innymi! badz troszke egoistka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ajjj kurna, 4nula...az mnie dreszcz strachu oblecial....no ale, jest pod opieka...Boziu, najwazniejsze aby sie tylko wszystko dobrze skonczylo. No i na pewno tez tak bedzie! Sle buziaki 😘
Bisia, ta Twoja znajoma , wiadomo, nie miala pojecia o cyzm mowa, bo nikt nie moze tego wiedziec, no chyba, ze na 100 % cesarka planowana. Ja mam pelna swiadomosc tego, ze roznie moze byc i nie ma gotowego scenariuszu przy porodzie naturalnym. Ja mialam plany ( bez lekow, z wanna...) a jak sie zaczelo to w d...mialam swoje plany, bolalo jak skurczybyk i trzeba bylo temu zaradzic, na bohaterke sie nie pisalam bo medali nie dawali 😁 a najwazniejsze wiadomo- dzidzia i mama. No ale teraz pewnie dziewczynie glupio i sie wycierpiala.
Superbaba, nie tam egoistka, tez by,m byla zla, bez dwoch zdan. Moze ktos odkupi? Ja nie mialam mojej sisi , no bo mamy juz nie ma.... i ciezko mi bylo, bo chcialo sie miec swoich kolo siebie. Tesciowa dobrze mi to jednak wynagrodzila.
Dodi, pokaz szafe, bo ciekawa jestem! Ja musze zaczac myslec, jakas komode musze kupic dla malego i tak szukam. Teraz czas wyprzedazy garazowych, to moze cos fajnego sie trafi, tescie tez wyslani na obserwacje. I pomyslama, ze pomaluje na braz, bo mam fajna farbe do mebli, ale zobaczymy. Posegregowalam wiekszosc ubranek po maelj i mam naprawde duzo. Ze 4 duze pudla i jeszcze nakupilam, wiec spoko, o to sie naprawde nie mam co martwic.
Magdad, to ruszylo pelna para, co! Fajowo, ale nie daj sie oszalec i wypoczywaj w miedzyczasie.
Bisia, nie wiem jak u was, u mnie tak, ze jak cos nie tego to jade na ostry i bez gadania przyjmuja- a potem sla tluste rachunki 😠
Ja w nocy wstala do lazieni i zlapal mnie mocny bol po lewej stronie, ale wstalam ok w miare. ZObaczymy, jutro do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - pewnie wiazadlo sie nciagnelo bo to ono glownie daje taki naglly mocny bol:/ Mnie juz boli wszystko i dokucza wszystko..chyba przestalam juz nawet logicznie myslec:/ Leze plackiem i na boku, bo tylko tak jakos mniej boli!
o 4nule sie naprawde denerwuje, bo ona juz przechodzila podobna sytuacje w podobnym tygodniu 😞 Jedyne co pociesza, ze jest pod swietna opieka...a moja znajoma wylezala cala ciaze z szyjka 14mm w 14 tc...da sie jak sa dbrzy lekarze i leki! Ale nerwy sa mega...
Ja w koncu kupilam Helence taka modke z Ikei, tylko biala: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70053924/#/00214553 - jest ok, prosta i akurat na ciuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula, trzymam kciuki...najważniejsze, że się nią szybko zajęli i, że jest pod dobrą opieką...przykro, że akurat ją to spotkało...

ja dzisiaj byłam u lekarza, pobrano mi krew na przeciwciała, ginekologicznie ok, tylko, że USG dopiero 4go czerwca, a tak bym chciała malutką zobaczyć ehhh
a ostatnio strasznie boli mnie w boku, wczoraj aż płakałam i lekarz twierdzi, że to może być kolka nerkowa...i będzie dalej diagnozować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja wreszcie mogłam wejść na kompa bo rano byłam u lekarza a potem byłam na sali pomóc ogarnąc wszystko, wiecie co u nas komunia to tylko 2 dni 🙂 choć zdarza się że ludize robią w restauracji komunie i w tedy jeden dzień ale w wiekszosci przypadków i talkk 2 dzien robia w tedy w domu 🙂

nie przeczytaąłm co pisałyście ale tylko po osttanich wspiach widze ze smutno tu 4nula trzymam kciuki zbey wsyztsko było dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny widze ze juz mniej wiecej wiecie co sie ze mna dzieje i dziekuje za wsparcie:* maz mnie uratowal wiec moge siedziec na forum chyba jedyna rozrywka w tym szpitalu....
Rozmawialam z lekarzem szyjka 22mm 😞 lozysko nisko ale nie jest tak tragicznie...poczatek anemi...ktg naszczescie dobre i bez skurczy...tetno dziecka 150 wiec trzyma sie dzielnie...ogolnie to dalej mnie boli a lekarz mnie opieprzyl ze wczoraj nie przyjechalam jak juz zaczynalam cos czuc ale brzuch miekki wiec nie widzialam pilnej potrzeby tym bardziej ze dzisiaj wizyta....no ale sie pomylilam ja juz glupia jestem kiedy sie powinno chodzic do lekarza a kiedy nie...ogolnie to mam lezec plackiem i luteina,no spa i sterydy dla dziecka wrazie porodu aby sie rozwinelo dobrze...jedynie do wc mam pozwolenie wstawac...no i do konca lezenie
co bede miala sie w koncu nie dowiedzialam ale mam nadzieje ze jeszcze jakies usg bedzie mi robil jeszcze - ogolnie to maz rano mowil ze jak sie nie dowiem co bedziemy mieli to abym do domu nie wracala a teraz stwierdzil ze nie chodzilo mu doslownie...nawet wagi nie znam dzidzi...
Ehh...dziewczyny jak to jest ze przeciez staram sie leze dbam o siebie a i tak mam problemy w utrzymaniu ciazy ten pechowy 27 tydzien kolejnyraz tego nie zniose 😞( no ja walcze o podtrzymanie a lezy ze mna dziewczyna w41 tygodniu i uwaga przed wczoraj ogrodek kopala aby wczesniej urodzic i nicccc a ja leze i mam ciagle problemy;/ogolnie to plakac mi sie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba - mnie też ostatnio boli...ogólnie to w brzuchu, plecach i tak dalej. A ostatnio w domku tyle zajęć - mąż ma wolne 🙂 i czas razem spędzamy , że nie mam czasu, żeby wchodzić.
Ale dochodzę do wniosku, że się stęskniłam i oto jestem 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 nula- ja wczoraj zadawałam to samo pytanie, czemu tak jest, że przecież się staramy, lezymy a i tak wciąż coś. Wiem, że jest Ci bardzo ciężko psychicznie w szpitalu, ale po twich przejściach to przynajmniej tu masz szanse na szczęsliwy finał.
A powiec mi co od wczoraj Cię boli? Przepraszam, ale wchodze na forum tylko na kilka minut i nie ogarniam a chciałabym wiedzieć, bo wiesz ja też mam bóle i nie wiem kiedy to powinno się iśc do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam juz nie wiem co grozne, a co nie..chyba niedlugo zaczne chodzic do lekarza co tydzien...bo juz wariuje:/ Wez tu badz madry i wiedz, co grozbe a co nie..ciaza mnie przerasta!
A Ty 4nula widac masz taki "urok" jak znajoma, ktorej przy kazdej ciazy juz w 14tyg skraca sue szyjka..ale dzieki dobrym lekarzom donosila! Wiec glowa do gory - grunt ze pod opieka jestes! Towarzystwo znosne? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szyjka ma 2 cm ale lekarz powiedział, że na razie spoko bo od ostatniego razu się nie skróciła .. 🤨 nie wiadomo co o tym wszystkim myśleć ..
Małego mam dzisiaj na samym dole i mnie brzuch pobolewa jak na okres 🥴 wczoraj szalał aż do 4 nad ranem .. chyba będzie ciężko u niego ze spaniem w nocy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, że ja na razie nawet nie przyjmowałam do wiadomości, że jakoś wcześniej mogę urodzić? Nie myślałam o tym kompletnie 🤔
Nawet już swojego szpitala nie jestem pewna .. bo jak to się wszystko zacznie to zanim tam dojadę to w samochodzie urodzę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisiu- ciezko powiedziec co mnie boli ogolenie to mam takie uczucie jakbym miala jajko w pochwie ciezko opisac ale ogolnie to tylko tam czuje bol jak sie poruszam
suuperbabo - ten lekarz co mi robil usg powiedzial mi ze jest cos takiego ze jak w jednej ciazy sie szyjka skraca to juz tak bedzie w kazdej i prawdopodobnie tak bylo przy tamtej ciazy no nawet czas sie zgadza
a co z Dodi bo tez miala dzisiaj wizyte ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka napisał(a):
Moja szyjka ma 2 cm ale lekarz powiedział, że na razie spoko bo od ostatniego razu się nie skróciła .. 🤨 nie wiadomo co o tym wszystkim myśleć ..
Małego mam dzisiaj na samym dole i mnie brzuch pobolewa jak na okres 🥴 wczoraj szalał aż do 4 nad ranem .. chyba będzie ciężko u niego ze spaniem w nocy 🤔


Nie przejmuj sie Pampkina, moja Ella byla najbardziej aktywna wlasnie w nocy i sie przejmowalam, bo tez wszyscy mi mowili, ze jak dziecko w brzuchu tak i poza, ale okazalo sie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka - mi sie skrocila od ostatniego razu i to bardzo a jeszcze ja juz od poprzedniej wizyty mialam zalecenie lezenia przez lozysko wiec ogolnie u mnie sie skraca tak sama z siebie jakby bo przeciez nic nie robie...no i do tego to ze w tamtej ciazy rodzilam w 27 tc od samego poczatku postawilo mnie w grupie wiekszego ryzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka - to jak masz 2cm szyjke to lekarz nie kazal Ci lezec plackiem slbo nie zapisal ma zaszycie?:/Hmm..dziwne troszke, bo w naszym tc to powinnysmy miec 3 w gore...A moze zle uslyszalas i masz wlasnie 3cm? To ze sie dalej nie skraca to super, ale pilnuj tego bo taka dlugosc bywa niebezpieczna juz - popatrz na 4nule!
4nula - napewno cos w tym jest, bo ta znajoma w kazdej ciazy lezy min od 18-20tyg..a potem juz z tym zaszyciem tzw.pessarem! Widac taka uroda..nie kazda z nas stworzons do noszenia bobasa! Ja sie z Toba solidaryzuje tez ze wzgledu, ze my w tym samym dniu ciazy jestesmy 😉 Dobrze ze choc z tym lozyskiem nie jest zle..

Ja to nie wiem kiedy Helenka spi, bo ja w ogole w dzien nie spie i ona tez nie bardzo..usypiam jak sie rozpycha..jakis maly urwis! 🙂 Chyba ze jak dzieci spia to tez sie moga ruszac, co? Ja czekam na meza by umyc wlosy i nogi ogolic:/ Bedzie dzis ciezko, bo mam mega nerwa, bole i bral sil..wkrotce chyba zaprosze Was na jakis oddzial psychiatryczny w odwiedziny:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic nie mówił o leżeniu tylko, żeby dużo odpoczywać nie przemęczać się, nie dźwigać i takie tam 🤔 a jak byłam u ginekologa w mojej rodzinnej miejscowości to też był zdziwiony, że mój prowadzący nie wspominał nic o leżeniu 😮 stary dziad więc czego się spodziewać po nim 😠

Ufff .. to mnie Madzia uspokoiłaś 😜 mam nadzieję, że w moim przypadku będzie tak samo jak i u Ciebie 🙂 chociaż .. z uśmiechem będę wstawała w nocy (bynajmniej tak teraz sobie mówię 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...