Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiecie, ja oglądałam jakis czas temu program o obsesyjnym karmieniu piersią i pewna kobieta (nie pamiętam z jakiego kraju), karmiła swoje córki jedną do 7 a drugą do 5 roku życia! Dla mnie to wyglądało okropnie, te dzieciaki duże już bardzo przybiegały ze szkoły, ciągnęły ją za bluzkę i dawaj cyca! Leżały takie wielkie na łóżku i jadły. Dla mnie to wyglądało bardzo niesmacznie 🤢 Co innego taki bobasek jak sobie smacznie zajada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry....chorowania pora przyszla na mnie 😠mam taki bol gardla ze nie moge nawet sliny przelknac, macie jakies domowe sposoby na to, bo mam zabletki do ssania ale nic nie pomagaja i do tego wymiotuje po nich, dl lekarza nie mam co isc bo co on mi przepisze moj partner byl bo od niego to paskuddztwo i wiecie co mu przepisal taki odpowiednik gripeksu 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Smerfetka ja nie stosowałam, bo nie miałam potrzeby ale dziewczyny chyba kiedyś pisały o tantum verde do psikania, a z domowych sposobów - mleko z miodem, ja jeszcze płukałam wodą z solą i mi to akurat bardzo pomagało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny odnośnie leków w ciaży, dla nas jeszcze jakiś syrop PRENALEN ale on chyba jest bardziej na kaszel, jak Was męczy. Nie wiem dokładnie, trzeba panią w aptece podpytać albo zerknąć w ulotkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!
Dziś znowu upał, jejku jak dla mnie to jest za gorąco bo w mieszkaniu nie ma normalnie czym oddychać!!
Ja od dzisiaj wzięłam się za nocnikowanie syna, lata sobie w majtkach, ciekawa jestem czy załapie że siku trzeba na nocnik robić.... Mam nadzieję że do porodu mi się uda.
Kasialeczek zaraziłaś mnie tymi ciastkami francuskimi, dzisiaj ja będę piekła z jabłkiem i konfiturą brzoskwiniową 🙂
A na 15 do gin, tego na NFZ, będe miała znów usg 🙂

Ja też nieraz widziałam w tv o kobietach karmiących swoje kilkuletnie dzieci, dla mnie to ohydne, nie rozumiem tych kobiet...
A rodzina z 21 dziećmi to już w ogóle szok dla mnie!
Ja na razie poprzestanę za dwójce, ok 30 zacznę myśleć nad córką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejj dziewczyny 🤪 😘
Jestem padnięta wczorajszym dniem i dopiero teraz wstałam. Te upaly mnie wykończą... 😞
Za tydzień już idę na prenatalne 🤪 Chociaż ja już nic nie widzę w tym obrazie na usg 2d 😁 Jedna wielka plama 🙂
Zarazmyję truskawki i się zajadam, trzeba wyruszyć jeszcze do apteki po witaminki, chociaż podobno w ostatnim miesiącu nie jest dobrze podawać, żeby dziecko nie było przewitaminizowane. NIE WIEM JUŻ CO ROBIĆ! 😠
Rozmawiacie o dużych rodzinach, patologicznych matkach, co do karmienia. To ja Wam powiem,że chyba wczoraj oglądałam reportaż o matce, która nie używała przy dzieciach pampersów. Kazała obserwować potrzeby dziecka i wysadzać je od 1 dnia życia do miski 😁 Dziwne jak dla mnie...
Ilka, miłego Jasiowego seansu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej hej hej 😁 jestem i ja 😁
ale naskrobalyście 🤪
to po kolei odpisuję

Ania dzięki za przedstawienie super mądrości Teściowej, wynika z tego że od jakiegoś miesiąca jestem na prochach bo mniej więcej od tego czasu chodzę już wolniej i bardziej ociężale 😁 to naprawdę dobrze wiedzieć to teraz to po prostu zgłosze sie na odwyk a tak to żyłabym w stanie nieświadomości, Twoja Teściowa mnie uratowala 😉 😁 😁

Smerfetka na ból gardła ja polecam tantum verde najlepiej w sprayu i do płukania jakieś ziolka (rumianek, szałwia) lub woda z solą, mam nadzieje że szybko przejdzie 🙂

Rosi dziękuje za pamięć 😘 😘 tak to dziś jest ten straszny dzień kiedy stuknęło mi 29 latek 🤪 oklask dla Ciebie 🙂

a co do dzieci to mój mąż powiedział: "jak będzie grzeczna to chcę od razu drugie" 😁 a ja to w sumie nie wiem.. jeśli już to max 2 ale chyba nie od razu tylko może za 2- 3 latka ale to też zobaczymy jak wyjdzie bo nad tym pierwszym też sie długo napracowaliśmy więc to nigdy nie wiadomo kiedy sie nam przydarzy 🙂 na razie nie wyobrażam sobie życia z tym jednym więc myśl o drugim spycham na dalsze tory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jeszcze sprawozdanie z mojego wczorajszego seansiku 🙂
Nelka - 2086g żywej wagi 😁 42cm wzrostu 🙂 ułożyła sie już główkowo i czeka sobie na wyjście 🙂 była wczoraj bardzo chętna do pozowania, robiła minki, machała łapkami, jest przecudowna 😁
To było to prenatalne badanie i wychodzi na to że jest wszystko ok 🙂 podwozie też ok więc jest powód do radości i zjedzenia calej babki piaskowej ktorą sobie kupiłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Duchota niesamowita, w ogóle nie wyszliśmy na pole, popołudniu może się uda 😉

Marta ja dzisiaj walczyłam z moim owłosieniem 😁 😁 😁 Było strasznie, w ciąży z Nikosiem lepiej mi szło a to może dlatego że brzuszek miałam bardziej okrągły a teraz jest taki bardziej do przodu i więcej zasłania 😁

Smerfetka zdrówka!!
Co do tego syropu o którym pisała Ilka to jest raczej ogólnie na przeziębienie, nie na gardło.

Karola powodzenia walce z pieluchami 😉

Monkado super że Nelka tak ładnie i zdrowo rośnie, no i że Twoje podwozie też ok 😉
Najlepsze życzenia urodzinowe, szczęścia, miłości, radości z przyszłego macierzyństwa, bezproblemowego i szybkiego porodu! 🙂 🙂 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado, aż poszłam się zmierzyć, mam 104cm 😁 Super, że Nelcia tak rośnie, pewnie razem z moim będą mieli podobną wagę urodzeniową 😁
Kącik śliczny!! Ja dziś może złożę łóżeczko i pokażę Jasiowy domek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na dzisiaj mam dosyć nocnikowania!! Cały czas latam z papierem i wycieram, kanapa,fotel,dywan zasikane o podłodze nie wspomnę, niby jak się go pytam gdzie robimy siusiu to pokazuje na nocnik ale jak chce mu się sikać to sika tam gdzie siedzi i woła "o! mama!"
Upiekłam ciacha, jeszcze muszę pomidorową zrobić.
Kinia ja też mam mega problem z tym goleniem,ostatnio użyłam lusterka i przy okazji wypatrzyłam sobie żylaka na wardze sromowej! Dlatego tak mnie nieraz tam boli! Dzisiaj już odpuszczam golenie, robiłam to przed piątkową wizytą, więc jeszcze tak bardzo nie zarosłam.

Monkado wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin, spełnienia marzeń, zdrowej córeczki i bezproblemowego porodu!!
Ładną wagę ma już twoja córcia, dobrze że wszystko ok.
Brzuszek imponujących rozmiarów 🙂 i pokoik dla Małej też cudo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...