Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka z kolei wywołała swojego Bąbla po terminie - usiadła w fotelu i po prostu nakazała mu żeby wyszedł 😁 i kilka godzin później zaczął się poród. Moje dziecko takie posłuszne nie było. Nadal lubi chodzić swoimi drogami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

chyba bym zwymiotowała... nie próbowałam właśnie z tej przyczyny. Jeżeli szyjka skrócona, to myślę, że nie masz co się martwić, bo już naprawdę niedaleko. Podobno sok z ananasa też jest dobry, ale ja piłam i nic 😁
Jeżeli szyjka jest już całkowicie skrócona to naprawdę jest bardzo dobrze. Najgorzej jak twarda i zamknięta. Wtedy nic nie pomoże nawet masaż szyjki. A tak to tylko cierpliwie czekać. Łatwo mówić 😉 ale niestety taka prawda. A cierpliwość przyda się i później w opiece nad dzidziusiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyle, że rozwarcie minimalne, zrobiło się malutkie w 34 tygodniu chyba i tak sobie chodzę. Ale rozwarcie to chyba nie wpływa na to kiedy zacznie się poród, bardziej ta dojrzałość szyjki. Tak mi się wydaje... 🥴
Właśnie o ananasie słyszałam, że nie pić w początkowej ciąży, bo można poronić. Czyli może mieć takie właściwości rozkurczające dla macicy i szyjki. 🙂
Napaliłam się dzisiaj, bo lekarz stwierdził, że wywołanie pewnie w piątek. Tak mi mówił wcześniej, a dziś na wizycie kazał się przygotowywać nadal szyjce 😞 W sumie dwa tygodnie temu szyjka była jak to określił ''w lesie''.
A tak mnie dobrze dzisiaj chyba wymasował, że nawet ani jednego twardego brzusia nie miałam do tej pory. Taki przyspieszacz porodu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Tak zaczęłam Was czytać, bo już tez sama jestem po terminie, a miałam na 12 lipca (tak jak Ty Tosia) i lekko się niecierpliwię ☺️ . Miałam masaż szyjki macicy w termin porodu no i jak widać chyba do tej pory nic nie podziałało, nadal chodzę z brzucholem :/. Ale po masażu odszedł mi czop, więc na coś jednak to miało wpływ 😉. A sam masaż był MEGA bolesny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą jakie to jest niesamowite z tą całą ciążą... najpierw człowiek się niecierpliwi, żeby zobaczyć maleństwo na usg, potem tylko odlicza do 12 tygodnia, żeby wszystko było ok, potem do połowy, potem, żeby nie urodzić przed 38 tygodniem, a od 38 tygodnia chcemy jak najszybciej mieć poród za sobą i cieszyć się maluchem 🙂
skąd ja to znam 😉 a teraz od nowa to samo przerabiać będę 😁
A to niestety szkoła cierpliwości. Na dodatek każdy poród jest inny, i nie ma tu żadnych reguł 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia ja wiem ci czujesz bo mi lekarz 3 lica powiedział ze na 100% nie donosze do terminu i że spotakmy się dużo wcześniej w szpialu i cooo owszem spotakliśmy się w szpitalu ale na patologii ciąży a poród miałam wywoływany w dniu terminu ze względu na małowodzie... ale głowa do góry!!! jeżeli na Ktg wszystko ok i czujesz ruchy Jasia to nie ma czym się martwić.Kiedy miałaś ostatnie USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia glowa do gory urodzisz w tym tygodniu zobaczysz!!!

a ja mam brzuch jak glaz tak twardy....cos mnie tam bolala i krzyze lekko tez a teraz maluch sie wypial i mi zebra chce rozsadzic 😁 a i ciagle mi taki sluz wyplywa ....... a skurczy nie bylo tylko lekki bol na miesiaczke.....
~Oli sie juz malo wierci pwnie nie ma miejsca i mowia ze przed porodem si e uspokajaja.....a ja mam juz wszytkie objawy przed porodowe, biegunka codziennie 😁 najbardziej mnie moj brzuchol mecz taki twardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Donatella, a jak samopoczucie na początku? Łapie już coś? Pamiętam moją rzygowatą zimę i święta Bożego Narodzenia z głową w kiblu 🙂
Kasia, dzisiaj miałam USG, poobracał go z każdej storny, ułożony ciągle główką na dół, ilość wód prawidłowa, pęcherz moczowy pełny, więc sobie podjada. 🙂 Wagowo pomiędzy 3700, a 3800, więc trochę mu się przytyło. 🙂 Ucałuj jutro Kaję na jej pierwszy tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będą ładne grubaski, teraz się posypią do końca lipca te największe tłuściochy 😁 mój, Twój, Kasi, Kini.
Bo nie wiem jak wagowo jest córeczka Ani i synulek Uli, Darii, bo Filipek Smerfetki coś mi świta, że będzie akuracik, a nie klocuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jakbyś poprosiła? Dzidziuś ważący powyżej 4 to kwalifikuje się do cc 🙂
Masaż dziś nie był straszny, chyba dlatego że ja mam już tak dość, że jestem w stanie przecierpieć wszystko 🙂 Kiedy kładziesz się do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj beda ~Tosiu 😁 Angel wiem co mowisz bo do polowy ciazy mieszkalam w uk prze 4,5 roku ale zdecydoealam opuscic ten durny kraj i jestem zadowolona ze jestem w pl bo opieka nie do porownania poza tym juz nie wracam do uk ,ale za ciebie trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...