Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
marylu345 napisał(a):
Dzień dobry brzuszki
Ja widzę, że to jakieś fatum, bo i mój Tata w szpitalu. Na dodatek wciąż martwię się siostrą, mam nadzieję, że zwiększą się jej przepływy i do maluszka zacznie docierać więcej pokarmu i tlenu.
natalia23ona czy u Majeczki też było coś nie tak z przepływami w pępowinie?
Doti jest jakaś herbatka dla karmiących którą polecasz? czy one są warte uwagi? korzystałaś może z plasterków do pępuszka?


tak ma podwyzszone przeplywy 1,6 czegos tam,a co u Ciebie tez to jest ???

U mnie jest ok, przynajmniej było na ostatnim usg. Ale moja siostra jest dokładnie w tym samym tygodniu co ja i u niej wyszły zmniejszone przepływy. Co za tym idzie do dziecka nie dociera wystarczająco tlenu i pokarmu. Niestety mały jest malutki przez to 😞 Jak była na połówkowym to wszystko grało, a teraz nagle takie coś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
mamusiak pamietajmy ze ciaza to nie choroba 🙂 ja tez nie dalabym rady lezec do konca ciazy musi byc troszke ruchu jak sie czujemy na silach ja to nawet jesli mialabym 3 razy w kolo bloku lazic to lepsze to niz ciagle lezenie


Jasne że tak.Zgadzam się,ale jeśli słyszę na wizycie od lekarza że jeśli nie będę leżec.......... to mogę doprowadzic do przedwczesnego porodu....,( w 17 t.c.),to co byś wybrała??.Spacer wokoło bloku,czy leżenie?.
Dla mnie odpowiedź jest oczywista 🙂
Spytałam,bo leżała ze mną na oddziale dziewczyna,która miała również skróconą szyjkę i tylko leżała.Może u Ciebie lekaż zalecił leżenie,wypoczywanie,ale z możliwością ruchu,więc korzystaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
mamusiak pamietajmy ze ciaza to nie choroba 🙂 ja tez nie dalabym rady lezec do konca ciazy musi byc troszke ruchu jak sie czujemy na silach ja to nawet jesli mialabym 3 razy w kolo bloku lazic to lepsze to niz ciagle lezenie


Jasne że tak.Zgadzam się,ale jeśli słyszę na wizycie od lekarza że jeśli nie będę leżec.......... to mogę doprowadzic do przedwczesnego porodu....,( w 17 t.c.),to co byś wybrała??.Spacer wokoło bloku,czy leżenie?.
Dla mnie odpowiedź jest oczywista 🙂
Spytałam,bo leżała ze mną na oddziale dziewczyna,która miała również skróconą szyjkę i tylko leżała.Może u Ciebie lekaż zalecił leżenie,wypoczywanie,ale z możliwością ruchu,więc korzystaj 🙂


moja szyjka też krótka, co w połączeniu z tym moim rozwarciem też dało diagnozę - leżeć :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
mamusiak pamietajmy ze ciaza to nie choroba 🙂 ja tez nie dalabym rady lezec do konca ciazy musi byc troszke ruchu jak sie czujemy na silach ja to nawet jesli mialabym 3 razy w kolo bloku lazic to lepsze to niz ciagle lezenie


Jasne że tak.Zgadzam się,ale jeśli słyszę na wizycie od lekarza że jeśli nie będę leżec.......... to mogę doprowadzic do przedwczesnego porodu....,( w 17 t.c.),to co byś wybrała??.Spacer wokoło bloku,czy leżenie?.
Dla mnie odpowiedź jest oczywista 🙂
Spytałam,bo leżała ze mną na oddziale dziewczyna,która miała również skróconą szyjkę i tylko leżała.Może u Ciebie lekaż zalecił leżenie,wypoczywanie,ale z możliwością ruchu,więc korzystaj 🙂


moja szyjka też krótka, co w połączeniu z tym moim rozwarciem też dało diagnozę - leżeć :/

wiadomo ze bym tego nie lekcewazyla ale chyba bym na glowe dostala ja mam sie oszczedzac i tez nie lazic za duzo ze wzgledu na te skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie rozpadało 😮 zrobiłam sobie herbatkę z cytrynką i leżakuje 🙂

właśnie mąż mnie poinformował że zarezerwował sobie samolot na 20 lipca 🤪 humor mi się troszkę poprawił... i jednak idziemy na to wesele 21 lipca, troszkę się rozerwiemy...
no ale 24 lipca ma bilet powrotny... i niewiadomo kiedy wróci... czy jeszcze w sierpniu czy aż we wrześniu... eh.

a ząb dalej daje o sobie znać! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
szperałam sobie w necie na YouTube właśnie... I natrafiłam na filmik, na którym dosłownie przechodziły mi ciarki... Jak chcecie - obejrzyjcie sobie od 0:30 http://www.youtube.com/watch?v=-6BsFMPb5fs&feature=related


Przykre........aż łezka się kręci.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
szperałam sobie w necie na YouTube właśnie... I natrafiłam na filmik, na którym dosłownie przechodziły mi ciarki... Jak chcecie - obejrzyjcie sobie od 0:30 http://www.youtube.com/watch?v=-6BsFMPb5fs&feature=related

a mi nie dosc ze ciari to lzy
ciekawe jak czesto zdaza sie zgon przy porodzie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
szperałam sobie w necie na YouTube właśnie... I natrafiłam na filmik, na którym dosłownie przechodziły mi ciarki... Jak chcecie - obejrzyjcie sobie od 0:30 http://www.youtube.com/watch?v=-6BsFMPb5fs&feature=related

a mi nie dosc ze ciari to lzy
ciekawe jak czesto zdaza sie zgon przy porodzie 😮

Emi spokojnie! Nie zadręczaj się czymś takim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane zamieściłam tabelkę chyba aktualną i na samej górze wpisałam mój aktualny nr telefonu 🙂 Wybieram się pierwsza na porodówkę i mam nadzieję, że mi się żadna w kolejkę nie wciśnie hehehe Możecie śmiało pisać i dzwonić z informacjami o porodach a ja będę informować całą resztę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Kochane zamieściłam tabelkę chyba aktualną i na samej górze wpisałam mój aktualny nr telefonu 🙂 Wybieram się pierwsza na porodówkę i mam nadzieję, że mi się żadna w kolejkę nie wciśnie hehehe Możecie śmiało pisać i dzwonić z informacjami o porodach a ja będę informować całą resztę 😁

doti ja sie wybieram zaraz po Tobie hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
dobrze mowicie nie ma co 😁
ja juz chce zeby moja myszunia byla na swiecie 🤪 🤪 🤪 chociaz do 36 tygodnia niech posieddzi a pozniej juz moze wyskoczyc kiedy sie jej bedzie chcialo 😁
kuzwa nie wytrzymam co za cholerna zgaga mam jej dosc 😠


Zgaga?,a co to takiego 😁.To chyba jedna z nielicznych dolegliwości jakie mnie nie dotknęły.Ufffff 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
A ja nie chcę być ostatnia... 😞 Jeszcze moja zrobi Wam psikusa i pójdę pierwsza hahahaha

sciskaj nogi do 36tygodnia 😁
mysle ze druga badz tez pierwsza bedzie Natalia tak wiec Doti byc moze masz konkurecje 😁 ale rowniez mysle ze nie bede musiala dlugo po was czekac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
marylu345 napisał(a):
Dzień dobry brzuszki
Ja widzę, że to jakieś fatum, bo i mój Tata w szpitalu. Na dodatek wciąż martwię się siostrą, mam nadzieję, że zwiększą się jej przepływy i do maluszka zacznie docierać więcej pokarmu i tlenu.
natalia23ona czy u Majeczki też było coś nie tak z przepływami w pępowinie?
Doti jest jakaś herbatka dla karmiących którą polecasz? czy one są warte uwagi? korzystałaś może z plasterków do pępuszka?


tak ma podwyzszone przeplywy 1,6 czegos tam,a co u Ciebie tez to jest ???

U mnie jest ok, przynajmniej było na ostatnim usg. Ale moja siostra jest dokładnie w tym samym tygodniu co ja i u niej wyszły zmniejszone przepływy. Co za tym idzie do dziecka nie dociera wystarczająco tlenu i pokarmu. Niestety mały jest malutki przez to 😞 Jak była na połówkowym to wszystko grało, a teraz nagle takie coś 😞


aha no to nie wiem...moze moja mała ma podwyzszone te przeplywy i tak szybko przybiera na wadze i dlatego dostalam te zastrzyki na rozwiniecie pluc....chociaz niby normalnie teraz wazy ale przez tydzien przybrala prawie 0,5kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...