Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
widze ze jestescie praktycznie gotowe, ja musze zakupic jakis stanik do karmienia bo ciagle nic nie mam, do tego potrzebuje szlafroka i jeszcze jednej koszuli bo mam tylko jedna...
zakupie na ebayu staniki bo w sklepach szczerze to nic nie widzialam chyba ze sklepy jak New Look gdzie za stanik licza sobie kupe kasy 🤢 :<
tez wydaje mi sie ze nie bedzie potrzebowalo malenstwo butelek odrazu wiec wyparzenie zostawie na potem, musze sie ogarnac w koncu bo dopiero piszac z Wami zdalam sobie sprawie ze mamy juz praktycznie sierpien bo nie wiem ja ciagle gdzies glowa w chmurach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
widze dzisiaja jakis dzien sprzatajacy 😁 tez sie zmachalam ogarnelam sajgon w komodzie teraz sie glowie w czym co trzymac mam duzo szuglad i tak myslalam zeby skarpetki i rajstopki w jedenej body w drugiej z czapeczkami i dalej mam pajacyki spodenki i bluzy i nie wiem czy zostawic to w szufladach czy w polki powkladac 😮 jak myslicie?
do tego poodkurzalam starlam kurze i poszlam do tesco i padam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja body bluzeczki i czapeczki razem,
potem spioszki znow bluzeczki ale z dlugim rekawem i kaftaniki
a potem spodenkii, sukieneczki rajstopki itp
nie mam za duzo miejsca na to ale upchalam jak moglam haha
jeszcze w pudle zostaly rzeczy jak kombinezon, czapki na zime, skarpetki itp :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam w szufladach posegregowane według rozmiarów dodatkowo.
W szufladzie się tak nie kurzy,jak na półce,więc jak masz możliwośc to wrzuc do szuflady.
.......a jakie staniki kupujecie i kiedy?,bo ten zakup wciąż przede mną.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Ja z takim zapytaniem. Robiłam test obciążenia glukozą podajże w 28 tc, pierw robiłam 50 g (wynik po godzinie wyszedł za wysoki coś koło 160 jednostek) lekarzowi się to nie spodobało i skierował mnie do szpitala gdzie powtorzono mi test na 75 g (wynik po 2 h był już ok prawidłowy), ale zalecono mi, abym powtorzyła badanie w ok 32 tc. Byłam dziś zrobiłam 50g i znów za wysokie wyniki 162 mg/dl, naczytałam się, że norma jest DO 140, i teraz nie wiem, co robić czy iść zrobić jeszcze raz rano jutro te 75 g czy czekać do piątku do wizyty u lekarza?
pomocy!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
Ja też mam w szufladach posegregowane według rozmiarów dodatkowo.
W szufladzie się tak nie kurzy,jak na półce,więc jak masz możliwośc to wrzuc do szuflady.
.......a jakie staniki kupujecie i kiedy?,bo ten zakup wciąż przede mną.........


Ja też mam w szufladach. Do tego poukładane w woreczkach strunowych, żeby aż tak bardzo się nie kurzyły i opisane, żeby M nie miał problemów ze znalezieniem 😁 Trzeba tylko pamiętać, że zanim do takich woreczków się włoży, żeby ubranka były absolutnie suche, bo jak będę choć trochę wilgotne albo tuż po prasowaniu jeszcze ciepłe, to zaczną po jakimś czasie śmierdzieć.

Staniki będę kupować najwcześniej na 2-3 tygodnie przed terminem, bo cycki jeszcze urosną. Ja chcę kupić dwa z fiszbinami (czarny i biały), ale pod warunkiem, że fiszbiny będą bardzo szeroko rozstawione, żeby nie nabawić się jakichś zatorów w przewodach mlekowych i dwa sportowe do chodzenia po domu - też biały i czarny. Może w H&M coś fajnego znajdę, a jak nie to kupię w jednym sklepie z odzieżą ciążową w Gdyni. Przez neta nie będę zamawiać, bo niestety rozmiar rozmiarowi nie równy i już raz się nacięłam z takim zakupem na odległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Cześć dziewczyny!
Ja z takim zapytaniem. Robiłam test obciążenia glukozą podajże w 28 tc, pierw robiłam 50 g (wynik po godzinie wyszedł za wysoki coś koło 160 jednostek) lekarzowi się to nie spodobało i skierował mnie do szpitala gdzie powtorzono mi test na 75 g (wynik po 2 h był już ok prawidłowy), ale zalecono mi, abym powtorzyła badanie w ok 32 tc. Byłam dziś zrobiłam 50g i znów za wysokie wyniki 162 mg/dl, naczytałam się, że norma jest DO 140, i teraz nie wiem, co robić czy iść zrobić jeszcze raz rano jutro te 75 g czy czekać do piątku do wizyty u lekarza?
pomocy!
pozdrawiam


A nie masz w pobliżu jakiejś poradni diabetologicznej lub dla cukrzyów, gdzie od ręki by Ciebie przyjęli na jakieś konsultacje? A najlepiej skontaktuj się telefonicznie ze swoim ginem, niech on zdecyduje co robić i dopiero wtedy robiłabym ten test 75g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
staniki to tez zakup przedemna i szlafrok + koszula
musze kupic jeszcze jakies male (podrozne) kosmetyki do szpitala, widzialam w supermarkecie
na wyjazd i byly akurat do szpitala male i poreczne ale czy jeszcze sa 😮
no i rozmawialam z kolezanka ktora niedawno urodzila, polecila kupic duzo podkladow poporodowych a ja zaopatrzylam sie w 2 opakowania , uslyszalam ze to za malo 🙃
a juz myslalam ze zakupy z glowy a tu jeszcze trzeba nakupywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do stanika ja stawiam na zwykly bez fiszbin jakos przezyje i tak nie mam zamaru karmic pierscia zbyt dlugo to raz dwa ktoras wspominala ze te z fiszbinami znieksztalcaja biust 😮
poza tym mam do kupienia sporo innych rzeczy
koszule podklady majtki muszle laktacyjnetantum rosa podobno sie przydaje pokrowce na przwijak przescieradlo koldre posciel jeszcze z 5 tetrowych pieluch i kilka flanelowych jeszcze jeden recznik dla malej z kapturem wanienke odiwedzic apteke i kupic sol morska do noska syropek podklady pampersy mam 4 paczki chusteczek do pupy zastanawiam sie czy kupic jeszcze kilka jak myslicie?? tak wiec sporo jeszcze mam do kupienia i to nie wszystko 😮

a wiecie cos na temat czegos takiego do pepuszka jak octenisept ? tez sie podobno przydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
co do stanika ja stawiam na zwykly bez fiszbin jakos przezyje i tak nie mam zamaru karmic pierscia zbyt dlugo to raz dwa ktoras wspominala ze te z fiszbinami znieksztalcaja biust 😮
poza tym mam do kupienia sporo innych rzeczy
koszule podklady majtki muszle laktacyjnetantum rosa podobno sie przydaje pokrowce na przwijak przescieradlo koldre posciel jeszcze z 5 tetrowych pieluch i kilka flanelowych jeszcze jeden recznik dla malej z kapturem wanienke odiwedzic apteke i kupic sol morska do noska syropek podklady pampersy mam 4 paczki chusteczek do pupy zastanawiam sie czy kupic jeszcze kilka jak myslicie?? tak wiec sporo jeszcze mam do kupienia i to nie wszystko 😮

a wiecie cos na temat czegos takiego do pepuszka jak octenisept ? tez sie podobno przydaje



wow no to sporo zostalo Ci do kupienia 🙂
na temat pepka to slyszalam ze teraz sie go wietrzy i niczym nie przeciera zostawia az sam odleci , dziwne ale tak robia w UK i nawet znajomej w PL tak kazali robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio my wrocilysmy do domku i ogolnie jestem dosc zdziwiona...
Ciuchow dla malej mam wielki jutrowy worek i nie mam zielonego pojecia gdzie ja to wszystko pochowam;/ bo za zadne skarby nie zmiesci mi sie do komody...
Kurcze tyle dzieciakow, by mozna bylo ubrac, ze koniec 🙂))
Jak dobrze ze nic nie kupilam dla malej... 🙂)
Przerazila mnie ta ilosc i co najwazniejsze, kto to bedzie prasowal?? 🙂) hehe 🙂)
Popiore sobie moze ciuszki juz tak jak wroce z tego wyjazdu czyli po 6.08, bo inaczej to chyba tego nie ogarne za jednym podejsciem 🙂)

Co do sterylizacji bezsensem jest sterylizowanie tego miesiac czy nawet tydzien wczesniej... bo i tak sie brudzi i zbiera bakterie...;//

Ja smoczek bede wyparzac w szpitalu, a butelki tylko zalewam wrzatkiem, ale to przed uzyciem. Pozniej juz tylko myje... ewentualnie raz na jakis czas zamaczam we wrzatku...

Co do pogody to pasuje jak najbardziej jutro juz dzialkowanie i w srode 😉)

3-6 znow sie wyjazd szykuje i jedziemy do kolezanki nad jeziorko 🙂) Sialala 🙂)

No i moze uda sie nad morze po 15.08. ale to sie okaze czy maz urlop dostanie czy nie 🙂)

Ja tak jak Emilia, jak nie wiecej, nie mam nic dla siebie kompletnie, a jedynie co mam dla malej to jedna butelke, smoczek, dwie aczki husteczek i grzechotke 🙂) hehe 🙂)
No i te wieksze rzeczy typu bujak, lozeczko, wozek, bo to dostalismy...

Co do torby to bede pakowac pewnie na koniec sierpnia.. a sie zdziwie szczerze jak sie cos bedzie dziac.. a ja nawet pizamy nie mam 🙂) No ale u mnie w szpitalu daja na szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
co do stanika ja stawiam na zwykly bez fiszbin jakos przezyje i tak nie mam zamaru karmic pierscia zbyt dlugo to raz dwa ktoras wspominala ze te z fiszbinami znieksztalcaja biust 😮
poza tym mam do kupienia sporo innych rzeczy
koszule podklady majtki muszle laktacyjnetantum rosa podobno sie przydaje pokrowce na przwijak przescieradlo koldre posciel jeszcze z 5 tetrowych pieluch i kilka flanelowych jeszcze jeden recznik dla malej z kapturem wanienke odiwedzic apteke i kupic sol morska do noska syropek podklady pampersy mam 4 paczki chusteczek do pupy zastanawiam sie czy kupic jeszcze kilka jak myslicie?? tak wiec sporo jeszcze mam do kupienia i to nie wszystko 😮

a wiecie cos na temat czegos takiego do pepuszka jak octenisept ? tez sie podobno przydaje



wow no to sporo zostalo Ci do kupienia 🙂
na temat pepka to slyszalam ze teraz sie go wietrzy i niczym nie przeciera zostawia az sam odleci , dziwne ale tak robia w UK i nawet znajomej w PL tak kazali robic

no strasznie duzo tego 😮
tez tak slyszalam ze pepek sie wietrzy tylko ale kolezanka ktora rodzila w tym samym szpitalu co ja mowila mi ze sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
pampersy mam 4 paczki chusteczek do pupy zastanawiam sie czy kupic jeszcze kilka jak myslicie?? tak wiec sporo jeszcze mam do kupienia i to nie wszystko 😮

a wiecie cos na temat czegos takiego do pepuszka jak octenisept ? tez sie podobno przydaje


Emilia, ja bym narazie więcej nie kupowała chusteczek, bo może się okazać, że maluszek na nie uczulony i będzies musiała szukać innego rodzaju chusteczek. Ja też mam narazie 4 i z zakupem większej ilości poczekam do przetestowania tych co mam.
Co do przemywania pępka, to u mnie w szpitalu polecają albo gotowe saszetki tzw. Leko nasączone 75% alkoholem, albo właśnie Octenisept w sprayu i do tego jałowe gaziki. Ja kupiłam Octenisept i gaziki, bo te Leko saszetki znam i to są takie bibułki nasączone alkiem, co mnie nie przekonuje.
A jak nie wykorzystasz do pępka to i tak Ci się przyda, bo to preparat do odkażania różnych ran 🙂

Dzonatalie, z podkładami też nie szalej 😁 Ja mam jedno opakowanie i więcej kupować narazie nie będę. Jedne kobiety bardziej krwawią po porodzie, inne mniej. Ja nie mam pojęcia jak to u mnie będzie po cc. Mam spakowane jedno opakowanie podkładów, jedno zwykłych podpasek. Jak mi podkładów zabraknie, to wyślę M do apteki i mi kupi. Zazwyczaj albo w szpitalu, albo tuż w pobliżu jest jakaś apteka, więc ktoś z rodziny może podskoczyć i kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Ja bede na pewno przemywac spirytusem, bo tak sie zaleca u nas. Uk to UK, tu jest PL 🙂)
Octenisept swietny srodek i przyda sie zarowno na pepek dla malucha jak i dla mamy na blizne po nacieciu krocza badz po cieciu cesarskim....

czyli trzeba kupic 😁 ciekawi mnie tylko jaka cena 🙂
aa i jaki jest najlepszy syropek an goraczke od 1 d.ż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Wiesz co ja absoutnie nie krytykuje tego, bo nie mam pojecia, bo u nas sie tego nie stosowalo jak do tej pory 🙂
Pewnie zalecenia i za jakis czas do PL przyjda 🙂) hehe 🙂)


nie no pewnie, ale np. ja mieszkam z typowa angolka, starsza kobita, ale bardzo fajna itp.
ale czasami szlag mnie trafia jak cos powiem a ona ze nie , ze to ma byc tak czy siak, mowie ze u mnie robia tak i ja tez tak zrobie ale ona probuje mi wmowic ze nie, ze nie potrzebuje np czegos dla dziecka, mowie ze owszem potrzebuje eh typowi angole 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki, jestem umęczona dziś niesamowicie... Wyprałam 3 pralki prania naszego i synalka i powywieszałam to wszystko, zmieniłam pościel u nas, poprzestawiałam trochę u syna w pokoju żeby miał więcej miejsca, poleciałam do dentysty - rozwierciła mi zęba do kanałowego leczenia, podłubała, pogrzebała i założyła lekarstwo, zrobiłam trochę zakupów i wróciłam masakrycznie zmęczona do domu. Znieśliśmy z M wózek ze strychu ale będzie musiał poczekać na inny dzień bo dziś nie mam mocy już... Słabo mi po tym dentyście, znieczulenie przestało działać i chyba do wieczora nic nie zjem 😞 😞 😞 Jeszcze jak uśpiłam dziecko i leżałam sobie żeby po odpoczywać to mi mąż w samych slipkach do pokoju wparował i normalnie nie mogłam mu odpuścić.... 🤪 🤪 🤪 Trochę to było głupie posunięcie bo od wczoraj mam trochę bolesne skurcze ale jakieś szaleństwo mnie ogarnęło... 😮

Jeśli chodzi o pielęgnację kikuta pępowiny, to we wszelakich gazetach dla przyszłych mam teraz czytam, że właśnie odchodzi się od przemywania spirytusem a zaleca się jedynie wietrzenie. Zobaczymy co mi położna powie...

Szczęśliwamamo ja bym w ogóle nie robiła testu z 50g bo po co tyle razy się męczyć. Lepiej od razu zrobić 75g. W każdym razie mnie wyniki wyszły niejasne, bo po pierwszym badaniu wyszła mi cukrzyca a po drugim już nie (oba z 75g) ale w klinice chorób metabolicznych razem z lekarką ustaliłam, że lepiej wprowadzić dietę, która jest tylko zdrowym odżywianiem się i kontrolować cukier niż później pluć sobie w brodę że nic się nie zrobiło. Pamiętaj tylko, że jak wprowadzisz sama dietę to wyniki mogą wyjść fałszywie prawidłowe bo dieta w cukrzycy ciążowej to leczenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...