Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja sobie lewatywę zrobiłabym, choćby dlatego że przed cc u nas jej nie robią. A jak mnie znieczulą od pasa w dół to ja nie wiem, czy mi zwieracze nie puszczą... 😮 🤢 Lewatywa nie boli, wiec się jej nie boję tylko za cholerę nie wiem, w którym momencie ją sobie zrobić... 🤔 Bo za wcześnie to też bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Czy jest sens jechac w dzien terminu do szpitala i poprosić o ktg lub usg zeby sprawdzic czy łozysko nie jest stazejace sie czy z dzieckiem wsyztsko ok? czy zrobia mi cos takiego na izbie przyjec badz na oddziale? ostatnie usg mialam 22 sierpnia, czyli miesiac przed terminem porodu. moj gin jest na urlopie ;/


jedź... zawsze możesz powiedzieć, że coś czujesz... a w dzień terminu, to nie będzie dla nich nowość, jeśli zażyczysz sobie ktg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
szczesliwamama napisał(a):
Czy jest sens jechac w dzien terminu do szpitala i poprosić o ktg lub usg zeby sprawdzic czy łozysko nie jest stazejace sie czy z dzieckiem wsyztsko ok? czy zrobia mi cos takiego na izbie przyjec badz na oddziale? ostatnie usg mialam 22 sierpnia, czyli miesiac przed terminem porodu. moj gin jest na urlopie ;/


jedź... zawsze możesz powiedzieć, że coś czujesz... a w dzień terminu, to nie będzie dla nich nowość, jeśli zażyczysz sobie ktg 😉


Poza tym w z tego co ostatnio czytałam w tzw. standardach opieki okołoporodowej, to ktg jest obowiązkowe po skończonym 40 tc, więc łaski na IP nie zrobią. I też jestem za tym, że możesz zawsze powiedzieć, że źle się czujesz i masz nieprzyjemne skurcze, które Cię niepokoją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira i Inirtam
jak byłam miesiac temu dokładnie 22 sierpnia na usg, lekarz powiedział ze mam jakas 2 kategorie łozyska, ze jak jzu bedzie 3 tzn ze jest lozysko starzejace sie, a tłumaczył mi to tak, ze jak dziecko rosnie to rozciaga lozysko i nie przepływa do lozyska tyle skladnikow i itp a tym samym do dziecka, poza tym mowil, ze dzidzi moz ebyc spory, wiec tym bardziej sie martwie. Ruchy czuje, ale wlasnie nie wiem czy nie uzyc podstepu tak jak piszecie, zbye pojechac i troszke poklamac, ze sie zle czuje itp zbye mi zrobili usg i ktg, tym bardziej ze szpitalu gdzie chce rodzic urzeduje ordynator do ktorego chodzilam przez cala ciaze, wiec mysle ze nie [powinni zrobic problemow, chocby z tego powodu jak zobacza na karcie ciazy nazwisko "szefa", na pon sie umowiłam do tego odrynatora prywatnie, bo do 20 ma urlop czyli do dzis, a moze zadzwonic do szpitala i zapytac czy ma dyzor w piatek sobote lub niedziele, zbye nie czekac do poniedziałku, bo jzu odchodze od zmysłow, w sumie nie wiem dlaczego, bo skorczy nie mam, ruchy czuje wyraznie... al ejakos tak no nie wiem co radzicie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama, pamiętaj, że Twój stan psychiczny, Twoje nerwy też mają wpływ na dziecko, więc żebyś niepotrzebnie się nie stresowała ja bym na IP pojechała i trochę poblefowała.
Powiedz, że źle się czujesz, że masz jakieś skurcze, ale nie wiesz czy to już są te porodowe i powiedz wtedy też o tym łożysku.
I ja bym do poniedziałku nie czekała, bo do poniedziału to Ty zwariujesz ciągle o tym myśląc i się zamartwiając. Pamiętaj, że robisz to dla dobra dziecka i nie miej żadnych objekcji typu "jechać-nie jechać". I nieważne czy będzie to ordynator czy inny lekarz, każdy musi Cię zbadać, tym bardziej, że Ty zaraz będziesz przeterminowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się po krótkiej drzemce. Lusię nakarmiłam i śpi jeszcze, Mateusz też na budzącego się nie wygląda. Ja bym jeszcze pospała ale raczej nie zasnę.
U nas smoczek jest w użyciu za każdym razem kiedy Laura naje się już i piersi nie chce a dalej szuka i chce ssać. Wolę żeby ssała smoczka niż palca...

Szczęśliwamamo jedź na IP niech Cię zbadają i sprawdzą co i jak bo Twoje nerwy i stres są niedobre dla Maluszka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Deira i Inirtam
jak byłam miesiac temu dokładnie 22 sierpnia na usg, lekarz powiedział ze mam jakas 2 kategorie łozyska, ze jak jzu bedzie 3 tzn ze jest lozysko starzejace sie, a tłumaczył mi to tak, ze jak dziecko rosnie to rozciaga lozysko i nie przepływa do lozyska tyle skladnikow i itp a tym samym do dziecka, poza tym mowil, ze dzidzi moz ebyc spory, wiec tym bardziej sie martwie. Ruchy czuje, ale wlasnie nie wiem czy nie uzyc podstepu tak jak piszecie, zbye pojechac i troszke poklamac, ze sie zle czuje itp zbye mi zrobili usg i ktg, tym bardziej ze szpitalu gdzie chce rodzic urzeduje ordynator do ktorego chodzilam przez cala ciaze, wiec mysle ze nie [powinni zrobic problemow, chocby z tego powodu jak zobacza na karcie ciazy nazwisko "szefa", na pon sie umowiłam do tego odrynatora prywatnie, bo do 20 ma urlop czyli do dzis, a moze zadzwonic do szpitala i zapytac czy ma dyzor w piatek sobote lub niedziele, zbye nie czekac do poniedziałku, bo jzu odchodze od zmysłow, w sumie nie wiem dlaczego, bo skorczy nie mam, ruchy czuje wyraznie... al ejakos tak no nie wiem co radzicie? 😞


wystarczy, ze w dniu terminu zglosisz sie na IP... a tym łożyskiem się nie przejmuj, tym bardziej, że jak mówisz dzidzius spory... na tym etapie to normalne, że łożysko ma III stopień i w sumie nie wiem, dlaczego miesiąc temu straszył Cię tym drugim stopień, bo to też normalne raczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie było tak ,że ja miałam nakaz od swojej gin ,że w dniu porodu miałam się stawić w szpitalu celem zrobienia ktg i też tak poszłam.
Myśle ,że powinni zrobić ale na wszelki wypadek wymyśl coś ,że dziecko się mniej rusza .
Moja mała też właśnie odeszła od cyca i śpi ,ja może też pojdę się położę pewnie nie zasnę ,ale chociaż poleże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Karolka trzymam za ciebie kciuki-sledze co tam sie dzieje u ciebie oby szybko poszlo bo wierze ze sie kochana meczysz


Anulka dzieki 😘 od wczoraj latwo nie jest, na te skurcze to nawet nospa nie pomaga 🤨

karolka skoro no spa nie pomaga to sproboj wziac ciepla kapiel 🙂 jak nie przejdzie to znak ze musisz byc przygotowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamamo a tobie to nie wiem jak pomoc rob przysiady zimna kapiel po schodach pochodz a moze cos sie ruszy
co do kapieli moja nie dosc ze sie drze to jeszcze jest szalenstwo przez dobre 3 godziny po za nim zasnie a smoczka ssie juz ladnie aventa z poczatku nie dawala rady i w butelce dr browna tez juz ladnie lapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dwie kolejne mamuśki rozpakowane, a tych nierozpakowanych coraz mniej... Ja pewnie urodzę za rok, jak tak dalej pójdzie... 🙃

A poza tym trochę się martwię, nie mam skurczy, ale brzuch mi się zrobił koszmarnie twardy i napięty. Jak skała. I tak jest już od 3-4 godzin. Wzięłam nospę, ale nie odpuszcza. Mam się zamartwiać, czy też tak miałyście przed porodem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trochę mi ten brzuch odpuścił. Jest jakby mniej twardy. Może to faktycznie były plecy Małej 😮

Karolka, a jak tam sytuacja u Ciebie? 🙂

Sandra, babo jedna, miałaś mi napisać jaki model parowara masz 😁 😁 😁 😜 Bo ja już powiedziałam M, że chcę prezent poporodowy w postaci parowara, ale nie wiem jeszcze jaki model 🙂

Doti, tabelkę trzeba by uzupełnić, bo się trochę świeżo upieczonych mamusiek nam zebrało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...