Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ufff niedawno dotarlam do domku...
No wiec z malutka wszystko ok, wazy ok 2300 g, mialam robione ktg, serduszko bije jak dzwon, wszystko w normie, buszowala w brzuchu niesamowicie. U mnie zero skurczy. Ja mam szyjke dluga, wiec porod przed terminem raczej mi nie grozi... 🙂 Zrobila mi wymaz na paciorkowca i zlecila badanie na hiv i standardowo krew i mocz, nastepna wizyta 28.08.

Sandra slyszalam, ze Twoja Nadia z Olkiem juz sie w doktora bawi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia, no zalezy gdzie i jaki pakiet, bo osobisty trener troszke sobie liczy.
Moj maz poustawial sobie sam plany treningowe i chodzil sam bez trenera.

Doti, chodzilo mi o to, ze wczesniej mialas zagrozenie porodem przedwczesnym, czyli juz mialas objawy porodu i ze sie wyklujesz lada dzien...

Karolka, fajnie, ze z mala wszystko dobrze 😁
A z Olkiem to juz mieli po dwa lata jak sie w doktora bawili 🙂) hehe 🙂) Zboczency... i koniecznie drzwi musza sobie zamknac.

ja zakladam, ze nie przybedzie mi wiecej niz 2kg w tym ostatnim czasie 😉 czyli bylabym 5 na plusie 😉

Natalia to przypilnuj, zeby podali Ci antybiotyk przy porodzie i koniecznie wez ze soba wynik badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
aaaa propo paciorkowca mi wyszedł wynik dodatni 😠
A czy gin wprowadził Ci jakieś leczenie w tym kierunku? Bo po to badania robi się wcześniej żeby była możliwość wyleczenia przed porodem.
Tu więcej o paciorkowcu:LINK
Tak poczytałam że tam reklamują przy okazji jakiś szybki test na paciorkowca - jak może on być wiarygodny skoro przy badaniu w laboratorium trzeba czekać ok tygodnia na wyniki a tu gwarantują wynik po 15 minutach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka to świetnie że z mała ok. A jak nowa ginka?
Sandros tak wymyśliłam z tymi 3 miesiącami abstynencji po porodzie, ale może to jednak się sprawdza 😁 na pewno musimy pamiętać o umiarze 😜 a ja jak teraz widzę alkohol w sklepie to mam ochotę wszystko na raz wypić ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti ogolnie z paciorkowcami jest na tyle nierowna walka, ze w wiekszosci lekarze wogole nie podejmuja jej przed porodem, bo srodki stosowane czesto i tak go nie wylecza ;//
Ale nalezy zglosic koniecznie na izbie przyjec przy przyjeciu do porodu i tak samo przy zakazeniu paciorkowcem nalezy jechac na Izbe Przyjec po peknieciu pecherza, nawet jesli nie ma skurczy.

A ja sie smieje ze kupie sobie termoopakowanie na cycki, bo jak tu morsowac z cyckami -mleczarnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro to po co w takim razie robić testy wcześniej skoro i tak się tego nie leczy? To znaczy nosicielstwo samo w sobie chorobą nie jest, to wiem, ale podobno powinno się antybiotyki zastosować żeby dziecka nie zarazić. Nie wystarczy zrobić testów przy przyjęciu do szpitala?

Hehehe mleko się zamrozi i Mała będzie wściekła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, chocby dlattego, ze paciorkowca sie hoduje.. musi sobie rosnac na podlozu, a to trwa czasem kilka dni..
Niektorzy lekarze podejmuja sie leczenia, ale i tak przy porodzie nalezy podac antybiotyk, ze wzgledu na mozliwosc zarazenia sie noworodka.
Wiec wielu lekarzy zostawia te sprawe do rozwiazania po porodzie.. choc naprawde ciezko to wyleczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjedliśmy późny obiad, a teraz leżę bo znowu mnie ta wątroba napieprza 😠 I jak tu z tym żyć? 😞 A jeszcze Mała się uaktywniła i mnie wali z buta w lewy bok...

Karolka, to mamy następne wizyty w ten sam dzień. Ja też 28.08 lecę do gina. Cieszę się, że z Ulą wszystko w porządku 🙂

Mi też się marzy już trochę aktywności fizycznej. Na squasha bym pojechała. Z żalem patrzę jak się moja rakieta kurzy. M mnie jeszcze wkurza, bo z kumplem raz na jakiś czas na kort sobie pojedzie i potem mi opowiada jak było fajnie. No i na rowerek dopiero w przyszłym roku wsiądę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz kiedys wpadlam na te stronke, jak szukalam o GBSie. Podejrzewam, ze nie maja one takiej czulosci i moga sie mylic...
Hmmm nie wiem czy mozna porownac do testu ciazowego z moczu i z krwi.. ;//

Gdyby byly takie dobre, to w szpitaach tez by uzywali tych "szybkich" bo drogie nie sa. Wiec wydaje mi sie, ze jesli ich nie stosuja, to albo daja czesto mylne wyniki, albo tez nie przeszly przez jakies testy... Nie mam pojecia.
W lab. wynik czasem jest po 3 dniach... Ale taki najbardziej prawdziwy po okolo 7...
Zalezy jak tam sie mnozy,badz nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
aaaa propo paciorkowca mi wyszedł wynik dodatni 😠
A czy gin wprowadził Ci jakieś leczenie w tym kierunku? Bo po to badania robi się wcześniej żeby była możliwość wyleczenia przed porodem.
Tu więcej o paciorkowcu:LINK
Tak poczytałam że tam reklamują przy okazji jakiś szybki test na paciorkowca - jak może on być wiarygodny skoro przy badaniu w laboratorium trzeba czekać ok tygodnia na wyniki a tu gwarantują wynik po 15 minutach??


dostane antybiotyk w zastrzyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, ona ma taki dzisiaj kop, że ja wcale się nie zdziwię jak już w szpilkach mi baraszkuje w brzuchu 🤪

Dziewczyny, a wiecie może czy są na rynku testy na zbadanie wycieku płynu owodniowego i na ile one są wiarygodne? Bo od wczoraj mam jakieś zbyt mokre wkładki a mój gin będzie dopiero w poniedziałek 🤢

Kurna, cycki mnie ciągle swędzą... 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...