Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Juz tu sie wcinam i Wam tlumacze..
Te badania co miala Tusia, to zwykle USG, ktore wyklucza np. zespol Downa ( NT i kosc nosowa)...no i te w 20 tyg...
Ale w wielu prywatnych gabinetach jawia sie wielkie afisze... Wykonujemy badania prenatalne miedzy 11 a 13 tyg ciazy i w 20 tygodniu ciazy...
Gro kobiet nie wiedzac, co maja robiione u swojego gina i widzac reklame badanie prenatalne, rozumieja je jako badania , majace potiwerdzic czy ich majace sie dziecko jest zdrowe...
No to kazda, ktora na to stac pojdzie na te badania!!!
A jednym slowem to pic na wode i dobry interes, tak jak szystko dla ciezarncyh ma jakies astronomiczne ceny...
Plusem ejst wczesne wykrywanie wad rozwojowych, ale przysluguje to wszystkim kobietom...
A reszta to juz szczegolowe badania, dla kobiet, ktorym wyjda te badania nieprawidlowo, dla tych co maja jakies schorzenia w rodzinie, badz tych po 35rz..

Szwagierka ( bedaca fryzjerka> mowi, ze zdazylo jejs ie, ze u fryzjera, mowiac , ze to farba dla ciezarncyh licza 10zl wiecej za nia 😮 a to zwykla farba bez amoniaku, czyli jak praktycznie kazda teraz w salonie fryzjerskim 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia, jakbym pracowala z takimi chorymi ludzmi jak Ty, to moze tez bym byla tak bardzo ostrożna i wykonywala wszystkie mozliwe badania...
ja probuje podchodzic do sprawy racjonalnie, wszystkie podstawowe badania, tez wazne mamy wykonywane na kontrolnych wizytach. jesli cos zaniepokoi moja gin to zrobie dodatkowe badania bez wzgledu na cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kiedys nie bylo mozliwosci wyboru czy chcesz urodzic czy nie jak teraz. Oczywiscioe wiele chorób ujawnia sie pozniej, po urodzeniu np. autyzm okolo3 roku zycia, wczesniej niczym nie da sie go wykryc bo to nie zaburzenie genetyczne.

Mnie przeraqzila historia ktora mi opowiedziala przyjaciolka o swojej sasiadce, ze urodzila dziecko z downem a lekarz nic nie zauwazyl wczesniej, a dziewczyna bardzo mloda 22 lata..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Sandros powiedziala dokladnie to samo do czego mysmy doszly! mysle ze wszedzie jest pelno nieuczciwych ludzi, ale to troiche przekoloryzowane bo usg genetyczne pokazuje duzo dokladniej niz zwylke dlatego wiecej kosztuje, pozsatym kazdy lekarz ma swoje metody, niektorzy sa asekuracyjni zeby nikt im nie zarzucil ze czegos nie zauwazyli, wcale im sie nie dziwie bo po co potem sie procesowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem, ja uważam, że póki lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, to mu ufam..może popełniam błąd, nie wiem, ale staram się nie sfiksować, bo na początku ciąży to przechdoziłam i wiem co to znaczy, teraz akoś t wszystko biorę na spokojniej. Może dlatego, że Ty, Dausiu, tyle wysilku i pieniędzy i czaasu włóżyłąs w tą ciążę, to teraz masz takie podejśćie, nie wiem, wierzę w te, że kada z nas napewno chce dla swojeggo \maluszka jjak nalepiej, i m yślę, że cena w tym przypadkuu nie gra roli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie bylo mnie tu od rana a tu tyle czytania 😮 Ale nadrobilam juz zaleglosci. Sumiennie przeczytalam ok 20 stron 🙂 Ja mialam badana przeziernosc karku mojego maluszka w 13 tygodniu nie prosilam o to moja gin sama mi zrobila takie badanie zarowno teraz jak i w ciazy z Mikolajkiem.
Kasiu ciesze sie ze z Twoim malenstwem wszystko dobrze. A co do pracy to teraz jest masakra wiele osob z mojego najblizszego otoczenia szuka pracy i jest bardzo ciezko znalezc cos normalnego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu a w ktorym jestes tygodniu?

Larosa bo tak jak tu juz zostalo napisane przyziernosc robi sie na zwylkym usg! to standard


A co do pracodawcow to czasem nie dziwie sie ze maja takie wymagania- u nas juz bylo wielu stazystow niby magistrow a zielonego pojecia o pracy nie mieli nie mowiac juz o podejsciu do podopiecznych. Jak ktos skonczyl oligofrenopedagogike to nie powinien bac sie takich ludzi, no a niektorzy do tego to kompletne lenie- tylko by siedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z jednej srony masz danusia racje, ale z drugiej strony czasy sa ciezkie, dobra prace bardzo ciezko znalezc, a jak juz sie ja ma, to bardzo latwo ja stracić. jak juz cos sie znajdzie to pracoodawca wymaga kosmosów, ale juz placic godnie nie chce. Wiem cos o tym po sobie i swoich znajomych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka- to prawda ciezko jest, ale uwazam ze jak ktos dostal szanse- nawet jesli to jest zwykly staz to powinien sie pokazac z jak najlepszej strony a nie siedziec w kacie i pstrykac na telefonie. No a prawda tez jest taka zeby dostac fajna prace to trzeba miec znajomosci przynajmniej w budzetowce i to na kazdym szczeblu, nawet najnizszym..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂

byłam wczoraj na tym badaniu przezierności karku czy coś takiego 🥴

i wsio rozwija się prawidlowo 😎

Pani doktor ręki nie da sobie uciąć ale na 90% mamy chłopca 😎 10%, że to pętelka pępowiny..

niestety maluszek został obudzony podczas badania i zaczął sobie aerobik robić w brzuszku i zdjęcia niestety nie są najlepszej jakości :/

poza tym powiedziałam,że jak chodzę to czuję ból/nacisk i dostałam luteinę za wszelki wypadek..
oto nasz Juniorek 49,92mm 🤪 🙃 😎 😜 😁 😆



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...