Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Larosa- mysle ze jak bedziesz chciala to znajdziesz bez problemu, mieszkasz w duzym miescie 🙂 U nas zeby znalezc prace w branzy (panstwowka) i dobrze zarobic jest ciezko, chyba ze korzysta sie ze znajomosci albo bierze dodatkowe etaty np kuratora. Ja bym sie na tak dluga przerwe nie mogla zdecydowac ze wzgledu na to ze ustawy sie tak szybko zmieniajka ze po 2 latach bylabym bezuzyteczna na rynku pracy, nawet teraz jak siedze na zwolnieniu czytam nowe ustawy zeby byc na bierzaco. Zalapalam sie na bezplatne studia z ROPSU w Katowicach ale musialam zrezygnowac 😞 ze wzgledu na to ze na poczatku ciazy musialam lezec w lozku, a tam trzeba chodzic na zajecia- nawet jak masz zalecenie ze szpitala albo od lekarza ze trzeba lezec to ich nic nie obchodzi- placa to wymagaja i juz.

Tak z ciekawosci sie zastanawialam jak to jest jak sie jest na wychowawczym a potem w tym czasie kolejne dziecko jak wtedy licza macierzynski.

Mysle ze te 500 zl za zlobek panstwowy to i tak nie duzo- za prywatny placi sie raz tyle, a za nianie ze trzy razy tyle. Taka u nas polityka, ze sie pomaga patologii a normalnym ludzią juiz nie- niech sobie sami radza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy i chciałabym dołączyć do Waszego grona. Początek 20 tyg, planowany termin to 29.10 (mam nadzieję że nie 01.11 😉)

Przejrzałam to forum i jestem w szoku, że już się zastanawiacie co ze żłobkiem. Nie przyszło mi to do głowy ale faktycznie może czas się już tym zainteresować, bo potem może być za późno, szczególnie na państwowy 🤢 (cały czas pukam się palcem w głowę: po co mi był ten ślub? gdybyśmy dalej żyli na kocią łapę to i ze żłobkiem i z przedszkolem byłby mniejszy problem. Ech ta polityka prorodzinna 🤢...)

Dziewczyny, tak z innej beczki: w którym tygodniu miałyście usg połówkowe? Ja się zapisałam do przychodni ale dopiero za 2 tygodnie (to będzie początek 22 tyg.) I teraz się stresuję czy nie za późno??? 😲
I znacie już płeć swoich Maluszków? Mi mój lekarz nie chce nic powiedzieć, każe czekać na to usg połówkowe właśnie 😞 I czy lekarz na każdej wizycie robi Wam usg? Mój robi tylko raz na jakiś czas i to niechętnie bo uważa, że nie ma potrzeby. A ja się ciągle martwię czy wszystko w porządku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj gofer.
Ja na usg połówkowe idę za tydzień, czyli w 21 tygodniu ciąży. Chyba do 24 tygodnia można wykonać takie badanie. Ja również nie znam płci dziecka i poznam ją (przynajmniej taką mam nadzieję 🙂) dopiero za tydzień na tym usg. To będzie dopiero moje 3 usg w ciąży, a na wizycie kontrolnej jestem średnio raz w miesiącu. Moja pani doktor uważa, że skoro wszystko jest książkowo nie ma potrzeby podglądania dziecka tak często i ja podzielam jej zdanie 🙂 Myślę więc, że nie masz się czym stresować, że nie na każdej wizycie masz robione usg. A lekarz mówi, że wszystko ok? To chyba trzeba mu wierzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nowa mamusie, badanie polowkowe mozna robic do 24 tygodnia wtedy jest precyzyjne. Ja znam plec Maluszka od 11 tygodnia ciazy, usg mam na kazdej wizycie najpierw co 2, od jakiegos czasu co 3 tygodnie. Ja 2 badanie prenatalne mam za niecaly miesiac, a zwykla wizyte z usg za tydzien.Roznie lekarze robia, ja akurat wole czesciej bo moge zobaczyc Maluszka i upewnic sie ze jest ok, a badanie jest bezinwazyjne 🙂 Ja mysle ze powoli trzeba myslec z kim zostawic Maluszka po powrocie do pracy, chociaz tak orientacyjnie jak to jest w naszym miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gofer76, pracuje obecnie w panstwowym zlobku, i juz jesli chodzi o zlobki przynajmniej poznanskie, skonczyly sie czasy, ze samotne matki maja pierwszenstwo ;// bo jakby nie patrzec ciezko okreslic, ktora calkowicie samotna, a ktora z konkubinaten...

Co do USG to sie nie denerwuj. ja tez lubie miec robione, bo jakos czuje sie spokojniejsza.. ale ogolnie w ramach NFZ przysluguja kobiecie 3 badania USG.. choc wielu lekarzy z dobrej woli, robi je czesciej 🙂)

A co do przedszkoli to rzeczywiscie tak jest nadal 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Gofer76, pracuje obecnie w panstwowym zlobku, i juz jesli chodzi o zlobki przynajmniej poznanskie, skonczyly sie czasy, ze samotne matki maja pierwszenstwo ;// bo jakby nie patrzec ciezko okreslic, ktora calkowicie samotna, a ktora z konkubinaten...


i slusznie 🙂 to pocieszające 🙂
mam masę znajomych, którzy choć mają bardzo dobrą sytuację finansową korzystają z rożnych przywilejów dla samotnych matek tylko dlatego, że żyją bez ślubu (ale w stałych, stabilnych związkach niczym, poza formalnościami, nie różniących się od małżeństwa)

Dzięki wszystkim za info do kiedy można robić to usg połówkowe. Trochę mnie uspokoiłyście 🙂

Zazdroszczę dziewczynom, które mają usg na każdej wizycie u gina bo też bym chciała widzieć Maluszka częściej 😞 (nie mówiąc już o tych, które znają pleć 🙂) Rozumiem racjonalny argument lekarza, że skoro wszystko jest ok, to po co robić usg. Ale to jednak niesamowita frajda zobaczyć jak rośnie i się rusza. A skoro i tak płacę za każdą wizytę 150 zł a usg ponoć nie szkodzi...

Dziewczyny, jak czytam to forum to zaczynam się martwić czy nie jestem jakoś strasznie do tyłu ze wszystkim. Robicie już zakupy dla Maleństwa? Wózki, ubranka, zabawki?
Macie wybrany szpital? Szkołę rodzenia?
Ja do tej pory jakoś wychodziłam, że jeszcze kupa czasu i za wcześnie, żeby sobie tym zawracać głowę (ale o żłobku szczerze mówiąc też nie myślałam...). Na razie jak do tej pory oglądałam tylko wózki w sklepie, bo mam problem z bardzo wąską windą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co do szpitala jeszcze sie waham, bo u nas w 2 miejskich daja tylko dolargan albo nic,a wolalabym znieczulenie zewnatrzoponowe, nie wyobrazam sobie rodzic i byc szyta na zywca jesli moge dostac znieczulenie... taka mozliwosc bezplatnego jest w szpitalu w miescie obok ale szpital nie cieszy sie dobra slawa... jest jeszcze opcja prywatnej kliniki, ktora ma umowe z nfz i cenowo wychodzi nawet taniej niz szpital, bo w miejskim wypadaloby miec polozna a to koszt 600-1000 zl, a tam place tylko 410 zl za wizyte przedporodowa i konsultacje z anestezjologiem,znieczulenie mam za free, porod rodzinny free i nic nie trzeba brac- fartuszka dla meza, podpadek, podkladow itd. Tylko do kliniki przyjmowane sa tylko porody o czasie czyli od 37 tygodnia, czyli jak sie wczesniej cos bedzie dziac to trzeba do szpitala... kazde rozwiazanie ma dobre i zle strony 😞
Szkole rodzenia zaczynamy w lipcu, juz jestesmy zapisani, znalazlam taka ze jak sie zapisze do ich pielegniarki srodowiskowej bedziemy miec za darmo szkole rodzenia 🙂
Ja juz wiekszosc rzeczy dla Maluszka mam, czesc od siostr, a czesc kupilam sama 🙂 teraz jestesmy na etapie kupowania mebelkow do pokoju Maluszka, a to pewnie zajmie troche czasu bo tyle tego ze ciezko sie zdecydowac 🙂 no i czeka nas jeszcze maly remont, narazie nie wiem kiedy, bo moj maz nie bardzo ma czas, teraz to euro, to caly czas musi byc w domu w zasiegu komputera- jest informatykiem i pisali programy dla sluzb np strazy pozarnych no i jak sie cos sypie to musza w domu byc w gotowosci jak maja dyzur, a pozatym po pracy jak nie ma dyzuru w domu przy kompie pomaga znajomym w remoncie generalnym mieszkania, robia to we dwojke i chyba jeszcxze z miesiac albo wiecej im zejdzie takze pozytku z niego ostatnio nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! byłam ostatnio na usg połówkowym - niesamowite wrażenia 🙂 a co najważniejsze wszystko jest w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo, no i dowiedziałam się, że będę mieć zdrowego SYNA 😁 także Karolek będzie miał braciszka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia, też się cieszę niesamowicie, że wszystko jest ok 🤪 dzień przed tym usg połówkowym jakoś tak bardzo się stresowałam, że nie mogłam spać w nocy, bałam się że coś będzie nie tak, ale na szczęście wszystko jest suuuuper 🙂 teraz intensywnie myślimy nad imieniem dla chłopca, ale jakoś kompletnie nie mam pomysłu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczescie macie jeszcze sporo czasu na wybranie imienia 🙂 ja tez zawsze sie stresuje przed usg, chociaz nieporownywalnie mniej niz na poczatku, teraz jak juz za kazdym razem mowia ze jest ksiazkowo, juz tak sie nie stresuje, ale na poczatku stres byl ogromny, zwlaszcza ze na poczatku ryzyko poronienia jest duze, ponoc nawet co 3 ciaza konczy sie przed ukonczeniem 1 trymestru 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fiann moje gratulacje...normalnie ten 2012 przyniesie nam prawie same chlopaki 🙃

my powoli na polmetku remontu ..w sypialni mamy juz szafe i dzis przywiozą łózko z szafkami,pozmienialismy okna z roletami antywlamaniowymi ,lazienka odremontowana,hol odmalowany kuchnia wymalowana i plytki zmienione w poniedzialek przywioza mebel do kuchni i juz bede HAPPY 🤪 bo zostanie mi ostatnie pokoj synusia 🙃 🤪

za wozkami juz sie rozgladamy i raczej podjelam juz decyzja.na początku wachałam się między Quinny buzz 4 a x landerem x move ale pojawił sie nowy quinny moodd 🤪 troche drogi ale taki nowoczesny 🤪 wybrałam biały stelaz i kolor natural delight to taki kremowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FiAnn gratulacje 😆 😆 😆 Strasznie bym już chciała być na Twoim miejscu 😆 Cieszę się, że wszystko super.

Ann87: wózek wygląda mega nowocześnie 🙂 Ciekawe czy Maluszek będzie chciał z niego wysiadać 🙂 Jak rozumiem gondolę też ma? A pamiętasz może jaką ma szerokość?
Ja mam windę 59 cm 😲 więc chyba nie poszaleję 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gofer 59cm 😮 nie wsiadlabym z moja klaustrofobią 🥴 wolałabym chyba iśc po schodach 🤨
ma gondolke tylko nie taka jasną 🤔
109cm x 88cm x 66cm ( wysokość x długość x szerokość)
ps ja zamówiłam wersje 4 kołową..



juz się nie moge doczekac jak sobie nim po ogródku pośmigam 🤪 🙃 😎 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strasznie tu cicho ostatnio. Co porabiacie? My dzis obchodzimy 4 rocznice slubu, z tej okazji dzis caly dzien swietujemy, a wieczorem idziemy na kolacje do kuchni i wino w Pszczynie- jakis czas temu byla tam Magda Gessler wiec mam nadzieje ze bedzie smacznie 🙂 niestety bez wina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jaka to cisza. Pewnie przez długi weekend 🙂 Jak samopoczucie i brzuszki? Rosną? 🙂
Trzymajcie za mnie dziś kciuki. Idę wreszcie na wyczekane usg. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko w porządku, a przy okazji dowiem się na kogo czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz jestem po. Moje Dzieciatko wazy juz prawie 400 g. Płec sie nie zmienila- nadal widac dziewczynke. Wszystkie wyniki, pomiary ok, takze wyglada na to, ze wszystko jest dobrze. Do pracy juz nie wracam- lekarka stwierdzila ze za duzo nas zajscie w ciaze kosztowało zachodu, ze nie warto ryzykowac. W sumie jakby rzeczywiscie mi sie tam cos stało to nie wybaczyłabym sobie. Do 67 lat jeszcze dosc sie napracuje 🙂 teraz najważniejsze jest Dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to mamy forum pełne chlopaków 😉 Tak wróżyli, tak wróżyli i wywróżyli siusiora 😉 Szansy na pomylkę nie ma - mamy piękne zdjęcie ze zbliżenia ptaszka naszego synka 🙂 Najważniejsze, że dzidzia zdrowa i wszystko ok. Teraz na spokojnie możemy zbierać niebieską wyprawkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...