Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu, wiem, dlatego ja wole chodzic prywatnie! jak chodzliam na kase to przez 4 lata ginekolog leczyl mnie na PCO ktorego jak sie potem okazalo nigdy nie mialam, lekarz swe przypuszczenia opieral tylko na usg, a wystarczylo zrobic jedno badanie z krwi. Malo tego ten sam lekarz prywatnie a na kase to dwie rozne osoby. Potem sie dowiedzialam od znajomej ze u dziecka jej sasiadki (chodzila na kase) nie wykryl zespolu downa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 ja chodzę jak na razie na kasę i te wizyty niczym się nie różnią od wizyt u prywatnego lekarza. Co wizyte mam usg i normalne badanie, za kazdym razem przynosze jej moje wyniki z laboratorium i je omawia. Jeśli będą robione jakieś dodatkowe badania to ginka wyśle mnie na nie prywatnie, na wizycie mamy się umówić na echo serduszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wyobrażam sobie jak lekarz może nie wykryć u dziecka zespołu downa? 😞 Ja też chodzę prywatnie mam sprawdzoną gin która prowadziła też moją pierwszą ciążę. Cieszy się bardzo dobrą opinią i Państwowo się do niej dostać jest bardzo ciężko. Mam nadzieję ,że nie zawiodę się na niej i tym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka Ja u swojej też ostatnio byłam Państwowo bo w przychodni gdzie przyjmuje na kasę chorych ma lepszy sprzęt i usg wyszło dokładniej. Była tak samo miła jak prywatnie, nie widziałam żadnej różnicy oprócz tego ,że nie musiałam zapłacić. Ale miała ponad 2 godziny opóźnienia bo tyle miała pacjentek ,że się nie wyrabiała i nasiedziałam się tam kilka godzin to był jedyny minus. Bo jak pójdę prywatnie to na która godzinę mnie zapisze o tej godzinie wchodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To akurat prawda z tym czekaniem, ostatnio byl poslizg ponad godzinę. Ale ja sie staram zapisywac z miesiecznym wyprzedzeniem, wtedy wolne miejsca sa od rana i wtedy takiego poslizgu nie ma jak wchodze pierwsza czy druga 🙂 Moja w gabinecie ma wszystko nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz Ja muszę się zapisywać po południu jak mój mąż wraca z pracy bo do mojej gin mam ponad 30 km i nie mam siły tłuc się przez całą Warszawę autobusami 😞 Jak pojadę samochodem to nie cała godzina i jestem na miejscu a autobusami wlekłabym się pewnie ponad dwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak trafilyscie na takiego lekarza ze nie ma roznicy miedzy wizyta prywatna a na kase to naprawde macie szczescie Dziewczyny. Ja chodze prywatnie, a tez nieraz z godzine trzeba czekac. Ostatnio byl taki tlum ze myslalam , ze padne. Opinie maja dobra pewnie stad te tłumy, raz nawet widzialam tam Anne Guzik.
Z drugiej strony to jednak uwazam ze jak place 150 zl i mam stac godzine bo nie ma gdzie siasc to przegiecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Narazie nie mam wyjscia i musze tam chodzic, mysle zeby dodatkowo zapisac sie do ginekologa w poradni przyszptalnej a do katowic jezdzilabym tylko raz w miesiacu. Tak doradzila mi dzis moja lekarz rodzinna. Bylam u niej z rana bo oczywiscie od lekarza dostalam na ostatniej wizycie wykaz badan na nastepna wizyte i mysklalam ze padne jak sie dowiedzialam ile to bedzie kosztowac prywatnie. Poszlam tam po skierowanie i w osrodku zrobia mi badania za darmo, tylko ze co 2 tyg nie moze mi dawac skierowanie na tyle badan, mam nadzieje ze potem to bedzie tylko morfologia i mocz. Lerkarz rodzinny mowi, ze jak bede chciala rodzic w tym szpitalu to dobrze jest jak sie zna z tamtad jakiegos lekarza- ze inaczej traktuja w szpitalu no i badania bede miec za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarka kazala mi zrobic: mofrologie, mocz, kreatynina, glukoza, bialko calkowite, tsh, pc mg i ca, hbs, hiv, vdrl, anty hcv z tym ze cztery ostatnie mialam robione niedawno bo to standard przy in vitro. Masakra, po co powtrzac kilka razy, rozumiem morfologia mocz, cukier, ale reszta.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie. mnie chyba zaczynaja dopadac jakies dolegliwosci bo dzisiaj robi mi sie niedobrze od zapachy smazonego miesa ktory roznosi sie po calym domu:-( a odnosnie lekarza to powiem wam ze ja rowniez chodze panstwowo ale do lekarza ktory ma swoj prywatny gabinet i umowe z nfz podpisana i jak pierwszy raz poszlam do niego prywatnie potwuerdzic ciaze to powiedzial ze na nastepna wizyte mam sie zapisac na kase bo po co ja mam placic skoro zaplaci panstwo za mnie;-) i powiem wam ze nie ma zadnej roznicy. mily, rzeczowy lekarz. niestety nie moze mi w ramach nfz skierowan wipisywac bo na to umowy nie ma. ale na pierwsze najwazniejsze i najwiecej poszlam po skierowanie do osrodka a teraz zostaje comiesiecznie mocz i krew i tam te dodatkowe ale u nas np na toxoplazmoze nikt mi nie da skierowania im musze robic prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o na toxoplazmoze mi nie kazala zrobic!

Mam nadzieje, ze ten pakiet badan to jednorazowo a nie co wizyte bo chyba zbankrutuje. Chociaz teraz udalo mi sie za darmo. Rzeczywiscie bez sensu powtarzac niektore badania hehe a zwlaszcza na kile i adis bo i tak od 3 miesiecy mam zakaz sexu, bo w trakcie procedury juz nie bylo wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka ja to akurat na seks jeszcze wieksza ochote niz zwykle:-P ale jak dla odmiany moj maz jak sie dowiedzial to odeszla mu ochota bo sie chyba bal ze krzywde zrobi malenstwu. dopiero po pokazaniu mu artykulu ze jezeli ciaza jest prawidlowa nie ma przciwskazan do seksu to go przekonalo;-)

danusia mi nie kazal robic na hiv i aids powiedzial ze jezeli chce to moge ale ze raczej nie ma takiej potrzeby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂
Przez pół dnia mnie nie było, a naprodukowałyście tyle postów 🤪
danusia muszę Ci podziękować za słowa, że jak serduszko zacznie bić to małe są szanse, że przestanie. nawet nie wiesz jak mnie tym podniosłaś na duchu, bo wczoraj to już od zmysłów odchodziłam. nawet chciałam iść na jakieś usg pozaplanowe, żeby tylko się uspokoić. Ale dzięki Twoim słowom może wytrwam te 3 tygodnie 🙂
co do seksu to ja również przez te wszystkie mdłości i senność też nie mam za specjalnie ochoty, a mąż się boi, że zrobi krzywdę dzidzi, więc na razie jakoś dajemy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...