Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Potwory to nie, ale to duża ogólnopolska firma i przez to jest duży bałagan i spychologia, nikt nic nie wie i niczym się nie zajmuje. Dobrze, że mam normalnego dyrektora - kumpla i to on walczy o takie rzeczy dla swoich ludzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Z tymi kwasami omega to nie wiedzialam, wiem ze jest prenatal DHA i tak sie zastanawialam od ktorego tygodnia, pisza ze dziecko po tym jest madre 🙂 jakos mysle ze o tym bardziej decyduja inne czynniki 😁

No wlasnie to ten prenatal dha mozna pozniej brac 🙂 ale to chyba dodatkowo do reszty witamin i na stronce prenatalu pisze, ze jednak od 2. trymestru mozna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
Z tymi kwasami omega to nie wiedzialam, wiem ze jest prenatal DHA i tak sie zastanawialam od ktorego tygodnia, pisza ze dziecko po tym jest madre 🙂 jakos mysle ze o tym bardziej decyduja inne czynniki 😁

No wlasnie to ten prenatal dha mozna pozniej brac 🙂 ale to chyba dodatkowo do reszty witamin i na stronce prenatalu pisze, ze jednak od 2. trymestru mozna 🙂

A ja nic o tym nie wiedzialam a przy pierwszej ciazy nie bralam 🥴 ☺️
to trzeba nadrobic to teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabrysczyamelka napisał(a):
Cześć dziewczyny. Tak się chwaliłam, że nie choruję a tu proszę obudzi łam się dzisiaj rano z katarem bóle głowy i gardła;/ i zastanawiam się czy wogle jest sens rejestrować się do lekarza po południu czy odrazu do apteki iść. Nienawidzę chorować. Dzięki Bogu nigdy nie chorowałam często i długo ale nienawidzę tego;( Poradzicie coś?


przy okazji znalazłam takie cos na przeziebienie 🙂
http://www.prenatale.pl/produkty/preparat-na-objawy-grypy-i-przeziebienia-w-ciazy-prenatal-gripcare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
gabrysczyamelka napisał(a):
Cześć dziewczyny. Tak się chwaliłam, że nie choruję a tu proszę obudzi łam się dzisiaj rano z katarem bóle głowy i gardła;/ i zastanawiam się czy wogle jest sens rejestrować się do lekarza po południu czy odrazu do apteki iść. Nienawidzę chorować. Dzięki Bogu nigdy nie chorowałam często i długo ale nienawidzę tego;( Poradzicie coś?


przy okazji znalazłam takie cos na przeziebienie 🙂
http://www.prenatale.pl/produkty/preparat-na-objawy-grypy-i-przeziebienia-w-ciazy-prenatal-gripcare

ja wiem ze w przeziebieniu w ciazy mozna jeszcze brac to Oscillococcinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha, mnie moja rodzinna lekarka też to kazałą brać, ale widziałam, że sama nie wie, co ma mi przepisać i co mogę brać, dlatego zadzwoniłam do mojego gin. On powiedział, że nawet mam tego nie kupować i później pytałam jeszcze w aptece, bo taki konkretny farmaceuta był, że dało sięczegoś dowiedzieć i on powiedział, że nie powinno to zaszkodzić, bo jest to lek homeopatyczny, ale skuteczność leków homeopatycznych też jest przez niektórych uważana za wątpliwą. W każdym razie on powiedział, że jeśli to należałoby to brać na samym początku przeziębienia, jak coś na bierze i to tylko przez dwa dni...a że ja już chodziłam kilka dni z tym przeziębieniem to nie brałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Andziucha, mnie moja rodzinna lekarka też to kazałą brać, ale widziałam, że sama nie wie, co ma mi przepisać i co mogę brać, dlatego zadzwoniłam do mojego gin. On powiedział, że nawet mam tego nie kupować i później pytałam jeszcze w aptece, bo taki konkretny farmaceuta był, że dało sięczegoś dowiedzieć i on powiedział, że nie powinno to zaszkodzić, bo jest to lek homeopatyczny, ale skuteczność leków homeopatycznych też jest przez niektórych uważana za wątpliwą. W każdym razie on powiedział, że jeśli to należałoby to brać na samym początku przeziębienia, jak coś na bierze i to tylko przez dwa dni...a że ja już chodziłam kilka dni z tym przeziębieniem to nie brałam...

kurcze to teraz dobrze sie zastanowie nad tym co mam sobie kupic na przeziebienie zeby nie zaszkodzic dziecku 🥴
ale jak to mozliwe ze farmaceutka mi to polecila i lekarz czy to jacys byli niedouczeni??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Andziucha, ja myślę, że to zależy od podejścia do homeopatii- jeśli oni byli za to Ci polecili, a mój gin być może jest przeciew i dlatego odradził...bo ta homeopatia to glęszy temat jest...

moze i tak sama nie wiem!
ale teraz to bede uwazac na to co biore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi lekarz jeszcze przepisał sinupret lek ziołowy na górne drogi oddechowe. Drogie to cholerstwo jest bo coś ok. 40 zł ale bezpieczne w ciąży bo w aptece też mi powiedzieli ,że można brać. Do psikania do nosa Quixx i czosnek w kapsułkach (taki zwykły lekarz mi odradził bo podobno może podrażniać wątrobę). Co do witaminek to całą poprzednią ciążę brałam Pregnavit - 30 kapsułek kosztuje 40 zł ja jestem z tych witaminek zadowolona - jedno co są trochę drogie.
Nacudja gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, mój znajomy kiedyś zagłebiał się w homeopatię...i wytumaczył mi jej działanie w bardzo krótki i obrazowy sposób: wyobraź sobie, że boli Cię głowa idziesz nad rzekę i wrzucasz do wody powiedzmy apap/ibuprom/nurofen nieważne, lek przeciwbólowy. Następnie przemieszczasz się na kolejny most na tej samej rzecze i nabierasz wiadro wody...Wypijasz jako lekarstwo homeopatyczne...Podobno zawartość substancji czynnej w takich lekach jest tak mała, że nie może ona działać...Ale to tylko jedna z wielu opinii, ktoś może mieć zupełnie inną i ja ją szanuje. Mi poprostu jakoś tak utkwiło to w głowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...