Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O rany Pszczoła jaka ładna ta sukienunia... teraz duzo jest takich falbaniastych sukieneczek, a widziałam na jakimś forum zdjęcie dziewczynki z chrzcin to miała taka suknie że jak ją na fotelu posadzili to ta suknia zwisała do samej ziemi... poszli po bandzie... no i mi osobiście takie mocno falbaniaste sie nie podobają, ale kazdy ma inny gust a jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... ja musze się za ubrankiem dla Mateusza rozejrzec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Izulla piekny pamietnik, Majka jest słodziutka 🙂
A Emi byla wczoraj troszke marudna po tej szczepionce ale było znosnie 😉

Alutka bedzie jak Ksiezniczka w tej sukience 🤪
Ładne macie widoczki 😎

Łajsoka faktycznie jestescie podobni 🤪 🤪 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam - przeczytalam Wasze posty i wcale sie nie dziwię apropos chrzcin, bo o wielu takich przypadkach słyszałam.
My od 12 lat jestesmy razem, nie jesteśmy jednak małżeństwem - z wyboru, ponieważ nie ma ku temu żadnych przeszkód. Kiedy mieszkalismy jeszcze w naszej rodzinnej miejscowości, ksiądz używał różnych argumentów, aby nas przekonać do slubu - nigdy jednak wprost, zawsze "przez kogos". Nie wyobrażam sobie też, żeby zgodził się ochrzcić naszego syna.
11 lat już tam nie mieszkamy ... ale w takich małych miejscowościach ... wiadomo - wujt i pleban są najważniejsi i obaj mają realna władzę.
Księża są różni i różnie interpretują kościelne doktryny, wiem coś o tym, skończyłam kiedyś filozofie na katolickiej uczelni 🤪
Radzia - dziwie sie księdzu w waszej parafii, np w Krakowie są wytyczne arcybiskupa, które mówia o tym, że jeśli ktoś nie może zawrzeć zwiąsku małżeńskiego - może ochrzcić dziecko bez przeszkód. Gożej jest jesli może - a tego nie zrobił, wtedy podpisuje się oswiadczenie, ze w ciągu najbliższego roku sie to zrobi.
Ja kilka miesiecy temu zostałam matką chrzestną córki mojej kuzynki. Mieszkaja w Szkocji i tam chrzcili swoja drugą córkę. Także nie są małżeństwem i mając w pamięci kłopoty z chrztem w Polsce poszli do księdza w angielskiej parafii i wprost powiedzieli, że nie mają ślubu, nie są praktykującymi katolikami, mimo to chcą ochrzcić dziecko. Ksiądz na to ...żę wspaniale, że bardzo sie cieszy, kiedy jest dla nich najbardziej odpowiedni termin, czy chca na mszy, czy po bo to moze zbyt dlugie i męczące dla dziecka itp.
Nikt mnie nie zapytał, czy jestem wierząca, żadnych kartek, spowiedzi itp.
Ot dwa światy ... a ta sama religia.
Psssssssssss... ale sie rozpisałam, przepraszam i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Oleńka

Właśnie dlatego ja chcę ochrzcić Maję w angielskim kościele katolickim. Zero problemów, super ksiądz (moja koleżanka chrzciła swoją córkę rok temu) i był to sam sakrament bez mszy, żeby dziecka nie męczyć 🙂 ksiądz był przemiły, rozmawiałam ze wszystkimi o jakiś takich pierdołach, żartował itp. normalnie jak nie w Polsce. Wierzę, że w Polsce są jeszcze tacy księża z powołania dla których nie liczy się tylko to, kto ile na tacę dał, ale wydaje mi się że jest ich niestety niewielu. A no i ten ksiądz nie robił żadnego problemu mimo że moja koleżanka jest katoliczką, a jej mąż wiary prawosławnej (ślub brali w kościele protestanckim). W polskiej parafii tu na miejscu na pewno proboszcz by robił problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,Zosia powoli wyrasta z pampersow dwojek,w Carrefoure jest promocja na wszystkie rozmiary duza paczka 40.98,a dodatkowo u nas wyprzedaz fajnych zabawek dla niemowlakow nawet do 70 %,ja nabylam droga kupna zawieszke do wozka ze szmacianymi pajacykami,ktore grzecza i szeleszcza za 9,99-poprzednia cena 39,99,wiem bo mi sie podobaly,tak wiec moze ktoras skorzysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka zajefajny jest Twój pamiętniczek 🙂
Pszczółka dziękuję za radę 🙂 już się nie martwię bo znikło 🤪 to chyba tak coś było 🙂 ale mogłabyś mi podać w razie czego ten przepis na kąpiel z krochmalem 🙂 oby się nie przydał ale w razie czego niech będzie 😉 A sukieneczka Ali świetna jest i taka skromna 🙂 mi się baaaardzo podoba 🙂
A ja ostatnio kupiłam Huggisy 128 sztuk za 50 zl w Tesco. Dla mnie tez są one super, ale ja używam raz te a raz te: 🙂 teraz np mamy Pampersy. różnie to jest 🙂 a chusteczki to mama przysyła mi z Londynu Pampers bo tam wychodzi 4 zł za opakowanie. No i kupilam ubranko za 12 zł spodenki i koszulka 😉 Bo u nas jest taka fajna hurtownia Fartlandia 🙂
Kasia a to jest "Apteka pod Lwem" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu proszę bardzo. Poszukałam Ci tej apteki i masz najbliżej do niej do Chorzowa 🙂 tylko 8.2 🙂 ja do swojej mam 5-6km 🙂 to Ty nie wiele więcej. O ile w tej aptece też jest taka cena jak u nas. Najpierw się dowiedz 😉 4zł na jednej puszce to nie jest mało bo sie nazbiera tak za miesiąc nawet 50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj to powiem ci lajsoka,ze przeplacasz bo jak doliczysz koszty paczki to wychodzi 0,58 za sztuke,ja kupowalam 2 po 0,44.No ale dwójki juz raczej mnie nie interesuja,a masz namiar na 3,bo o ktorych pisalam wychodza po 0,50 i moim zdaniem jest to bardzo dobra oferta,a na allegro szukalam i sa duzo drozsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lajsoka,jezeli moge doradzic, to nie polecam ich,moja brawa i kolezanka je kupily ba sa tansze ,ale nie byly z nich zadowolone,one jakby przepuszczaly,dziecko mialo po pewnym czasie wilgotne ubranko,to ich opinie,w kazdym razie odradzaly .W rossmanie jest promocja, mozez kupic 2 paczki za 86zl co daje 0.53,a na allegro najlepsza oferta jaka znalazlam to
http://allegro.pl/item1167227783_pampers_najtansze_pampersy_baby_dry3_4_9kg_288szt.html
wychodza po 0.57,ale zrobisz jak chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...