Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madzia mój Oliwier też spryciarz ostatnio złapał pas bezpieczeństwa, tą część co przebiega tak poziomo przez fotelik i się podniósł sam 🤪 a przedwczoraj leżał w łóżeczku podkurczał nóżki wybijał je tak mocno i podnosił główkę taką kołyskę robił 🤪 az się boje czy to munie zaszkodzi tak wariuje urwis mały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Jasiek wielki chłop 🤪 ta pielęgniarka dziś patrzyła na Oliego i mówiła że strasznie duży 🤔 jednak jak patrzę na inne dzieci to wydają mi się większe np Alunia Pszczółki, albo teraz jak byłam w Rzepinie to spotkałam koleżankę z Córeczką odzień młodsza od Oliwierka to też taka pyzulka wygląda jak by miała już ze 7 kg a waży 5200 ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzine mnie nie było, a Wy prawie 10 stron nadrukowałyście 😜
Z tymi szczepionkami to teraz ja już też zdurniałam... :/ wydawało mi się że pneumokoki są dużo tańsze, a rota tylko takie drogie...
Ja teraz bralam skojarzone i rota i za skojarzone płaciłam 180 zł, a za rota 290 zł. 11go mamy kolejne szczepienie i jeszcze raz taka sama dawka. I tam się dowiem co dalej..
Łajsoka - Co do wielkości naszych dzieciaczków to ja się właśnie spodziewałam że będzie większa różnica a jak na moje oko to i Ala i Oli są bardzo podobni do siebie.. No ale zobaczymy jak będzie teraz jak się spotkamy - czy jest jakaś większa różnica czy nie 🙂 jedno co na pewno zauważyłam to to że Oli jest taki smuklejszy 😁
Madzia - ja też jestem zaskoczona że Jaś już tak się garnie do siadania 🤪 i w ogóle że już 7200g!!! Łoł!! Słuszna waga 😁
Alunia jak na razie zaczeła gadać ze swoim odbiciem w lustrze 😁 ale jest tak pocieszna że prawie płaczę ze śmiechu jak zaczyna dyskutować 😜 postaram się ją nagrać w najbliższych dniach to Wam pokażę 🙂 w ogóle gaduła się z niej zrobiła 😜 i tak rozkosznie się śmieje do zabawek 😁 w ciągu jednego tygodnia zrobiła takie postępy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas z przytulaniem całkiem dobrze... częstotliwość dużo wieksza niz przed ciążą nawet... na poczatku się bałam że będzie bolało ale jest git 😆
U nas gndola do końca lata starczy ale na pewno nie dłużej... ale byłam tego śwaidoma kupując taki wózek więc nie narzekam... 🙂
No to małe szkraby kombinują już... mój Mateusz tez jeszcze nic ciekawego nie robi... w łóżeczku owszem wybija się i nózki wyrzuca ale głowa mu sie przy tym nie podnosi... jedynie czasem jak go przewijam to mi sie tak wygnie że mostek robi...
Spadam na spacerek bo nam tatus klucz od wózkowni zabrał do pracy i wczesniej się nie dało... teraz czekamy na niego i idziemy się poszwędać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane,

nie zaglądałam do Was,bo u nas od dwóch dni szaleństwo,jeżdżę z mężem po szpitalach,lekarzach i już mam dość.W poniedziałek Marcin ostro pracował w ogrodzie a od wtorku już mocno zaczęły go boleć plecy w odcinku lędźwiowym,myślał,że to drobnostka i samo przejdzie,ale w środę rano już byliśmy u lekarza.Sami nie wiedzieli co to,wysyłali nas na RTG kręgosłupa,ale dziś się okazało,że na szczęście jest ok,za to mamy skierowanie do neurologa - podejrzewają że to zapalenie korzeni nerwowych czyli rwa kulszowa... 😞 NAjgorsze jest to,że teraz mam kupę roboty,bo sama wszystko przy Oliwce muszę robić,bo Marcin nie ma sił nawet jej wziąść na ręce,a gdzie reszta...zawsze coś się musi przyplątać,taki ma mój mąż w tym roku urlop.... 😞 😞 😞

Muszę się Wam pochwalić,że Moja Niunia zaczęła ładnie spać,pewnego razu,gdy Żabka obudziła się jak zawsze o 4.40 na mleczko,to najpierw dałam jej popić herbatki i smoka,żeby nie marudziła zanim zrobię siusiu i mleczko dla niej.Przychodzę,a ona śpi dalej i tak do 6-ej 7-ej rano.Spróbowałam tego samego już świadomie dwa dni pod rząd i działa!! 🤪 Hurra,jesteśmy wyspani!! 😜 😜

Czytając zaległe posty odpisuję:

Wysa - jak dla mnie to to mogły być również potówki,Oliwka często ma właśnie w zgjęciach rączek wewnątrz i one same znikają jak dziecię unormuje sobie temperaturę,czyli nie jest przegrzewane.

Łajsoka - ślicznie wyglądacie wszyscy razem... 😆

Co do pampersów to u nas te same promocje,widać w całym kraju to samo,używamy 3 te same co Pszczoła,choć dostaliśmy w prezencie te pomarańczowe Sleep&Play,ale jeszcze ich nie próbowałam.A jeśli o ciuszki chodzi to nasza Oliwka rośnie nam mocno na długość za tatą,bo wysoki jest i ja body to np.kupuję jej już te 3-6 miesięcy,a teraz jak się chłodniej zrobiło,to się okazało,że nie mamy co ubrać,bo body z długim rękawem za małe...a dres na 6-9 miesięcy pasuje jak ulał... 😲

W naszym wózku gondola jest super,jak pisałam Oliwka jest długa,ale myślę,że nawet zimę spokojnie przetrwamy a spacerówkę dopiero w następne lato założę.A to,że dzieciaczki szybciej dojrzewają to widzę po swojej córci,też się dźwiga,kula na boki,najlepiej już by siedziała mi na kolanach (strasznie to lubi),zapiera się nóżkami i odpycha do przodu jak leży na płasko,a jakiego ma gadanego...bajka...a i chyba jednak będzie ząbek bo od dwóch dni slina jej leci że szok,i ma ciepłą główkę,bez gorączki,no i marudzi...więc co dzien szukamy... 🤪

A co do przytulania,to u nas jak u Radzi - więcej i częściej... 🤪 🤪 Mój mąż to by najchętniej z łóżka nie wychodził... 🤪

Tym razem ja naskrobała posta giganta,przepraszam,ale tyle zawsze nadrukujecie jak mnie nie ma,że aż trudno to nadrobić. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś... mój mąz z dwóch tgodni urlopu tydzień przecierpiał... jak byliśmy w niedzielę na chrzcinach Mikołajka cos mu strzeliło w kręgosłupie czy gdzies obok i cały tydzień się ruszac nie umiał... lekarz mu maśc i jakieś tabletki przepisał i pomogło, ale tydzień z głowy... 🥴
A z ta herbatką to fajnie, no ale tez musisz wstac zeby ta herbatkę dać... a ja szukam sposobu żeby Mateusz poprostu przespał noc... ale chyba na niego za wczesnie bo nic nie wskazuje na to żeby cokolwiek miał zamiar sobie poprzedłużać... 🤢
Oliwka słodka... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to naprawdę te majowe skarby szybko rosną już Gabiś pisze o ząbku 🤪 naprawdę jestem pełna podziwu . U mnie Jaś ulubił sobie lewą stronę i jak tylko jest na ręku to głowę odwraca w lewo , tak kręci na boki super ,śpi też raz na tej stronie raz na drugiej ja już karmię go tylko na prawym ręku tak żeby skierowany był na wprost lub w prawo , no i głowy jak leży na brzuchu nie chce dzwigać a do siadania się dzwiga co chwilę , trochę się martwię to jego ulubioną lewą stroną - a jak tak mu zostanie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam czytania 🤪
Gabis Oliwka jest taka słodziutka 😉 tylko schrupać 🙂
Kacper też się bardzo mocno ślini ale czy to już mogą być żabki??? 😮
Gondoli już na zimę nie użyjemy na pewno. Kacper bardzo szybko rośnie wzdłuż. Nasza gondola ma tylko 70cm długości. We wtorek idziemy na szczepienie więc wtedy się dowiem ile Kacper waży 🙂
U nas z przytulaniem można się domyślec... dziś znowu była kłótnia eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu - u nas jest tak samo,tzn.Oliwka śpi na obu stronach główki,sama ją przekręca jak jej pasuje,ale problem zawsze zaczyna się jak biorę ją pionowo - jak na odbijanie - wtedy głowę tylko w lewo trzyma i trzyma ją sztywno,a jak ją teraz zmuszamy na prawo to ma problem,buja jej się ta główka,widać,że przez "nieużywanie" na tej stronie jest słabsza... 🤨

Jasiulek słodki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, widziałam zdjęcie Oliwki z Jej czworonożnym przyjacielem. Wyglądają słodko.
Ja zaczęłam się martwić, gdyż wybieramy się na tydzień do znajomych, którzy mają dwa ogromne psiaki - malamuta i owczarka niemieckiego. Boję się jak to będzie, jak zareaguja na niemowlaka.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i (coraz wieksze) "maleństwa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...