Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Radzia - na vit D3 potrzebujesz receptę?? 😮Ja kupuję w aptece w kapsułkach bez recepty.

A ja znów sama,mój mąż znów pomaga u mojego brata na budowie,bo zadzwonił,czy Marcin może podejść i pewnie znów sama do późnego wieczora...wychodzi na to,że moje kochanie cały urlop spędzi u mojego brata...a mieliśmy jechać w góry... 😞 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tal Lajsoka między mną a mężem jest lepiej, ale nie ma tej pieknej miłości co kiedys...
Dziewczyny ja Vigantol, czyli witaminę D3 podaje od urodzenia 2 krople, a po tym szczepieniu pediatra powiedziała, żebym podawała jedną, bo badała ciemiączko. Radzia nie lepiej właśnie podawać Ci Vigantol zamiast witaminy w kapsułkach? Ja pierwszy miesiąc właśnie dawałam Vita D bo tak przepisała lekarka i to kosztuje ok. 15zł i na miesiąc a Vigantol starcza na ok. 6 miesięcy i kosztuje 5 zł.... a to jest to samo. Ja będę podawać do drugiego roku życia, już tak postanowiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa nie wiem czy lepiej czy nie lepiej, nawet nie wiedziałam że jest cos innego... ta vitamina D w kapsułkach to nawet nie 15 a ponad 20 zł kosztuje... pod koniec sierpnia będe sie widziała z lekarką to zapytam, bo teraz nie byłam tylko mi położna powiedziała żebym sobie przyszła receptę odebrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No myślę Radzia że można, bo ja sama upomniałam sie o tą witaminę. Poproś o receptę na Vigantol bo na to wyjdzie, że oszczędzisz ponad 100zł 😉 No i podobno lekarze wypisując właśnie tą witaminę w kapsułkach maja większy zysk czy coś w tym stylu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa - ja też nie wiedziałam,że istnieje coś takiego jak Vigantol - sprawdziłam i u nas kosztuje 3,20 😮 😮 😮 Niezła przebitka.

Ogólnie to wiedziałam,że jest witamina D3 w kroplach,bo w końcu w rodzinie trochę dzieci było i nawet koleżanka,która w styczniu urodziła,jak się zgadałyśmy podaje krople,ale już na temat ceny nie rozmawiałyśmy,poza tym mi wydawało się,że skoro to jedno i to samo,to cena też podobna,różni się tylko soposób podawania.A w dodatku przez pierwszy miesiąc po urodzeniu Małej przeklinałam te kapsułki bo mi się żle z nich wyciskało tą witaminę.....dziadostwo.

Normalnie mafia u fatmaceutów,lekarzy i w hurtowniach farmaceutycznych. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, ja też podaje te krople w kapsułkach. Mam teraz K+D razem. Dla mnie to wygodne bo karmię piersią i nie muszę mieszac z pokarmem.

witaminę D to się chyba długo podaje. Wit. K podaje się do końca 3-go miesiąca przy karmieniu piersią.

Wszystkiego naj dla naszych słodkich 3-miesięcznych majowych dzieciaczków 😁 niech zdrowo rosną 🙂

A tak teraz wygląda Polówka.
Chrzest:
[IMG]http://i33.tinypic.com/2iu5bmh.jpg[/IMG]

[IMG]http://i34.tinypic.com/qoelxe.jpg[/IMG]

A to usmiech do tatusia:
[IMG]http://i37.tinypic.com/33w4lud.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam do Was pytanko. Mój syn odleżał sobie troszkę główkę z tyłu. Nie lubi innych pozycji do spania i trudno mi jest mu zmienić pozycję. Zastanawiam się czy to zniknie jak będę go kłaść w innych pozycjach do spania? bo spłaszczona główka nie zbyt atrakcyjnie wygląda 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam do Was pytanko. Mój syn odleżał sobie troszkę główkę z tyłu. Nie lubi innych pozycji do spania i trudno mi jest mu zmienić pozycję. Zastanawiam się czy to zniknie jak będę go kłaść w innych pozycjach do spania? bo spłaszczona główka nie zbyt atrakcyjnie wygląda 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena - jak najbardziej tak.Ktoś tu kiedyś pisał,że gówka maluszka jesy miekka do 3 miesiąca i wtedy trzeba ja formować korygując ułożenie dziecka,ale mi się wydaje,że to trwa troszkę dłużej,więc nie zwlekaj i działaj,a będzie ok. 🙂
Pozdrawim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I co Gabiś zdecydujesz się na tą witaminę w kroplach? Tyko trzeba ją podawać bezpośrednio do buźki a nie na łyżeczkę wymieszana z mlekiem
Madalena ta jak Gabis pisze to prawda. Ja miałam na to taki sposób, że kładłam Kacpra na bok i podkładałam mu pod plecki maskotko poduszkę i wtedy się nie przewracał. Teraz sam śpi na wznak a główkę albo w lewo albo w prawo ma.
Madziocha Pola jest słodka i jaką miała fajniutką skromna sukieneczkę 😉 takie są cudne 😉
Hmmm kto mieszka w Jabłonnej? Bo pamiętam jak podglądałam kogoś profil to tak pisało- Jabłonna koło Gorzowa ale już zapomniałam. Bardzo smutny był teraz reportaż w sprawie dla reportera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Witamy

Pola urocza dziewczynka 🙂

My vitD mamy w kropelkach na recepte...

Dzisiaj nocka super.... i juz chyba wiem o co chodzi 🤪 Jak Emi wypije wiecej mleka na noc, to dluzej spi. Wczoraj po kapieli wciagneła 200ml i spała do 4 🤪 🤪

Przyznam Wam sie... dwa dni temu dałam Emi tyci tyci marchewki... pomamlała i sie rozplakala 😁 😁

Od dzisiaj bedziemy codziennie jesc marcheweczke 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj czytalam taka ksiazeczke o opiece nad dzieckiem... tesciowa to dostala od lekarki jak urodzila [pierwszego syna czyli w 82r. I wyobrazcie sobie:
3 tygodniowemu dziecku zaczynalo sie wprowadzac sok marchwiowy... najpierw jedna lyzeczka i stopniowo zwiekszajac...
2 miesieczne dziecko powinno codziennie dostawac srednie starte jabłko
A 3 miesieczne dziecko dostawało zmiksowane miesko w zupce 🤪

Byłam w szoku jak to czytalam...

To ja nie wiem co teraz sie tak cackaja... co chwile wpadaja na inny pomysł

jeszcze rok temu gluten byl beee i najwczesniej mozna bylo wprowadzic po 8 miesiaca...
a pare dni temu czytalam artykul, ze jednak nalezy wczesnie go wprowadzac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 😉
wstaliśmy wcześnie malutki marudził pocierał ciągle piąstkami o dziąsełka 😞 kurcze chciałam poczekać do wizyty u pediatry przed szczepieniem żeby poleciła jakiś żel czy coś, ale widzę że te dziąsła go męczą coraz bardziej 😞
Ja małemu ostatnio przystawiłam banana bo się patrzał jak jem i pokazałam mu co to takiego, to się przyglądał zrobił śmieszną minkę i liznął 😁 oblizywał się potem chyba z 15 min 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Majóweczki :o)
Madalena tak jak dziewczyny pisały, najlepiej podkładaj cos pod plecki póki jest jeszcze malutki bo potem ciężko dziecko zmusic do jakiejś okreslonej pozycji...
Pola jest cudna... i tak ślicznie ubrana 😆
Kasia co do marcheweczki to dawaj znać jak Emi reaguje... ja postanowiłam czekać aż Mati skończy ten 4 m-c bo wszedzie tak piszą więc ja sie boję wczęsniej... ale wiem że mamuśki dają wczesniej warzywka i jest ok...
Kasiu fajnie masz z tym jedzeniem bo u nas to ile Mateusz zje przed snem nie ma w ogóle przęłożenia na to ile pośpi... ja już nie wiem od czego to u niego zalezy, dzisiaj znowu wstawałam 2 razy... co gorsze nawet jakbym mu chciała dac więcej mleka to on nie zje więcej niż 120 ml... i to tez od świeta choc już zdarza mu się coraz częściej...
Anita pooglądałam te ubranka na allegro, są super i calkiem fajne ceny... musze zacząc kupowac wieksze ubranka bo mamy zapas tylko do rozmiaru 68 a większych to tylko troszkę...
Kasiu a z ta opieka nad dzieckiem to ja sobie tłumacze tak, że ciągle robią nowe badania i poprostu odkrywają jakies nowe rzeczy i stad te zmiany... niby nam nie szkodziło to że stałe pokarmy wprowadzali nam wczesniej niż teraz jest zalecane, ale ja tam wole bazowac na aktualnych podręcznikach a nie na mojej mamie która wszystko robiła inaczej i zyję, cała i zdrowa 😁
Mateusz siedzi przed TV i ogląda bajkę i zaciesza... smieszny jest... ale mój mąż na mnie krzyczy że mu tv pokazuję, ale czasem jak chcę cos zrobić koło siebie to musze go czymś zająć... a tv działa najlpeij...
Kurcze nie mam jeszcze maty edukacyjnej a to już dobry czas żeby Mateusza przełozyć na podłogę żeby się rozwijał bo w leżaczku to on zbyt duzych mozliwości nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...