Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 😉

Radzia racja, ta strachliwosc to na pewno jakis etap rozwoju.... u mojej zebow nie widac, a strachliwa jest bardzo... Wczoraj dziadka sie wystraszyla i w placz 😮

Pewnie gdybym musiala wrocic do pracy to tez bym nad tym ubolewala.... jednak caly czas kombinuje z kim Mala zostawic...
Wiem sa ogromne plusy bycia z dzieckiem, ale tak bardzo boje sie tego, ze sie wypale, ze zrobie sie kura domowa.

Tylko Radzia i Pszczola wracaja do pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wczoraj byliśmy na szczepieniu.
Misiek waży 7860 i ma 66,5 cm 🙂

Kasiaa ja zostaję narazie w domu i w sumie bardzo się cieszę i jakoś nie boję się że zostanę " kurą domową " 😉 , chociaż zawsze jeżeli chodzi o pracę byłam bardzo ambitna i wymagająca wobec siebie i aż dziwne ale jak narazie czuję że też spełniam się w domu.

U Nas zębów narazie brak, ale Oskar ślini się namiętnie i gryzie wszystko co mu wpada w rączki, także pewnie już niedługo....

Teraz jak coś mu się podoba to piszczy, zabawny wtedy jest ( a najbardziej jak widzi psa i podoba mu się bajka )
AJak jest głodny i widzi że już zbliżam się z cyckiem to wyciąga rączki , mruczy pod nosem i jak już lapie mnie za pierś , to jest taki szczęśliwy.....

Gondola tez juz mała...

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja laski
Oskar jak mały Pudzian Oliwia w porownaniu do niego to kruszynka. Ale dzieci na piersi zawsze ładniej przybierają i rosną. A z reszta to mezczyzna musi byc duzy i silny 🙂
Kasiu nie przejmuj sie tym obracaniem Oliwii wczesniej udało sie przewrocic kilka razy z pleckow na brzuszek. Ale ostatnio jakas leniwa sie zrobiła i tylko na boczki sie kula. I strachliwa jak wasze dzieci nieraz szybko jakis ruch wykonam,a ona ze strachu tak rączkami machnie i taka minke ma wystraszona.
Dziewczyny miałam sie was pytac czy wasze dzieci jak leza sobie w ciagu dnia na kanapie czy gdzie je tam kładziecie to zajmuja sie soba czy trzeba je zabawiac?
Bo ja to nieraz nawet siku nie moge zrobic bo ciagle by chciała zebym kolo niej siedziała. A jak zobaczy ze wstaje to zaczyna swoj koncert typu yyyyy, yyyyyy...., yyyyy... to mi tak działa na nerwy dziewczyny bo nic jej nie jest, nie płacze tylko steka, a jak mnie nie widzi to odrazu yyyy zamienia sie w płacz :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My dopiero wstaliśmy 😜
Alunia Oli daje Ci mega oślinione całuski 😘 😘 😘 😘 z okazji ukończenia 4-go miesiąca 😘 😘 😘 😘
cholerka Oliwierek pociąga nosem 🤢 za tydzień mamy szczepienie mam nadzieje że przejdzie, Radzia dawałaś coś Mateuszkowi na katar? jeju jak Oliemu wyciągałam smarki Frida to sie darł jak nie wiem i nie mogłam mu całkiem ulżyć 😮 chyba do lekarza pójdę z nim bo ma dosyć geste te gluty aż w nocy jak jadł puszczał cyca i buzią musiał oddychać 😞
Kacperku bądź dzielny na szczepieniu:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
my z Alunią od rana na nogach 🙂 zaraz idziemy posprzątać kuchnię po śniadanku i bierzemy się za pieczenia ciasta 😁 hehe
Pogoda dziś "pod psem".. nie chce mi się na razie nigdzie wychodzić, poza tym jakoś tak zimno jest i chyba jeszcze sobie wcześniej strzelę herbatkę z cytryną i miodkiem...
Agga - fajnie że napisałaś 🙂 rzeczywiście Oskarek już spory jest 🙂
Wysa - jak tam po szczepieniu?
Kasia - moja Ala się obraca na brzuszek ale na razie tylko w jedną stronę a od kilku dni ćwiczy już drugą 🙂 ale też w sumie długo czekałam.. Możlwe że jest tj piszesz że to przez tą asymetrię... najlepiej zapytać lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alunia bardzo dziękuje Oliwierkowi za buziaki 🤪 🙃 😁 😁
teraz właśnie taka beznadziejna pogoda jest że wszyscy chorują... mały Radzio z rodzicami też chory - wszyscy siedzą w domu z katarem i innymi dolegliwościami... ech... ja na razie się cieszę że nas nic nie złapało, dlatego zapobiegawczo strzelę sobie zaraz tą herbatkę szybko 🙂
Karolcia - moja Ala czasami też tak marudzi.. z reguły jak jej dam grzechotki maskotki i inne takie top się zajmie sobą, ale ma dni że jest taka marudna to wtedy jak już muszę odejść od niej na chwilę to gadam do niej cały czas żeby mnie słyszała.. no ale za dużo wtedy samemu nie da się nic zrobić bo jak już zacznie płakać to nie m a zmiłuj się... na szczęście tak u nas zdarza się nie często...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alutka wybacz ☺️ Brzydka ciocia ☺️

Wszystkiego naj naj Słoneczko 😘 😘

Karola moja Emka potrafi się sobą zająć... ale przez chwilę 😁 Kładę ją na matę obkładam zabawkami i leży na brzuszku, bo tą pozycję najbardziej lubi...
Chwilę wolną daje mi też karuzela... właśnie teraz pod nią leży 😉
Może porozkładaj koło Oliwki jakieś grzechotki, zabawki, coś grającego, to się zainteresuje...
Aha a jak Emi chce być ze mną to podróżuje w leżaczku... idę myć włosy - ona ze mną w łazience, idę sprzątać kuchnie - Emi ze mną i tak w sumie wszystko razem robimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my tez psikamy woda ale jakby bardziej mu tak furkało i tak dziwnie bo jak chcemy odciagnąć gilki to tak jakby w nosie normalnie czysto było a ta cała wydzielina gdzies tam zalegała i tak charczy 😮hmmm, teraz zasnął i ładnie oddycha jakby nosek czysty 🥴
My jutro jedziemy do Gorzowa odebrać paszport dla Oliego 🤪 niby jeszcze czasu trochę mamy do wylotu ale jakoś tak myśle i sie stresuje jak Oli zniesie lot 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
ja tez ogladalam dd tvn i sie oburzylam, bo siedza 3 laseczki znanych bogatych panow i mowia, ze wcale nie trzeba z niczego rezygnowac siedzac z dzieckiem!!! owszem nie trzeba, ale np edyta pazura ma 2 nianie, bo chciala wrocic do pracy i ja na to stac a wezmy pod uwage zwykla pania kowalska! 😠 ktorej nie stac, zeby placic jakies pani 3 tys za opieke!!!! dlatego ja narazie nie wracam do pracy, narazie biore wychowawczy na rok, bo nie mam z kim niuni zostawic 😞 a poza tym jak mam zarabiac tylko na opiekunke i tracic najpiekniejsze chwile z zycia dziecka to dziekuje bardzo 😞 😞 😞a naprawde u nas nianie sie cenia wyobrazcie sobie 15 zl za godz!!!!!!!!!!
jesli chodzi o obracanie to kasiu moja obraca sie tylko z brzuszka na plecki i podobno dobrze sie rozwija, wiec chyba oki, kazde dziecko ma swoje indywidualne tempo rozwoju i na wszystko przyjdzie czas 😉
gratulacje dla oliwii z okazji zabka 😉 🤪 moja sie slini jest marudna, ale nic nie czuje jeszcze...
a tak w ogole to wszystkiego najlepszego dla wszystkich jubilatow malych, bo zapomnialam!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesteśmy. Dziś nie mieliśmy szczepienia, pani doktor przełożyła na wtorek za tydzień bo Kacper po tamtym szczepieniu miał 40 stopni gorączki i ma często wodniste kupki i z pianą więc najpierw jutro muszę dać mocz i kał do zbadania, we czwartek wyniki i jak coś to za tydzień szczepienie. Zbadała tylko i zapytałam o te sprawy co się martwiłam. Śpi długo bo widocznie lubi 😁 Pytałam 2 razy czy aby na pewno bo 20 godzin czasem na dobę u 4-miesiączniaka to dużo. Ale wszystko jest dobrze. Przybiera na wadze ładnie i waży 7 kg i ani grama mniej ani więcej 😁 😁 i 67 długi 🙂 Od jutra dawać mu kleik ryżowy do mleczka a za kilka dni marcheweczkę podawać. Po jabłku było źle bo dobrze nie trawił stąd te kupy brzydkie. I martwiłam się o ciemiączko bo u niego pulsuje czasem ale to nic złego i może tak być.
Dla Aluni gorące buziaki od Kacpercia 😘 😘
A co do przewracania się na brzuszek to Kacper przewraca się a dziś nawet z rana jak obudził się a potem mnie to zaglądam do łóżeczka a on na brzuszku i głowę zadziera 😁 No i dziąsełka są troszkę spuchnięte i doktor mówiła że szybciej mogą wyjść na górze ale jeszcze troszkę trzeba na nie poczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka - już chciałam pisać żebyście podjechali na kawkę chociaż na pół godziny, ale właśnie zadzwoniła Mama i zapowiedziała że jutro przyjadą do nas na obiad więc w tym wypadku nie proponuję 😞 ale cieszę się bo w końcu przywiozą nam kojec dla Małej 🙂
Netinetka - ja w końcu Alą się zajęłam bo pieluchę zmieniałam i przegapiłam tą część ddtvn 😠 a chciałam zobaczyć.... ale jeżeli bylo tak jak piszesz to ja się z Tobą w 100% zgadzam!! Raz widziałam jak Wałęsówna i Herbusiowa zostały zaproszone do ddtvn (to jeszcze jak w ciąży byłyśmy) i zachwalały torebkę, która została zaprojektowana przez jakąś studentkę z Warszawy. I ta dziewczyna się wypowiadała że chciała stworzyć coś co byłoby bardzo praktyczne, modne a jednocześnie dostępne cenowo dla każdej Polki! Torebka w cenie - bagatela - 600 zł!!! No naprawdę okazja nie tej ziemi, nic tylko ją kupić 🤢 tak więc wygląda mi na to że dzisiejszy program był tak samo realny i dla każdego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!!!
Jejku brakuje mi cierpliwości powoli, takiego marudy to jeszcze nie miałam... teraz spi na szczęście...
Pszczoła buziaki dla Aluntka z okazji 4 m-cy!!!!
Kasia Mateusz przewraca sie namiętnie od 3 dni na brzuch ale na plecy z brzucha nie potrafi... do tej pory w ogóle sie nie obracał a jak mu raz wyszło to dobrze zapamiętał jak to się robi i nie ma wytchnienia, obraca się nawet jak lezy mi na brzuchu i ogląda bajkę to myk i musze ręke podkładać zeby nie spadł na łózko nosem w dół... ale tez tylko w jedną strone potrafi sie kulnąć... A w książce "Pierwszy rok życia dziecka" wyczytałam że dzieci najpierw przewracają się z brzuszka na plecy, ale jak widze to większość odwrotnie...
Karolcia to yyyyy yyyyyyyyyy to dokładnie teraz przerabiam... chwilkę potrafi się sam zając na macie albo jak ogląda Mini mini ale potem zaraz yyyyyy i tak mnie to wnerwia że mu zmieniam zabawki albo kominuję i wychodzi na to że zajmuję sie nim cały czas no chyba że śpi... niby nie płacze ale jęczy i stęka prawie cały czas, a zaczęło się to razem z zębami... 🤨
Łajsoka Mateusz az takiego kataru nie miał, w oddychaniu mu nie przeszkadzało, ale psikałam mu tylko woda morską i czyściłam aspiratorem... a jak poszłam na szczepienie to lekarka powiedziała że katarek w szczepieniu nie przeszkadza, no chyba że by gorączkował... no ale nie wiem jak taki mocniejszy katar... no i na widok aspiratora uciekła mi z przewijaka 🤪
No faktycznie Oskar to kawał chłopa, Mateusz przy nim to waga piórkowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heya 🙂
wysa ja tez slyszalam o jakis mutacjach jak sie zaszczepi dziecko z infekcja 😞 wowczas moze sie cos wydarzyc, ale jak sam katar to spoko 🙂 oby kacperek byl zdrow jak ryba!!!
pszczola ktos cos mi mowil o tych torebkach- posralo ich delikatn ie mowiac 😠 600 zl to ja za to moge miec 2 pary butow i do tego 2 torebki dosc znanych firm a mnie bardzo cieszy jak cos kupie na wyprzedazy za grosze albo w ciucheksie za prawie darmo i musze sie pochwalic, ze ostatnio kupilam w szmateksie sweterk w paski mexx wygladajacy jak nowy za ...10 zl 😜
a my powrocilysmy z blancia z shopingu ale dla domu, bylysmy w ikea, makro, leroy merlin i moja kochana coreczka byla mega grzeczna i moglam spokojnie pochodzic i kupowac!i zauwazylam ze moja corka jest grzeczna co 2 dzien a wczoraj wieczorem byla niezadowlona i marudzila wiec dzis luzik! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł 🙃

Emila się chyba naprawiła 😁 Pierwsze karmienie o 4:15 🙃
Wiem wiem daleko jej do dzieciaczków które budzą się o 7, ale i tak jestem zadowolona 😉

Aneta fakt w ciucheksie można fajne rzeczy kupić, ale jakoś ja nie jestem do tego stworzona. Parę razy byłam i jak zobaczyłam ogrom ciuchów to wyszłam. Trzeba mieć zdolności poszukiwawcze 😉
Mam kumpele, która ubiera się w ciucheksie i na prawdę wynajduje rewelacyjne ciuszki za grosze.

Kurde coś mnie gardło boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...