Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ojej a ja zapomniałam o Zosi ☺️ Wszystkiego naj naj zdrówka dużo Ci życzymy!
Beata super ze z Amelką już lepiej a że wstała sama to szok! Zawsze myślałam że wcześniaczki rozwijają się według wieku skorygowanego, a tu niespodzianka! Super!!! 🙂
Amelko wracaj szybko do zdrówka!!! 😘
Pszczółko naprawdę pech z tym samochodem. U mnie w samochodzie też się kiedys popsuł alternator. Oczywiście zamiast sprawdzić co się stało, to ja pojechałam i kupiłam nowy akumulator, więc wydatek miałam podwójny 😠
No i gratulujemy Ali i Oliwce ząbków 🤪
U nas chyba następne będą wychodzić 🤢
Gabiś cieszę się, że u Ciebie w pracy ok. 😉
Kasia ja od samego początku robię mleko na przygotowanej wodzie z kranu z tym że tutaj mamy bardzo dobra wodę i bez kamienia. Ale jak byłam w Polsce to z siostrą robiłyśmy też na wodzie przygotowanej tylko przepuszczonej wcześniej przez filtr. W szoku byłam jak zobaczyłam ile w lublinie w wodzie jest kamienia 😮
Netinetko my mamy krzesełko Chicco Polly i dostaliśmy je w spadku po mojej siostrzenicy. Ma trzy pozycje siedzenia i 7 różnych pozycji wysokości. Ogólnie krzesełko super ale gdybym miała sama kupować to wybrałabym zdecydowanie tańsze 🤢
Właśnie też jestem ciekawa jak Łajsoka. Jeżeli pogoda taka sama jak u nas to raczej nie będzie zadowolona 😞 my dzisaj nawet nie byłyśmy na spacerze 😞
Kasiu mam nadzieję że wyjdzie na Twoje z tą pracą i nie będą robić żadnych problemów 😉
Zmykam spać
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka, no właśnie ja wiedziałam że problem jest gdzieś indziej bo akumulator kupowałam nowy miesiąc temu.. więc musiało być albo na przewodach jakieś przebicie, albo... właśnie zalany alternator 😞 no nic - jutro się okaże jeszcze co mnie czeka..
Jak teraz mi zrobią auto to będę jechała na weekend do Szczecina i wezmę ze sobą już krzesełko to też Wam się pochwalę 😜 a co 😁
A co do wody to ja kupuję taką z biedronki bo jest niskomineralizowana (ok 230) i ją za każdym razem i tak gotuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Netinetko mi też z tym źle, że nie będę zarabiać... Niby w zwiazku nie powinno mieć to znaczenia, ale jednak czuje się jakiś dyskomfort - tym bardziej, że tak jak Ty zarabiam od 19 roku życia.

U nas pogoda kiepska, ale nie przeszkadza w tym, żeby jechać na zakupy 🤪 Zaliczymy Lidla, ciekawe czy będą jeszcze te fajne ciuszki 😠

No to do później

Mamy jakichś Solenizantów? Bo ciocia nie pamięta ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Doczytałam Was ale już nie bardzo pamiętam bo mam dziś zły dzień 😞 😞
U nas też marnie z kasą bo w tym miesiącu też naprawialiśmy samochód. Pasek rozrządu pękł i łożysko wymienialiśmy więc prawie 600zł 😞
Ale mam zły dzień temu bo Kacper spadł mi z łóżka 😞 jestem taka złą matką. Nie potrafie sobie tego wybaczyć i od rana płaczę. Kacper też bardzo marudny. Zawsze przed 8 ucina sobie drzemkę a dopiero teraz zasnął a zaczynałam kołysać może 20 razy. Chce bardzo spać trze oczy a jak odkładam to budzi sie. Na dodatek z mężem jesteśmy bardzo pokłóceni. Mieliśmy jutro jechać do mojego taty na weekend ale on pewnie nie pojedzie więc pojadę sama z Kacprem.
Potem może jeszcze coś napiszę jak ochłonę. Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
Wysa nie mow tak, bo jestes dobra matka, a taka rzecz kazdemu moze sie przytrafic!ja dzis zostawilam Blable na 1 min na srodku lozka, przychodze a ona doczlapala sie do krawedzi, wiec w ostatniej chwili a nie bylo mnie MOMENT 😲 nie sytresuj sie, jeszcze nie raz dzieciaczki nabija sobie guza!
a ja drugi dzien prawie nic nie jem i popadam w depresje cholera jasna JA SIE NIE NADAJE NA ZADNE DIETY 🤪 🤪 🤪 za tydzien jak bedziemy na kontroli i nie bede mogla sie ogarnac, to spytam dr o mleczko dla Blabli i....z tego powodu tez mnie depresja bierze a wiem, ze gorzej ja to przezyje niz ona 🤢 ale zobaczymy za tydz.
kasiu jak tam w lidlu??jest cos ciekawego?
aaaaa wczoraj pierwszy raz Blabla kapala sie w duzej wannie w krzeselku i woda kompletnie ja nie interesowala tylko zabawki na krzeselku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłyśmy... ciuszki z Lidla mnie zawiodły 😲 Kupiłam, bo fajne motywy, ale gatunek taki sobie. Rajstopki cudne ALE gumka zbyt ciasna - no ale i tak kupiłam.

Wysa wiem że łatywo mi się pisze bo mnie to nie spotkało, ale na pewno nie jesteś złą Matką!!!! Zobacz i Oliwka spadła i Alunia już lądowała... To co same złę matki mamy tutaj? Tak jak pisze Anetka - nie jeden guz się jeszcze naszym Łobuzom przytrafi 😉

Netinetko - widzisz przymusowa dieta eh. Oby tylko Blanka nie była uczulona... a z karmieniem to wiem, że się przywiązałaś, ale i tak długo karmisz 😉

A my do teraz czas spoędziłyśmy z ciocią Anią i Kubusiem w brzuszku 😁 Termin ma na grudzień, tak wiec już się doczekać nie możemy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki 🙂
Wysa nie przejmuj się, tak jak dziewczyny piszą nieraz dzieci nasze nabiją sobie guza. Chociaż na pewno pierwszy raz musi być okropny 😞
Netinetko trzymam kciuki za to żeby się okazało że możesz dajel karmić 😉 ale nie przejmuj sie jeśli będziesz musiała Blankę odstawić od piersi. Na pewno będzie rosła zdrowa 😉 No i super że już macie krzesłko do kąpieli 😉
U nas nocka super. Wczoraj byliśmy po południu u szwagierki i Maja zasnęła o 19 na rękach taty, przyjechaliśmy do domu i nie miałam serca jej bardziej rozbudzać do kąpieli więc tylko przebrałam ją w spiochy i dałam mleko. Zasnęła przed 20 i obudziła się na jedzenie o 5:30 rano 🤪 no i pospała jeszcze 1,5 godzinki 🤪 więc dzisiaj jestem mega wypoczęta 🙃
Radzia dzisiaj ja robiłam te placki z kalafiora o których kiedyś pisałaś 😜 zrobiłam z gulaszem wołowym PYCHA 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wysa - zgadzam się z dziewczynami!! Nie załamuj się i nie płacz już bo dzieci mają to do siebie że czasami są zbyt szybkie a niestety nie są na tyle duże, żeby zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Naszym zadaniem jest to, żeby takich sytuacji było jak najmniej. W miarę możliwości trzeba też być przezornym: nie zostawiać dziecka samego jak leży gdzies wysko (np przewijak) lub gdzieś z brzegu, w miarę możliwości próbować zamortyzować upadek (tak jak u nas poduszki na ziemi "w razie czego" które się idealnie sprawdziły). Alunia teraz jak została z Grzesiem to już też zaliczyła lądowanie z kanapy 😞 na szczęście nic się nie stało, ale trzeba wiedzieć że takie rzeczy się zdarzają...
Kasia - moja koleżanka też ma termin na grudzień 🙂 już czekam z niecierpliwością 😁 może teraz jak będę w Szczecinie to ją odwiedzę 😉 też już się doczekać nie mogę 😜
A co do Lidla to moja Mama była z Alą wczoraj ale nic ciekawego nie było, więc może u nas tej promocji nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello...
Spóźnione zyczenia dla Zosieńki z okazji pół roczku 😘
u nas nadal maruda, dzisiaj w pracy byłam półprzytomna bo nocka była ciężka, co chwilę się budził z płaczem ale drugi zabek tez już czuc pod palcem więc lada moment zmienimy ilość ząbków na obrazku 🤪
Beata no to gratuluję raczkowania i zycze cierpiwości i dużo siły żeby za nią latać 🤪
Aluni, Oliwce i Amelce gratulujemy ząbka!!!
Pszczoła wiem co czujesz z tym autem... my ostatanio w naszego włozylismy ponad 2 tys... to dopiero ból 🥴
Kasia super fotka w avatarku!!! Co do wody to ponoć najlepiej własnie na źródlanej robic mleko ale ja już robię Mateuszowi na kranówce...
U nas przez te żeby chwilowo zasypianie w łóżeczku odeszło w zapomnienie... bidulek sie męczy i płacze...
Pisze ten post już godzinę, bo mateusz nie chce spac tylko płacze, steka, jęczy... żal mi go... nie mam mu już jak pomóc, posmarowałam żelem, dałam czopek ale nic nie pomogło...
My tez musimy kupic krzesełko do kąpieli bo Mateusz tak podskakuje na tym lezaczaku plastikowym że lata po całej wannie...
Wysa nie mów że jesteś złą matką, to pewnie przydarzy się jeszcze niejednej z nas... dzieci czasem sa nieobliczalne i wydaje sie że czegoś nie potrafi a on hyc i spadnie... przecież specjalnie go nie zrzuciłaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo,

moje dzieciaki uśpione więc mogę napisać.

Zosiu - najlepszego.Amelko i Mateuszku - gratulacje z okazji pojawienia się zęboli,u Amelki pierwszego u Mateuszka kolejnego... 🤪

Wysa - dziewczyny mają rację,nie jesteś złą matką,ja przez to przeszłam,też sie naryczalam jak Oliwka spadła z naszego łóżka i to na drewnianą podłogę...bo taką mamy w sypialni...ale mi dużo pomógł mąż,nie panikował,uspokoił i tak jak Wy tutaj tłumaczył,że to nie pierwszy i nie ostatni guz... 🤢 Wysa - buziaki i głowa do góry! 😘

Co do wody d mleka - ja od początku używam kranówki,fakt,że mamy swoją woodę - jak sie budowałam,to była babka (fajnie to zabrzmi teraz) z taką różdżką i wyszukała nam źródło i mamy swoją wodę,samczną i dobą,ale i tak przepuszczamy ją przez filtr i gotujemy do mleczka.

Ok,ja uciekam do łóżka,jutro kolejny dzien walki z kasą...Dobranoc. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze moja pyza tak sie rozregulowala, ze szok, marudna sie zrobila, ale tak patrze w buzke i nic nie widze 😲 moze juz powoli te zeby sie zblizaja? 🤔
a moja jedna przyjaciolka tez lada chwila rodzi na poczatku grudnia i Blabla bedzie miala kolege Wiktorka 🙂a kolejna termin na czerwiec a trzecia na lipiec... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Jaaaa ile zębolów na raz 🤪 🤪 GRATULACJE !!!
Radzia tak szybko wyszły zęby? Dopiero co pisałaś, że lada chwila będą, a za 20min już były 🤔

Blanka poczekaj z zębami na Emilke 😁 Po co się będziesz spieszyć 😉 😁

Kurcze jak Was czytam to baaardzo się boje tego ząbkowania. Chciałabym, żeby Emila miała już to za sobą...

Nie dziwie się, że chcą znieść becikowe, skoro tyle Bobasów się urodzi 😁

Jasiu jaki ma fajny chodzik 🙃

Dziewczyny kupiłam kaszke manną z Bobovity, ale znalazłąm tylko smakową - chyba 3 owoce. To tę kaszke mam po porostu dosypać do obiadku? Pół łyżeczki?

Aaa zapomniałam napisać, że nocka booooska. Emila obudziła się dopiero o 4:40 i w zasadzie chyba na siłę dałam jej mleczko, bo piłą jakby jej się nie chciało. Pobudka o 7, a do 8 leżakowanie w łóżku z mamusią 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Wiem że nie jednej to się przytrafi ale najgorsze jest to że ja leżałam obok i przysnęłam a on z jedna końca łóżka na drugi sie przeczołgał jakoś i spadł. I właśnie na drewnianą pogodę. Na szczęście nie ma nigdzie siniaka czy guza. Mąż tylko na mnie nawrzeszczał i zapytał czy jestem nienormalna...
My też od początku dajemy przegotowaną wodę z kranu. Nigdy nic złego się nie działo a wiem że ta woda jest z rzeki. Oczywiście najpierw pewnie oczyszczana.
Mój Kacper nauczył się tańczyć 😜 tak jakby. Ja to z tym kojarzę. Robi taniec brzucha 😁 No i pluje wredny 😜
No i ta wysypka eh.... Dalej jest. Najgorzej pod brodą aż takie napuchnięte. Daję wapno i maścią smaruję ale tylko troszkę jest poprawy. A wiecie jak trzeba podawać wapno?
Idę odstresować się (zapalić). Ciągle kołyszę Kacpra, na rękach śpi a jak odkładam to budzi się a widzę że chce spać. I mnie bardzo wnerwia. Czasem się śmieję do niego z tego 😁 No i fajnie ze już prawie wszystkie mają ząbki. My chyba jeszcze trochę poczekamy... Gratulacje dla MAtiego ząbków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...