Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
doczytałam jeszcze wczorajsze posty 🙂 dziękuję ,Madzia za radę co do kremu, póki co to mamy ten krem od pediatry robiony w aptece i jeszcze krem pielęgnacyjny i fenistil, użyjemy tego 🙂 ale po wczorajszej kapieli posmarowałam hałabałę ta maścią od lekarki i dziś jakby mniej, mam nadzieję zę tym razem wszystko zejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja tak na szybko.. doczytam wieczorem.

Magda rozmawiałam o Twojej sprawie z koleżanką, która jest obcykana w prawie i ...
wg Art. 284 ust. 1 kodeksu karnego mówi: Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Niezwrócenie niesłusznie przelanych pieniędzy podlega pod ten właśnie przepis.

Tak więc musicie oddać kasę, bo może Was facet podać do sądu, a wtedy będziecie musieli pokryć jeszcze koszty rozprawy.
Ale w tej sytuacji, gdzie facet zna Wasze dane (niewiadomo skąd) trzeba by to zgłosić na policję, bo może facet faktycznie się pomylił, albo jest typowym oszustem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
u nas nocka nawet, Blabla budzila sie sie tylko 3 razy, dostala cyca i dalej w kimke , wiec nie jest zle, ale kurcze dzien w dzien budzi sie 7.30 😠 i nie ma szansy, zeby dluzej posapala... Blabla robi tak samo jak Mati mostek z raczkowania i zdarza sie czasami, ze twarza upadnie na twarz, bo mamy polerowana terakote, ale juz sie nauczyla nawet nie plakac 😜tylko leci dalej!i nauczyla sie pieknie siadac z raczkowania , wiec 3 kroczki i siad i tak w kolko, smiesznie to wyglada i oczywiscie odkryla, ze w lozeczku mozna stawac jak sie trzyma szczebelkow 😉 ale te nasze szkraby szybko rosna...
najgorsze jest to, ze wciaz leci do koimnka i musze kupic jakas oslone a nioe wiem gdzie i jak????1
radzia wspolczuje ci, ze masz takie odczucia w pracy, to najgorsze , bo czlowiek nawet nie ma ochoty chodzic do takiej pracy, ale moze sie cos zmieni, pamietam jak pisalas, ze bardzo lubisz ta prace 😞 wiec dobrze by bylo, zeby atmosferta sie naprawila!
gabis nie dziwie ci sie ze sie boisz, ja tez nie mam zaufania do obcych i jak widze jakis obcy samochod pod brama to sie stresuje. a kiedys zrobilam numer swiata, bo pod brama stala kia na warszawskich numerach z 2 facetami w srodki i tak stoja i stoja 1 godzina, 2 godzina , 3, 5 az w koncu o polnocy zadzwonilam na policje i opisalam co i jak a dyzurny do mnie..."prosze sie nie martwic to nasi tajniacy siedza i obserweuja, bo duzo kradziezy na osiedlu" he he, jednak to prawda, ze nadgorliwosc gorsza od faszyzmu 😁 ale ja wychodze z zalozenia, ze lepiej chuchac na zimne niz byc tak naiwna jak wspomniana sasiadka 🤪 boze co za kobieta!!!
dziewczyny czy ktoras kupuje na lato spacerowke-parasolke? jesli tak to jaka,bo ja kompletnie nie mam pojecia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Madzia to lepiej oddac kasę bo jeszcze Wy będziecie miec problemy... no ale lepiej upewnić się że oddajecie właściwej osobie...
Mati miał dzisiaj wypadek... 🤨 dopiero co pisałyśmy o spadaniu z łóżka i stało się... obłozyłam go z prawie każdej strony, to kuźwa wpadł między łózko a ścianę gdzie jest kaloryfer, to taka naprawdę mała dziura i do niej wpadł... nic mu się nie stało, bardziej się chyba wstraszył i na szczęście spadł na poduszke którą zepchnął wczesniej do tej dziury... 🥴
Netinetko Mati też tak śmiesznie, klap klap, ki;lka kroczków na czworaka i siada... klap klap i siada... wszedzie mamy panele, bez dywanów i jak idzie to słychac go z daleka bo klapie łapkami o podłogę... a z dnia na dzień jest coraz zaradniejszy, coraz więcej potrafi, ale za trzeba go duzo batdziej pilnowac bo wszedzie wciska paluchy i otwiera szuflady, a nasze tak łatwo jeżdżą że łatwo przytrzasnąc paluszki... 🙂
A w pracy póki co nie zapowiada sę na poprawe atmosfery... zbzikuję tam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dość już mam tej choroby 😠 jak do jutra mi się nie poprawi to chyba będę musiała znowu iść do lekarza 😠 cały czas zbijam temperaturę, wszystko mnie boli a do tego mam tak powiększony węzeł chłonny na szyi że wyglądam jakbym miała wole i nadczynność tarczycy 😠 boję się że zarażę Maję 😠
Gabiś z tym samochodem to może obstawa księdza - no w sumie to jak tych kopert nadostaje to pewnie całkiem niezła sumka się nazbiera i może ksiądz się boi że go ktoś napadnie 🤔 mam nadzieje że to nie żadni złodzieje 🥴
Kurcze tyle miałam poodpisywać ale nawet siły nie mam 😞
Jutro do Was zajrzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
Alusia się bawi teraz w kojcu to mam chwilę.
Gabiś, aż mnie ciarki przeszły po plecach... szczerze powiem że na Twoim miejscu jeżeli to auto znowu się dzisiaj pojawi koło Was to bym zadzwoniła na Policje... w końcu płacimy podatki i od tego policja jest!! Niech wylegitymują go, sprawdzą i powiedzą że ma się nie kręcić....
Co do mojej sąsiadki to słowo daję - tak się baba nabiera na wszystko! Ja też nie wiem jak można być naiwnym aż do tego stopnia! Magda - a co do tego przelewu... skoro tak jak pisze Kasia musisz oddać pieniądze to oddaj - ale zrób to na drodze oficjalnej. Nie na własną rękę jakieś przelewy tylko niech to idzie przez bank, w załączeniu pisma jaka to sytuacja itd.. bo teraz sobie pomyślałam... normalny człowiek nie wysyłałby późnym wieczorem smsów tylko starałby się to wszystko załatwić jak trzeba. A skoro dwa razy podał inny nr konta to skąd wiesz czy jak przelejesz kase to on po tygodniu się odezwe ze nie ma pieniedzy na koncie, ze przelalas nie tam gdzie trzeba i ze on chce swoja kase... i co? dwa razy bedziecie placic?
Moim zdaniem zglos sprawe na pismie do banku, a jak tam nie beda potrafili Ci pomoc to niech Cię skierują tam gdzie to wyjaśnisz, coś jak biuro konsumenckie, itp. Musi być na to oficjalne rozwiązanie moim zdaniem....
A ja dziś ostatecznie dograłam części do samochodu i za kilka dni będą u mnie! Po wielu godzinach przeszukiwania internetu wreszcie znalazłam ładne, w dobrym stanie i niedrogo 🙂 a przynajmniej tak mnie zapewnia facet 😉 w sobotę jestem umowiona z mechanikiem, przyjadą lawetą, zabierają samochód na warsztat i będą działać 😁 mówił, że jakieś dwa tygodnie potrzebuje.... to już razem z lakierowaniem. Ale się doczekać nie mogę!!!!!!
A ja teraz jeszcze czekam, bo lada chwila powinien byc kurier z rowerkiem 😁

Izulka!! Dużo zdrówka!
Oli! plamki na pewno szybko zejdą 🙂 a ciocia Cię utuli w niedzielę!! 🤪
Radzia - dobrze, że Mateuszkowi nic się nie stało! Pewnie tj piszesz było więcej strachu... u nas też zawsze przy jakimś uderzeniu jest płacz ale na szczęście okazuje się ze wszystko jest dobrze 🙂
Netinetko! Pierwsze co znalazłam:
http://www.erodzina.com/index.php?id=25,1550,0,0,1,0
http://allegro.pl/oslona-kominka-bramka-zabezpieczenie-i1374971907.html
http://www.eneduerabe.pl/index.php?kat=1&pkt=80&poz=95

trochę tego na necie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
Zacznę od tego że tan gość zadzwonił rano i się awanturował ,kazał nam to prostować , tłumaczylismy że podane dane docelowej osoby są złe {podobno to dwóch braci ma te konto ale oficjalnie widnieje na jednego z nich}nie rozumiał że banku to nie obchodzi że brat bratu odda pieniądzę -wpłata musi się zgadzać i dane , zrobił nam awanturę że szok, tłumaczył mu Daniel żeby jego bank porozumiała się z naszym i na pismie wszystko wyjasnimy ale człowiek nie dał się przekonać.
Za kilka minut widocznie po jego interwencji zadzwoniła kobieta ,nie przedstawiła się ,powiedziała że chce rozmawiać z mężem ale Daniel wyszedł

[i z tego jak jest u nas w banku wiem ze nie powinna rozmawiać ze mną tylko z Danielem bo konto widnieje na niego}ja mówie ze meża nie ma ,no to prosi o jego numer ,ja nie podałam bo nie wiem z kim mam przyjemność,no to ona zaczyna dyskusje ze mną:że to ona się pomyliła bo facet miał dobry numer na rachunku napisany,więc ja jej z kąt miał dane ? ona mu podała wiedziała ze to karalne ale nie chciała miec kłopotów, więc ja jej że juz jest za pózno i je ma !
bo człowiek neka nas ,awanturuje się, powiedziała ze ona mu do 18 godz.musi zwrócić ze swoich pieniedzy to{pewnie oparło się o dyrekcję i taka podjeli decyzję} no i czy jak ona mu odda to my jej przelejemy na konto ? wpadłam w szał ,a co my tu jestesmy ? nie nasza wina a ja teraz mam wpłacać ludziom których nie znam ani z nazwiska , dowiedziałam się tylko że to miasto Piotrków Trybunalski i tyle,kazała też by mąż przyjechał do nich , nerwy mi puściły jak na koniec usłyszałam ze przełożeni wiedzą tylko o błędnym numerze ale o fakcie podana danych nie.........
ona tylko zadzwoni i powie by ten człowiek nie dzwonił już do nas a ja najlepiej zrobie jak męzowi nie powiem o tej rozmowie a ona sama zadzwoni,na koniec rzuciła mnie na kolana bo powiedziała ze jak mu ona odda to będzie dochodziła swoich praw bo maja tam kamery 😠
ja się zaczełam smiać i spytałam czy ta kamera uchwyciła tam mojego mężą jak był przy tej jej pomyłce 😁 nie dość ze zrobiła błąd to nas straszy, brnie jeszcze gorzej w to bo rozmawia ze mną a nie powinna {jak bysmy się znały z piaskownicy bo sądzi że ja udobrucham męża a jej nikt nie pociagnie do odpowiedzialności}
Zadzwoniła przed 18 i odebrał Daniel , a ona do niego " i co Pan sobie wymyslił z tym fantem" a Daniel do niej że jutro dzwoni do dyrekcji jej banku i poruszy najistotniejszy fakt o tym że przekazała nasze dane a ona wymiekła i że może mu podac swoje nazwisko i że przyznaje się nam że to ona , Daniel na to , że ma dość już a ona powinna oficjalnie przeprowadzić tę sprawę a nie teraz ona wydzwania do nas , więc zamilkła i spytała czy to ostateczna jego decyzja z tym tel.do dyrekcji a on że tak bo nikomu nic nie będzie wysyłał a zwłaszcza nie swoje pieniądze.


Chora to sytuacja bo żaden rozsądny pracownik takiej instytucji jaka jest Bank nie robi takich rzeczy na własną rękę , podejrzewam że jej przełozony by nie zwolnic jej z pracy a nie rozdmuchiwac tego błędu kazał jej oddać tę kwotę i zamknąć buzię , no ale ona woli po swojemu jak widać,my kazalismy by jej bank zwrócił się pisemnie do naszego banku i przedstawił zaistniałą pomyłkę wtedy my mając jasno na pismie gdzie i komu zwracamy tę kwotę oddajemy kasę a tak na gębę nie ma mowy, nawet tamten gość każe wpłacać nam na konto dwuch braci a jak jeden drugiemu nie odda na przykład i co wyjdzie ze nie oddałam mimo że je bysmy przelali .
Mam dość ,niech postapia jak powinni, bank to nie bazar że przebierasz jak chcesz i ile chcesz .
Radziu dobrze że Mateuszek jest cały , na pewno się wystraszył biedaczek ,wycmokaj go mocno 😘 😘 😘
Ja juz kupiłam spacerówke i czekam na nią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu sądzę że ona nie pójdzie z tym do sądu , jasne że chce zatrzymac pracę .
My chceielismy i chcemy to oddac ale komu, ona mu dzis oddała tę kwotę a ja teraz mam przelac juz kolejnej osobie z rzędu !
Moim zdaniem postąpiliśmy rozsądnie , nikt jej nie powiedział że jej nie odda tylko drogą oficjalną bo tak może będę jej musiała to zwracać całe życie bo będzie mnie straszyć sądem!
Facet ma to już w nosie bo swoje pieniadze odzyskał od tej osoby która za to rzeczywiście odpowiada, ona zatrudniając się w banku poznała co może a czego nie , nie jest nowicjuszką bo taka bym może zrozumiała {butna baba która gdy ja spokojnie z nia rozmawiałam to wykorzystała ten fakt i zaczeła mnie straszyć }.A konsekwencje podania naszego nazwiska ,telefonu itd, odczuje po tym jak Daniel zadzwoni do dyrekcji jej banku .Ja nie mam 5 lat by ktos kto popełnia czy karalny jeszcze mnie straszył.Ja nie ukradłam jej z portfela .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda macie racje, niech to załatwią oficjalną drogą, a nie na gębę będziecie oddawać pieniądze !
W dalszym ciągu nie wiadomo czy to tak czasem nie jest oszustwo, nie możecie być przecież pewni. Mam nadzieje, ze szybko sie rozwiąże ta chora sytuacja.
I chwal się jaki wózek kupiłaś 🙂

Oj biedny Mati, dobrze, że wcześniej wrzucil tam poduszke 😉 Emila też mi ostatnio spadła z sofy na panele 😞 serce biło mi jak szalone, sprawdzałam rączki czy nie ma złamań, a Mała strasznie płakała.

Dziewczyny przez trzy ostatnie noce brałam Emilke do siebie i juz sie cwaniara przyzwyczaiła. Cholera 😠 bylam wygodna i teraz bede cierpiec !

Radzia jesteś ?
Wrzucam Ci linka do fajnej poferty jakbyś była zainteresowana 🙂
http://www.groupon.pl/oferty/katowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda normalnie czytałam i nie wierzyłam że pracownica banku może się tak zachować!!!!! Totalny brak profesjonalizmu! Najmniejszej pokory! Masakra jakaś!! Po tym cyrku moim zdaniem jedyna słuszna droga to bardzo oficjalnie i stanowczo! Trzeba to wyjaśnić a ona musi ponieść konsekwencje! Szok normalnie....
Pokazuj jaki wózek kupiłaś!!! My już wstępnie też się rozglądamy ale jeszcze nic nie wybrałam 🙂
A do mnie kurier jeszcze nie dotarł 😠 dzwoniłam do dhl ale powiedziała mi babeczka że nawet do 21 rozwożą, ale nie może się skontaktować z kierowcą, bo on się nie zalogował do jakiegoś urządzenia 😞 przez to Ala jeszcze nie wykąpana bo nie miałam jak się tym zająć.. Grześ w pracy, a ja nie chciałam jej do wanienki wsadzać bo jakby akurat przyszedł kurier to ani Aluntka samego zostawić, ani z nią mokrą w ręczniku na rękach drzwi otwierać... ech 🥴
Nie wiem czy jeszcze dziś tu dotrze 🤢

PS. Kasia - dzieciaczki baaardzo szybko się przyzwyczajają.... 😉 wiem to też po mojej Aluni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak go pokażę to pewnie się wydurnię jak z tym fotelikiem 😁 😮
Daniel jest stanowczy więc nie ma zmiłuj z ta kobietą z banku a kto pomyślał o tym co ja przechodzę , nie wyobrażam sobie włuczenia nas po sądach, zarzucania nam że to nasza wina , dziewczyny mówię Wam latam cała,serce mnie boli aż cała klatka piersiowa mnie uciska , przezyłam to strasznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, po długiej nieobecności troszkę tu naskrobię... nie mam nawet czasu doczytywać, Przeczytałam tylko ostatnie posty.
Co do spadania z łóżek to ja już chora jestem na to, Kacperek mi spadł 6 razy 😞 😞 za każdym razem mocno płakał i w większości spadał na panele 😞 a ja wtedy go biorę i płaczę razem z nim i nie moge za każdym razem sobie tego darować. Dobrze że dla Mateuszka nic się nie stało. Mojej koleżanki, koleżanki córeczka spadła i miała popękaną czaszkę 😞 aż ciarki przechodzą.
Madziu bardzo zaskoczyła mnie wasza historia i jeszcze Ci ludzie coo do was ciągle dzwonią i nie dają spokoju, ciekawe czy to nie jest jakieś oszustwo. Mam nadzieję że niedługo wszystko się wyjaśni. A wózek bardzo mi się podoba i chyba kupię taki sam i nawet ten sam kolor mogę? 😁 😁
Właściciel zwróci nam kaucję to kupimy wózek i fotelik, już w sobotę musimy wyjść z mieszkania. Dziś dopiero się dowiedziałam więc przez te dwa dnie bede pakować jak szalona.
A mój kochany syneczek jest taki marudny i tylko chciałby na ręcach i ciągle się przytula. Juz wczoraj przebiła się dolna jedynka i teraz czekamy na drugą. Górne dziąsła też ma bardzo spuchnięte to może też niedlugo ząbki się pojawią.
Och jak rosną te nasze dzieci, Kacper jest co raz bardziej rozumny. Jak pyta sie jego gdzie jest żyrandol firanka albo zabawki od razu pokazuje wzrokiem. Jak coś bierze czy otwiera szufladę to mówię do niego że nie można Kacperku to od razu puszcza i patrzy takim niewinnym wzrokiem 🙂 słodziaczek mój 🙂 najgorsze jest to że cos mu się stało i co 3 godziny wstaje w nocy na mleko;/ bardzo rzadko chce pić w dzień i jak mu daje pyszne soczki to się krzywi. No i mało pije dlatego ma te twarde kupki.
A ze spaniem to u nas źle 😞 fakt zasypia o 18 bo już ciężko go dotrzymać ale wstaje 5-6 😞 a ja jestem niewyspana i zła. w dzień śpi 4 razy i to wychodzi 3 czasami 4 godziny w ciągu dnia.
No i to chyba by było na tyle bo nie wiem co tu jeszcze napisać bo dziś mam mętlik w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...