Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Siedze sobie siedze i nagle mnie olsniło że dzisiaj 15-ty... a skoro 15-sty tzn że wczoraj był 14-sty i to znaczy że wszystkie złe ciocie, łącznie z Radzisławą zapomniały o Aluntku i jej 8 miesiącach!!!! No chyba że zyczenia poszły na gg, ale ja zapomniałam, kajam się w prochu i popiele i życzę Ci Aluniu dlaszych postępów w rozwoju, stania, raczkowania, chodzenia i zabkowania... oczywiście bezbolesnego 😜 Buziaki i jeszcze raz przepraszam, stara jestem już i pamięc nie ta sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Ja tylko się melduję,że wczoraj przetrwałam,wybawiłam się,Oliwia grzecznie juz o 19.30 zasnęła i spala snem kaliennym do 7.30 pomimo naszych chichów śmichów głosnej muzyki iszaleństwa....

Jak się ogarnę to wpadnę i coś skrobnę.

Buziolki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry niedzielnie 🙂
dziewczyny powiedzcie jak usypicie wasze pociechy? u nas od tego mocniejszego ząbkowania Oliwier zasypia tylko przy cycu 😞 taki nasz błąd wychowawczy teraz płakał i płakał Mariusz go próbował ululać w łóżeczku to aż się zanosił tak płakał, no i musiałam go do cyca, po dwóch minutach spal, ale jak tylko zabrałam to już awantura 😞 nic nie moge zrobic jak on śpi bo śpi z sutkiem w buzi 😞 to jest ten minus nie używania smoczka bo on nawet nie je tylko po prostu zaciśnie i trzyma sutka w buzi 😞tak ładnie zasypiał w łóżeczku a tu teraz masakra 😞 jestem zła na siebie, ciągle próbujemy ale przecież ile można tak siedzieć nie wzruszonym jak dziecko płacze w łóżeczku, płacze i woła mama..
Dzis 16 więc Oliwka kończy 9 miesięcy 🤪 🤪 buziaczki perełeczko 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oliwko wszystkiego najlepszego!!! 9 miesiecy to dumnie brzmi!!!
Łajsoka u nas tez błedy wychowawcze w zasypianiu... do tej pory Mateusz w dzień zasypia tylko na rekach albo na spacerze w wózku... w domu wózka nie używamy więc tylko na rekach, trzeba go dosłownie ululać... A wieczorem mam więcej czasu, kłade się z nim na łózku i on tak się kręci, wierci, siada, kładzie, łazi, trwa to czasem nawet godzinę, ale nie biore na ręce i w końcu zasypia... zazwyczaj ze smoczkiem w buzi, ale na szczescie nie przy butelce... nigdy nie zasypia przy jedzeniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł

Oliwka ma już 9 miechów 🤪 WOW Dużo radości ! 😘

Doczytałam tylko ostatnie posty.
Wczoraj baaaardzo przesadziłam z winem ☺️ i jeszcze teraz kręci mi się w głowie 🤢 🤢
robiliśmy u nas impreze, była bardzo głośna, mam nadzieje, ze sasiedzi nie beda na nas krzywo patrzec ☺️ Dzisiaj jak wstalam to aż sie przerazilam, w mieszkaniu wygladalo jak po osiemnastce a nie po spotkaniu dorosłych ludzi 😁 a mój mąż zasnął na puzlach od Emilki, już podczas imprezy 😁 nie no po prostu porażka totalna 😁

Łajsoka a czemu nie chcecie dać smoka Oliwierkowi? dzieci mają potrzebe ssania.
Emilka nie ma problemu z zaśnieciem. W ciagu dnia, kladziemy ja w lozeczku na lewym boczku, dajemy herbatke, robi 2-3 lyki, wymieniamy na smoka i odplywa. Wieczorem odplywa juz przy ostatnim karmieniu. Pije ok 5-10min, podnosze ja do odbicia (bo inaczej bedzie placz z powodu bolesci brzuszka), odkladam ja do lozeczka, zazwyczaj wtedy sie wybudza, ale jak tylko obrócę ją na boczek, przykryje jej kołderką, dam smokusia to odlatuje 🙂 ufff ale sie napisalam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu no to zaszalałaś!!! Super, każdemu sie nalezy od czasu do czasu... dobrze że Emi ma puzzle bo Szymon by zmarzł 😁
No i naprawde zazdroszczę że Emilka tak zasypia, ale w sumie do nikogo nie mogę miec żalu że Mateusz sam nie zasypia, tylko do siebie... fakt, jest bardzo zywy i musi sie bardzo zmęczyć żeby wreszcie przyłozyć głowe do poduszki i zasnąć, dla niego zawsze jest milion ciekawszych rzeczy, a jeszcze jak usłyszy jakis dźwiek to od razu jest ciekaw co to... zasypianie u niego to makabra...
Smoczek to pomocna rzecz jak dziecko jest małe, kamila przyjdzie czas że bedziesz szczęśliwa że Oli go nie chciał, jak my będziemy oduczać smoczka... ale w sumie jak i tak nie chce zasnąc bez niczego tylko z cycusiem, to już naprawdę byłoby Ci łatwiej gdyby tego smoka chciał... ale nie Tobie decydowac jak widać... Oli woli to co naturalne a nie silikon...
U nas np smoczek już nie jest niezbędny, był czas że Mateusz nie rozstawął się z nim cały dzien, ale teraz w dzień potrzebuje go tylko do zaśnięcia, tak to wyluwa bo mu przeszkadza w smkowaniu zabawek, pilotów i innych rzeczy... no i w pluciu tez mu przeszkadza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Radzia zaszalałam ☺️ zresztą wszyscy zgromadzeni 😁 a było nas 12 😁 a znajomi jak dzisiaj dzwonili to powiedzieli to samo co Ty, ze cale szczescie sa te puzzle 😁 No ale dzisiaj Szymon jest cały polamany i juz smarowal sobie lopatke jakims zelem 😁

Łajsoka oj to ciężka sprawa 🥴 to ja zupełnie nie wiem co Ci podpowiedzieć. Spanie z Małym też złe (żeby miał cały czas sutka w buzi) bo chwila i się tak przyzwyczai a potem oj cieżko oduczyć spania z rodzicami.

Radzia może spróbuj jednak wskazówek z książki 😜 bo teraz to jeszcze spoko lulać Mateuszka ale co będzie tak za 5-6 kg 😁

a skoro o spaniu i usypianiu mowa to : Emilka ucięła sobie drzemke. Siedziała w leżaczku, patrzała na rozmowy kontrolowane na tvp2, popijała soczek i zasnęła 😁 więc jej nie ruszam niech kima sobie, przykryłam ja tylko kocykiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my bylismy na "wiosennym" spacerze 😁 super pogoda krasnal spał całe 2,5h 😲 teraz szaleje z tata na puzzlach 🙂
eh no ciężki mój żywot z moim "sutkoholikiem" małym ale muszę jakoś go tego oduczyć 🤔
Kasia fajnie że tak poszaleliście jak nastolatki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też było wiosennie 🙂 ale wyrodni rodzice z córeczką nie wyszli, bo umierają ☺️ 😲

Tak jak słyszałam o podwyżce vatu na ciuszki dzieciece, tak przyjęłam do wiadomości. Ale wczoraj na własne oczy widziałam podwyżke w tesco i aż się we mnie zagotowało 😠
Zawsze kupowałam Emilce body z tesco za 45zł (5-io pack) a teraz jest nowa cena naklejona 57zł !!!! 😠 😠 😠 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też widziałam już te podwyżki,a będą jeszcze większe.... 😞

Mam pytanie do tych,którzy stosuja diete Dukana...Jak sobie radzicie w sytuacjach gdy idziecie do kogoś i jest "normalne" jedzenie??A w ogóle jak tam efekty diety??

My też zaliczyliśmy spacer,było mimo wszystko troszkę zimno,ale Oliwce to nie przeszkadzało,całą drogę śpiewała "gaa", "maamaaa", "daaaa"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heeej 🙂

Oliwoko!! Wszystkiego najlepszego Mała Perełeczko!!

A Alunia dziękuje za wszystkie spóźnione i niespóźnione życzenia 😉

Co do zasypiania to u nas też cycek to najlepszy sposób na sen.. problem dokładnie jak u Łajsoki.. tylko cycek. inaczej praktycznie nie ma opcji.. i to mnie martwi bo powoli chcemy ją odstawiać i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, bo bez cyca jest straszna awantura 😞 a smoczka nie używamy w ogóle już dobrych kilka tygodni.. Ale nie dlatego że my nie chcemy dawać tylko dlatego że Ala go po prostu od razu wypluwa i płacze dalej..
A! Muszę się pochwalić! Alunia dziś zjadła moją zupkę! Była tylko z warZywami (głównie marchewka, kawałek pietruszki i selera) i chyba w końcu jej smakowało 🙂 mięsko wprowadzę później, bo na razie to najmniejsza grudka powoduje u niej plucie i wrzask.. a powoli czas ją przygotowywać do jedzonka z grudkami.. ale powoli 🙂

Idziemy oglądać wieczorynkę 🙂 dzisiaj Brygada RR 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
no i powrocily 🙂
ogolnie bylo fajnie, chociaz pogoda pod koniec tygodnia zawiodla, ale... no wlasnie, nie moze byc pieknie, bo wracamy z przeziebieniem Blabli 😠 nie wiem jeszcze dokladnie co jej jest, ale ma temperature i kaszel, mam nadzieje, ze jutro uda nam sie dostac do lekarza 😞 no coz, chcialam dobrze, a w yszlo jak zawsze....
narazie sie rozpakowujemy, a wieczorkiem doczytam wasze psoty i sie do nich odniose,
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,i juz koniec weekendu,jutro usg glowki i Zosia konczy 8mcy,oby wszystko ok.Strasznie obiadki podrozaly,ale jeszcze do 19 jest promocja w rossmanie na gerbera duzy sloik za 3,98 a drugi za polowe tej ceny,i bebion po 32 zl,a zla jestem na siebie bo byl ostatnio po 29 w kauflandzie,a ja durna nie kupilam ,dzisiaj bylam to jest juz po 39 😠Zosia od dzisiaj robi sama kosi kosi i uwielbia jak sie jejj puszcza banki mydlane,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia wstyd sie przyznać ale jeszcze tej książki nie przeczytałam... ☺️
My bylismy na wiosennym spacerku i Mateusz mnie ostatnio zadziwia, bo w wózku zanim zasnął przesiedział 30 minut i spokjnie oglądał świat a potem odpłynął... może w końcu spacery staną sie przyjemnością a nie horrorem 😉
Gabiś ja u kogoś albo nie jem nic, albo wybieram to, co jest najabrdziej zblizone do diety... tzn tak było bo teraz jestem na stabilizacji i w zasadzie bardzo dużo moge jeść a waga sie trzyma póki co :o)
A własnie Pszczoła przypomniałas mi, że miałam sie pochwalić, bo jeszcze niedawno pisałam że Mateusz kawałkami jedzenia pluje, a teraz zjada wszystko, nawet spore kawalki rzuje więc zupki rozgniatam tylko widelcem, blender już niepotrzebny...
Super że Ala wreszcie zjadła zupkę mamusi, gotowane zupki to mega oszczędność a przy podwyżce vat-u odczujemy to jeszcze bardziej...
Zosia jaka zdolna... kosi kosi? Brawo!!!
Idę z odsieczą do męża bo miał uspac Mateusza ale słysze że bez mamy chyba sie nie obejdzie...
Mateusz od niedawna sie tak słodko do mnie przytula, tak poprostu, bo lubi... to jest takie fajne że wymiekam za każdym razem... przykłada główke do mnie i sie przy tym usmiecha... mrrrr 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś - ja po przeczytaniu Twojego posta też przełączyłam na HBO 🙂
Ala zjadła na kolację 160ml kaszki 😁 potem cyckała niecałe 5 min i śpi mocno! ALe brykała dzisiaj strasznie - tylko by stawanie ćwiczyła 😜
Ja teraz czekam na Grzesia bo on niestety dziś cały dzień w pracy więc z Aluntkiem same urzędowałyśmy 🙂
Anita - to napisz jutro co lekarz powiedział. Trzymam kciuki!
Jak mówicie że aż tak poszły ceny w górę to Ala nie ma innego wyjścia tylko zacząć jeść moje zupy i już!! 😲
Netinetka - to kurujcie się, oby to było tylko małe przeziębienie.. zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Alu i Oliwko wszystkiego naj naj 🙂 Sto lat kochane 😘
Kasia no to nieźle się wyluzowaliście 😜
Masakra z tymi podwyżkami Vatu w Polsce 🤢 57 zł za 5-pk?? Takie zwykłe z krótkim rękawkiem?? 🤨 Powariowali 😮 u nas też Vat podnieśli, ale całe szczęście na ubranka dla dzieci i jedzenie jest bez zmian 0% 🥴 więc jakbyście kompletowały ciuszki dla maluszków to przyjeżdżajcie do mnie na zakupy 🙂 ewentualnie możecie mi zlecić zakupy a ja Wam wyślę 😉
U nas pogoda przed południem była super wiosenna i poszliśmy na spacer ale teraz to sama nie wiem czy to był dobry pomysł bo Maja ma dalej katar i kaszel. Katar już dużo mniejszy, ale bidulka nie może odkaszlność i nie podoba mi się że jej wszystko zalega 😞 daje jej syrop ale jak na razie to średnio pomaga 😞 jutro idę do lekarza to wezmę ją ze sobą żeby ją osłuchał 😞 Ech i Blanka bidulka chora 😞i ja się załatwiłam 😞 cały dzień czuje się okropnie i mam temperaturę 😠 teraz to pewnie sama Maję załatwię 😠
No i tym miłym akcentem kończę i idę spać 😁 jeszcze tylko herbata z cytryną i do łóżka się kurować 😉 Buziole dla wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej Netinetko te choróbska nie mogą sie od was odczepić 😠 Iza dla Majusi też dużo zdrówka 😘
ja właśnie ostatnio na laptopie oglądałam 2012 więc jestem pierwsza 😜
małemu tez zrobiłam 160ml kaszki i dupa zjadł 3 łyżeczki z wielkim krzykiem 🤢 skubaniec zaciska buzię i nie chciał otworzyć 🤔 to wizęłam go na cyca i w 5 min odleciał, odłożyliśmy do łóżeczka i krzyk, ale przewrócił się sam na brzuszek, pojeździł policzkiem po podusi, przytulił sie do misia i śpi, a my właśnie zaraz będziemy oglądać jakąś komedie na laptopie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosia jaki słodziak....

Kurcze choróbska sie przypałętały..Maju,Blanko - zdrówka,kurujcie się Kochane i Wy Mamusie też.
😘 Ok,prawie północ,trzeba iść spać,bo jutro znów ciężki dzień.

Ja tak wypytuję o tą dietę,bo tak się zastanawiam,jak by to było,bo zanim ja dojdę do wymarzonej wagi i etapu stabilizacji to się okażę,że pół życie na tej diecie spędzę... 🤪 więc może po prostu wprowadzić zdrowe nawyki,odłożyc na bok słodycze,ziemniaki,makarony,zrezygnować z kolacji a do obiadu spoooorooo zieleniny,dużo ruchu i może też się uda.Grunt to chcieć no i mieć silną wolę.... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...