Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasia - dzięki za linka do książeczki!! Sueraśna jest 😁 jakoś potem może uda mi się ją wydrukować to poprzeglądam dokładnie 🙂 ale aż chce się od razu zajrzeć do tych legend i poczytać jedna za drugą... uwielbiam takie rzeczy 🤪 myślę, że coś z tego wybiorę 🙂
Ala dziś strasznie marudna jest 😞 chyba idą kolejne zęby.. nic jeść nie chce, płacze, Grzesiek mówił że nawet na rękach nie chce się uspokoić... 😞
My Aluni kupiliśmy puzzle też w tesco, ale mają dosyć drobne elementy i muszę je popodklejać żeby nic nie polknęła. Jeszcze ich nie używaliśmy bo leżą u Babci i ciągle zapominamy zabrać.
Wózki naprawdę znalazłyście bardzo fajne - my też się zastanawiamy nad zakupem. Niedługo też się zacznę porządnie rozglądać 🙂
A co do wagi to mi ostatnio lekarka powiedziała że dzieci w tym wieku powinny przybierać na wadze ok 0,5kg na miesiąc. Nasza Ala ważyła 29 grudnia dokładnie 8,9 kg.
Oli - gratulujemy ząbka!!!!! Ale fajowo 🙂 to kiedy w końcu zaciągniesz rodziców i przyjedziesz pochwalić się swoją pierwszą perłeczką?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
Po pierwsze to napiszę od razu, bo później zapomnę 😜 żeby wyłączyć NKtalk na naszej-klsasie to trzeba wejść w Edytuj Profil i w zakładce ustawienia prywatności jest na samym końcu 😉
U nas dzisiaj spaceru nie będzie bo by mi pewnie głowę na spacerze urwało 😮 🤢 okropna pogoda 😞 dobrze że wczoraj poszłam z Mają na ważenie bo to tylko w poniedziałki i wtorki i gdybym nie poszła wczoraj to musiałabym czekać do następnego tygodnia. Wogóle to powinnam była pójść na początku grudnia, ale mi się zapomniało ☺️ Maja oczywiście płakała tak, że wszystkie małe dzieci przestraszyła i też się popłakały 🤢 Mja waży 7900, ale jest krótka bo ma 68cm. W sumie to od samego początku jest między 25 a 50 centylem więc jest ok 😉
A i jeszcze chciałam napisać, że ja też jak myślę o ciąży to myślę o Was wszystkich. Fajnie że nie skończyło się tylko na porodach 😉 i dalej jesteśmy na brzuszku 🙂
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
my właśnie po wizycie księdza 🙂 był ten co chrzcił krasnala, ale malutki akurat przed samym przyjściem księdza zasnął, bo juz był tak marudny, nie zjadł obiadku, cyca pociamkał trochę 🤢 ale odkryłam że druga jedynka już jest tuz tuż 🤪 marudzi że hej ale tym razem widać efekty bo zęby sie pojawiają 🙂
Kasia chyba coś przez pomyłkę mi przesłałaś na gg 🥴 jakąś petycję w sprawie bezwzględnej kary pozbawienia wolności 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Był Daniel w przychodni ni i wreszcie jutro szczepienie te ostatnie bo......zapomnieli wysłać powiadomienia dwa miesiące temu 😮 🤢 😠ja im jutro powiem,siedzą we trzy i wiecznie aby wpychają coś do mord i popijają kawkę a w papierach burdel , oj dam jutro upust emocjom i wyżyję się tam na nich bo tak nie lubie tych bab i mam ku temu powody .
Jak wrócę to dam znać jak było.
Ciekawe jak przejdzie to Jasio? pewnie goraczka itd 😞
Zwarze go wreszcie i zmierzę 🙂
u nas górnych jedynek nie widać ale dolne kiełki chyba tak,zagryzł mnie jak mu dawałam jeść z ręki 🤪jak się rozdarłam a on w smiech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja na chwilkę tylko...
Nie czytam więc nie wiem co u Was, mam nadzieję że jutro trochę nadrobie to poodpisuję... i napiszę Wam tez jaki syf u nas w pracy sie zrobił, psychicznie wymiekam... nigdy tak nie miałam, a teraz mam normalnie doła z powodu pracy...
Mateusz już raczkuje na całego, stoi ładnie ale jeszcze sam sie podnieśc nie potrafi... obniżylismy łóżeczko bo jak się budził to siadał i wisiał za łóżeczkiem i wyrzucał pieluchy z półeczki... a jak stoi i trzyma sie łóżeczka to taki jest odważny że się z aradości zapomina i puszcza... oczywiście od razu ląduje i w tym wypadku ciesze sie że mamy łózeczko turystyczne i naokoło jest siatka a nie szczebelki bo już dzisiaj dwa razy byłby guz...
Magda powodzenia na szczepieniu... u nas nie wysyłają przypomnień, trzeba samemu pamietać niestety... 🤨
Musze sobie wyprasowac spodnie na jutro i ide spac... prasuję wybiórczo bo na wszystko brak mi sił i chęci...
Buziaki dla Was wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki,
ja tylko na chwile, bo duzo tu spacerujemy i nie mam kiedy napisac i poczytac was dokladnie.
jest fajnie, ale blabla ma takie problemy ze spaniem, ze normalnie wymiekam, chodze na rzesach, bo od polnocy wciaz sie budzi i placze i tylko ona wie co jej dolega wsadzalam smoczek, dawalam czopek, smarowalam dziasla i dupa, normalnie rece opadaja a i w dzien ja uspic to masakra!!!! kto mi podmienil dziecko??? czy wy cos takiego mialyscie? ja myslaalm, ze to zabki, no ale nic przeciwbolowego nie dziala???? 😠 ogromnym plusem jest tylko to, ze ma MEGA apetyt, normalnie polyka wszystko co jej podsune 🤪
a i chcialam sie pochwalic, ze Blabla raczkuje jak szalona, nawet w lozeczku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
No więc dziś w przychodni mega oblężenie , od drzwi złapała nas ta nasza miła pielęgniarka ,mimo kolejki kazała nam wchodzić do gabinetu , zabrałam ze sobą Kubę bo też chory 😞 więc za jednym zamachem , Jasio był grzeczny ,troszkę zapłakał a Kuba dostał antybiotyk i do poniedziałku ma siedzieć w domu ma chore gardło 😠Nie pocisnełąm tym leniwym pielęgniarkom bo nie miałam jak 😠 😞Jasio waży 10 kg,powiedziała nam ze juz ten wzrost wagi się skończył, spala kalorie, więc nie tyje juz tak jak na początku, wszystko z nim dobrze i rozwija się prawidłowo mimo że nie raczkuje itd. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej:P
czy wam tez się jakos zmniejszyły literki na brzuchu 🥴 wogule u mnie cała strona taka jakby pomniejszona i nie wiem czy to czasem nie mój mały majster 😁 😁 cos może powciskał w laptopie 😁
Oliwier jakoś tak sie zmienił potrafi sam usiąść w swoim kąciku i się bawić zabawkami mimo że te marudności są, teraz najgorzej nocą 🤢 bo pobudki są nawet co 30 minut 🤢 ale jestem taka szczęśliwa że te ząbki się pojawiły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale u nas pusto ostatnio 🤢

Ja padam na twarz
Do tego w pracy dowalili mi nowe obowiązki, zostałam sekretarzem projektu nad otwarciem nowego zakładu, oczywiście nie wiąże się to z większą wypłatą 😠
Już sram w gacie na samą myśl... ostatni raz korzystałam z angielskiego 2 lata temu, a teraz mam pisać pisma bleeeeee
aprojekt jest ściśle tajny - 😁 😁 dobre nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.

Jestem,przeczytałam,ale nie mam sił odpisać...w pracy mam tyle na głowie,że ostatnio datownika zapomniałm przestawić i wszystkie dokumenty stukałam z datą 2010-01-11......brak słów... 😠 😞 Radzia a co tam u Ciebie????

Olinku - najlepszego!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!!!

Po pierwsze OLIWIERKU KOCHANY NASZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 😘 😘 😘

Ja mam dzisiaj potworny ból głowy 🤢 chyba z nadmiaru wrażeń. Rano moja koleżanka urodziła i tak jak mówiłam dziewczynkę 😜 a wszyscy mówli że będzie chłopak, ale ja wiedziałam 😜 a w południe była u mnie druga koleżanka, która termin ma na sierpień. Starali się 2 lata o dziecko. Na ostatniej wizycie u specjalisty powiedział że teraz to jedynie inseminacja albo in vitro pozostają i nie minął miesiąc jak się okazało, że jest w ciąży! Radość ogromna, dowiedzieli się w święta i strasznie się razem z nimi cieszyłam. Przedwczoraj moja koleżanka zaczęła krwawić i wczoraj miała usg. Albo pomyliła się w obliczeniach i jest w 5 a nie 7 tygodniu (oby) albo płód przestał się rozwijać w 5 tygodniu 😞 no masakra jakaś 😞 teraz muszą czekać do przyszłego wtorku na następne usg i się okaże co się stało (o ile nie poroni w międzyczasie - tak jej powiedzieli lekarze 😠 ) oby się okazało że jednak jest w 5 tygodniu i dla tego serduszko nie bije 😞
Maja dopiero jakieś 15 minut temu zasnęła, coś się jej poprzestawiało 🤢 wczoraj zaczełam oglądać Wyspę Tajemnic i oczywiście zasnęłam, więc za chwilę robię drugie podejście 😜 nie żeby był nudny ,wręcz przeciwnie bo Henryk skończył o 2 w nocy oglądać i cały dzień mi dzisiaj gada że super film 😜
Dobranoc wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaaaa... od początku tygodnia myślałam o Oliwierku, a jak przyszło co do czego to zapomniałam 😞 o ja teściowa niedobra 😜 A Ala wczoraj tak krzyczała coś - pewnie chciała mi przypomnieć a ja nie wiedziałam o co jej chodzi.... 😉
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANY!! SPÓŹNIONE BUZIACZKI!!
Ja dziś rano nakrzyczałam strasznie przez telefon na kierowcę. Ale należało mu się 🙂 bo co wyjedzie w trase to ciągle jakiś problem.... no ale dosyć o pracy 🙂
Zaraz koniec, pójdę do domku i utulę mojego małego brzdąca 😁

Izulka - oby tam u tej Twojej koleżanki było wszystko dobrze.. ja pamiętam że jak się dowiedziałam że jestem w ciązy, poleciałam od razu na badania krwi, po 3 dniach znowu potem usg i na usg widać było pęcherzyk, ale nie było widać zarodka i lekarz powiedział że może być puste jajeczko.. kazał czekać 2 tyg. na kolejne usg bo wtedy miało się wyjaśnic czy jest ciąża czy nie.... to były najdłuzsze dwa tygodnie w moim życiu... plakałam co wieczór zastanawiając się czy jest dzidzia w brzuszku czy nie. Ale okazało się że Alunia już sobie ładnie tam rosła i wszystko dobrze się skończyło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w imieniu Hałabałka pieknie dziękuję za życzonka 😉 dziś płakałam razem z nim bo już tak marudził że nie wiedzieliśmy co zrobić 🤢 tak przy nim siedziałam, bo Mariusz pojechał na pocztę że zapomniałam o zupie, cała woda wyparowała i się spaliła 🤔 ale dostał ibufen i padł, biedny mój okruszek malutki, kochany 😞 ale już widać że lewa dwójka też się przebija 😉 jutro znów idziemy do lekarza bo jednak te plamy dalej się pojawiają 😠 😠 widać smarowanie tą maścią nic nie daje 🥴
Iza trzymam kciuki za koleżankę obu fasolka była 🙂 ja też jak poszłam do lekarza to mi powiedział że mam bardzo spłaszczony pęcherzyk i nie widać zarodka, już na fotelu miałam łzy w oczach, od razu dostałam lek na podtrzymanie ciąży, poszłam po 2 tyg i ziarenko było ale pęcherzyk nadal plaski 😞 potem dostałam silnego krwawienia, aż po kolana była we krwi 😲 dzwoniłam do Mariusza że poroniłam bo krwawie, szybka akcja do szpitala lekarz zrobił usg nic nie powiedział tylko włączył bicie serduszka 🙂 to był najpiękniejszy dźwięk dla moich uszu znów sie popłakałam tym razem ze szczęścia pęcherzyk był już okrągły, a krwawienie z szyjki pękło cos i krwawiłam, potem się bałam że coś będzie nie tak, bo wiadomo ruchów jeszcze nie czułam, ale jednak matczyna intuicja mi mówiła że dzidzia się ładnie rozwija i tak było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Udało mi sie urwac chwilkę czasu, mąż bawi się z Matusiem a ja mam czas na Brzucha :o)
Oliwusiu wszystkiego najlepszego, jestem spóźniona, wybacz, ale szczerze Ci zyczę samych radosnych chwil
Uwaga odpisuję:
Pszczoła - nie przejmuj sie zupkami, Mati też niektórych nie chce jeść i nie wiem od czego to zalezy bo zazwyczaj robię podobnie... Wycieczka po ziemi sląskiej? Hm... to polecam Jastrzębie Zdrój i Rudę Śląską 😁 tu największe atrakcje hehe... A tak powaznie to może jura krakowsko-częstochowska, zamek w Olsztynie... a może przyjedziecie nad zalew Rybnicki? Tam jest park dinozaurów...
Netinetko - super że udał Wam sie ten wyjazd do Rabki... Blabli dobrze zrobi a i Ty zaczerpniesz innego powietrza :o) A mała może ma prob;em ze spaniem, bo to inny klimat i powietrze... to daleko od was? Moja mam mówi że byłam super grzecznym dzieckiem a jak pojechała ze mną w okolice Głuchołaz to cąły pobyt się darłam i nie chciałam spać...
Magda - usmiałam sie jak wyobraziłam sobie Jaśka jak na Was krzyczy 😁 Mateusz krzyczy jak idzie, jakby chciał wszystkim oznajmić "uwaga idę!!!!"
Kasia super ta książka!!! Tylko kurcze nie umiem jej obejrzeć... co robię nie tak? Sekretarz projektu? Brzmi dumnie, szkoda że nie zapłaca Ci za to... chocież może potem wpadnie jakas ładna premia jak się dobrze spiszesz :o)
Gabiś widze że u Ciebie też zapierdziel w pracy... a z tymi studiami to faktycznie szkoda, ale ciągle sa jakies nowe projekty gdzie UE finansuje szkolenia i studia więc na pewno coś jeszcze znajdziesz...
Izulka - Maja na zdjęciach wygląda tak papusnie, a w sumie bardzo mało waży... Mateusz jest raczej drobny a chyba więcej od niej wazy... I trzymam kciuki za koleżanke i jej fasolkę... Ja nie miałam problemów w ciąży a i tak na kazdym kroku drżałam czy z małym wszystko w porządku...
Łajsoka mi sie literki nie zmniejszyły więc pewnie pan informatyk Hałabałka coś poprzestawiał :o)
Też miło wspominam czasy brzuszkowe i dla mnie ten czas jest ściśle związany z Wami 😘
Naszym ząbkującym bobasom życze mało bólu a ich mamom cierpliwości... U nas na razie jest te 8 zębów i chyba nie idzie nic nowego... Dziecko grzeczne, ładnie się bawi, raczkuje sobie smiało... normalnie nie to dziecko... jednak te zęby dają dzieciom popalić, Mateusz zaczął ząbkować przed skończeniem 4 m-ca i ja już myślałam, że on taki zrzędny poprostu jest, bo odkąd pamiętam to marudził... a teraz spokój i on tez jest aniołkiem :o)
Wrzuce filmik na You tube jak raczkuje to oczywiście sie pochwalę... słodki jest 😆
A w pracy wymiekam... dostałam do pomocy "koleżankę"... i wszystko byłoby fajnie, tylko że to jest jeszcze zona szefa (starają sie o rozwód) i w zasadzie na każdym kroku musze uważac co mówię i co robię... na szczęście przychodzi na 4 godziny więc 4 mam normalnej pracy... a mój szef szaleje, ma manię że wszyscy go okradamy, poobcinał wypłaty i na każdym kroku wytyka że go "rąbiemy"... najbardziej uczepił się dwóch mi najbliższych pracowników, kierownika i kierowniczki... lubie ich i fajnie mi sie z nimi współpracuje, duzo szli mi na reke, a teraz on każe mi ich sprawdzać, czuję się jak zdrajca, a wiem że w efekcie albo ją albo jego zwolni a może nawet oboje... najgorsze z tego wszystkiego jest to, że nie ma podstaw do takiego myślenia i moim zdaniem sa to najuczciwiej pracujący ludzie... jesli ich zwolni, pozbędzie sie naprawdę dobrych pracowników... ech szkoda gadac... a ja musze wybrać, lojalność wobec szefa czy lojalnośc wobec ludzi, których poprostu lubię 🥴
Ide kąpać Mateuszka, potem wrzuce filmik 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...