Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej, wypuścili mnie do domu 😞 w poniedziałek mam już się położyć w szpitalu i czekać aż moja księżniczka zechce opuścić brzuszek 😁

Kwasiek ja też poproszę tą książkę [email protected]
Jutro mąż z pracy wróci to zastosuję terapię seksem i kąpielą, po schodach raczej mi się nie chce latać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej u nas no brzuszek espumisan nie działa i jest od miesiaca wiec troche się boję ale kupiliśmy herbatke od 1 tyg. hipp z kopru włoskiego i maluszek zaczoł normalnie funkcjonować , kupa jest i nawet ładnie śpi, po za tym ma potówki od pampersów -linomag nie pomaga , sprubuje sudokremu. Pepuszek dziś odpadł 😆 jestem szczęśliwa z tego powodu i byliśmy dziś 15 min. na dworzu.A wy wychodzicie na dwór? jak tak to na ile i jak ubieracie dzieciaczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powysyłałam. Dajcie znać czy doszło, bo mi jakiś dziwny mail zwrotny doszedł.

Monia, nie dziwię się, że akurat te dwie opcje Ci najbardziej przypadły do gustu 😁 ja to muszę się ze wszystkim ograniczać, żeby przypadkiem młode nie zechciało wyjść przed terminem cc 😉

Lajsoka, dzięki za sznurka 🙂 a butelki też masz z Aventu? Nie przeciekają? Bo słyszałam że problem z nimi jest... i nie wiem czy nie zainwestować w laktator i butelki już z tej samej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski 🙂
Ja też poproszę tą książkę [email protected] 🙂 z góry dziękuję 😁
Ja właśnie weranduję Alunię 🙂 ubrałam ją jak na spacer, włożyłam do gondolki i stoi w pokoju a okno otwarte 🙂 i tak jutro będzie miała chrzest bojowy bo mamy podjechać z nią do lekarza skontrolować tą żółtaczkę, więc będzie z nami wychodzić na zewnątrz.
W nocy i dziś rano miałyśmy pierwszą kolkę.. biedna tak płakała 😞 ale pojęcia nie mam po czym mogło ją chwycić, bo też póki co jem ostrożnie.
Ważne że przeszło 🙂 zaraz idziemy na cycka 😁
A co do laktatorów to ja mam też Aventa ale nijak nie potrafię nim mleka ściągnąć 😠 fakt, że Mała w miare wyrabia normę i pomimo że mleko tryska i cycki mam spore, to nie mam twardych i cały czas jest ok.. ale pojęcia nie mam czy udało nam się chociaż raz opróżnić pierś do końca.. Mała najada się w 10 min. Je średnio co 2h.. Słyszę jak łyka mleko, czasami aż wylewa się bokiem 😜 więc głodna nie jest, ale na pewno coś w piersi jeszcze zostaje... a karmię tak, że kilka razy z rzędu z jednej ciągnie i potem na kilka karmień z drugiej jej daję. Ale nie wiem czy to dobrze - jutro będę lekarza pytać.
A jeśli chodzi o ciuszki na chrzest to ja też będę raczej rozglądać się za takimi "normalnymi", bo ceny tych na chrzest są często nieziemskie, a są tylko na raz, więc nie widzę sensu....

Oki - zmykam, pewnie wieczorkiem zajrzę...

PS. Aż tak dziwnie, że nie mam kiedy Was czytać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie,
wiecie co jest podobno dobre na brzuszek maluszka?! proszek troisty-tak to sie nazywa, kosztuje w aptece ok 6-7 zl, troche to stary sposob i nie w kazdej aptece jest, ale mozna zamowic. ja jeszcze nie probowalam, bo nie bylo potrzeby, ale na wszelki wypadek zamowilam 😉
ja mam laktator elektryczny medela i uwazam, ze jest rewelacyjny i do tego mam butelke, bo innej firmy nie pasuja, ale troche ten laktator kosztuje, chociaz ja go dostalam na baby shower od przyjaciolek i ie raz juz uratowal sytuacje, kiedy musialam szybko sciagnac pokarm 🙂
jezeli chodzi o chrzest, to u nas taka tradycja, ze ciuszki kupuje chrzesna i trzeba miec tylko nadzieje, ze skonsultuje to ze mna chociaz troche 😜
dziewczyny a jak wasze brzuchy po porodzie???macie duze "odchody" zmniejsza wam sie brzuszek? bo ja teraz mam taki jak w 4-5 m-cu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka też mam taki brzuszek jak w 4 miesiącu 😠
Co do odchodów, to widzę, że się zmniejszają, ale podobno mają zmieniać kolor, a są dalej jak przy okresie 🤢
Kwasiek ja mam laktator z Tommee Tippee ręczny i używam go 7-8 razy na dobę (bo nie karmię piersią) i jest rewelacyjny. W sklepie już miałamkupić z Aventu, ale babeczka powiedziała, że mam wziąć ten drugi praktycznie o połowę tanszy a też dobry i faktycznie jest dobry 😉

My już byliśmy na jednym spacerku, bez werandowania, od razu spacer (tak położna zaleciła).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ja mam butelki i laktator ręczny z aventu, kupiłam taki zestaw jak Łajsoka, pełno tam było pojemniczków, krem na brodawki, kapturki, smoczek i smoczki do butelek... te pojemniczki na pokarm też sa fajne bo można do nich dokręcić smoczek i z tego karmić... ja jestem z niego zadowolona... a butelki mi nie przeciekają...
My na brzuszek tez dajemy Espumisan a poleciła nam go pediatra więc nie patrze na to że jest od miesiąca... Mateuszkowi pomaga, ale dajemy mu po 3 kropelki tylko....
Mały dzisiaj do 1 w nocy nam płakał a był najedzony, szarpał się z cyckiem więc byłam pewna że go boli brzuch... potem jak już nie miałam siły do niego to dałam mu na odczepnego cycka i o dziwo po nim zasnął i spał 4 godziny więc już sama nie wiem czy był głodny czy akurat wtedy ten brzuszek mu przeszedł...
Netinetko ja mam nadal duzy brzuch... krwawie już mało, ale brzuch mam balonik taki, jak w ok. 4 m-cu... dzisiaj musiałam sobie kupic spodnie przejściowe bo nie mam w czym chodzić, w ciuchy sprzed ciąży nie wchodzę a ciążowe za duże... straciłam od porodu 11 kg (a przytyłam 21) i waga od kilku dni stoi w miejscu, ale to chyba wina tego że mam mało ruchu... na spacerku bylismy tylko raz bo jak przyszedł czas na spacery to u nas lało 24 h na dobę... dzisiaj chciałam iść bo nie pada a ten mój brzdąć spi i zanim go potem nakarmię i przebiore to już będzie póxno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do werandowania to ja tez tego nie robiłam... połozna powiedziała że weranduje się zimą, teraz nie ma potrzeby... i kazała otwierac przy dziecku okno, byle nie było przeciągu, zeby go trzymac w normalnej temperaturze, jedynie do kapieli nagrzać w pokoju żeby było mu przyjemniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla dziewczynki łatwiej, bo sukieneczkę nawet w niedzielę założysz, a chłopca w białe coś? Chy ba że kubie jakieś jasne. Ja mam laktator ręczny z Medeli i tez jestem zadowolona, choć teraz już nie odciągam pokarmu bo Szymon ładnie zjada 🙂 Na spacerki staram się wychodzić jak najczęściej na śpioszki i kaftanik zakładam spodenki i polarek, a jak jest ciepło to spodenki i koszulka z krótkim rękawkiem, bez czapeczki i skarpetek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wam się pochwalę że mój brzuch jest dosłownie płaski 😜 🤪nic mi nie odstaje do tego zero rozstępów skóra"normalna" sama jestem pod wrażeniem zupełnie jak z przed ciąży 🤪 jedyne co szpeci brzuch to ta lina negra 🤢 a odchody to różnie od poniedziałku jakoś wieczorami leci mi tam więcej, i są jak na okres a w dzień kolor taki brązowy się robi 🤨 a czuję że mi się tam rozluźniają szwy mogę siadać na obu półdupkach 😜ale tylko na moment, ogólnie to kółko do pływania ciągle dobrze się spisuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny współczuję tym ludzikom na południu, aż mnie na płacz zbiera, ja mieszkam w malborku to takie bezpieczne miasto pod względem powodzi, a na południu taki dramat 😲 coś mało czasu na brzuszek przy dzieciaczkach hehe, mnie pewnie też niedługo nie będzie, a póki co czytam inne wątki bo nie mam co robić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ja tez poprosze o te ksiażke [email protected] z gory dziekuje 🙂
U nas było dzisia bardzo ciepło na krotki rekawek mozna było chodzic wiec byłam z mała na spcerku prawie 2 h, a na jutro juz deszcz zapowiadaja :/
Ja tez mam laktator z Aventu i butelki oczywiscie tez bo inne nie pasuja i mi nie przeciekaja jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kwasiek ja nie dostałam maila 😞 mogłabyś spróbować jeszcze raz ? Proszę 🙂 [email protected]
A co do laktatora to ja mam tak jak Kasia Tommee Tippee ręczny i też jestem z niego zadowolona 🙂
A ja się dzisiaj wkurzyłam bo czekałam na położną cały dzień i nie przyszła 😠 nie wiem co się stało 🥴 a zgubiłam kartkę z numerem tel do niej i nawet nie wiem czy zamierza przyjść jutro czy nie a chciałam pójść na długi spacer 😠
Monia zobaczysz że z takim maluszkiem to się ma dużo czasu bo on tylko jei śpi 🙂 ja to się mało udzielam ostatnio na forum bo czytam książki Cobena Harlana a jak już zacznę to ciężko mi się od nich oderwać 😁
No dobra trzeba iść spać 🙂 Dobranoc Mamusie i Brzuchatki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć- ja dzis sama z Jasiem mąż poszedł do pracy 🤢 ale mały śpi wiec posprzątałam i wziełam prysznic mam nawet wiecej czasu jak jesteśmy sami niz jak niby wszyscy mi pomagają-dziwne. Jaś ma zapchany trochę nosek bo tak chrapocze , wpuszczałam mu tę wodę morską ale nic nie wykichuje. Dziś też idziemy na spacer juz dłuższy niz wczorej. Ja tak jak Radzia poszłam bez werandowania . Wiecie że musze kupic prawie wszystkie ubranka, nic co kupiłam przed porodem nie jest dobre a o roz.56 to mogłam zapomnieć od razu, ubieram go w 62 na styk i 68 jest akurat.Więc mam wydatek. Wczorej odpadł pępuszek -nareszcie.A co do mojego brzucha to rozstepów nie mam ale troszke skóry na brzuchu jest ale nie wyglądam jak w 4 lub w 5 mc.ciąży piersi też mi znikneły.Idę bo mały się obudził papa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to ja mam odwrotny problem... wiekszość ciuszków na 56 jest jakas wielka i Mateusz w tym dosłownie tonie... nie pomaga podwijanie rekawków bo np body ma szerokie i spada mu z ramion... i teraz dopiero widzę jakie ciuszki sa przydatne a jakie nie... i tez już musiałam mu dopkupić coś w czym moge go zabrac na spacer bo w sumie wyszło na to, że nie mam nic na teraz...
Nie wiem jak Wasze dzieci ale mój mały już sie robi taki bystrzejszy, mniej spi, po jedzeniu lubi sobie polezec i porozglądac... wczoraj sie wyspał przez dzień a potem mi nie spał do 3 w nocy... nie płakał tylko oczy miał otwarte i sie na nas gapił... 🤪
Spacerek wczoraj wieczorem zaliczylismy bo nie padało i poszlismy dopiero o 18-tej... a dziś tez się wybierzemy może już na dłużej bo chyba padac nie będzie...
Ja mieszkam w mieście ale okolice sa pozalewane i w ogole masakra z tą wodą... był mchanik bo nam sie pralka zepsuła i nie mógł dojechac do hurtowni po części... współczuje wszystkim pozalewanym... mam nadzieje że żadna z Was bezpośrednio nie doświadcza tej tragedii...
Ja niby mam duzo czasu bo bobasek duzo i ładnie spi, można przy nim hałasowac na maksa i sie nie budzi, ale wtedy staram się cos zrobic dla siebie, albo pranie, albo prasowanie i tak mi schodzi że na Brzuszka mam mało czasu... a od poniedziałku mężu idzie do pracy i zostane sama na placu boju... wszystko fajnie ale ja nie umiem, a może umiem ale sie boję kąpać małego... do tej pory robił to mój mąż... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Jeju Oli ok.5 nad ranem zaczął stękać, napinał się, próbował wydusić, widać było że chce zrobić kupkę, ale coś mu nie szło 😞 chciało mi się płakać razem z nim 😞 czułam się winna bo to pewnie przez coś co zjadłam 😞 może jajko? 😞 pomasowaliśmy brzuszek i poszła taka kupka że pieluszki nie starczyło 🤪 teraz Niuniu słodko śpi 🙂
Monia śniło mi się że wchodziłam na brzuszek a tam info że urodziłaś w dniu terminu!!! 🤪 Szykuj się kochana na jutro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka tak bywa niestey z tymi kupkami... my mieliśmy ten problem przedwczoraj, aż mały płakał biedaczek... to takie okruszki małe że serce boli jak im cos dolega... i na dodatek nie mogą się poskarzyć, pozostaje im płakać...
A tu fotka dla brzuszkowych cioć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski
Ja dzisiaj ledwo na oczy patrze znowu nocka nie przespana po kąpieli Oliwia sie wyspała i w nocy dała nam popalic :/ O 24 dostała butelke mojego odciągnietego mleczka i do drugiej nie mogła zasnąć i ciągle skrzeczała i wypluwała smoczka,a ja musiałam stac przy łóżeczku i jej go wkładac. O drugiej zasneła, ale tylko na 2h i o czwartej znowu płacz dostała znowu butle, ale sztucznego i zasneła dopiero po 6 jak wziełam ja do nas do łózka. Normalnie padam na pyszczek...
Zazdroszcze wszystkim mamusią, ktorych maluchy przesypiaja noce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia chyba żadne dzieci nie przesypiaja całych nocy... Mateusz dzisiaj wojował do 3 w nocy, ale to pierwszy raz, zazwyczaj spi i budzi sie na jedzenie... ale przy jedzeniu tez nam schodzi ponad godzina... Dzisiaj wzięliśmy go do łózka własnie zeby nie latać co chwila wkładac mu smoczek... dopiero jak po 3 zasnął na dobre to go odłozyłam... obudził sie dopiero o 6.30 bo był zmęczony po tej nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...