Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kacper już łóżko 4 razy zakakał a siku to nawet nie zliczę 🙂 często i gęsto łapie w swoje ręce żeby mniej trafiło na łózko hehe 🙂
Co do pępuszka to Kacper jutro kończy 3 tygodnie i chociaz pępek już dawno odpadł to nadal leci z niego krewka. Położna mówiła że to nic złego tylko dziwi mnie dlaczego tak długo. No i mamy jeszcze jeden problem bo oczko mu ropieje od porodu i dostałam tydzień temu kropeli z antybiotykiem ale nie przeszło nic więc chyba czeka nas wizyta u okulisty 😞 Ale czuję że rośnie bo jak biorę go z łóżeczka to czuję że jest coraz cięższy 🙂
A co do świadomych uśmieszków to też to zauważyłam 🙂 no i nawet to kiedy mu się smutno robi tak jak to ostatnio moja mama trzymała Kacperka i tak mówi do niego że jak ona go zostawi jak wyjedzie znowu do Londynu, ze bedzie jej smutno no to Kacperek zrobił taka smutną minkę i zaczał lekko płakać hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny

dawno nas nie bylo. wlasnie karmie mojego tygryska, i zajrzalam do was.
widze ze jak piszecie to maluszki chowaja sie podobnie.
u mnie pepek w koncu odpadl wczoraj ale tez pojawila sie mala ilosc krwi w nim. uzywalam oprocz spirytusu tez taki spray osci cos tam i teraz mu tym psikam.
oczywiscie niespodzianki tez miewam, siusiac w powietrze to lubi moj synek. dzisiaj podczas zmiany pieluszki zrobil kupke, oczywiscie nie w pieluszke...wogole czasami cos zle mo ja zaloze , chociaz bardzo sie staram , i zrobi siusiu po za pieluche. nie wiem czemu , juz nawet siusiaczka spradzam jak lezy .
ale za to kolki - odpukac- nie mial.
wogole spi cale noce, na spiaco go przebieram wrecz. nad ranem zje i potrafimy spac razem do 11.
ja mam duzo mleka, ale piersi mnie nie bola, laktatora nawet nie mam. Maly najada sie ale nigdy chyba nie oproznil calej piersi. a mleka mam tyle ze w nocy pod koszulke owijam sie pieluszka, bo troche przeciekam
generalnie zero problemow, jedynie w ciagu dnia Oskar caly czas siedzialby przy cycu. krzykacz starszny , szczegolnie przy kapieli.
czasami stosuje smoczek , szczegolnie na dworzu jak sie obudzi , ale jest cwaniak takze nie zawsze daje sie oszukac
No i widac ze przytyl i rosnie 🙂
pozdrawiamy Was serdecznie i Wasze Maluszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Dziewczyny puki w pępku pojawia się krew, ropka lub jakakolwiek wydzielina to po prostu ciągle przemywajcie spirytusem lubi co tam używacie - po prostu jeszcze się nie zagoił 🙂
My dziś byliśmy na szczepieniu - ja szczepię skojarzonymi, szkoda mi maleństwa - odpuszczę chyba tylko na rotawirusy bo to 600 zł a że do żłobka nie idzie to raczej nie potrzeba. I pochwalę się że przez miesiąc czasu przytyliśmy 1,5 kg 🤪 🤪 🤪 teraz ważymy 4785g 🙂 A Piotruś zdaje teraz egzaminy do szkoły, jeden mamy już zaliczony - jeszcze 2 - mam nadzieję że się dostanie 4,5 osoby na 1 miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CzEsc dziewczyny
Dzisiaj była u nas pani połozna i mowi, ze mała prawidłowo sie rozwija z tym pępuszkiem jak jest troche zakrwawiony to normalne trzeba ciągle przemywac spirytusem az sie zagoi.
Psikusy Oliwia robi podobnie jak wasze maluchy najczesciej to lubi narobic do swiezo zmienionej piluszki, a ostatnio zrobiła kupke do wanienki podczas kąpieli i opsikaka moją tesciową 🤪 😁
Wczoraj musiałam ją zostawic na 5h u dziadkow bo musiałam sprawy pozałatwiac i przez ten czas wiadomo nie karmiłam i nie odciągałam pokarmu i dostałam 39 stopni temperatury juz myslałam ze to grypa, ale połozna dzisiaj mi powiedziała ze to przez zastoj pokarmu. Ale nie chce mi sie w to wierzyc bo jak wrociłam do domu to odciągałam mleko a temperatura była ta sama. Wypiłam ferveks na noc i rano czułam sie jak nowo narodzona 🙂 Ale najlepsze jest w tym to ze Tomek musiał wszystko przy niej robi bo bałam sie zeby jej nie zarazic i nauczył sie szybciutko wszystkiego. A tak to zawsze mowił ze butli jej nie da bo sie boi ze sie zakrztusi nie przewienie bo zle pieluche załozy, a tu wczoraj nie miał wyjscia i nagle umiał robic wszystko teraz juz sie nie wywinie od obowiązkow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
Moretta ładnie Ci rośnie synuś 😉 A Piotruś zdaje egzaminy do szkoły?? Jejku pierwsze słyszę o egzaminach do podstawówki... ciekawe na czym polegają 😉
Karolcia położna tłumaczyła mi, że nawet jak mama jest chora to się dalej karmi, bo Mała "wypija" tego wirusa i w jej organizmie powstaje antywirus, wiec się nie zarazi... czy jakoś tak 😜

Łajsoka Emilka tak samo od paru dni stęka i się pręży po jedzeniu, ale kupki i bączki są.... Tak bardzo mi jej żal, do tego ma jakąś wysypkę na buzi 😞 Nawet jak śpi, to widzę jak się męczy, przeciąga, stęka i jakoś tak charczy 🤨 Poobserwuję ją jeszcze, ale jakby co to idziemy z nią do prywatnego lekarza, bo może to jakaś skaza czy cuś... i do tego bardzo ulewa mój pokarm, a modyfikowany nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo!
Wszystkiego naj mamuśki 🤪, niech nam pociechy zdrowo rosną 😉
Mój mały z samego rana zrobił mamie prezent, ja go przewijam, bo kupka, podtrzymuje dupke podkładam pampersa a tu mi na rękę siurprajs musztardowy leci 🤪 i jeszcze doprawił siuśkami, które tak wyskoczyły że zmoczyły mi włosy 🤪 prezent pierwsza klasa 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski Wszystkiego Najlepszego z okazji naszego święta 🙂
Kasiu mi tez połozna mowiła ze normalnie mogłam karmic jak miałam temperature ale ja nie wiedziałam i bałam sie zeby jej nie zaszkodzic teraz juz bede wiedziała 🙂
W ogole to od wczoraj mała jak je cycka to normalnie z nim walczy nie wiem czy sie nie najada bo wypluwa go i sie denerwuje i znowu nerwowo łapie i tak w kółko nie wiem o co jej chodzi. A czy wasze maluchy ładnie ciągną cycusia bez nerwów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia mój mały też tak czasem szarpie się z cycem, niby ma go koło buzi ale jakoś tak sapie przy nim i się wkurza i marudzi, ale to zazwyczaj jest wtedy kiedy tak sie napina i pręży potem jak zrobi kupala to jest spokój i już ładnie łapie i ssie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie!!! Wszystkiego najlepszego z okazji Naszego Dnia 🤪
Mateusz tez własnie sie tak z cyckiem szarpie... to boli, mówie mu że boli, ale on nic sobie z tego nie robi i kręci tą główką, stęka przy tym, ale cycka nie wypuści...
No i tez mi sie pręży i steka, ale uspokoiłyście mnie że u was tak samo, bo myślałam że mu cos szkodzi, ale on tylko steka, czasem se krzyknie ale jak się wypierdzi albo kupkę zrobi to jest ok...
Osikał mnie już nie raz, zazwyczaj robi to własnie w sekundzie kiedy mu wymieniam pieluszke i na ogół posika całe ubranka bo widaomo, chłopcy mają większy zasięg z sikaniem... ale kupki jeszcze na mnie nie zrobił, w ogóle jeszcze nie zrobił w trakcie przewijania... jedynie wczoraj jak strzelił kupe to był brudny po same pięty 😁
Ale on mi robi kupke tylko raz dziennie, a jest karmiony piersia + modyfikowane... nie wiecie czy to nie za mało kupek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkiego najlepszego dla nas wszystkich z okazji dnia matki 😘

moja niunia tez sie prezy przy cycku, boli jak cholera, ale wtedy jej wyciagam z buzi i koniec 😞 i mowie, ze mame to boli, ale chyba nie rozumie, bo dziwnie sie patrzy 😁 podobno ssanie pobudza prace jelit stad to krecenie sie, zeby sobie "przyspieszyc" wyproznienie!
a dzis chyba zrobila mi prezent, bo o 6 znow zasnela i nie baraszkowala jak zwykle i ja tez na 2 godz moglam przymknac oczko! a wczoraj wieczorem nie spala od 18 do 24!!! prezyla sie, pojekiwala i dopiero jak wsadzilismy jej czopek homeopatyczny na gazy to sie uspokoila az bylam w szoku!
no a dzis jade z nia sama do mojej mamy, ciekawe jak nam wyjdzie podroz bez tatusia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj dla Blanki od cioci Kasi i Emilki 😘 😘 😘

Pomimo wszystko, mnie niepokoi to prężenie i stękanie i charczenie. Jakoś 3 dni temu tak nie było. Przez to nie potrafię twardo zasnąć, tylko słucham jak się męczy przez noc 😞 Wybiorę się do prywatnego.

Karolcia moja tak samo reaguje przy cycku, ale myślałam, że to przez to, że się denerwuje, że jej wolno leci, a z butli szybciej 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego Naj Naj Mamusie 🙂))
Radzia mój Kacper też je mleko z cycki ale mało bo mam go mało i pije też mleko modyfikowane i kupke robi 4-5 razy dziennie hmmm to nie wiem jak to u Ciebie czy dobrze to czy źle.
A ja właśnie z małym zapisałam się na wizyte do okulisty w piątek bo od porodu ropieje mu oczko a to dziś już 3 tygodnie i choć podawałam mu krople antybiotykowe to nic nie przeszło i ewne ma kanaliki nieprzetkane.
Co do ciągania cycka to kacper czasem tak się denerwuje jak już nie ma że krzyczy 🙂 no i czasem pociagnie mocniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepszego Mamuśki 🙂
O dziwo wszystkie załapałyśmy się na Dzień Matki 🙂 Monia dziś rano urodziła!!!!!!! 😁 tu jest dla niej wątek http://www.brzuszek.net/forum,majoweczka_monia84_urodzia_lenke,17,333629.html,str=0
A mnie wczoraj z zaskoczenia wzięła położna.. myślałam że już nie przyjdzie więcej a wczoraj wpadła o 18 na moment 🙂 ale dobrze, bo przynajmniej wszystko ją wypytałam i dziś już nie muszę jechać do rodzinnego.. żółtaczka bardzo ładnie się cofa, Mała przybiera na wadze i co najważniejsze z pępuszkiem wszystko ok 🙂 ładnie się goi i ta wydzielina to tj. piszecie całkiem normalne 🙂
No i stwierdziła że pokarmu mam na dwójkę dzieci 😜 na szczęście zastoje mi się nie robią, pokarmu tez nie ściągam, ale mam tj Agga - chyba jeszcze nie miałam do końca opróżnionej piersi...
Łajsoka - uśmiałam się prawie do łez jak czytałam jaką niespodziankę na dzień mamy zgotował Ci synuś 😜 wyobraziłam sobie Ciebie z kupą w rękach i ściekającymi siuśkami z włosów 😁 😁 hehehhe ale ja dziś też łapałam siki z przewijaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!!!

Wszystkiego najlepszego Kochane!!! a Monia to fajny prezent dostała na Dzień Matki 🙂 Monia Gratulacje!!!!!!!!
A no i tak patzrę że jedynie Oliwia Karolci naturalnie przyszła na świat a reszta dziewczynek to małe leniuchy którym trzeba było pomóc 🙂

Ja dzisiaj odpoczywam od teściowej 🙂 dzisiaj jest u mojej szwagierki 🙂 a w piątek przyjeżdża moja mama 🥴 przynajmniej będę mogła jej wprost powiedzieć jak coś będzie nie tak 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecko dziś takie grzeczne ze szok, zero marudzenia, grymasów, byliśmy na spacerku tak ładnie sobie śpioszkał, w domku się przebudził, tatuś przebrał dupkę, mamusia dala cycuszka i znów kimka 😆 normalnie jakby dziecka nie było, spokojnie posprzątaliśmy, zrobiłam pranko bo w szafce małego już śpiochów i pajacyków zaczyna brakować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane,

wpadłam tylko na moment przywitać się z Wami, bo dawno (jak zwykle się ne odzywałam). U nas trwa walka z wielką wodą,już od tygodnia prawie, na razie póki co śpimy troszkę spokojniej,ale ja całkowity spokój trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Oliwka grzeczniutka,rośnie nam jak szalona,była taka mała, a większość przygotowanych ubranek mam już na nią za małe,ostatnio ubieram jej body dla dzidzi na 3 m-ce - bo może grubaskiem nie jest ale robi się bardzo długa.

Mam nadzieję,że u Was wszystko ok.

Pozdrawiam mocno 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
A ja się pochwalę że wczoraj też dostałam od mojej Myszki różyczkę i torcik czekoladowy wedla (ten niestety czeka na moment jak będę mogła trochę czekolady zjeść 😜) Tatuś tak zaaranżował wszystko że Małej kwiatka włożył do rączki a ona przez sen tak słodko się uśmiechała 😁
Poza tym byliśmy wczoraj na pierwszym spacerku 🤪 Jak wyszliśmy przed blok to Ala oczywiście musiała wszystkim dać znać że jest już na świecie i że właśnie wyszła na spacerek 😁 dopiero jak obeszliśmy blok to zapadła w sen 😜
Dzisiaj pogoda gorsza ale też będziemy szły.. ważne że nie pada 🙂 i dziś chyba z babcią bo przyjeżdża ze Szczecina znowu na kilka dni.

A!! A tu zdjęcie małej Lenki 🙂 wczoraj dostałam ale nie miałam kiedy wejść i wrzucić 🙂
[IMG]http://i48.tinypic.com/29qo482.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki
Pszczółka tylko trzeba poprawić że jest 10 dziewczynek 🙂
Kasiu, Piotruś zdaje do szkoły muzycznej, a tam są egzaminy.
A mój synek oszukuje mamusie, jak pierdnie to tak śmierdząco że sprawdzam czy kupki nie zrobił 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...