Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ach ja tez zrobilabym sobie paznkocie.... ale narazie nie mam na to szans.

wogole tu u mnie nie ma blisko sklepu kosmetycznego , a ja napalilam sie na zmiane koloru wlosow. musze prosic siostre o zakupy , a dzisiaj pewnie nie zdazy, niestety...

dziewczyny jak chcecie zmienic koor jasnej ckory a na solarium nie ma szans i nie uzywacie samoopalacz- ja zawze bylam po nim zolta tam gdzie ie powinnam- to polecam balsam brazujacy garniera, musnieta sloncem
szybko dziala i ladnie wyglada cialo... tak na poprawe natroju

co do wagi ja przytylam 6 kg w ciazy, i cieszylam sie bo mialam pare kg za duzo. le teraz schudlam 13 kg - 2 rozmiary mam mniej, i jakbym tak jeszcze z 6-7 spadla to byloby super.

usnla, takze moze zdaze zrobic kilka rzeczy 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za wsparcie w sprawie karmienia... ja tez uwazama że to moja sprawa, ale mimo wszystko jakoś presja otoczenia jest... dlatego czuje sie z tym źle... jak słysze "karmisz piersią? nie? a dlaczego?" do dupy, moje dziecko, moja sprawa a krzywdy na pewno nie dam mu zrobic... ostatnio tescioa jak dałam mu butle i był jeszcze niedojedzony to stała nade mną i "przystaw go teraz do cyca, no przystaw niech ciągnie" nosz kurna nie dość że nie miałam ochoty wyciągac przy niej cycków to jeszcze nienawidze takiej presjii... dobrze że mnie mąż wybronił zeby dała mi spokój...
A my codzien to dłuższe spacerki sobie robimy... dzisiaj zaliczyłam pierwsze karmienie na dworze bo chodziłam i chodziłam i mały mi zgłodniał... zrobiłam mu mleczko, nakarmiłam i poszedł dalej w kimkę... on zasypia jak tylko poczuje świeże powietrze a dzisiaj było nareszcie cieplutko i przede wszystkim nie straszyło deszczem tylko piekna pogoda... nogi mnie teraz bola niemiłosiernie :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia a jakim mlekiem karmisz? Mój Kacper pił NAN i teraz nie chce pic tego nutramigenu. nie dziwie sie bo i dla mnie smierdzi i jak sprobowalam to myslalam ze zwymiotuje.
A my wczoraj bylismy na zakupach i musielismy go w Auchan karmic:P a jutro idziemy na dlugi sacer bo jakis festyn sieszykuje i bedzie malgorzata ostrowska i podobno jutro ma byc ladna pogoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia ja puki co to nie miałam problemu jak wychodziliśmy, przed spacerem małego nakarmiłam i godzina, dwie na spacerze to akurat po tym czasie wracamy do domku a mały sie przebudza i jeść woła. Tylko co tu zrobić jak przyjdzie pójść na dłuższy spacer 🤢 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Kacper to potrafił czasem codziennie wszystko zwymiotowoać. Ale ulea bardzo często nawet moje mleko z piersi... Coś tu chyba jest nie tak.
Radzia ja mam podgrzewacz tani... Dostałam od taty, on sie poprostu nie zna ale ja tam jestem zadowolona. To jest firmy HB. Ale jego wygląd bardzo mi się podoba bo jest w kształcie krówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do karmienia na spacerkach nie ma problemu, podwijam bluzkę i mały się dobiera do cyca, i praktycznie wszystko zasłania, więc nie ma się na co gapić 🙂 A co zwracania, jeśli wam bardzo maleństwo zwraca to kupcie Nutriton - jest to zagęszczacz pokarmu. Jeśli karmicie butelką to dosypujecie troszkę jeśli piersią to rozrabiacie na łyżeczce i przed karmieniem dajecie do dziubka 🙂 Mojemu małemu duzo pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa a podnosisz Kacperka po jedzonku zeby mu sie odbiło? Moja Oliwka tez ulewa jak sobie nie beknie i jak za duzo sie naje zazwyczaj po butli tez jej sie zdarza.
Radzia ja mam podgrzewacz z Canpola i tez jestem zadowolona szybciutko podgrzewa jedzonko i kazdy rodzaj butelek sie miesci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Karolcia Mała robi kupke i purta,wiec to nie w tym problem...
Wysa moja tak samo mocno ulewa, tzn chlusta mlekiem, nawet jeszcze ponad godz\ine po karmieniu, przez to non stop by jadła... i nawet jak sobie beknie to tez ulewa 😞
Zaesczacz jej dawalam, ale znowu miala po nim zaparcia 🤢

Dziewczyny a jak robicie mleko modyf na spacerze? bp bebilon mozna trzymac tylko godz po przygotowaniu, a spacer trwa nieraz dłuzej 🤔
w domu mleczko sztuczne robie wg wskazowek Izullki i jestem mega zadowolona 😜 😜

Fuck zaraz reka mi odpadnie od trzymania Emilki 🤨 ozywiscie suszara i smokal poszly w ruch 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zauważyłam że Oli jak Mariusz jest w domu to jest grzeczniejszy, dziś karmiłam go u nas na łóżku Mariusz sie koło nas położył i tak cała trójką zasnęliśmy, ja się obudziłam a moje dziabągi jeszcze słodko spały 😉 teraz mały wypachniony po kąpieli, nakarmiony znów śpi 😉
A jutro mężuś daje mi wychodne, idę do fryzjera strzele sobie jakąś ładną, nową fryzurkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane!!!

Ja dzisiaj postanowiłam że przestaje odciągać pokarm. Po prostu nie mogę patrzeć jak mój Skarbek się męczy po moim pokarmie a i tak odciągalam na jedno dwa karmienia dziennie 😞
Radzia ja mam dwa podgrzewacze Aventu i jestem z nich zadowolona 🙂
Kasiu ja jak idę na spacer to zabieram odmierzoną ilość wody w butelce - kupiłam takie pokrowce na butelki żeby ciepło trzymały http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Feeding/Bottle-Feeding/Accessories/Tommee-Tippee-Insulated-Bottle-Carriers-2-Pack%280029450%29 i do tego dozownik do mleka - ja mam Aventu http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Feeding/Bottle-Feeding/Accessories/Philips-AVENT-Milk-Powder-Dispenser%280025661%29 - ma trzy przedziały na trzy porcje mleka. Jak mała jest głodna wyciągam butelkę, dosypuję mleka i gotowe 😉 a i cieszę się bardzo że pasuje Ci sposób na karmienie w domu o którym wcześniej pisałam 😉
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
Moretta ja podawalam dla Kacpra Nutriton ale tylko jeden dzień bo miał zaparcia i musieliśmy mu pomagać kupke zrobić więc zrezygnowałam.
Karolcia my zawsze nosimy go aż mu się odbije i czasem nawet dłużej i zdarza się że nawet po godzinie mu sie jeszcze beknie.
Kasiaa Kacper też często ulewa i czasem to są nawet wymioty i ostatnio to tak zwymiotował że było wszystko brudne dookoła łóżeczka nawet ściana. Zrezygnowałam z Nutritonu dlatego lekarka dała nam lek Debridat ale dalej ulewa tylko że mniej. A wykonujesz jakieś zabiegi higieniczne jak dziecko zje? bo nie można tego robić po jedzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa, nawet jak lezy bez ruchu to i tak chlusta mlekiem, czasem musze ja przebrac po jedzeniu, bo zwymiotuje na ubranko, a mokra nie moze lezec 😞
My mamy lek Gasprid, ale narazie nie widze poprawy - dajemy go trzeci dzien.
A Nutrition faktycznie powoduje zaparcia 🤢
U nas albo to refluks albo skaza 😞 zobaczymy za tydzien na wizycie u lekarza.
Wysypka na twarzy coraz gorsza

Izullka dzieki za kolejny szprytny pomysł 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Kasiu własnie miałam Ci pisac że byc może to refluks ale widzę że temat tez jest Ci znany... A co do spacerków to ja kupiłam sobie mały termosik, biore w nim ciepła wodę i w pojemniczku mleczko i miarkę no i oczywiście butelkę i jak trzeba (zdarzyło sie to na razie tylko raz) nalewam odpowiednia ilośc wody, dodaję mleko, mieszam i voila 🤪
A w domu mam przygotowaną przegotowana wodę chłodną, potem gotuję gorącą i mieszam jedną z drugą.... tak tez się mleczko szybko przygotowuje... ale chcę podgrzewacz zeby było jeszcze łatwiej... 😁
A ja kupiłam taki pojemnik ze steropianem i w ogóle to nie trzyma ciepła... dlatego kupilismy mini termosik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane 🙂
wczoraj mnie nie było i już tyle do czytania 🙂 na nowo się rozkręcacie 🙂
My zaraz uciekamy na spacerek bo pogoda śliczna. Pochwalę się Wam że wczoraj Aluni odpadł pępuszek 😁 Dzisiaj mieliśmy trochę nieprzespaną nockę.. położyliśmy się z Grześkiem dopiero po 4.. ale z własnej winy... Mała dzielnie spała a my zaczęliśmy oglądać wieczorem "Dumę i uprzedzenie" na dvd i nie skończyliśmy dopóki nie machnęliśmy wszystkich odcinków 😜 i jak się kładliśmy spać to już jasno było 😁 Małą w między czasie jeszcze karmiłam, ale skubana chyba chciała mi dać popalić bo jak już zasnęłam to co 2h musiałam wstawać i dawać cyca 😁
Współczuję Wam, że macie problemy z karmieniem ;( ja na razie na samym cycku jadę, noc nie odciągam, Mała (odpukać!!) kolek nie ma i jest grzeczniutka - obym nie wykrakała..
ale co do sposobu karmienia to nie przejmujcie się presją otoczenia - niektóre mamy nie mogą sobie pozwolić na karmienie piersią pomimo szczerych chęci i nie ma co zmuszać siebie i męczyć dziecka!! Dlatego Kochane głowa do góry! Ważne żeby dziecko było najedzone, zdrowe i uśmiechnięte 🙂

A tu jeszcze raz - już chyba ostatni - wklejam naszą tabelkę 🙂 Moretta słusznie mi podpowiedziała, że liczba dziewczynek się nie zgadzała więc poprawiłam i wklejam abyśmy jeszcze raz mogły nacieszyć oko 🤪

[IMG]http://i45.tinypic.com/63r3ix.jpg[/IMG]

Kasiu - jak tam Emilka? Lepiej już u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Kasia z fryzjera nici dziś wyszły 😞 poszłam do mojego salonu a tam full ludzi jakieś fryzury na wesele itp. zawsze było tak że nie musiałam się zapisywać, po prostu przyszłam i od razu na krzesełko, w poniedziałek chyba pójdę 😉 a dziś 2h na świeżym powietrzu spędziliśmy, Oliwusiowi tak służyła dzisiejsza pogoda że jeszcze po powrocie do domku godzinkę śpioszkał na balkonie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was Znów nic nie pisałam kilka dni ale tak zchodzi Widzę że dzieciaczki wam rosną a to najważniejsze kurcze te kolki są uciążliwe dla maluszka i dla mamy.My na szczęście nie mamy tych problemów Przemek nie ulewa i nie wymiotuje na szczęście nocki nadal przesypia sporadycznie tylko się budzi zje i nadal śpi w dzień jest podobnie .Przez 2 dni miał katarek ale już mu minelo.Tylko ma krostki właśnie na policzkach ze 3 dni a nic nie zmieniałam mu i nie wiem dlaczego może coś mi doradzicie,jak mu nie minie to muszę iść do lekarza.Nas odwiedziła położna tylko raz zaraz po porodzie.Jak szybko ten czas leci Przemek już będzie miał miesiąc 5 czerwca .Monia witaj w domu opisz jak było. Pozdrawiam was wszystkie i bużki dla waszych pociech od nas.Miłego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki
Nasza juz uzupełniona tabelka pieknie sie prezentuje 🙂
Monia witaj z powrotem na brzuszku, dostałas najpiekniejszy prezent na Dzien Mamy jaki mozna było sobie wymarzyc 🙂
U nas dzisiaj była piekna pogoda wiec korzystalismy i 2h na spacerku bylismy 🙂 Oliwia przy kapieli juz nie płacze, a nawet chyba zaczyna jej sie podobac smieszne miny w kapieli wali 🙂 Ale ubierac sie dalej nie lubi zawsze jest płacz, a jak wasze maluchy przy ubieraniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mojego synusia tez podejrzewa lekarka refluks ale nie wiem dlaczego dostalismy te mleko Nutramigen... a dziś wieczorem dałam dla Kacpra lek Debridat (podobno jest na ulewanie i kolki) ale podałam mu ten lek i tak mu sie niedobrze zrobiło że wymiotował dwa razy bidulek. I nie wiem co się dzieje, ale jak mu dawałam mleko z butli to wypije troszke i tak jakby sie dusił tym mlekiem jakby mu nie spływało. I dalej non stop ulewa 😞 a miało być dobrze po tym mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka nie wiem jakie krostki ma twój Przemek ale Mateusz ma na policzkach i brodzie takie jakby pryszcze... takie białe jakby do wycisnięcia... moja lekarka go nie widziała ale z opisu stwierdziła że prawdopoodbnie to tradzik niemowlęcy i kazała smarowac mascią Traumeel a jak mu nie zejdzie po tym to juz musze z nim przyjśc żeby zobaczyła co to...
Karolcia Mateusz tez zaczyna lubieć kapiele... no przynajmniej sie nie drze w niebogłosy... ale ubierać sie nie lubi tez, szczególnie jak mu sie cos przez głowe zakłada i czapki nienawidzi... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 😎

Monia, Lenka witamy 😘 😘 😘

Pszczółka mocni jesteście z Grzesiem, zamiast korzystać z chwili do snu, to nocki na filmy zarywacie 😜 😜

Wysa moja Emilka dosłownie tak samo robi, jakby się dusiła 🤨 I robi coś takiego jakby odchrząkała... niestety na razie nie ma poprawy, oj moja bidulka tak bardzo się męczy 😞 Dzsiaij od 8 do 10 musiałam przebrać ją 4 razy, bo tak chlustała mleczkiem 😞 😞

Dorotx, moja też ma wysypkę, ale sama nie wiem z czego... proszku nie zmieniałam, pranie dwa razy płuczę, prasuję.... u nas raczej to z pokarmu, w środę mamy wizytę u lekarza, więc może już postawi jakąś diagnozę.

Wyobraźcie sobie, że moja Myszka ma już prawie miesiąc, a od wczoraj karmie ją piersią. Oczywiście Emilia walczyła z cycusiem, ale w końcu mama ją zmusiła. Myślałam, że to coś pomoże przy tym chlustaniu, że nie będzie tak łapczywie piła, ale myliłam się 🤨 Wymiotuje tak samo mocno jak przy butelce 🤔 Muszę jednak stwierdzić, że mam więcej czasu przy karmieniu piersią... nie muszę odciągać, myć i sterylizować butelek, przygotowywać mleczka 🤨 Jednak sutki bardziej bolą 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...