Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do jedzenia to mam takie podejście jak Wy - nie chcę się przekonać na płaczu, że coś Małej zaszkodziło 🤢 A wszyscy dookoła mówią, że mam więcej jeść.. że to mogę i to też - ale jakoś się boję.
Netinetka zazdroszczę spacerku, u nas w dalszym ciągu fatalna pogoda i w każdej chwili może lunąć 🤔
A Tobie Radzia zazdroszczę pazurków 😜 😜

Kurcze moja mleczrnia powoli nie wyrabia 😞 Emilia jest takim głodomorem, że o 12:30 wypiła 110ml mleka, a o 14:00 już krzyczała o więcej 😞 😞 Nie nadążam odciągać pokarmu... tzn cycki nie wyrabiają z produkcją 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurczę dziewczyny,jak ja Wam zazdroszczę spacerków...u nas taka pogoda,że lepiej nie mówić.Co prawda teraz wyszło słońce,ale dość mocno wieje i troszkę się boję z małą wyjść.Do tej pory tylko ją werandowałam troszkę i nie wiem,czy tak od razu ją wystawiać na powietrze.Ile czasu na początek byłyście z maluchami na dworzu i jak je ubieracie na spacerki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!!!

A j a Wam zazdroszcze karmienia piersią 😞 ja odciągam ile mogę ale nie są to jakieś oszałąmiające ilości 😞 no ale trudno najważniejsze że Maja rośnie 🙂

My na spacerki chodzimy codziennie 🙂 a jak się mama już zmęczy to wracamy do domu i Maja zostaje w ogródku i jeszcze sobie dosypia 🙂 ja wiecznie się boję że jej za gorąco 😞 ubieram jej body na ramiączkach, spodenki i bluzę i nawet nie przykrywam kocykiem tylko na gondole zakładam ten taki pokrowiec na górę i na pewno zimno jej nie jest bo leży bez skarpetek a nóżki po spacerze ma cieplutkie 🙂 już raz położna mnie ochrzaniła że przegrzewamy dziecko bo w domu ma być 18 góra 19 stopni a jak przyszła rano to tak słońce nagrzało dom że było ze 23 😞 w piątek przylatuje do nas teściowa i założe się że będzie co chwile przykrywać Maję po sam nos 🙂
Monia i Anita trzymam za Was kciuki i mam nadzieję że szybko Wam pójdzie i wkrótce będziecie już ze swoimi pociechami w domu 🙂
Buziaki dla wszystkich Mamusiek !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Ostatnio sie chwaliłam ze mała tylko raz sie budzi w nocy na jedzonko, a tak to ładnie spi i za szybko sie pochwaliłam bo od dwuch dni ma kolki 😞 po tym sztucznym mleku co ja w nocy dokarmiamy i płacze bidulka moja. Szkoda mi dziecka byłam w aptece po cos na kolki ale wszystko jest od pierwszego miesiąca 🥴 Moge tylko robic jej okłady ciepłe z pieluszki tetrowej to rozkurcza i masowac brzuszek. Czy wasze maluchy tez miewają kolki? I jak sobie z nimi radzicie?
Przedwczoraj odpadła jej juz pępowina i pepuszek ładnie sie goi.
W poniedziłek bylismy u pani doktor i z mała wszystko w porzadku przybiera na wadze tylko pani doktor powiedziła ze moze miec przepukline poprodową, ale bedzie to wiadome za jakis czas bo jeszcze za mała i jak połozna przyjdzie do domu to ja przebada i stwierdzi czy ma przepukline czy nie. MAm nadzieje ze wszystko bedzie ok.
Na spacerku bylismy tylko raz bo pogoda nam nie dopisuje na spacerowanie no i raz wychodzilismy do lekarza, ale to tylko do samochodu. Zarejstrowałam mała do okulisty i ortopedy, a na wizyte musimy czekac ponad miesiac czasu to jest chore zeby tele czekac z niemowlakiem do lekarza. Ale nic na to nie poradze musze cierpliwie czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia moja Mała tak łyka powietrze jak pije z butli że też musiałam pomyśleć o jakimś specyfiku i kupiłam Infacol. W Polsce można kupić identyczny jak w Anglii, skład ten sam tylko jakimś cudem na angielskim jest napisane że można stosować od urodzenia a na polskim że dopiero od 2 miesiąca życia 🥴 pytałam dla pewności położnej i powiedziała że spokojnie można stosować. I teraz jest już znacznie lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, my dziś byliśmy na spacerku całą rodzinką bo w końcu w miarę przyzwoita pogoda się zrobiła.
Radzia mi połozna powiedziała, że to co zjemy to po 8-10 godzinach jest w mleku, więc najlepiej nowości próbować na noc, żeby ew. później w dzień mieć problem. Już nie wiem jak to jest 🤢

Kwasiek, moja Mała obróciła się dupką w dół jakoś pomiędzy 33, a 37 tc, bo na usg w 33 była ułożona prawidłowo. DO końca liczyłam że sie jeszcze obróci, ale niestety.

My używamy pieluch z rossanna Babydream Newborn z tego względu że w klasie Newborn są to najmniejsze pieluszki. Kupiliśmy też Bella Happy i Pampersy najmniejsze ale Mała w nich toneła. Wogóle rozglądałam się za pieluchami dla wcześniaków ale nie mogłam w sklepach znaleźć. Mała jak wychodziła ze szpitala ważyła poniżej 2,5 kg i był problem z rozmiarem pieluch. Nawet te Newborn były za duze. Z tych z Rossanna jestesmy bardzo zadowoleni i nie przeciekły ani razu.
A póki pępek nie odpadł to odwijałam pieluszkę z przodu, tak aby pieluszka kończyła się poniżej.

Kasia wracając do tematu zakamienionych butelek to spróbuj wodę destylowaną użyć, myślę że to powinno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia ja tez mam taka sama sytuacje z lekarzami, ale ze wzgledu na dobro blanki niektore badania robie prywatnie, bo terminy sa np. na pazdziernik 😠 posralo ich wszystkich, nie chce znowu mowic po co nam zabieraja skladki zdrowotne!!!!
gabis ja wyszlam na spacer po 1,5 tyg od porodu i bylo ok. 17 st i zalozylam jej na spioszki kombinezonik cienki i przykrylam polarowym kocykiem a na glowie bawelniana czapeczka i sprawdzlaam kark na spacerze, to bylo oki 🙂w domu nie zakladamy w ogole czapeczki(tylko na 15 min po kapieli) i jest tak mniej wiecej 20-21 st!
izulka zazdroszcze pogody, ja mam dla malej tyle slicznych letnich ciuszkow,ale obawiam sie ze z polska pogoda to nie mam sie co spodziewac, ze je zaloze 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś jestem dumna z moich cycków bo jak wróciłam z paznokci to odciągnęłam mleczko i nasiorbałam tego 80 ml a wczesniej tak ledwo 40 ml sciagałam... mały sie najadł i spi już długo a mi cycki pękają bo już by je trzeba było opróżnić... no ale poczekam az sie obudzi niech sobie possa prosto od krowy 🤪
Kasiu ja przez to jedzenie to aż apetyt straciłam jak pomyslę co moge jeśc na pewno, a na to akurat mam najmniejsza ochotę...
Kurcze to karmienie piersią takie zachwalane a jedyne jego plusy jak dla mnie to to że zdrowe i darmowe... jak dla mnie karmienie sztucznym jest wygodniejsze mimo że trzeba w nocy wstac i zrobić butelkę... ale to zajmuje chwilkę a przy cycku dziecko siedzi godzinę więc gdzie tu korzyść? No ale czego sie nie robi dla zdrowia dziecka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic nie mówcie o lekarzach...na usg bioderek pierwszy wolny termin mam na 1 lipiec... 🤨 Musimy się zapisać prywatnie bo inaczej to nic z tego. Karolcia masz ację - to jest chore.A na spacerek może się wybierzemy jutro, zobaczymy jak będzie z pogodą. U nas na razie (odpukać) kolek nie ma, owszem mała czasem sie ostro pręży jak zbiera jej się na bączki,ale wielkiego płaczu nie ma, mam nadzieję, że tak już zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Narobiłam się jak dzikus 😮 całe mieszkanie wysprzątane, łącznie z oknami, firanami i skakaniem po górnych szafach i jakoś nie czuję żeby Mała do mamusi się śpieszyła 🤨 czekam coraz bardziej niecierpliwa, pomimo że strach przed porodem nie minął nic a nic 😞 tak mi się już dłuży że szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, moja przyjaciółka pod koniec ciąży łaziła krok w krok za swoim mężem i z błaganiem w głosie mówiła "Piotrek, seksu, będzie szybciej!" 😁 i to bynajmniej nie wtedy, gdy byli sam na sam, tylko w większej grupie osób - to dopiero była desperacja 😁 Twoje sprzątanie przy tym to pikuś 😉 a poza seksem niektórzy polecają ciepłą kąpiel i latanie po schodach. Z czego pierwsze dwie opcje wydają mi się najbardziej kuszące 😉 zwłaszcza, gdy można zastosować 2w1 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam 😉

Co do usg bioderek to u nas też takie terminy - dlatego zapisaliśmy Emilię zaraz po wyjściu ze szpitala, tak więc załapaliśmy się na początek czerwca 🤪 W innym mieście był termin na koniec czerwca 🤢

Dziewczyny znacie jakieś stronki z ciuszkami na chrzest - ale w rozsądnych cenach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia to nie jest takie proste przy modyfikowanym...
Jak dziecko zapłacze to dajesz cycusia i już spokój, tak samo odciągniety pokarm - tylko się podgrzeje i już podajemy Szkrabowi.
A modyfikowany to jakaś paranoja, najpierw trzeba gotować wodę pitną przez 5min, potem ją ostudzić do ok 40st i zrobić mieszankę... zajmuje to ok 10min - mój głodomor w tym czasie potrafi nieźle się rozryczeć 😁 😁 a potem jeszcze pije przez 20-30min 😁 😁
Na szczęście modyfikowany podaję raz - dwa razy na dobę, jak moja mleczarnia protestuje 😉 A ta tylko wyciągam moje mleczko z lodówki - do podgrzewacza i gotowe 😆 Z tym, że czas pochłania odciąganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Kochane naprawdę nie męczcie się tak z jedzeniem i wprowadzajcie nowe rzeczy - po woli i po troszku ale jedzcie. Dziecko przyjmuje to z Waszym pokarmem ale troszkę przetworzone i bardzo dobrze, a jak tak będziecie unikać wszystkiego to potem będą uczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja
Ale sie nameczylismy wczoraj wieczorem z kolką juz nie wiedziałam co mam robic okłady masaz brzuszka nic nie pomagało ponad 2h malutka płakała strasznie było mi jej szkoda 😞 Ale ja tez sama sobie winna bo zjadłam kawełek arbuza i moze to przez to.
Kasiu a twoja Emilka nie ma kolek po tym sztucznym mleczku ? I jakie jej dajesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu oto stronka z ubrankami na chrzest... czy rozsądne ceny? kwestia grubosci portfela... http://ubrankaokazjonalne.pl/produkt.php?a=34# 😜
Moretta staram się, już jestem coraz odwazniejsza z tym jedzeniem ale tak bardzo sie boję ze mały będzie płakał... jak on mi tak mocno płacze jak np wczoraj bo nie umiał się wypierdzieć to ja sie czuję tak strasznie bezradna... może dlatego że on bardzo mało płacze a ten płacz z głodu to juz rozpoznaję i wiem jak go zaspokoić - poprostu dać cyca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa, zerknij tutaj: http://www.agagu.pl/sukienki-do-chrztu-komplety

Dziewczyny, jakich laktatorów używacie? Musze jakiś kupić i nie bardzo wiem na jaki się zdecydować. Tzn na pewno będę brać ręczny i jakiś tańszy (w okolicy 100) - mogłybyście mi coś doradzić? Z góry dzięki 🙂

I jeszcze jedno, bo nie wiem czy dyskusja się wywiązała przeze mnie, czy to zbieg okoliczności. Ta książka kucharska, o której pisałam, że mogę ją przesłać na maile, dotyczy wprowadzania nowych produktów do diety maluszka - nie mamy 🙂 są przepisy na różne kleiki, kaszki, ciasteczka, zupki, przeciery, dania obiadowe - generalnie wszystko, co dziecko w wieku od 5 do 12 miesięcy może jeść 🙂 i takie domowe gotowanie wyszłoby na pewno dużo taniej, niż wszelkiego rodzaju gerberki itp. No, w każdym razie jakby się któraś zdecydowała, to dajcie znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojemu na kolki daję espumisan, niby pisze że do 40 kropelek na dobę ale mojemu wystarcza 5-10 🙂 A co do pierdzenia 🙂 to mojemu najlepiej w wodzie, nalewam wody do wanny i wchodze razem z małym - w ciepłej wodzie dziecko się rozluźnia, raz się tak rozluźnił że zrobił kupę 🤪 A ubranka można też na allegro, raz widziałam nowe sukieneczki za 40 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ogólnie jestem przeciwna wszystkim słoiczkowym jedzonkom.... Mimo że dużo głosów że warzywa nawożone, a tam mają ceryfikaty i tak dalej. Niestety powiem wam z własnego doświadczenia, wysyłając warzywa do firmy otrzymałam zapytanie czy mamy jakieś certyfikaty, odpowiadam że nie, to przyślemy wam formularz do wypełnienia. Czytam, i pisze czy nie modyfikowane genetycznie czy nie nawożone tym i tym, więc dzwonię i mówie że nie wiem, ja je kupuje od rolników, a co oni uzywają nie wiem. To nic proszę tylko podpisać i odesłać. Najlepiej na ryneczku "zaprzyjaźnić" się z kimś i kupować od niego warzywa i robić samemu. I od razu odpowiadam na pytanie 🙂 powiedzieć że dla malutkiego dziecka i jeśli nie ma teraz takich to może na następny dzień przywiezie i zobaczycie tez jak będzie się czuło maleństwo, jak źle to poszukajcie kogoś innego. I jeszcze jedno - nienawożone warzywa i owoce nie są piękne i dorodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kwasiek czy ja mogłabym prosić o tą książeczkę z przepisami?? mój adres to [email protected] Z góry dziękuję 😉
A tak wogóle to dzień dobry kochane 🙂
Kasiu jak się zorganizowałam że zrobienie mleka w nocy zajmuję mi minutkę 🙂 a jak masz podgrzewacz to też byś mogła spróbować 🙂 ja mam podgrzewacz Avent i tam jak włączysz do kontaktu ale nie będziesz ustawiać na żaden program to temperatura jest stała i wynosi 40 stopni 🙂 więc ja wcześniej przygotowuję butelki z przegotowaną i odmierzoną wodą i wstawiam do podgrzewacza. Tam grzeje się do momentu aż Mała się budzi ( do temp 40 stopni bo podgrzewacz ma termostat ) dosypuję mleczka i karmię 🙂 a no i wstawiam następną butelkę z wodą do podgrzewacza na następne karmienie 🙂 no ale nie ma to jak karmienie piersią 😞 ja już mam dość mycia i sterylizowania tych butelek 😞
A co do ubranek na chrzest to ja doszłam do wniosku że bez sensu jest kupować ubranka typowe do chrztu. Ceny to jakaś masakra! Ja kupię jakąś zwykłą białą sukieneczkę do tego rajstopki i biały sweterek i będzie 🙂 np mogło by być to coś takiego jak tu http://cgi.ebay.co.uk/Dress-/320533584577?cmd=ViewItem&pt=Baby_Clothing&hash=item4aa14a5ac1 - bez sensu płacić nie wiadomo ile kasy na coś co założy się małej tylko raz 🙂 a na allegro też widziałam fajne sukieneczki 🙂
No nic zmykam bo zaraz ma przyjśc do nas położna 🙂
Buziaki dla wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izullka super pomysł z przygotowaną butelką w podgrzewaczu 😉
A jakiej wody używacie do mleka modyfikowanego? Bo jest napisane, że trzeba gotować wodę pitną.. więc gotuję wodę mineralną (Cisowianka) i po gotowaniu jest biała, pewnie wytrącają się jakieś magnezy i inne minerały... Nie wiem czy tak może być... A z kranu to nie jest woda pitna.

Karolcia mleczko daje Bebilon 1, ale tak jak piszę w ciągu doby góra dwa razy daje mleczko modyfikowane - a tak to moje - i Mała nie ma kolek - jak na razie 😉

Moretta oklask za to że nas tak mobilizujesz do normalnego jedzenia 😉 Masz rację, że tylko same uczulenia z takiego postępowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo
Mój maluszek w dzień szaleje pośpi nie całą godzinkę i krzyczy, a to kupa, siuśki a to oczywiście cyc, ale za to jak w dzień tak szaleje to nocki ładnie przesypia 😉
Kurczę znów ten sam problem, co zjeść na obiad 🤢 staram się nie ograniczać do jedzenia potraw typu potrawka z kurczaka z marchewką, ale boję się że małemu zaszkodzę 🤨 mama moja krzyczy że jak będę tak się ograniczać do wszystkiego to mleko nie będzie tak wartościowe i odżywcze 😞 ehh
Kwasiek ja też poproszę: [email protected] 😉
A laktator mam z Aventa kupiłam z zestawem pojemników do przechowywania mleczka proszę tu jest link podejrzyj sobie 😉 ja jestem zadowolona 😉 http://www.allegro.pl/item1032202863_laktator_philips_avent_isis_via_0_bpa_megapromocj.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...