Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Łajsotka jak się cieszę że już jesteście w domku, i że wszystko ok 😆
Kwasiek podobno dziewczynki takie wstydliwe i nóżki zaciskają 😁
Laaf możliwe, możliwe, za każdym razem jak mam usg to słyszę że maleństwo nie chce pokazać co ma między nóżkami, ale w czwartek byłam w szpitalu i na usg ginka powiedziała że według niej na 90% dziewczynka 😁
No to chyba muszę się zacząć nastawiać na cc, bo wszystko wskazuje na to że mam małą księżniczkę, a u nas Majówek jakoś one naturalną drogą się nie pchają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, też słyszałam, że to dziewczynki takie wstydliwe 😉 moja ginka też mówiła, że wg niej to dziewczynka, ale "gwarancji nie daje" 🙂 młode ma dupsko wciśnięte w moją miednicę, nóżki kurczowo zaciśnięte, raz pokazało (uwaga!) pępowinę między nóżkami 😉 no i będzie cc, więc...
poczekamy, zobaczymy 😉 Ty w każdym razie pierwsza będziesz (przynajmniej powinnaś być), więc będę wiedziała czego mam się spodziewać 😁

Dobranoc mamuśki, tatuśkowie i dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Madzia dalej bardzo zmęczona i obolała ale już coraz lepiej się czuje
dzisiaj już pozwolili jej chodzić to i mogła na ręce wziąć Alunię i trochę łatwiej jej się karmiło
Malutka bardzo polubiła cycusia i często się dopomina 🙂
Na razie nic nie wiemy kiedy moje Kochane będą mogły pójść do domu, położne mówią że prawdopodobnie w środę ale zobaczymy.
Wszystko na razie odpukać goi się ładnie i obie nabierają sił
Alunia zdrowa jedynie dzisiaj lekarz po badaniu powiedział, że ma z bioderkiem problem i trzeba pieluszkę dodatkową żeby się nóżki szeroko ustawiały
Ogólnie wszystko dobrze obie zdrowe i szczęśliwe
Madzia już nie może doczekać się wyjścia do domu i bardzo serdecznie Was wszystkie Majóweczki pozdrawia

a to Ala po wczorajszym wieczornym karmieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki
Dostałam smska od Pszczółki. Miały ciężką noc, Alutka cały czas przy cycku, Madzia pogryziona dzielnie zaciska zęby 😉 Przesyła buziaki dla wszystkich 😉

U nas nocka też kiepska mały przebrany, nakarmiony a płakał, a mi się chciało razem z nim bo już nie wiedzelśmy co robić 😞 Do tego mleko mi tryska we wszystkie strony, wkładki laktacyjne to mokre:/ przystawiam małego często do cyca lub odciągam jeszcze schłodzone liście kapuchy działają cuda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj na poczatku te noce z dzieciaczkami to prawdziwy maraton, ale ciesz sie kochana, ze masz mleko, bo ja przez pare dni nie mialam i mala plakala z glodu, a ja nie wiedzialam co robic 😞 i mialam pokrwawione sutki a wszyscy wokolo kazali ja przystawiac a tu lzy z bolu lecialy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!
Łajsoka fajnie że jestes znowu z nami... i ciesz się że Ci mleko tryska bo mi brakowąło ale teraz zaczyna już wracać do normy...
Wczoraj bylismy na pierwszym spacerku, miałam stresa żeby Mati się nie darł ale spał grzecznie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja uparcie w dwupaku i nic się nie dzieje, poza tym że średnio 20h na dobę mogłabym spać, żadnego wicia gniazda ani nic z tych rzeczy, jestem zdechła i nic mi się nie chce 😞 coś strasznie długo chcą trzymać naszą Pszczółkę z Alunią w szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello mamuski 🙂
Śliczny szkrab z Pszczółki Ali 🙂 Zycze szybkiego powrotu twoich dziewczyn do domku 😉

JA dziewczyny moge sie pochwalic drugą z rzędu przespana nocką 🤪 Tesciowa była u nas na noc w piatek i obadała cała sprawe co jest z mała ze tak płacze jak jest nadzona i okazało sie ze sie nie najadała własnie :/ Odciągnełam 100ml pokarmu i dałam z butki i dziecko 4h spało i obudziła sie tylko raz w nocy ok. 4 i dostała butle ze sztucznym mlekiem i spała do 8:30. Takze raz w nocy musze ja dokarmiac butelką sztucznego trudno wole zeby dziecko było najedzone i zrobiłam to samo tej nocy i znowu sobie pospałam odrazu inaczej sie czuje. Jutro wizyta u lekarza zobacze co mi powie. Acha i po butli cycusia ssa bez problemow nie jest leniwa dziewczyna 🙂
Dzisiaj idziemy na 30 minutowy pierwszy spacerek 🙂 Trzy dni ja wietrzylismy i dzisiaj czas na pierwsze wyjscie i tak samo jak Radzia obawiam sie tylko zeby nie zaczeła płakac tylko zeby grzecznie spała. Zobaczymy jak to bedzie.

Monia I Anita rozpakowywac sie szybko bo juz chyba tylko wy dwie zostałyscie w dwupaku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich 🙂
Widzę już prawie wszystkie rozpakowane 🙂 a jeszcze połowa maja 🙂) Mój synek ogólnie dużo śpi i nie płacze wogóle. Tylko raz jak go wybudziliśmy do kąpieli. A ja niestety mam mało mleka i po każdym karmieniu dopajamy go sztucznym mlekiem. Minelo juz sporo dni od porodu i nie wiem czy są jeszcze jakieś szanse że będę miała pokarm? Czy może mam się poddać? i jak myślicie czy zielona kupka to już znaczy cos złego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa moja Oliwia miała taka kupke w 3 i 4 dniu zycia i tez sie wystraszyłam zadzwonilam do lekarza i pani doktor powiedziała, ze to jest przejsciowa kupka ze smułki na normalna zółta kupke i rzeczywiscie teraz Oliwia ma zółta taka jak jajecznica i to jest podobno bardzo ładna kupka 🙂

A my juz po spacerku mała nie płakała ale tez nie spała tylko sobie lezała a na koniec juz pod blokiem dostała czkawki. A tak w ogole to ona ma czesto czkawke wasze dzieci tez miewaja czeste czkawki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa ta kupka normalna, Mati tez miał najperw czarną smolistą, potem zielono czarną, potem zieloną a teraz sra na musztardowo 🤪
A z tym mlekiem się nie poddawaj... ja dokarmiam ale maksymalnie często, jak tylko mały chce dostawiam go do piersi, jak czuję że cycki puste albo on sie już wkurza bo ciągnie i mało mu leci wtedy go dopajam sztucznym, ale coraz częściej starcza mu cycek a wczesniej po kazdym karmieniu musiałam mu dawać... Robiłam taki błąd że za krótko go trzymałam przy piersi, myślałam że jak possie 15 minut to powinien sie najeśc i tyle... a teraz mi wisi godzinę ale przynajmniej sie najada... teraz tylko na noc sztuczne mu dajemy, bo cenię sobie przepsane noce ale w nocy zasypia mi przy cycku po 20 minutach i spi nawet 3 godz więc chyba się najada... Ja piję herbatke Hippa na laktację i lekarka polecuła mi takie granulki homeopatyczne ricinus communis 5ch - kosztuja ok 8 zł i nie wiem czy to ich zasługa ale naprawdę z moją laktacją coraz lepiej... A naprawdę miałam chwilę zwątpienia i płakałam przez to co wieczór bo już chciałam sie poddac, ale mąz mnie podtrzymywał na duchu i kazał walczyć... teraz w nocy musze spać w stanikach bo mnie mleko zalewa... a jak trzeba to dajemy mu sztuczne i nie uważam że to cos złego... na spacery tez mam zamiar zabierać butelkę bo nie zamierzam karmic cyckiem na ławce...
A u nas ze spacerku nici bo leje od rana bez przerwy i temp 7 stopni...
Karolcia a u nas ledwo się na ten spacer wybralismy wczoraj, bo mały spał i spał, potem sie obudził, nakarmiłam go, przebrałam i zanim sie wybralismy to on znowu miauczał o jedzenie, musiałam mu cyca dac, w miedzy czasi zrobił kupę, więc go znowu przewinęłam a w czasie przewijania posikał mnie i swoje ubranko i musiałam go całkiem przebrać 🤪 Ale na dworze był grzeczny, bylismy z nim godzinkę ale chodzilismy blisko domu żeby w razie czego szybko wrócić... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia Mateusz ma czkawkę po każdym prawie karmieniu i przewijaniu... a czasem taka jak stary chłop... ponoć wystarczy przykryć bo z zimna albo dac na chwilkę cyca... ale ponoc takie małe dzieci czkawka nie męczy i chyba to prawda bo gdyby męczyła to by płakały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, właśnie skorzystałam że młody śpi i też pospaliśmy, budzę się a on dalej kima więc postanowiłam zobaczyć co u was 😉
Mój mały też miał tak jak Mati Radzi, najpierw, czarna smolista kupapotem zielonkawa, a teraz "jajeczniczka"
i czkawkę też miewa z dwa razy dziennie. A mało mu się ulewa, zawsze jak miałam doczynenia z noworodkami i niemowlętami to widziałam jak po każdym cycu ulewało im sie dość sporo i myślałam że zawsze tak jest, a mój mimo że go ponoszę to normalnie mu się odbije tylko czasami coś mu tam wypłynie. W szpitalu dali mi taką tabelkę do wypełniania i zaznaczania ile kup, siuśków i karmienia było i właśnie zaniepokoiłam się że ulewania praktycznie wcałe nie wypełniłam. Pytałam położnej to mówiła że nie należy się przejmować, jedne ulewają dużo, drugie mnej a jeszcze innym prawie wcale się to nie zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Synuś miał na początku smółkę a potem żółtą kupkę jak jajecznica i z takimi grudkami a ma tą zieloną kupkę od wczoraj i już wiem dlaczego... bo biore antybiotyk. Niestety muszę go karmić narazie tylko butelką i pokarm odciągać. Najgorsze, że mu się ulewa. Ja z piersi dwóch odciągam 30 ml wiec to jest zdecydowanie za mało. A ile powinnam sciagać?
Radzia spróbuję tych granulek, ale czy powinnam najpierw skonsultować sie z lekarzem?? Bardzo chcę karmić tlyko piersią bo to jest duża wygoda przede wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa ja tez na początku tyle ściągałam a nawet mniej... teraz nie wiem ile bo mi szkoda ściagac, wole dac małemu prosto z cyca ale kiedyś zrobię eksperyment... mże nawet dzisiaj... nie wiem ile powinnas ściagać ale słysząłam że dziewczyny p 100 ml ściagaja nie wiem tylko czy z jednego czy z dwóch cycków... tylko pamiętaj żeby jak najczęściej przystawiac dziecko do piersi albo przynajmniej regularnie ściagać jesli nie możesz teraz karmić... ja wstawąłam normalnie w nocy, mąż karmił małego butelka a ja laktator i jazda... ściągała godzinę a naciągnęłam w wielkich bólach max 40 ml z obu...
a te granulki to na pewno możesz sama kupić bo nie sa na recepte, to homeopatyczne więc bezpieczne... tylko musisz uważać żeby to było ricinus communis 5ch bo sa rózne te numerki a któreś sa na zatrzymanie laktacji... mi to zaleciła Mateuszka pediatra bo jest homeopatką... i pasuje mi to, bo ona antybiotyki przepisuje już w ostateczności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten antybiotyk biorę bo przy porodzie miałam nacinane krocze i rana źle się goiła. Zaczelam łykać te tabletki i mały zaczął mieć te zielone bardzo wodniste kupki. Bardzo chcę karmić tlyko piersią ale też mi się wydaję że Mały źle chwyta pierś ( za mało). Na początku słychac połykanie ale to jest około 2 minuty a potem to juz tylko trzyma brodawkę w ustach i trzeba go pobudzać żeby ssał. Nie wiem też ile wypija z moich piersi, ale niedawno podałam mu sztuczne mleko i wypił prawie 90 ml bo mu sie trochę ulało. Fajnie Radzia, że poradziłaś sobie z laktacją. Ja jeszcze się nie poddaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia to miałas niezłe przygody przed wyjscie z Mateuszkiem na spacerek jakby czuł ze sie gdzies wybiera i specjalnie mamie psikusy robił 🙂

Ja odciągam 100ml pokarmu z obu piersi ale robie to na raty bo na raz bym nie uzbierała i podaje odciągniety pokarm tylko raz dziennie ok. 12 w nocy i pozniej budzi sie ok 4 nad ranem i wtedy dostaje butle sztucznego i spi do rana, a w dzien mecze sie z cyckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...