Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolcia z tego co opisujesz to może Oliwka po prostu się nie najada cycusiem, może na noc spróbuj podać jej mleko modyfikowane - zobaczysz jak się zachowa. My zawsze na noc dajemy mleko Bebilon 1 i o dziwo po tym mleczku jej się nie ulewa i nie chlusta. Kurcze daremna ta pediatra nic na to ulewanie nie powiedziała, tylko przepisała jakiś zagęszczacz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No Gabiś - faktycznie jak tak dalej pójdzie to Oliwka za chwilę będzie biegać 😁
A jeszcze co do leżenia na boku, to pediatra mi dzisiaj powiedziała, że Emilka będzie miała płaską główkę z jednej strony jak ją tak będę kłaść 😞

Pisałyście o utraconych kilogramach - w pierwszy dzień po powrocie ze szpitala miałam o 10kg mniej, teraz mam 12kg na minusie. Jeszcze 8 do zrzucenia. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia więc dlatego my go kładziemy co spanie na innym boczku...
Ja jak wróciłam ze szpitala miałam 8 kg mniej, teraz spadły mi prawie 3 kg... więc do wagi sprzed ciąży jeszcze daleko bo w sumie w dniu porodu miałam 21,5 kg na plusie... miałam więcej ale na kilka dni przed porodem troche mi waga spadła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam prośbę , Jaś pije mleko NAN ACTIV ja mam obrzeki i dostałam tabletki po których nie mogę go karmić i ma zaparcia - jak wy sobie z tym radzicie -może któraś juz coś takiego przechodziła? może czymś przepajacie? napiszcie mi proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W koncu Pszczołka została mamusia extra 🙂
Dzieki laski za rady dzisiaj na noc wyprobuje butle, przyjezdza na noc tesciowa zeby nam pomoc to moze chociaz dzisiaj pospie jak ona da małej butle. Ja kupiłam w aptece mleko Enfamil babka w aptece bardzo je polecała jest drozsze troche od Nan bo puszka 400g kosztuje ponad 30 zł ale podobno nie uczula i jest bardzo zblizone do mleka matki, ale jak sie sprawdzi to dopiero sie okaze.

Madzia kiedys na zaparcia z tego co mi mama mowila to wkładali kocowke termometru w tyłek maluchowi i wtedy puszczał bączki i sie załatwiał z tego co pamietam moja siostra tez stosowała ta metode i pomagało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielkie gratulacje dla przczółki i jej córeczki,wracajcie szybko do domku.
Ja karmię piersią a na wieczór dodaję Przemkowi butelkę 20-30 ml.wypija i też nie ma rużnicy je to i to dobrze Całą noc przesypia oby tak dalej a w dzień wybudza się co 3-4 godz.Narazie mu się na szczęście nie ulewa a śpi też na boczkach.Ubranka są na niego dobre te 56 bo on miał 57 cm.długości jak się urodził
Mam do was pytanie czy podajecie swoim maleństwom witaminki D I K3. Mi właśnie położna zaleciła i mam je podawać.
Pozdrawiam was i wasze pociechy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia robie tak ale to mało pomaga , on je dużo na raz wypija 90ml. ja mam chude mleko i mało go mam, wogóle mam wrażenie ze co dzien mam mniejsze piersi tak jak pierwsza razo, ja tak jak pisałam daje nan acctiv i ono też nie uczula lekarz powiedział ze to dobry wybór i jest go 900gram za 40zł. iem jedno ze jak dawałam swoje mleko to sie załatwiał, ale pouchlizna jest na nogach jeszcze gorsza niz w ciązy i miałam do wyboru-zanikające mleko lub problemy z krążeniem i chodzeniem. A czy przepajacie dzieci? bo wiem ze jak baje sie butle to trzeba bedzie przepajać -dzis pani doktor kazała mi 3 razy dziennie podawać wode z glukozą mu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia moja pani pediatra powiedziala, ze jak chce przepajac, to lepiej podac sama wode niskozmineralizowana, bo glukoza"oszukuje" glod niemowlaka i lepiej nie podawac 😞 a na zaparcia sa podobno czopk glicerynowe takie mniejsze dla niemowlat i moja bratowa to stosowala i pomagalo.
karolcia ja kilka razy w ostatecznosci podawalam Malej NAN i nie bylo kolek ani ulewania i nie bylo potem problemu z przystawieniem do cycka, chociaz kazdy mowil, zeby bron boze nie dawac z butli, bo sie przyzwyczai, ale chyba lepiej, zeby dziecko bylo najedzone, bez przesady, nie mozna popasc w jakas paranoje 🤢
a jesli chodzi o ruchliwosc naszych dzieci to owszem Blanka tez macha rekami i nogami , tylko...robi to z moim sutkiem w buzi a ja wyje z bolu a ucisk buzi mam naprawde mocny 😲 😲 😲
moja juz coraz mniej spi w dzien i widze, ze zaczyna sie nudzic!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko to wlasnie Mateusz mi tak robi... jak mu się mleko w cycku skończy a kończy sie szybko bo jak mówiłam tez mam mało pokarmu to on sie wygina i pręży a mój cycek wyciaga się na wszystkie strony i to wcale nie jest miłe... łzy mi wyciska...
Ale w moich piersiach sytuacja sie chyba poprawia bo dzis w nocy mnie zalało i piersi miałam twarde i jak mały się przebudził to po opróżnieniu jednego cycusia zasnął... Ta nasza pani doktor, pediatra, jest homeopatka i poradziła mi takie granulki homeopatyczne i mam je sobie jeść 5 razy dziennie, ponoć pomogą na unormoanie laktacji i na baby blues który mam, bo pytała mojego męża czy sie rola bardzo przejmuje i często płaczę... a ja praktycznie codziennie o cos ryczę, głównie z powodu karmienia... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie przejmuje tez najbardziej karmieniem, czuje jakas presje na punkcie tego, ze dziecko musi sie najadac z cyca i pewnie dlatego sa jakies problemy 😞 podobno stres zabija laktacje!!! wiec staram sie nie stresowac, pije herbatki laktacyjne i jakos to idzie, ale w nocy bywa roznie i chyb a nie wiem kiedy moja corka sie najada a kiedy nie ☺️ musi minac troche czasu...
madzia apropos opuchnietych nog po porodzie to ja mialam to samo, bo okazalo sie, ze nie odczuwalam potrzeby siusiania i dlatego puchly, duzo pilam wody i co godzine chodzilam na sile do kibelka i puszczalam wode, zeby sobie pomoc i po tygodniu opuchlizna zeszla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dołączam się do zaproszenia na wątek czerwcówek 😉 Monia, udzieliłabyś nam kilku cennych rad 😉

Ja jednak będę chyba czerwcowa - cc chcą mi zrobić w pierwszym tygodniu czerwca - chyba, że coś się będzie wcześniej działo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...