Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a my dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy ponad godzinny spacerek 😁 🤪 fajnie było, malutka spała cały czas, taka kochaniutka. Ciekawe co będzie w nocy, tak ją męczą te kolki że szok, normalnie nie wiemy już jak jej pomóc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam jeszcze takie pytanko, czy któraś z was karmi swojego maluszka tylko mleczkiem modyfikowanym i co wtedy z witaminą D3? Przeczytałam gdzieś że nasze kłopoty z brzuszkiem mogą być związane ze zbyt dużą dawką tej właśnie witaminy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja karmie głownie mlekiem modyfikowanym ale daję też troszkę cycusia i wiem że witamina D musi byc podawana a witamina K nie jej w tym mleku jest tyle że nie podaje się jej już osobno.

Ja na kolkę chciałam podać Kacprowi herbatki z kopru włoskiego ale on się krzywi i nie chce pić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Maja co prawda kolek nie ma i nie miała ale czasami ma gazy i tak jak Olga potwierdzam że bardzo dobry jest zarówno Infacol jak i Gripe water - woda koperkowa 🙂
Wysa wcześniej podawałam Maji herbatkę koperkową ale ona też się strasznie krzywiła i nie chciała wogóle pić a Gripe water podaje się 5 ml przed karmieniem i nawet jej smakuje 🙂 a Infacol uwielbia bo jest o smaku pomarańczy 😉 No i jak wcsześniej mało prukała to teraz takie bąki puszcza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my problemu z kolkami nie mamy, ale ze dwa trzy razy zdarzyło się że Mała chyba miała kolkę bo bardzo łapczywie je i ciągle nachapie się tego powietrza.. dużo pomaga samo kładzenie na brzuszku bo wtedy maluszek sam sobie go masuje, masowanie jak dziecko leży na pleckach (ruchami od góry do dołu) i noszenie na rękach ale brzuszkiem w dół - wtedy ręką która jest pod brzuszkiem delikatnie się też masuje - nam po trzech godzinach max Ala się uspokoiła 🙂
Żadnych leków ani herbatek jej nie daję - jedziemy tylko na cycusiu 🙂 jedyne co to ja sama piję herbatkę z kopru i tym sposobem coś tam dostaje się do mleczka 🙂
Śpijcie dobrze 🙂 moja córa już śpi i ja idę do niej dołączyć 😁
Kasiaa coś się długo nie odzywa, czy mi się zdaje? Ciekawe jak tam Emi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski 🙂
my po 4 dniach gosci odpoczywamy...ufff 🙂
bylismy z Malutka na mazurach i powiem szczerze, ze podrozniczka z niej niezla, przebudzala sie tylko na cyca a tak spala i spala i spala ;p nawet na statku spala, gdzie bylo wokol glosno a jej nic nie przeszkadzalo!ale za to obudzila sie o 5 rano i....wyspana smiala sie i gadala po swojemu 🥴
dziewczyny zrezygnowalam z nabialu i kolki mniejsze u naszej myszki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 🙂
od razu sorki za błędy ale karmię smerfika mego 😉 wróciliśmy od moich rodziców malutki jak tylko samochód ruszył przysnął i spał, nawet jak do domku weszliśmy to jeszcze śpioszkał 😉 teraz po kąpieli właśnie cyca 😉
Jak byłam w Rzepinie Oliwuś "spotkał" się z młodszą o 8 dni koleżanką Oliwią 😉 maluszki słodko spały na spacerku a my mamuśki mogłyśmy porozmawiać 😉
ooo..malutki zasnąl przy cycku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny macie jakis sprawdzony sposob na pobranie moczu u dzidziusia?!?!?! kupilam woreczki ale sie odklejaly, blanka lezala z golym tylkiem pol godziny i zwykle sika na przewijak a dzis nic!!! poradzcie cos 😞
a bylysmy dzis na pobraniu krwi z paluszka- masakra 😞 😞 😞 ona plakala a ja myslalam, ze zaraz zaczne razem z nia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

ja od soboty ledwo żyję,chyba złapała mnie angina,w sobotę zaczęło się od bólu gardła,dreszczy a potem mega gorączki i tak mnie trzyma do dziś,może troszkę lepiej się czuję,ale nadal nie puszcza.Najbardziej się boję o Małą,żeby ona ode mnie czegoś nie zlapała,ale jak ją przed tym uchronić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinentko

trafiłam na Twój post włączając pierwszy lepszy wątek po to żeby znaleźć swój ostatni post 😉
ale pewnie tak miało być, bo z łapaniem moczu mam doświadczenie 😉
My łapiemy zawsze do kubeczka, bo w woreczku zazwyczaj znajdą się też bakterie skórne i inne zanieczyszczenia i wtedy wyniki nie będą miarodajne.

Budzisz córcię rano, jakieś 15 minut przed jej zwykłą porą wstawania. Bierzesz do łazienki, rozbierasz dół, myjesz pupkę nad umywalką (kubeczek stoi w pogotowiu), osuszasz, moczysz lekko stopki i zostawiasz mały strumień wody - siuśki zaraz polecą 🙂
najlepiej jak jest z Tobą druga osoba i czeka z kubeczkiem w pogotowiu 🙂
No i dobrze jest też złapać środkowy strumień, ale to już wyższa szkoła jazdy - nam się tylko parę razy udało.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Matki Polki 😆
Wczoraj wybralismy sie na piknik nad wode z mała, Tomek wziął wedke i chcial ryby połowic, a mała tak sie darła ze szok wszyscy na plazy sie na nas gapili. Ale wczoraj było koło 30 stopni i zdaje mi sie ze było jej za gorąco nawet jak ja rozebrałam do samych bodziaków. Takze nasz wypad trwał ok. godziny i musielismy uciekac z małym krzykaczem 😜 Teraz bede miała stracha zabrac ja po raz kolejny nad wode, ze znowu bedzie płakała jak bedzie jej gorąco.
Gabis nie boj sie małej nic nie bedzie nie zarazi sie od siebie. Mnie tez cos dopadło ostatnio miałam wysoką temperature i dreszcze i połozna mi mowiła ze dziecko wtedy łapie jakies przeciwciała od matki i nic jej nie bedzie nawet cyckiem mozna karmic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki
Powoli wychodzę z siebie... Mała jak nie śpi to płacze 🤨 A w ciągu dnia zazwyczaj nie śpi... Jak zaśnie to po kilkunastu minutach się wierci i budzi się z krzykiem... pewnie to ten jej brzuszek.
Z chlustaniem o niebo lepiej.. podajemy jak Ty Wysa mleczko Nutramigen + zagęszczacz + lek gasprid. Ulewa dalej, ale już na szczęście nie chlusta.. jednak dalej coś ją męczy, bo takie ruszanie języczkiem jak na wymioty nie przeszło i musi kilka razy odbić, nawet po dwóch godzinach, żeby było ok 🤨

Czytam o Waszych wypadach na Mazury, podróże statkiem, pobycie nad jeziorem i Wam zazdroszczę 😜 Moja Emilka pewnie cały czas by płakała 😁

Wczoraj byłam z rodzicami na obiedzie w restauracji i oczywiście Mała musiała się popisać jaki ma donośny głosik 😮 😮

Dopiero co zasnęła i już się budzi mała terrorystka eh

Wybaczcie ale naprawdę ciężko znaleźć chwilę, żeby iść siku.. a co dopiero włączyć laptop 😞 😞
Mam nadzieję, że taki okres u niemowlaka szybko minie...
Czasem mam ochotę po prostu wyjść i zamknąć za sobą drzwi... a po chwili jestem na siebie zła, że tak pomyślałam.. przecież tak bardzo kocham tego mojego płaczka, który nie potrafi pokazać co go boli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Kasiaa to super że Emilka już nie chlusta 🙂 napewno teraz więcej na wadze przybierze 🙂 a że ulewa to dzieci mają tak często. Mój Kacper ostatnio też dużo ulewa. i jeszcze zdarzy mu sie chlusnac. Ale ja tam jestem zadowolona bo slyszalam tylko pare razy jak placze i to nie mocno 🙂
Teraz tylko ma dużo potówek na buźce 😞 no i troszkę pupke odparzoną.
Ja wybieram się do poradni laktacyjnej bo zazdroszczę tym co mogą karmić tylko piersią 😞 tak bardzo bym chciała ale mam zamał pokarmu, a cycki tak urosły 😞 i tak musze dkarmiać dużo eh...
Dziś bylismy na usg bioderek i wszystko w porzadku, dostaliśmy zalecenia jak dbać o bioderka i nastepna wizyta na 2 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja mam jakieś załamanie dziś 😞 Mariusz w pracy i oczywiście Oliwier cały dzień płacze i jak zwykle nie działa na niego moje przytulanie, głaskanie... 😞 tak jakby moje dziecko nie czuło że jestem jego mamusią 😞 teraz płakał i płakał dałam mu do łóżeczka Mariusza koszulkę i przysnął...ryczę bo nie wiem czemu tak jest 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Nie pamiętam już kiedy tu do was zaglądałam.
U nas było ciężko.Amelka już dwa razy miała początki zapalenia oskrzeli.Katar ma już prawie miesiąc. i od piątku ciężko mi się pozbierać.Miałyśmy wizytę u okulisty .i nie jest dobrze.mamy konsultacje w Klinice.Ja mam już dość.
Pozdrawiam i całusy dla maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, Wysa - fajnie że z Waszymi dzieciaczkami lepiej 🙂 Są coraz starsze to i dolegliwości niemowlęce będą powoli mijać 🙂
Łajsoka - nie przejmuj się.. Oliwierek pewnie po prostu tęsknił za Tatusiem 😉 A Mamusię ma na co dzień to co będzie za nią płakał?? Poza tym wiesz.. to są faceci - może Oliwierek z Mariuszem ma tajną nić porozumienia 😆 heheh 🙂 ja mam z kolei inny problem.. Jak Ala nie śpi, a ja chcę coś zrobić, albo chociaż się wykąpać i dam ją do Tatusia, to póki nie zacznie szukać cycka to jest ok, ale jak tylko stwierdzi, że jest głodna albo tylko chce sobie pociamkać to nie ma zmiłuj się! Nawet ja nie jestem w stanie jej uciszyć - jedyne co działa to wsadzenie jej cycka do buzi 😜
Beatko - trzymam kciuki żeby Amelcia wyzdrowiała i nabrała siły!! I żeby u okulisty było wszystko dobrze 🙂 Trzymaj się dzielnie! Buziaczki dla Ciebie i Amelki 😘

A ja dziś zadowolona bo Mała zasnęła już przed 22 🙂 korzystam więc trochę z wolnej chwili i powypełniam dokumenty na becikowe 😁 zmykam! DOBRANOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...