Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Mamuśki 🙂
(prawie napisałam dwupaki z rozpędu 😜 a to już nie te czasy 🙂) mi dziś głowa pęka 😞 nie wiem czy to przez pogodę, czy niewyspanie - w sumie spałam normalnie ale czuję się tak jakbym nie spała wogóle 😞 normalnie zasypiam na siedząco... a w dodatku jak Ala obdziła się o 7 na karmienie to jak na złość od tamtej pory nie śpi w ogóle 😞 a ja tak marzyłam o jeszcze jednej drzemce... i marudzi strasznie 😞 po wczorajszym dniu wysypało ja potówkami 😞 a była tak ubrana lekko ze się bałam żeby nie zmarzła... bo pod wieczór już temperatura spadła.. ech sama już nie wiem 😞
Mam pytanie do Łajsoki i Moretty - pijecie może kawę?? Mi się marzy chociaż jedna, słaba a nie wiem czy się napić czy nie żeby Małej nie zaszkodzić... a dziś szczególnie mam ochotę....
Tak Wam trochę zazdroszczę tych wypadów do fryzjera, kosmetyczki, itp. 🙂 u mnie brak szans. Grześ dalej zawalony robotą, więc całymi dniami ja się Małą opiekuję.. zresztą jak bym ja zostawiła na moment to zaraz byłby lament...
Kwasiek - gratulacje!!! Nie wiem czy już Ci gratulowałam czy nie, ale nawet jak coś to jeszcze raz nie zaszkodzi 🙂
Monia, Anita - Maluszki słodziutkie 🙂
Moja Ala właśnie usnęła w bujaczku w mega wygiętej pozycji 🙂 zaraz Wam wkleję fotę jak moja Myszka teraz wygląda 😁

[IMG]http://i48.tinypic.com/2reo39d.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny i Wam też gratuluję 🙂

Pszczoła, jedna słaba kawa Małej nie powinna zaszkodzić, a skoro Tobie ma pomóc, to dlaczego nie spróbować? Obserwuj Alę, jak zareaguje na nową rzecz w Twojej diecie. Może nie dostanie speeda i nie będzie zbytnio szaleć 😉

Moja mała śpi u tatusia na klacie i ani myśli o jedzeniu. Mam więc chwilę dla siebie. A w zasadzie dla domu, bo pościel trzeba zmienić, pranie włączyć, stare pranie poprasować i poukładać no i ogarnąć trochę ten wszechobecny bałagan 🙂 a i może coś zjem w międzyczasie 🙂

miłego dnia Mamusie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój maruda się obudził 🤢 z wielkim krzykiem 😞 chyba jakiś koszmar że cycki mleka nie dają 🤪 przytuliłam go i teraz leży mi na klacie i znów przysypia 🙂
Pszczółka ja czasami pije kawkę ale taką słabą "lurę" bo też nie raz ma takie dni że mimo przespanych nocy więcej bym pospała...no i znów maruda..ehchhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarka i połozna mówiły że słaba kawka nie zaszkodzi ale najlepiej obserwowac malucha czy sobie nie zaszkodzimy bo może sie okazac że wypijemy kawe na dodnie sobie energii a dzidzia tez jej dostanie i wtedy naszą nam szybciutko odbierze jak nie bedzie chciała spać 🤪
Bozie pszczółka jaka śliczna Alunia... rozpływam sie nad tymi dzieciaczkami naszymi... jak patrze na moje mini stópki to chciałabym żeby takie były już zawsze...
No jak zdjęcia to zdjęcia nie będe gorsza 😁

tak moje dziecię sypia czy to w łózeczku czy w wózku

a tu na spacerku...
A to stópeczki
[URL=http://img375.imageshack.us/i/img0888m.jpg/][IMG]http://img375.imageshack.us/img375/5980/img0888m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj zrobiłam całą sesję stópkom 🙂 słodziachne są 😁 tylko ściskać i ściskać 😁
Mała oczywiście nie śpi już od jakiegoś czasu, a jak trochę uśnie i ją odkładam do łóżeczka to zaraz się budzi 😞 tym samym ja jeszcze w piżamie bo nie mam jak iść pod prysznic 🤢
Poza tym męczy się biedna w te upały 😞 jak ją przytulam to zaraz ma włoski całe spocone bo się grzeje, poza tym te krosteczki na buźce zaczynają mnie martwić 😞 więcej ich ma i się zastanawiam teraz czy to na pewno potówki, czy może rzeczywiście jakieś uczulenie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisałyście że używacie dla swoich pociech kremów z filtrem ale ja wyczytałam że można je dopiero używać od 2-3 miesiąca życia bo nawet te mineralne kosmetyki mogą uczulać. I ja teraz sie zastanawiam czy kupić taki kosmetyk bo nie chce zaszkodzić mojemu Skarbkowi. Ja dzis od 1 w nocy nie spie. Czy to mozliwe ze dziecko tak małe nawet 10 godzin na dobe nie przesypia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie

Widzę że dosłownie mamy tu całą sesję zdjęciową 🙂 Wszystkie Maluszki są śliczne i słodkie 🙂

Pszczoła co do szczepioki skojarzonej to to wszytsko już czytałam 🙂 , zresztą wczoraj mój mąż sam jednak stwierdził że lepiej go kłuć raz, żeby nie płakał ( a poczytałam mu szczegóły szczepień także stwierdził , że mam rację ).

Moretta co do espumisau masz pewnie rację i ta mgr była zakręcona. A w końcu my się nie znamy. ALe to co dała to też chyba pomaga, bo od 2 di koczy się prężeiem , ale nie krzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga ja tez stosuje esputicon i mysle ze jest poprawa. stosuje drugi tydzien 😉

Wysa hmm to bardzo mało spi Twoj Maluszek. Moze przez te upaly

Pszczola ja tez od rana nic nie zrobilam bo Mala n moim brzuchu lezy i co ja odkladam to sie budzi 😁 lezaczek sobie znalazla no 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oskar też jest karmiony tylko piersią 🙂 i może dlatego po dzisiejszej wizycie u pediatry waży 5120 g. 😉

Przy szczepieniu, Tygrysek był całkiem dzielny bo popłakał , ale myśałam że dłużej będzie się zanosił , a jak go wzielam zaraz na ręce to przytulił się i przestał 🙂 także nie był tak źle.
Dobrze ze tylko jedno klucie.

Wysa sa kremz z filtrem od pierwszych dni zycia np liomag sun ok 22 zl kosztuje, takze spokojnie mozesz go uzywac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jaki dzielny chłopak 😘

Moja szczepienie czeka we wtorek 😮

Pszczółka u mnie krostki okazały sie uczuleniem, odkad odstawilam ja od piersi i podajemy specjalne mleczko nutramigen - jest zdecydowana poprawa.

Ciemieniucha w brwiach? Emi ma jakas pogrubiona zolta skore w brwiach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pszczola a sprobuj odstawic nabial na kilka dni , bo ja tak zrobilam i odrobine sie zmniejszylo a po kilku dniach pediatra patrzac nabuzke malej pow"chyba sie pani serka albo jogurtu objadla, bo dziecko ma uczulenie" a do tego potowki i cala buzka zasypana 😞 dostalam masc taka robiona w aptece a do tego calcium i fenistil w kroplach i juz powoli przechodzi 🤪
a i na potowki pomaga kapiel w krochmalu albo w nadmanganianie potasu, po jednej kapieli na pupci wszystko zeszlo 😜
a wczoraj bylismy u neurologa dzieciecego, bo mala dostala na poczatku po porodzie 5 pkt i trzeba bylo zbadac niunie, ale na szczescie rozwija sie dobrze, jest symetryczna i w ogole 😆 oczywiscie musialam isc prywatnie, bo panstwowo terminy na pazdziernik-p a r a n o j a!!!!i pani dr powiedzial, ze w takie upaly dziciaczki powinny lezec w samym pampersie!
kurcze przez ten upal nic mi sie nie chce, chyba oleje obowiazki domowe i poloze sie obok niuni, bo wlasnie sie najadla i spi 😜 odpukac juz ponad 2 tyg jedzie na samym cycku hurra 🙃
ktora z was byla juz u ginekologa po porodzie? kiedy po cesarce mozna zaczac uprawiac jakies sporty np. jazda na rowerze? bo nie moge patrzec na moj tluszcz a wakacje tuz tuz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do spania to Oskar noce spi , ostatnio rowno co 3 godz. mamy male karmienie i zaraz zasypia , wstaje tak o 7-8.
Ale w dzien bylo roznie. Tez mialam wrazenie ze za malo spi, bo ciagle czuwal i zasypial na 10-15 min. Chyba ze spalam przy nim to spal dluzej. ale widze zmiane od kilku dni, jakbz juz znalazl swoj rytm.
Przysypia ok 10 rano , potem spi miedzy 13-15, polubil, w koncu kapiele 🙂 mniej wiecej okolo 19.
Takze Wysa wiem ze sie martwisz ale u mnie bylo podobnie , i nic z tego powodu Oskarowi sie nie dzialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa Oskar tez mial taka zolta skorke w brwiach. Ja uzywam kremu bambino, posmarowalam w ciagu dnia kilka razy i juz nic nie ma a brewkach. Uzywam go tez na glowe zamiast oliwki.
Wprawdzie nie ma ciemieniuchy ale skorka troche schodzila. W dwa dni krem spowodowal ze ma teraz ladna skore na glowce, wszystko sie momentalnie zluscilo , chociaz z wloskami i bzy lysawy na czolem 🙂 ale teraz rosna juz wloski.

Moj szwagier synkowi nakladal krem na glowke , bo mial ciemieniuche z ktora nie mogli sobie poradzic, a oliwki nie pomagaly. W kilka dni wszystko zeszlo i zaczely rosnac wlosy. To jego patent i faktycznie dziala. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

Kasia Maja też ma taką dziwną skórę na brwiach - wygląda jakby była bardzo sucha więc jej smaruję Oilatumem - nie wiem czy dobrze robię 🥴 właściwie to byłyśmy dzisiaj u Health visitor to mogłam się jej spytać co to jest 🥴 a tak wogóle to Maja waży całe 4040 🙂 i mierzy już 53 cm 🙂
Powiem Wam że Maja miała już dwie szczepionki - jedną zaraz po urodzeniu ( w Anglii podaj vit K w zastrzyku zaraz po urodzeniu ) drugą na gruźlicę jak miała 3 dni i powiem Wam że nawet się nie obudziła jak jej ją robili 🙂 i nie było żadnych skutków ubocznych po tej na gruźlicę - znaczy się ani nie miała temperatury ani nie była marudna więc mam cichą nadzieję że będzie tak ze wszystkimi 🙂 w Anglii są chyba tylko te szczepienia skojarzone i całę szczęście są za darmo - akurat jak była u mnie teściowa i mama to obie miały urodziny i trochę się spłukałam na prezenty 😜
Fajnie że Wasze dzieciaczki leżą tak sobie w tych leżaczkach. Maja jak ją wkłądam czy do leżaczka czy do huśtawki to po chwili zaczyna płakać 😞 wogóle jak wyjdę z pokoju do kuchni na chwilę to zaczyna tak strasznie płakać że się serce kraje 😞 to nawet nie płacz tylko taki żal okropny 😞 jedyna rzecz jaka jeszcze zdaje u nas egzamin to ta poduszka do karmienia któa niestety do karmienia już nam nie służy 😞
Wszystkie maluszki są przepiękne tfu tfu 🙂
To i ja swoją pociechą się pochwalę 🙂
Tu leży w poduszce do karmienia
[URL=http://img718.imageshack.us/i/rszs1052421.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/2971/rszs1052421.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka - ja w ogóle nabiału nie jem 😞 i kombinuję co to mogło być.. a te krosteczki ma tylko na buźce, na pupie może jedną... więc nie mam co ją kąpać w nadmanganianie...
Co do łuszczenia się to z ciemieniuchą nie mamy problemu - nic się nie dzieje.. ale tydzień po porodzie mała się cała łuszczyła - pomogły kąpiele w oilatum. Wszędzie zeszło to zaczęło się na czółku - teraz już nie ma nigdzie, tylko właśnie trochę w brwiach, ale powoli samo schodzi 🙂
Wysa - co do kremów, to w cieniu tez się można trochę opalić wiec złudnym jest to ze w wózku dziecko jest bezpieczne przed promieniami słońca - trzeba by było z domu nie wychodzić 😞 poza tym tj pisze Kasia - zawsze gdzieś się ten promyk prześlizgnie.. ja jednak wolę chronić kremem niż mam zaszkodzić dziecku promieniowaniem słonecznym. Tez czytałam gdzieś ze kremy nawet z filtrami mineralnymi lepiej używać u starszych dzieci ale z dwojga złego na pewno lepszy krem niż promienie słońca na nie ochroniona skore...
A czapeczkę mi pediatra powiedziała, że mogę zdjąć, ale dziecko musi być w wózku osłonięte przed wiatrem. Tak więc w taki dzień jak dziś to odpada bez czapeczki (bo nie wiem jak u Was ale tutaj wieje tak że głowę prawie urywa.. upał straszny ale wieje mocno że nawet okna nie mogę otworzyć bo przeciąg się robi 😞)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa a jaka masz czapeczke_
Ja kupilam z bawelz, zawiazywana pod broda, ale jest taka cienka , ze az przezroczysta i w niej sie Oskar nie poci.
Ale powiem Tobie ze widuje nawet maluszki bez czapeczek, byleby nie dosiegalo glowki slonce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...