Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 😉

Madziocha fajnie, ze juz jestescie 😉
Emila tez ostatnio czesciej chce jesc w nocy 🤢 1 pobudka ok 2, potem 5. A juz tak ladnie spala 😞

Czy Waszy dzieciaczki juz sie obracaja z plecków na brzuszek i odwrotnie? Bo moja jeszcze na to nie wpadla ze tak mozna. Na razie 2 razy jej sie udalo.

Łajsoka, to jest ta kolezanka polozna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo
ja już wstałam bo muszę porobić pranie , a synuś jeszcze smacznie śpi 🤪
Madziocha nareszcie Witaj 😘 ja karmię cycuchem i mały ładnie śpi, chociaż ostatnio w nocy wierci się pociera buzią przez sen...ciągle te dziąsła 😞 ale zazwyczaj to po kąpieli dostaje cyca (kąpiel o 20) i o 21 max 21:30 już smacznie śpi do 2 w nocy później pobudka o 7 i znów sen do 9 🤪 tylko właśnie tak jak wyżej pisałam, wierci się przez sen pcha rączki, to i tak wstajemy do niego głaszczemy i uspokaja się. A w dzień to drzemki tylko na spacerze w domu nie chce spać jak tylko go usadowię w wózku zaczyna śpiewać sobie "aaaaaa" i zasypia 😁
Kasiu tak to ta położna w końcu Oli doczeka się kolegi, tylko dalej nic nie wiem jak tam, może coś ruszyło bardziej, po strasznie wolno u niej idzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już wszystko dokładnie wiem 😜 najpierw małe sprostowanie, bo z tego wszystkiego głucha sie zrobiłam 😁 😁 Sylwia urodziła po 22 miała cc, o 20 całkiem odeszły jej wody ale zero skurczy dostała dwa razy oksytocynę i nic, a rozwarcie stanęło na 7cm, lekarz kazała czekać i właśnie o 22 pojechała na stół, mały waży 3300 i 54długi 🤪 identycznie jak Oli 😆 teraz odpoczywają jutro ją odwiedzę bo Mariusz dziś na dniówce o o 19 kończy i nie chcę jej tak późno nachodzić. Ale się cieszę normalnie jak ze swojego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Łajsoka fajnie ze znowu zostałas ciocią 🙂 Oli bedzie miał teraz kumpla do wspolnych spacerow, a pozniej do wspolnej zabawy w piskownicy 🙂
Kasiu mojej Oliwii zdarzyło sie kilka razy obrocic na brzuszek, ale jeszcze nie umie wyjąć z pod siebie raczki jak sie obroci i wtedy zaczyna sie denerwowac. I w ogole straszna z niej Zosia samosia jak nieraz nie moze sama trafic jakas zabawka albo gryzakiem do buzi bo zle złapie, albo cos jej nie pojdzie i chce jej pomoc to awanture robi na cały dom. Albo jak chce sie własnie obrocic na brzuszek, ale uda jej sie tylko na boczek i z powrotem przeciąza ja na plecki, a ja prubuje jej pomoc zostac na boczku to tez zaczyna sie awanturowac ze chce sama 🙂
Kasia pisałas ze Emilka ładnie spała a teraz czesciej sie budzi do jedzenia, a ile jej dajesz przed snem ml ? Moze potrzebuje juz wiecej, szybciej zaczyna byc głodna i sie budzi. Moja mała zjada 170ml (150 wody i 5 miarek mleczka) i spi cała noc bez zadnej pobudki. Wczoraj zasneła po 21 i obudziła sie dzisiaj o 8:30 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej hello!!!!
Madziocha witaj ponownie... ja nie karmię piersia a butelką ale mateusz robi mi dokłądnie to samo, zamiast spac coraz dłużej to on sobie te przerwy nocne skraca... a wczoraj na noc dałam mu 120 ml mleka z kleikiem i budził sie jeszcze częściej niż zwykle, zasnął o 21, obudził się o 0.30, potem o 2.30 a potem o 5.30... ja już nie wiem o co chodzi... własnie jak miał 2 m-ce mniej więcej to spał mi już od 20-4 a teraz zasypia o 21 a budzi sie najpóźniej o 2... 🥴 A więcej mleka mu dac nie moge bo nie zje, próbowałam... i tak się dziwię że mi ten kleik zjadł bo zawsze zjada 120 ml ale teraz to miał gęste... ręce mi opadają bo ja bym tak bardzo chciała sie wyspać...
Co do leżaczka to ja kupiłam u tego samego gościa ale szybko zobaczyłam komentarze i kasy mu nie wpłaciłam na szczęście...
A własnie opchnęłam na allegro mój laktator, dużo na nim straciłam bo kupiłam za 200 zł a sprzedałam za 70 ale był używany ateraz takie nowe można za 140 zł kupić... lepiej skasować 70 zł niż ma mi miejsce w domu zajmować i się kurzyć...
Kasiu Mateusz się jeszcze sam nie przekręca... tzn wczoraj go nauczyłam bo przewracałam go na boczek a on już się starał żeby na brzuszek sie przekręcic ale sam jeszcze tego nie robi, ale to już niedługo bo przekręca się sam na bok a już obczaił co potem dalej trzeba robić żeby być na brzuszku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to mój Poldek czasem się obróci z brzuszka na plecki ale nie często bo jej tak nie kładę bo tego nie lubi i drze się w niebogłosy, a na odwrót to chyba jeszcze długo się jeszcze nie odwróci. Ostatnio usilnie próbuje podnosić głowę do siadania.
Właśnie teraz jak wróciłam muszę iść na policję w sprawie tego leżaka ale wiecie jak to z dzieckiem się gdzieś wybrać.
I wybieram się wyrobić jej dowód bo chcemy do Niemiec lecieć.
Lajsoka gratulacje dla koleżanki. Ja też chce mieć takiego małego dzidziusia 🙂
Maruda się wierci na kolanach, idziemy na spacer bo chyba padać przestało.
Moja zazwyczaj o 20:30 już śpi a potrafi się nieraz obudzić o 12, 2, 4, 6. Już nie wiem o co chodzi. A rozważam czy jej wcześniej nie kłaść bo wieczorem jest już nie do wytrzymania, tak że jak mój Paweł z pracy wraca to nie może się nią nacieszyć bo prawie cały czas jęczy i ryczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O raju jakby Mateusz tyle zjadł to by chyba wybuchnął... ale każde dziecko jest inne, Emilka je tyle ile podają tabele a ja się martwiłam że Mateusz ciągle je z malutkiej butelki bo nam sie tam 120 ml wody + 4 miarki mleka mieści... no ale lekarka nas uspokoiła że przybiera ładnie więc widocznie tyle potrzebuje... ale on chyba potrzebuje więcej tylko na raz nie potrafi zjeść bo ostatnio po 2 godzinach od karmienia zrobił taka awanturę że myślałam że cos go zaczęło boleć bo to nie był czas na jedzenie a okazało sie że on był głodny... i tak mi już zrobił 2 razy pod rząd wieczorem... 🤨
Kasiu ja ten laktator wystawiłam ale nie wierzyłam że sie sprzeda, choć wygląda jak nieuzywany to ja osobiście bym używanego laktatora niekupiła... jakoś mi tak dziwnie się kojarzy że to tak jak kupic używane majtki hehe... ale spróbowałam i o dziwo sprzedał się... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia a wystawiłaś za kup teraz czy licytację?

Ja oddałam wózek do reklamacji, kilka rzeczy się nazbierało, m.in. spacerówka miała wadę fabryczną i takie zapięcie było na odwrót zamocowane, a oprócz tego klamry w torbie mi się popsuły, rączka zaczeła się odpruwać i reklamowałam materacyk w gondoli bo pochylony w jedną stronę i Mała cały czas w jednym kącie leżała. Chyba sprzedam ten wózek bo uważam że jest strasznie badziewny jeżeli chodzi o materiały i jakość wykończenia.

Co u Was na obiad? Mnie mąż namówił na makaron z jakimś sosem i zrobię chyba serowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hellooouuu 🙂
Moja Niuńka na moment zasnęła to korzystam i nadrabiam zaległości komputerowe 🙂 jakoś jak jestem u7 Rodziców to do kompa mi się nie chce siadać 😉
U nas pogoda też byle jaka, ale na szczęście udaje mi się z Alą codziennie na dwie, trzy godzinki wyjść. Jak tylko widzę że się rozpogadza to w wózek ją pakuję i idziemy 🙂
Dziś jeszcze nie byłyśmy ale po obiedzie jedziemy do mojej ciotki i tam na przeciwko jej bloku jest duży park, więc jak pogoda dopisze, to trochę z Alą pochodzę 🙂
Będę się rozglądać za Karolcią i Oliwką bo patrząc jeszcze po zdjęciach z nk to ich rejony 😜
A my w weekend wybieramy się jeszcze na Baja Poland, czyli rajdowe mistrzostwa Polski samochodów terenowych 🙂 byliśmy w zeszłym roku, wtedy pośrednio jako współorganizatorzy, a w tym roku już tylko jako widzowie 🙂 Ala wtedy była z nami w brzuszku, a teraz już będzie się przyglądać z wózeczka 🙂
Netinetka - mi nasza pani dr też powiedziała że jedzonko dopiero po 5tym miesiącu. Też się tego trzymam 🙂 i też najpierw marchewka a potem jabłuszko, bo jabłuszko jest słodkie i jak dziecko polubi słodkie, to na warzywka już będzie kręcić noskiem 🙂
Madziocha - fajnie że już wróciliście 🙂 a z tym nocnym wstawaniem to moja Ala też się ostatnio częściej w nocy budzi. Wcześniej przesypiała całe noce, a teraz potrafi wołać cycka o 2 czy 3... teraz doczytałam że u nas w sumie tak jak u Łajsoki - kąpiel o 20, a do 21,30 Ala już śpi. A potem pobudka i do 6, potem pośpi jeszcze z Mamusią trochę, podje, i potem do ok. 9 rano 🙂
Łajsoka - Gratulacje dla Twojej koleżanki i małego nowego ratownika 😜 heheh wiem co czujesz bo jeszcze miesiąc temu też tak miałam 😁 radość jak ze swojego i łzy szczęścia 😉 ale się cieszę, bo lada dzień moja znajoma też będzie rodzić, a za jakieś 3 miesiące koleżanka ze Szczecina, a w grudniu koleżanka z Gorzowa 😁 Tak więc będą kolejne bobasy do oglądania i ściskania 😁
Co do laktatorów to ja się teraz zastanawiam czy jakiegoś nie kupić... nie wiem jak będzie z karmieniem Małej jak wrócę do pracy, a to już przecież za dwa miesiące... wolałabym żeby w czasie jak mnie nie będzie jadła coś ze słoiczków a cycka rano, po pracy i wieczorem... ale zobaczymy co mi dr powie jak pójdziemy na szczepienie.
A ja na razie obiadami się nie przejmuję 😁 Mamusia gotuje i jest mi z tym baaardzo wygodnie 😜 hehehe ale jeszcze tylko kilka dni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjadłam zupkę chińską i to chyba mój obiad blee 🤢

Też nie jestem zadowolona z wózka 😠 Na początku byłam ale teraz stwierdzam, że jest jakiś masywny, dużo materiału i najgorszy kolor jaki mogłam wybrać... no i ciężki 🥴
Gdybym mogła cofnąć czas 😁 kupiłabym samą gondolę, a spacerówkę później i z innej firmy ;]


Ala na pewno będzie jakimś rajdowcem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wystarczy że Mamusi się marzyła kariera kierowcy rajdowego 😜 Ale to pozostało tylko w sferze niespełnionych marzeń 😜 hehehe
a co do wózków to bałam się, że ze swojego nie będę zadowolona, bo obawiałam się że ta super niska cena przełoży się na jakość, ale - oby tak dalej - na razie znalazłam tylko dwa minusy, z których jeden i tak na razie mi nie przeszkadza bo nie używam tej funkcji (chodzi o przekładaną rączkę - wózek jest wtedy bardzo ciężko sterować) a drugi, to kolor - jest śliczny ale latem utrapienie z muszkami które zielony i żółty kolor uwielbiają 🤢 !! A poza tym nie narzekamy 😁 tak więc póki co stwierdzam że wybór był bdb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łooho to bobasów się namnoży 🤪 wyż demograficzny 😁 😁 ja jeszcze czekam na bobasa Mariusza siostry i mojej kuzynki 😁 ale to styczeń luty więc trochę czasu jest 🙂
My jesteśmy bardzo zadowoleni z wózka 😜
Pszczółka kiedy kolejne nasze spotkanie??? muszę dokończyć książkę od Ciebie, strasznie wolno mi idzie to czytanie 🤢 3/4 książki dopiero pochłonięte...moje dziecko o dziwo dziś tylko śpi i je 😲 poszliśmy o 11 na spacer to pospał godzinkę zaszliśmy na pogotowie do Mariusza posiedzieliśmy pół godziny dostał cyca do wózka i znów sen więc jeszcze po parku pospacerowaliśmy,przy okazji zaszłam do apteki odebrać zamówienie i jeszcze dalej spacer aż po drodze złapał nas deszcz nakryłam wózek folią i heja do domu, przyszliśmy to jeszcze na śpiocha go z wózka wyciągałam położyłam w łóżeczku i spał, obudził się zmieniłam pieluszkę pobawiliśmy się z godzinkę dostał cyca i znów kimono już godzinę śpi, nie jestem przyzwyczajona i nudzę się 😁 😁 oby nie odbiło się to na nocce, mam nadzieję że prześpi jak zwykle 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha mój mały obudził się o 17:30 wariował, wariował zaczęły się Fakty w tv a on wlepiony 😁 😁 tak jak jego tatuś, teściowa opowiadała że Mariusz jak miał ok to zasypiał dość szybko, a jak usłyszał dźwięk "Dziennika" to siadał na prosto jak zahipnotyzowany 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
My dzisiaj znów po wojażach... byliśmy u rodzinki ale Mateusz był straaaaasznie zrzedny.... były tam dzieci i co któres krzyknęło to on w płacz... nie umiał tam zasnąć przez to był przemęczony i marudek... jednak moje dziecko to domator z krwi i kości 😁
Madziocha dałam obie opcje na allegro ale sprzedało się na KUP TERAZ....
A co do wózka my mielismy koło w reklamacji ale już nam wymienili na nowe...
O rany Łajsoka ale masz fajnie z Olim...Mateusz jeszcze w zyciu nie dotarł do domu na spiocha... tzn do domu dotarł ale jak tylko poczuł że jest w domu to sie budził... to samo w aucie... jak tylko się auto zatrzyma to oczy jak 5 zł i koniec spania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...