Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madzia faktycznie niezła rodzinka... ale u nas ja też byłam "dziwna" dla bratowej mojego męża bo nie upijałam się i nie ubliżałam innym jak ona i jej koleżanki... no ale ja mam to gdzieś, znam swoją wartość...
A tą kaszkę waniliową to mam z Bebilonu a Mateusz akurat Bebilon pije... dzisiaj zjadł miseczkę tej kaszki ale on jest dziwny, bo dla niego wszystko co podawane łyżeczką to nie jedzenie i zaraz jest głodny a przeciez tej kaszki zjadł więcej niż mleka i do tego jest gęściejsza... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
Matko... Magda teraz doczytałam co ta Twoja rodzinka wyprawia... I nie melduj teścia... jestem tego samego zdania co dziewczyny. Co masz go w dowodzie? No jakiś naiwniak, że myśli, że może z naszą Magdą pogrywać 😉
A co do kaszki, to myślę, że Jasiowi nic nie będzie... jak nie było nic po słoiczku od 6 miesiąca 😁

Pszczółka też tak zrobiłam, że po marchewce od razu dałam jabłuszku, żeby żadnych problemów z kupką nie było 😉

A my w koncu kupiliśmy nawilżacz powietrza, o taki http://allegro.pl/nawilzacz-powietrza-hb-pingwinek-jonizator-i1241318569.html Mam nadzieję, że teraz nie będzie rano wysuszone gardło po ogrzewaniu z kaloryferów 😉

Ja oczywiście dzisiaj sama 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Madziu zeby rozwiac Twoje watpliwosci bobovita,bebilon i bebiko to wszystko ovita nutricia czyli bobovita,natomiast gerber,bobofrut,kaszki nestle,mleka nan to nestle czyli ich kaszki sa robione nan nanie,tak mniej wiecej jest to podzielone wiem,bo mamy dystrybucje wszystkich produktow dla dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no Magda ja nawet nie pomyślałam że to cos złego pomieszac produkty tylko do bebilonu mam zaufanie bo Mateusz go pije i stąd ta kaszka... ale kleik mu daję z Nestle... a moim zdaniem jak Jas toleruje NAN to Bebilon mu na pewno nie zaszkodzi... zresztą Anita juz wszystko wyjasniła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Kasia Oskar też jadł tą kaszkę z biszkoptami i nic mu nie było, a gluten pediatra kazała mi dawać od 5 miesiąca, także napewno Emilce nie zaszkodzi 🙂

Powiem Wam ,że Nasz synek kilka dni temu odkrył , że ma " ptaszka " 🤪.
Teraz jak tylko dłużej jest bez pieluszki, szczególnie przed kąpielą, "bada się", wczoraj tak ścisnął sobie jajeczka w piąstce że myślałam że go zaboli, a tu nic i tylko śmiech 🙂

Wogóle uwielbia różne warjacje, im bardziej się nim "potrząsa" czy kręci to śmieje się w niebogłosy 🙂 Ostatnio w wanience chce już siedzieć, jak szaleje to tak śmiesznie uderza rączkami w kolanka, wylewając wodę. A tą rączką to potrafi uderzaćw kolanko w wanience, jak go wycieram, jak ubieram , jakby był w transie....

Disiaj do południa zjadł owoce, a niedawno obiadek z rybką. Jada już dwa razy dziennie ,bo wcześniej tylko po południu był przyzwyczajony, a od kilki dni chętnie zjada też ok 11. Tak połowę słoiczka zawsze, a czasami i cały 🙂 A kupki robi rzadziej ale dzisiaj dw razy zrobił mało ale wyglądały jak plastelina.... a i od dzisiaj ma pampersy rozmiar 4 i są ok. Bo 3 to już taka mocno akurat i gorzej mi się ją zakładało.
No ale Tygrysek swoją wagę ma.....

Pozdrawiamy i póki śpi poczytam zaległości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Aga to mnie troszke uspokoiłas 😉

Super, ze Oskar je juz prawie wszystko 😉

Jutro Emila konczy 5 miesiecy wiec z tej okazji zje krolika albo rybke 😁

Dziewczyny wiem ze lubicie ogladac Dzieciaczki
Zachecam wiec do obejrzenia kolezanki od Emki, dokladnie starszej o miesiac 😉
http://karolcia.aguagu.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witanko 😉
siostra pojechała, my wróciliśmy ze spacerku bo pogoda śliczna, czekamy na tatę bo dziś miał dniówkę, przy okazji spacerku zaszliśmy zanieść obiadek
siorka nie mogła się nadziwić jak krasnal urósł i ile już potrafi ostatni raz jak go widziała to miał 3,5 miesiąca 🤪a tu za kilka dni 5 minie 😉
Doczytam jeszcze zaległości 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!!!
Kasiu spokojnie, gluten juz po 5 m-cu sie podaje a nasze dzieciaczki jutro kończą... 🤪 Ale ja nadal daje mało słoiczków, jabłko, marchewka, gruszka... no i soczki... ale po marchewce zawsze muszę dac jabłko żeby sie kupa nie zablokowała 😁
Agga co do Pampersów to my ostatnio dostalismy od znajomych paczke czwórek i fajne są, trójki zakładam ale te czwóreczki wcale duzo większe nie są 🙂
A moje dziecko dzisiaj sie podniosło samo w leżaczku i tak chwilę posiedział, zaraz wam wrzucę pare fotek mojego akrobaty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Panie 🙂
Troszkę tu nieprzyjemności co po niektóre mają 😞 eh.... Madziu ja na Twoim miejscu też bym nie meldowała teścia... wszystkie ta mówią bo to jasne co on wyprawia. ale to wszystko mówi samo za siebie jaka ta rodzina jest...
Trzymajcie się kobitki:* ja też czasami mam dość ale... już wczesniej zanudzałam tym więc po co mam znowu to robić. Dam radę 🙂
A dzieciaczki cudne wszystkie 🙂 wszystkie ślicznie wyglądają 🙂
A mój Guguś ma jakiś katar ale nie ma zielonej wydzieliny tylko jest wodnista i ciągle tak harcze co to może być? 😞 doradźcie mi proszę.
Smoczka już w większości sam sobie ładnie naceluje do buźki, i często sam je i pcha obie stopy do buzi 😁 szybko się rozwija 🙂
Miałam tyle do napisania ale zapomniałam już bo dużo stron było. Mój mąż chory i mnie brało ale powstrzymałam choróbsko i jestem zdrowa. Tylko oby Kacper się nie zaraził...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mati jak zwykle uroczy...
A jak usiadł w leżaczku 🤪

Anita, Karolcia ma się dobrze 😉
Rodzice chyba się z nią nie cackają... i takie Dzieciaczki najlepiej na tym wychodzą 😉

Wysa Emila też charczy wiec Ci nie pomogę, bo sama jej nie umiem pomóc... jedynie to oklepywanie ma pomóc... u nas chyba nie działa.

Radzia zabrałam się za książkę "uśnij wreszcie" 🙃 Jak tylko Emila wyzdrowieje to będziemy testować zapiski z książki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

Matuś jak zwykle uroczy,zresztą jak wszystkie majowe dzieci. 🙂

Kasiu,myślę,że boleści Emilka nie będzie miała,bo to,że jest gluten i dziecko go zje nie powoduje boleści.Najbardziej trzeba się obawiać,żeby dziecko nie było uczulone na gluten i nie miało celiakii,a to się najczęściej objawia śluzem w kupce,i tyle.Faktycznie,pediatrzy teraz zalecają wprowadzanie glutenu do diety jak najszybciej i zazwyczaj na początek pół łyżeczki np:kaszki z glutenem na 100ml mleczka.W sumie musiałabyś Kasiu wyczytać ile tego glutenu tam było na te parę gram słoiczka,myślę,że niewiele,więc nie powinnaś się martwić. 🙂

Wysa - Oliwka też czasem jakby katar miała,tzn.nic jej tam nie leci,ale tak jakby charczała i nie pomaga wyciąganie wydzieliny czy to gruszką czy czymkolwiek,bo to jest jakby daleko.Dorosły to by sobie porządnie dmuchnął i tyle,a ja wpsikuję Żabce wodę morską i kładę na brzuszku,żeby jej tam lepiej "to" spływało.Czyszczę wtedy nosek częściej i tyle.Inaczej jej nie umiem pomóc. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!

Mati przesłodki!!! Zresztą zgadzam się z Gabiś ze wszystkie Majowe dzieciaczki są przesłodkie! 😉

A Karolci zdjęcia też już obejrzałam 😜 super dziewczynka 🙂 a co do czekolady to też byłam w szoku 🙂 ja to na agu agu często oglądam profil Nikodema - ma włosy cudne i w ogóle śliczny chłopczyk 😆 http://nikodems.aguagu.pl/

Dziewczyny mam jeszcze prośbę czy któraś mogłaby mi przesłać tą książkę o usypianiu bo ja przegapiłam moment kiedy była ona masowo rozsyłana 😜 [email protected]

A no i jeszcze coś na poprawę humoru http://www.youtube.com/watch?v=jQRn-COuenU ja oglądam codziennie 😁

Buziaczki dla wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff....uplakalam sie strasznie dzisiaj jak Zosia usypiala,mam cala twarz opuchnieta,a smarki mi sie laly az po brodzie.Mieszanina zalu,ze cos sie konczy,bezradnosci,smutku,strachu,uczuc....strasznie sie zrobilam po urodzeniu Zosi wrazliwa.Potem poszlam sie umyc,siedzialam w goracej wodzie 40 min,teraz jest mi smutno ale juz ciut lepiej ,jutro do pracy,zegnajcie bestrosie,slodkie chwile z Zosia,dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czeeeeść 🙂
my już w domku 🙂 Alunia już śpi i chyba się cieszy że już jest w swoim łóżeczku bo zasnęła migiem 😁 nasz wyjazd jak ostatnio wszystkie trochę na wariata 😜 w Szczecinie chcieliśmy ze wszystkimi się zobaczyć, ale stwierdziliśmy, że jak zaczniemy po całej rodzince jeździć to nie dość że dziecko wymęczymy, to jeszcze u każdego musielibyśmy pić tzw. szybką kawę i dalej w gości... tak więc zaprosiłam wszystkich do domu moich rodziców i co ciekawe: praktycznie wszyscy się zjawili!! Było jak za starych dobrych czasów, dużo ludzi, rozmowy do późna, itp 😆
No a potem spaliśmy do 10 😜 zanim jakieś zakupy, to już trzeba było wracać... ale dogadałam się wstępnie z Mamą i z moim Grzesiem że pojadę jeszcze na kilka dni do Szczecina więc Karolcia - już nie ma bata - koniecznie spacerek 🙂
A co do spotkań jeszcze.. Łajsoka: ten weekend aktualny? My byśmy reflektowali na sobotę, bop w niedzielę idziemy na chrzciny małego Radzia.. 🙂
Madzia - co do wyżalania się tutaj na forum to wiesz przecież, że tu możesz zawsze wszystko pisać, a jeżeli któraś z nas nie będzie miała ochoty tego czytać, to po prostu nie będzie czytać i już 🙂 A same dobrze wiemy że takie wygadanie się bardzo pomaga więc nie krępuj się!! 🙂
Co do jedzonka to ja dziś zakupiłam kolejne słoiczki dla Ali i dalej będziemy jeść 🙂 w Szczecinie dostała jabłuszka i ładnie kupę potem zrobiła. Już spałaszowała kolejny słoiczek marchewki z jabłuszkiem ale dziś kupy jeszcze nie było... ja daję Aluni na razie tak na raz 1/3 najmniejszego słoiczka... kiedy zaczęłyście dawać cały? I ile razy dziennie dawać Ali jedzonko? Ja na razie daję tak asekuracyjnie 2 do 3 razy dziennie. Więc średnio słoiczek na dzień (ten 125g).
A ja ostatnio słyszałam jakąś plotę że przebadano Gerbera i na 100 słoiczków tylko 4 były dobre 🤢 słyszałyście coś o tym? Nie wiem z jakiego to źródła, bo tylko koleżanka mi mówiła że gdzieś czytała czy coś.... ja tam wcześniej miałam tylko Hippa i BoboFrut ale dziś kupiłam Gerbera chyba 3 słoiczki i olałam te plotki... A Wy dajecie Gerberka?
Agga - ale Twój Oskarek już duży 🙂 Ja dziś w realu oglądałam pampersy, ale my jeszcze będziemy kupować 4 bo jeszcze dobre są 🙂 szkoda że nie ma pojedynczych pampersiaków żeby można było sobie przymierzyć 🙂 kiedyś miałam takie próbki ale nie wiem skąd....
Radzia - Mati jest przesłodki!! Cudny po prostu!! I jaki już samodzielny 😁 a to zdjęcie na kanapie rewelka!
Anitko.. tak mi przykro że Ty już jutro wracasz do pracy tak na całego... 😞 jak pomyślę że i mnie to niedługo czeka to też mi się ryczeć chce.. zresztą - dziś jak wróciliśmy to poleciało mi kilka łez... Grześ poszedł do samochodu po resztę rzeczy, a ja zostałam z Alunią i tak się bawiłyśmy na kanapie... ja leżałam na wznak a ona na mnie na brzuszku i tak się przecudownie śmiała i się strasznie wzruszyłam.. i zaczęłam myśleć że zaraz będzie robić kolejne postępy, a niekoniecznie ja te wszystkie pierwsze chwile będę widzieć.... i że już nie będę miała dla niej tyle czasu... ech.. i wtedy się popłakałam... pewnie za miesiąc będę buczeć jak Anita.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...