Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oczywiście bardziej od raczkowania , interesuje go próbowanie stania a największa frajda to pod paszki i sam chodzę 🙂 no i sprężynowanie ! Moje ręce wysiadają przy dłuższych zabawach ale Misiek jest niezmordowany. ( waży 9100 )
Ale najfajniejsze że od kliku dni mówi mama, mam, baba. I jak mówi mama mama to wyciąga rączki żeby go wziąć na ręcę 🙂 strasznie mi się to podoba 😁

czytam co Maluszki Wasze jedzą 🙂
Fajnie patrzeć jak otwierają buziaczki i chcą wszystkiego próbować 🙂
Oskarowi wszystko smakuje co dostanie, ale z jedzeniem nie miał problemu.
Jada słoiczki ( tu ma spory wybór smaków), sama też gotuję zupki, lubi wędlinkę , bułeczkę, ciasteczka hippa i oczywiście chrupki kukurydziane, zje trochę banana, tatre jabłko też , choć ostatnio nie chciał. Ostatnio kupiłam kaszkę żeby zrobić krupniczek, i kaszkę kukurydzianą ( ją poleciła mi dziewczyna ze szpitala , bo mówiła że fajnie zagęszczają zupkę , spróbuję więc ). Kaszkę kupuję nestle, np ze śliwką , nie zjada jej dużo ale zawsze kilka łyżeczkę daję mu rano.( kupowałam bobovity ale ona wyglądała jak zmielony papier a ta wygląda jak prawdziwa kaszka ),a na razie za mało je żebym bawiła się w gotowanie tej tradycyjnej. Generalnie patrzy co my jemy 🙂 no i cyc!!!

Najzabawniejszy jest ja siedzę obok niego, Misiek bawi się zabawkami ( robi wtedy bardzo fajne miny, włącznie z wyciąganiem języka ) i jak ja mam zdjęty stanik , bo podczas zabawy lubi się nagle odwrócić i pociągnąć parę łyczków 🙂

Na dole mamy dwa spore już ząbki a teraz idą dwa na górze, niedługo będzie kasownik!!!
W dużym skrócie to u Nas.
Serdecznie Was pozdrawiamy i będę zaglądać już częściej. Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂
my juz powrocilismy, ale bilans wyjazdu jest taki, ze polowa ludzi ma mega przeziebienie ( w tym ja) a polowa rotawirusa!!!! 😲 nawet moja blabla miala , zwymiotowala 2 razy a teraz 3 razy miala biegunke, ale na szczescie to chyba dzieki tej szczepionce tak lagodnie, bo reszta umierala ze ho h!
ogolnie wyjazd baaaaaaaaardzo udany, bo zmiana miejsca dobrze mi zriobila, nie odpoczelam za bardzo, bo noc sylwestrowa zarwana a pozostale rowniez, bo gralismy w kalambury do 3 nad ranem albo robilismy karaoke. 🙂 najwazniejsze, ze gorski klimat strasznie posluzyl blabli, bo jest juz bez zadnych lekarstw i narazie nie kaszle, ale to pewnie kwestia czasu, bo ja znow chora, wiec pewnie sie zarazi i tak w kolko..... jesli wszystko bedzie oki, to w niedziele jade z nia i z babciami do rabki na tydzien, zeby sie nawdychala swiezego powietrza 😉
boze jak przeczytalam ile wasze dzieci jedza to sie zalamalam, bo moja nie za bardzo chce jesc, cyc oczywiscie mniam mniam, ale reszta to wpychana na sile, a ja sie przy tym strasznie denerwuje. po przyjezdzie sprobuje jej sama gotowac,wiec moze bardziej jej posmakuje!
lajsoka nie przejmuj sie tym grzybem, to na pewno nie twoja wina, moja tez miala i okazalo sie, ze przez to, ze ja bralam antybiotyk 😮 a wciaz karmilam piersia a ona nie miala zadnej oslony i grzybek sie rozwinal!
najlepsze zyczenia dla naszych 8-miesieczniakow 🙂 Emilko i Mateuszku, zeby te chorobska omijaly was szerokim lukiem!!!!
juz sama nie wiem co mialam napisac, bo nadrabioalam zaleglosci na raty
a madzia nie przejmuj sie , czasami bardziej mozna liczyc na obcych niz na rodzine i wierze, ze twoje rodzenstwo kiedys sie ogarnie, oby tylko nie bylo za pozno...
izulka super, ze z chrztem sie udalo, czasami polskie koscioly sa straszne i naprawde nie dziwie sie, ze ludzie przestaja chodzic 😞
kuruje sie narazie w lozku, maz zostal w domu, bo nia mam na nic sily 😞
aa i chcialam powiedziec, ze moja przyjaciolka od wiktorka wczoraj miala cc, bo juz 2 tyg po terminie i urodzil sie 3680 i 58 dl i dostal 10 pkt 🤪 blabla ma nowego kolege!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo,

Oliwia śpi od godziny,mialam czas dla siebie,nawet sernik już w piecu siedzi.Ogólnie samopoczucie Oliwii już lepsze dzisiaj,bo miała humor,bawiła się w kojcu więc mogłam sprzątnąc cały domek,tylko łazienka została,ale to już męża poproszę....Jutro planujemy dzień dla siebie,czyli kino,jakieś jedzonko na mieście i ogólnie troszkę odpoczynku.Już rozmawiałam z mamą i zajmie się Oliwką.

Kasiu - to już w sumie na koniec,ja nie podważam diagnozy waszej lekarki,ale ja sama na wlasną rękę zrobiłam posiew kału (nie mówiąc o naszym pediatrze,co to po misiącu chciał robić badania),bo troszkę mnie wkurza podejście lekarzy,że tak szybko diagnozują rota..na podstawie czego??...spojrzenia w oczy dziecku???Oliwia też miała wodniste kupki i taki śluż,a to ponoc objaw rota jak jest śluz,biegunkę mocną miała 4 dni,potem takie mieszane,ale rotawirusa nie miał.To taka "trzydniówka" tyle,że dłuższa.I nie twierdzę,że Emilcia nie ma rota,ale tak ogólnie nie zawsze trzeba tak do końca wierzyć lekarzom,ale głównie ufać swojej intuicji...chyba,że dożyliśmy czasów,gdzie każda "luźna kupka" u naszych dzieci to rotawirus...

Ok,lecę,bo Oliwia się odzywa.Zajrzę później.PA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko wiadziałam fotki na nk widać sie super bawiliście, super stroje 😆
Magda widziałam ten fotelik własnie w DD Tvn 😜 my mamy taki http://allegro.pl/krzeselko-stolik-do-karmienia-skarpetki-gratis-i1391146878.html w baloniki 🙂
a tu fotka z dzisiejszego sankowego spacerku
[URL=http://img413.imageshack.us/i/sankik.jpg/][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/4417/sankik.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Oli nie chciał się wogule zatrzymywać jak stanęliśmy to już foch 😁 a jak jechalismy to robił "brrrrr" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zobaczcie jak stoję!!!! 😁 😁
[URL=http://img141.imageshack.us/i/mimis.jpg/][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/2566/mimis.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img716.imageshack.us/i/pikusr.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/4481/pikusr.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś gdyby była to tylko luźna kupka to bym nie poanikowała. Zresztą nie będę się z Tobą licytować. Na pewno nie pozwoliłabym czekać nawet tygodnia z ostrą biegunką!
Każda z nas robi inaczej, ja od razu reaguję.

a teraz doczytuje reszte 🙂

Netinetko doczytałam o chorobach!
Straszne... ale bardzo dużo ludzi choruje!
Moja siostra byla w Żywcu i też cała ekipa wróciła z rota... u dorosłego grypa żołądkowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja się z Tobą nie licytuję...nie musisz się zaraz denerwować,źle mnie odebrałaś....to że zareagowałaś to normalna rzecz,kazda z nas jak coś się dzieje,to reaguje,idzie do lekarza a nie czeka na cud...ja też biegłam z Oliwią od razu do lekarza,już pierwszego dnia i sama bałam się,że to rotawirus,bo napisałaś to tak,jakbym przy każdej chorobie dziecka kierowała się intuicją,a nie szła do lekarza.... 🤢 chodzi mi tylko o to,jakie podejście mają lekarze....i powitórzę się po raz kolejny,że nie podważam decyzji waszego lekarza i być może Emi ma rota,wkurza mnie tylko ogólnie podejście lekarzy,że często bez badania orzekają,że dziecko,które ma biegunkę od razu musi mieć rotawirusa.I tyle. 🤢

Oli jak slicznie sam stoi,Oliwia robi to samo,ale musi mieć jakąś podpórkę...jeszcze trochę a Oliwier sam będzie dreptał... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałabym żebyś miała rację, albo raczej wierze w to że masz racje i Emilka miała po prostu biegunkę i nic poza tym 😉 Jeśli krwisty śluz i wodę, przez który co kilkanaście minut muszę zmieniać pieluchę - można nazwać biegunką 🤢 W trakcie choroby Emki czyli równe 7dni poszły mi dwie duże paki pampersów 😲
A jak szłam do lekarza to nawet nie brała pod uwagę takiej diagnozy, nawet o tym nie pomyślałam. Więc nie bałam sie ze to rota

Ale zajrzałam po to żeby wkleić Wam fajne przepisy
Tzn nie wiem czy fajne, znalazłam na necie 😉

Zupka jarzynowa z królikiem i koperkiem

Skład:

60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
1 ziemniak,
1 łyżeczka kleik ryżowy,
1 łyżeczka masła
40 g mięsa z królika, białych
40 ml soku z białych winogron,
pietruszka,
suszona cebula

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Miękkie warzywa i mięso rozdrabniamy mikserem potem dodajemy kleik i masło jeszcze raz wszystko podgrzewamy. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Zupka jarzynowa z kurczakiem i ryżem


Skład:


60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
1 ziemniak,
1 łyżeczka kleik ryżowy,
1 łyżeczka masła
40 g mięsa z kurczaka
40 ml soku z białych winogron,
pietruszka,
suszona cebula
odrobina przecieru pomidorowego

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Miękkie warzywa i mięso rozdrabniamy mikserem potem dodajemy kleik i masło jeszcze raz wszystko podgrzewamy razem z sokiem z winogron na koniec dodajemy odrobinkę przecieru. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Zupa jarzynowa z buraczkiem

Skład:


60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
1 ziemniak,
¼ pietruszki
¼ buraka
1 łyżeczka kleik ryżowy,
1 łyżeczka masła

Warzywa obieramy, myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem o.k 30 minut(zerkaj aby woda się nie wygotowała).Po ugotowaniu warzywa rozdrabniamy widelcem, następnie dodajemy masło i kleik. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Zupa jarzynowa z mięsem bez rosołu

Skład:

1 marchewka
1 ziemniak,
odrobina pietruszki
1 łyżeczka oliwy z oliwek
100 ml wody
2 łyżeczki kleiku ryżowego
40 g surowe chude mięso z piersi kurczaka lub indyka

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na wolnym ogniu aż będą miękkie. Miksujemy warzywa, później mieszamy z kleikiem.Mięso gotujemy osobno przez 20 minut.Po ugotowaniu rozdrabniamy nożem lub widelcem.Do zupy dodać posiekane mięso a po zagotowaniu dodajemy oliwę.Wymieszać i podać maluchowi.

9 miesiąc

Rosołek z ryżem


Skład:


100 ml wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
¼ pietruszki,
odrobina pora,
40 g mięsa z szynki wieprzowej,
20 g mięsa z kurczaka,
1 ziemniak,
3 łyżki ryżu,
2 łyżki kleiku ryżowego
suszona cebula,
pietruszka – natka

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Miękkie warzywa i mięso rozdrabniamy mikserem potem dodajemy kleik i masło jeszcze raz wszystko podgrzewamy. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Zupa jarzynowa z drobiem i ryżem

Skład:

100 ml wody (użyta do przyrządzenia),
1 marchew,
1 ziemniak,
5 łyżek kukurydzy,
odrobina selera,
40 g mięsa z kurczaka,
10 g mięsa z indyka,
2 łyżeczki ryżu,
1 łyżeczka masła,
odrobina pietruszki,
odrobina pora,
suszona cebula,
koperek,
pietruszka – natka

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Miękkie warzywa i mięso rozdrabniamy mikserem potem dodajemy kleik i masło jeszcze raz wszystko podgrzewamy. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Zupa ogórkowa
Skład:

100 ml wody (użyta do przyrządzenia),
1 ziemniaki,
2 ogórki kwaszone,
20 g mięso z kurczaka,
1 marchew,
odrobina pora,
pietruszka, ,
4 fasolki szparagowe,
suszona cebula,
1 łyżeczka masła,
1 łyżeczka kleiku ryżowego

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Po ugotowaniu wrzucamy starte na tarce ogórki kwaszone i gotujemy jeszcze kilka minut.Zdejmujemy z gazu dodajemy masełko i kleik ryżowy. Mieszamy i chłodzimy do odpowiedniej temperatury, po czym podajemy dziecku.

Zupa pomidorowa z indykiem i ryżem
Skład:

100 ml wody (użyta do przyrządzenia),
5 łyżeczek przecier pomidorowego,
1 marchew,
20 g mięsa z indyka,
1 ziemniak,
¼ pietruszka,
3 łyżeczki ryżu,
3 łyżeczki kukurydzy,
odrobina selera,
1 łyżeczka kleiku ryżowego
odrobinka cebulki,
koperek,
pietruszka - natka

Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem razem z mięsem aż do miękkości. Po ugotowaniu dodajemy przecier,kleik i posypujemy koperkiem. Studzimy do odpowiedniej temperatur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne te przepisy Kasia...w sumie prawie to samo co się ogólnie gotuje,ale winogrona??? Nie pomyślałabym,że można je dodać do zupki i że w ogóle dzieci już je mogą...z buraczkiem Oliwia jadła a też nie wiedziałam,że z kiszonym ogórkiem można...zawsze coś nowego... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Aga fanie że do nas zajrzałaś 😉 Dobrze że zOskarem już wszystko w porządku 🙂
Oleńka ja miałam to samo z Mają jak kupowałam słoiczki Cow and Gate. Teraz kupuję Hippa i te cząstki są jakby bardziej miękkie więc Maja je zjada. Możę spróbuj jakiś obiadek z kluseczkami np spaghetti gdzie te kluseczki są dłuższe ale i miękkie? 🤨
Ja też oglądałam zdjęcia na nk z sylwestra Netinetki 😜 super 😆 od razu widać żę, wyjazd udany 😜 tylkoto choróbsko się przypałętało 😞 Netinetko kuruj się 😘 A no i gratulacje dla koleżanki 😉
Magda normalnie szczęka mi opadła jak zobaczyłam cenę tego krzesełka 🤪
Gabiś trzydniówka to wirus, który wywołuję u dziecka temperaturę. utrzymuje się ona przez dokładnie 3 dni (nie dłużej, nie krócej) i kończy się zawsze wysypką - to jest tzw rumień nagły i chyba nie towarzyszy temu biegunka 🥴 Wydaje mi się też w takim okresie jesienno-zimowym najbardziej prawdopodobny jest rotawirus. Tak czy inaczej jeżeli jest taka ostra biegunka to dziecko naprawdę bardzo szybko się odwadnia i ja też niezwlekałabym z pójściem do lekarza, a ten lekarz co kazał miesiąc czekać to może było w przypadku 'luźnej kupy' i podejrzewał celiakię lub inne schorzenie bo jeśli powiedział to przy ostrej biegunce to jakiś konkretny palant!!!
Oli jaki siłacz 🤪 super już stoi 🤪
Przepisy super muszę sobie zapisać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też obiadki z większymi kawałkami nie są smaczne dla Oliwii,zwyczajnie Oliwia się krztusi.Więc miksujemy jedzonko zawsze na miałkie...i wtedy jest ok. 🙂

Pisze już ostatni raz o rota,bo ręce mi opadają....:
- wiadomo,że przy ostrej biegunce trzeba iść do lekarza,kazda z nas poszla i ja też,boimy się odwodnienia itd.,tego nie neguję...;
- wiem,że rota to naprawdę groźny wirus i nie można go lekceważyć...;
- jedyne co mnie wkurza i o co mam żal,to to,że większośc lekarzy bez konkretnych badań stwierdza rota (bo nie zawsze powodem biegunki,nawet ostrej jest rotawirus....
I tyle....

Moja Żabka marudzi,krzyczy na zabawki,tak jakby chciała je za coś opieprzyć...idę się nią zająć.Do miłego. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Położyłam Mychę spać... zobaczymy ile pośpi. Jutro wolne jupiiiii 🤪

Konkretnie zabieram się za podawanie normalnego dorosłego jedzenia, bo z tego co piszecie to Wasze Dzieciaczki na prawe dużo jedzą, a Emka jedzie tylko na słoiczkach... oczywiście jakieś biszkopty, bułki i chrupki kukurydziane idą w ruch, ale to tylko tyle ☺️

Dzisiaj rozciapciałam jej banana i tak się krzywiła, odpychała łyżeczkę i się rozpłakała 🥴 a ze słoiczka wcina banana aż jej się uszy trzęsą 🤢
Od znajomych dwuletni synek dalej je słoiczki 😲



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam krzesło firmy BREVI ale na allegro nie ma takiego żeby wam pokazać , http://allegro.pl/arti-easy-krzeselko-do-karmienia-skladane-tanio-i1381562660.html cos takiego, Gabiś no te co pokazałąś mi tez fajne.
Ale podejrzewam że on się w tym zbytnio nie na siedzi , ma cięzki ten tyłek więc długo mu nie posłuży haha.
Oli jestem zachwycona Twoimi postępami 🤪
Widze że toczyła się dyskusja na temat rota wirusów a więc Kasi postawa była jak najbardziej na miejscu tez bym pobiegła do lekarza, ale rozumiem tez Gabis bo za naszych czasów też dzieci goraczkowały, miły biegunki itd. i nikt nie straszył rota, sądzę że wszystko idzie na przód a firmy farmaceutyczne mają z tego kokosy, tak jest z ptasią grypą, z chorobą krów itd. a za jakiś czas wymyślą coś nowego, ciekawa jestem jak opisało by się dogłebnie grypę żołądkową ? co to jest?jak się nią zarażamy jak jej zapobiegać? może wtedy by się okazało że nie potrzebnie nas tak straszą tymi nowinkami.Nie powiem że się nie boję o zdrowie Jasia ale u nas jeszcze nie szczepili Jasia przeciwko żółtaczce a jak byłam i pytałam to kazali mi ni epanikować -więc co to mniej grozne niż rota? pewnie nie ale za żółtaczke nie płacę więc mogę czekać . Taka to filozofia moim zdaniem. Przepisy fajne na zupki,przydadzą się na pewno. Wysa pisała , nie ma internetu jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu u mnie Jasio nie chce żadnej kaszki, nawet jak mu daję około 4 nad ranem to skubany wypluje smoczek 😉 pozna że to nie mleko, może Emilkę trochę brzuch boleć, ja nowe rzeczy podaję rano i wtedy juz po kilku godzinach widać efekt, nie daję mu nic nowego przed snem żeby nie było płaczu.
KACPERKU WSZYSTKIEGO NAJ NAJ OD NAS KOCHANY . 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...