Skocz do zawartości

Czy są Bydgoszczanki? | Forum o ciąży


MoniaC82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Dzięki, dzięki za odpowiedź. My i jak będziemy miały 3 wkłucia bo jedno na tę odrę, różyczkę i świnkę, pneumokoki no i ospa wietrzna. Oj nacierpi się Moja Biedaczynka 🤢 A wiesz na mamusiach jest właśnie wątek dotyczący tej szczepionki i niestety są glosy, iż może ona wywołać autyzm 🤨 Niby lekarze twierdzą, iż nie jest to bezpośrednio ze sobą powiązane, ale w końcu mamy znają swoje dzieci najlepiej i wiedzą kiedy coś się zaczęło dziać 🤔

ja caly czas sie zastanawiam czy szczepic boje sie tych powiklan a wiem ze to nie jest obowiazkowe szczepienie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Łooo matko, teraz mam już mętlik straszny... Tylko z drugiej strony czy chciałabym aby Lenka chorowała na tę świnkę, różyczkę lub odrę? Ale z pewnością szczepionka nie zagwarantuje tego, iż dziecko nie zachoruje... Zapewne może zachorować, ale łagodniej będzie przechodzić... Oj nie wiem, nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Łooo matko, teraz mam już mętlik straszny... Tylko z drugiej strony czy chciałabym aby Lenka chorowała na tę świnkę, różyczkę lub odrę? Ale z pewnością szczepionka nie zagwarantuje tego, iż dziecko nie zachoruje... Zapewne może zachorować, ale łagodniej będzie przechodzić... Oj nie wiem, nie wiem...

Powiem tak na przykladzie mojej sasiadki dzieci chlopiec ma 3 lata mial z rodzenstwa jako pierwszy ospe mial na ciele 7 kropek i nic wiecej zero temperatury i innych objawow byl szczepiony jego siostrzyczka tez byla szczepiona a wysypana byla konkretnie i o maly wlos nie wyladowala w szpitalu tak ja ospa zalatwila 🥴 i co teraz jaki moral z tego??szczepc??jak masz przejsc chorobe to i tak musi ja przejsc a to od organizmu zalezy w jaki sposob tak mi sie wydaje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulala... Andzia poproś Mamę aby się Fabiankiem zajęła (jeśli może) a Ty najlepiej idź się połóż. Ponoć jak jest się w ciąży to tylko czosnek można zajadać - szczególnie w I trymestrze. Na gardło tantum verde i po zawodach 😉
No i teraz zarazisz Fabianka 🤢
Mini na temat tego sklepu jeszcze nie wiem nic 🤢 ale jak byliśmy z Małą na biodrach to chyba takowy sklep tam był (ale nie wiem czy akurat z tymi akcesoriami) To było na powstańców wlkp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Ulala... Andzia poproś Mamę aby się Fabiankiem zajęła (jeśli może) a Ty najlepiej idź się połóż. Ponoć jak jest się w ciąży to tylko czosnek można zajadać - szczególnie w I trymestrze. Na gardło tantum verde i po zawodach 😉
No i teraz zarazisz Fabianka 🤢

Czosnek 😮 🤪 😁
kurcze bym sie polozyla ale jak sie poloze to mnie bardziej rozlozy 🥴
bede pic ciepla herbatke i maz mnie musi wygrzac jak wroci z pracy 😁 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Hahaha patent z mężem - super 😉 😁 😉 Oby tylko on nie zachorował - bo jak facet chory to gorzej niż wrzód na ..... 😉 Odpoczywaj Andzia bo to nie są żarty, Ty jesteś w ciąży 😎

Masz racje z tymi facetami mojego jak kiedys ucho bolalo to tyle narobil halasu w domu ze szok 😉wogole jak go cos boli tak steka ja ostatnio mu powiedzialam ciekawe co bys zrobil jakbys musial rodzic jak teraz paluszek zaboli to wielka tragedia 🙂
Jak wroci z pracy zajmie sie malym a ja bede wylegiwac sie w lozku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj to choróbsko 🥴 Andzia kuruj się, kuruj - chociaż pogoda za oknem do kitu i sama bym jeszcze w łóżku poleżała... 😉 Co do Lenki to sama jeszcze nie chodzi - i chyba dobrze 😜 bo kiedy to się zacznie to 5 min. na tyłku nie usiedzę. Lenka jest bardzo ruchliwym dzieckiem i niestety uwielbia robić wszystko czego nie wolno 😎 Natomiast od jakiś 2-3 dni widzę, że Lenka próbuje stawiać samodzielne kroczki i przechodzić jakieś malutkie odległości. Nie zawsze Jej się to uda, ale niekiedy sukces jest i wówczas piszczy i bije sobie brawo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Oj to choróbsko 🥴 Andzia kuruj się, kuruj - chociaż pogoda za oknem do kitu i sama bym jeszcze w łóżku poleżała... 😉 Co do Lenki to sama jeszcze nie chodzi - i chyba dobrze 😜 bo kiedy to się zacznie to 5 min. na tyłku nie usiedzę. Lenka jest bardzo ruchliwym dzieckiem i niestety uwielbia robić wszystko czego nie wolno 😎 Natomiast od jakiś 2-3 dni widzę, że Lenka próbuje stawiać samodzielne kroczki i przechodzić jakieś malutkie odległości. Nie zawsze Jej się to uda, ale niekiedy sukces jest i wówczas piszczy i bije sobie brawo 😁

moj maly tez wlasnie zaczal stawic male kroczki nie jest to jeszcze chodzenie no ale jakis postep robi 🙂
to chorobsko mnie wykonczy 🥴 na szczescie mam tylko ten katar i bol glowy reszta przeszla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini a ten smoczek zalecił ortodonta?
Dziewczyny czy jak Wasze dzieciaczki skończyły rok to musiałyście iść z nimi do ortopedy? Mnie dzisiaj kumpela mówiła o czymś takim a mnie nikt nie mówił. Z Lenką byłyśmy tylko 1 raz na bioderkach bo ponoć były na piątkę i więcej konsultacji nam nie zlecono. Matko co lekarz to inna opinia i jak tu się dostosować - do kogo?
To dobrze Andza, że jest już lepiej - oby tak dalej 😉 No i żeby głowa przestała boleć bo jak Fabianek krzyknie to Tobie się cała czaszka uniesie 😁
Zośka jak Maksiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dzień dobry!
dziewczynki, jakoś ostatnio nie miałam czasu tu zajrzeć, ale jestem 🙂
do kąpieli do chyba rondo na głowę, a nie rondel, co ? 🙂 to nie drogie jest, pamiętam, że super niania chyba polecała 🙂 poza tym widziałam jeszcze taki jakby dzbanek z silikonowym brzegiem, też może być pomocny 😉
szykuję mężowi włoskie urodziny 🙂 tiramisu, panna cotta, lasagne, caprese itp. 🙂 czekają mnie dwa dni w kuchni! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini pewnie masz rację. Muszę się dopytać jak będę ją widziała. A jak będę z Lenką na szczepieniu to zapytać również pediatrę 🙂 Ale swoją drogą Ty byłaś w poradni preluksacyjnej ze swoimi Szkrabami jak zaczęły chodzić bądź skończyły roczek?
Oj jak Lence wychodziły 2 dolne czwórki to nie dość, że cały dzień marudziła to nie chciała spać. W nocy budziła się z płaczem po kilka razy, w dzień drzemki były po kilka lub kilkanaście minut - ale na szczęście mamy już to za sobą 😉 Mąż kupił ten środek camilia (czy jakoś tak - Andzia o tym pisała) ale koniec końców nie zdecydowałam się aby go podać.
Apropo Andzia jak Ty się czujesz? Bo nie ma Ciebie tutaj dziś? Wszystko w porządku?
Shelby to się napracujesz Dziewczyno w tej kuchni 😉 ale czego się nie robi dla Męża. Na pewno będzie zadowolony i świętowanie będzie przyjemnie. Swoją drogą złóż najlepsze życzenia Twojemu Mężowi aby był zawsze szczęśliwy i uśmiech rozpromieniał jego twarz w każdy dzień 🙂
Apropo kąpieli to niestety nic nie pomaga. Próbowaliśmy z ręcznikiem jak również rondlem - bez rezultatów. Wczoraj zauważyłam, że jak Lenka poczuje wodę na główce to od razu jest płacz - pomimo tego, że woda jeszcze nigdzie nie spłynęła, gdyż było to dosłownie kilka kropel na próbę 🤢 Oj będzie ciężko... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Oj pochmurny, wstrętny i obrzydliwy 😉 To sobie ponarzekałam 😜
Andzia kiedy Fabianek ma w końcu te szczepienie na MMR?

dobry 🙂
teraz we wtorek ale nie wiem czy pojade bo ma katarek lekki 🥴
juz przesuwalam dwa razy termin szczepienia bo z jednej strony maly byl przeziebiony a z drugiej zastanawiam sie czy szczepic 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia koniec I trymestru u Ciebie!!!!! 🤪 🤪 🤪
Ja chcę pójść we wtorek do pediatry i popytać - tylko nie wiem czy owy lekarz będzie... Ja najchętniej chciałabym rozłożyć te szczepionki w czasie. Najpierw chciałabym podać pneumokoki, następnie na ospę wietrzna a na końcu ta MMR. Czy to się uda? Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...