Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
edithd napisał(a):
fajnie macie dziewczyny z tymi international chłopami 🙂


Edithd chłop jak chłop, niczym się nie różni 😁 może tym, że jeszcze trudniej rozumie niektóre kwestie, zwalając często na różnice kulturowe 😁! Jedno mnie cieszy, maleństwo będzie mówiło minimum w dwóch językach już od początku a może jeszcze w ang się nauczy , choć staramy się rozmawiać po polsku bądź po włosku 🙂
Ja w drodze do gdańska, miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
baiser wy jestescie dwu czy tez trzyjezykowi? Pytalam ostatnio logopedki w szpitalu jak to rozwiazac z jezykami i nauka dziecka mowienia....bo ponoc jest tak ze za duzo moze zaszkodzic i powinno sie od malego wprowadzac max dwa jezyki i nie wiecej, zeby dziecko nie mialo problemow edukacyjnych w szkole.....
tylko ze ja mam problem bo na dobra sprawe my jestesmy czterojezycznym malzenstwem...i co gorsze mowimy 4 jezykami na codzien.....logopeda powiedziala ze najlepiej zeby dziecko mowilo z matka jednym a z ojcem drugim jezykiem i to bedzie optymalne.....wiec jeszcze nie wiem jak ja to rozwiaze kiedys......
jakie plany na niedziele dziewczynki?
p.s. czy ktoras spodziewa sie corki czy same chlopczyki beda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamusie!!! Cisza, nikogo nie ma. Ja zaliczyłam dziś wypad na działeczkę rekreacyjną nad jeziorkiem. Troszkę mnie dziś coś tam kuje i pobolewa-mam nadzieję,że to nic poważnego. Za tydzień wizyta. Mam nadzieję,że szybko zleci. Pogoda się psuje, zachmurzyło się, ciśnienie chyba spadam bo głowa zaczęła mnie boleć. Mąż już sie przygotowuje do meczu... chyba troszkę z nim popatrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!!! Znowu cisza i spokój. Za oknem piękna pogoda. Dziś wybiorę się na długi spacerek 🙂 no i wczoraj wydaje mi się na 99% czułam ruchy mojego Maleństwa!!!! 🙂 Takie małe pukanie z prawej strony pod pępkiem. Pewnie uzyskam 100% pewność jak to się powtórzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratulacje megan!
ja czuje dzidziusia dosyc deikatnie, mimo 2giej ciązy. mam lożysko centralnie z przodu brzucha 🙂 dr mówi ze nie jest przodujące, ale trochę zasłania synusia 🙂 dla tego jeszcze trochę minie zanim dostanę kopa 🙂
u nas pochmurno, siedzimy na razie i oglądamy bajki, potem do sklepu po chlebek.
tak to bez planów
mam was na oku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też piękna pogoda się zapowiada...w planach umycie okien i pozakładanie nowo kupionych firanek 🙂 a później zrobienie obiadku i nauka bo w sobotę dwa ostatnie egzaminy i pozostanie tylko przygotowanie do obrony 🙂 🙂 coraz bliżej a ja mam coraz większego lenia do nauki 😞 dzisiaj mam na 17.20 wizytę u lekarza 🙂 ciekawe czy dowiemy się co będziemy mieć czy Otylcię czy Mikołajka?? mam nadzieję że wszystko jest dobrze, że nie ma rozwarcia itp. ja na początku miałam kosmówkę przodująca ale z wizyty na wizytę po trochu się przemieszczała mam nadzieję że daleko odejdzie od kanału rodnego bo inaczej może to się skończyć cc...oby nie bo wręcz pranę urodzić naturalnie...zmykam sprzątać życzę miłego dnia papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂 Ja nadrabiam zaległości i czytam Was po tygodniu urlopowania nad morzem. Niestety pogoda kaprysiła jak to nad Bałtykiem 🙂 Raz słońce, zaraz chmury i deszczyk. Ale generalnie było miło, odpoczęłam, naładowałam bateryjki i chyba maluchowi służył klimat inny bo przeszły mi dolegliwości ciążowe 🙂)) apetyt wrócił, zero mdlości itp. Widzę że i tutaj spore zmiany u mamuś. Super, cieszę sie z każdą która zaczyna czuć ruchy maluszka. Ja narazie cierpliwie czekam i wsłuchuje sie 🙂 Właściwie cieżko mi odróżnić czy np lekkie kłucia i takie drgania są ruchami czy tylko moim przewrażliwieniem 🙂 jutro mam pozaplanowe Usg - nie mam cierliwości czekać do lipca na nastepne i muszę zobaczyć czy z maluszkiem wszystko dobrze no i może uda sie podejrzeć płeć... Miłego dnia wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan100 napisał(a):
Ja przełożyłam usg połówkowe. Miałam je miec na początku 18 tygodnia,ale podobno lepiej je mieć bliżej 22 tygodnia dlatego mam je 10.7. Czyli 21 t. 4 d. Jestem ciekawa co wyjdzie. Teraz mam wizytę u gina 18.

ginekolodzy twierdza ze to polowkowe robi sie miedzy 18 tyg a 22 tyg
ja juz sie boje mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja 😉 obijam sie ostatnio tu ale korzystam z dobrego samopoczucia 😉 dzis mija rowno tydzien od braku wymiotow wzmozonym apetycie i dobrym samopoczuciu az dziwnie 😉))) ja to juz w 70 % mysle ze mam kontakt ze swiatem zewnetrznym 😉))) tak sie z mezem smiejemy ze zlapalam fale z tym niezrozumialym dla nas ludzi siwatem malutkich istotek.Codziennie rano jak leze na glodniaka zanim wstane to czuje jakby mnie cos gilgotalo tak po lewej stronie pod pepkiem to krotkie szkoda bo calkiem przyjemne a wieczorem tez takie samo uczucie tylko bardziej czytelne 😉 a dzis siedzialam i czekalam na tate bo byl u okulisty i caly czas mialam wrazenie ze cos mnie gilgota pod pepkiem i to bylo coraz bardziej zrozumiale ale moze dlatego ze to pierwsza dzidzia ja 100% pewnosci nie mam.Mialam dzis tyle w planach ale no nie dalo rady bo tata wbil sobie opilek od plytek w oko w sobote wieczorem chodzil przez niedziele z mysla ze moze przejdzie a dzis jednak zdecydowal sie ze pojedzie a ze wolal nie ryzykowac co mu tam zrobia to poprosil mnie zebym mu poszoferowala 😉 w przychodni doznalam zdziwneinia stoje stoje a mnie facet pociagnal za sweterek i pani usiadzie prosze a ja ze dziekuje ale ze dobrze sie czuje i moge postac a ten ze nie wypada i kazal usiasc-mily i kulturalny a do mnie dzis doszlo ze kurcze to juz mam widoczny brzuszek skoro tak reaguja(bo ostatnio z naszego punktu widzenia patrzac z gory eeee maly ale stane bokiem no moze i nie maly ) 😉)))) a co do wczoraj maz dal mi w kosc na spacerku powiedzilam ze hce mi sie do lasu pospacerowac to on no to chodz ale w pol drogi ja juz zaczelam marudzic wiec ok nie cchesz to nie to chodz na lody i zorbilismy wielie kolo wrocilam do domu myslalam ze mi nogi odpadna ale maz chcial sie zrewanzowac i mi je wymasowal ze az usnelam-takie spacery w sumie dobre bo masaz zasluzony 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
An o i zeby nie bylo ze malo namazalam to dodam ze po piatkowej glukozie dzis zaszlam do poloznej przy okazji czy juz sa moje wyniki i byly-serce bilo jak oszalale jak ich szukala odczytala i hmmmmmm poczeka pani jeszcze upewnie sie lekarza ze dobrze mysle weszla do gabinetu moj lekarz katem oka jak zerknal ze ja stoje zerwal sie z fotela przeszedl do pomieszczenia poloznej i co tam co tam co sie dzieje co sie stalo a ja z usmiechem ze tylko wpadlam sprawdzic wyniki po krzywej cukrowej spojrzal i powiedzial jak zwykle mawia jest git 😉) odpoczywac i cieszyc sie ciaza i do zobaczenia a mi jak kamien z serca ze glukoza wyszla ok bo juz sie balam ze czy za nisko czy wysoko to jest sie pod kontrola diabetologa a co to by sie dla mnie wiazalo jazdy na wizyty po 60 km bo tylko tam mam najblizej diabetologa ale na szczescie jest ok wiec ulzylo mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 ja właśnie wróciłam od lekarza 🙂 i co sie okazało...lekarz tylko przyłożył do brzucha aparat i pokazały się naszego maleństwa jajeczka --> będzie synuś 🙂 ale się cieszę -->Mikołajek 🙂 wszystko z synkiem jest ok 🙂 serduszko bije prawidłowo a mierzy 12,69 cm 🙂 uśmiech z twarzy mi nie schodzi jeszcze tak słodko ziewał nasz maluszek...i drapał się po główce...widok nieziemski 🙂 kolejna wizyty 9 czerwca 🙂 miłego wieczoru papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urodzaj na chłopców 🙂) Fajnie 🙂 Mój mąż marzy o pierwszym synku, rodzinnie u niego predyspozycja na dziewczynki wiec obstawiam córcie 🙂 ale jutro po wizycie dam znać co udało sie zobaczyc 🙂 choć ostatnio maluszek sie chował i obracał bokiem 🙂 nie lubi pozować do zdjęć podobnie jak mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1989gwiazdeczka napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂 ja właśnie wróciłam od lekarza 🙂 i co sie okazało...lekarz tylko przyłożył do brzucha aparat i pokazały się naszego maleństwa jajeczka --> będzie synuś 🙂 ale się cieszę -->Mikołajek 🙂 wszystko z synkiem jest ok 🙂 serduszko bije prawidłowo a mierzy 12,69 cm 🙂 uśmiech z twarzy mi nie schodzi jeszcze tak słodko ziewał nasz maluszek...i drapał się po główce...widok nieziemski 🙂 kolejna wizyty 9 czerwca 🙂 miłego wieczoru papa


🙂)))) SUPER!!!!!!!!!! U MNIE NA USG SIURASEK DYNDAŁ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej girls
ja o drana jestem artysta-kolorowacz. kari ma od wczoraj fazę na kolorowanie 🙂
jakos krzywo spałam i mnie strasznie plecy bolą w okolicach prawej łopatki. masakra....
ja jeszcze 2 dni na L4. z jednej str fajnie, z drugiej czasem mam wrazenienie ze wiecej odpoczywam w pracy.... z Kari to jest sie na posterunku all the time. nie ma opcji relax, nawet jak pisze cos na llapku to sie wnerwia..
idziemy za chwile na spacer w pola, pogoda srednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek.A ja juz wiem na 99% ze to znaki z brzuszka bo wczoraj nawet sie bawil maz jak dotykal brzuszka dzidzia nic zero odczucia jak przestal czualm takie dziwne uczucie nie do opisania jakby mi mroeczka chodzila po skore tylko od srodka i raz z jednej strony po kilku minutach z drugiej strony wiec obstawiam ze albo raczka albo nozka na zmiane zaczepiala nas dzidzia-ale bomba uczucie.W 17 tygodniu jak na pierwsze dziecko to dosc wczesnie spodziewalam sie okolo 20 nawiazac kontakt z brzuszkiem ale kazda ciaza inna kazda kobieta inna ale uczucie bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...