Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karina super że udało Ci sie załatwić ograniczenie w pracy 🙂 na pewno bedzie ci dużo lżej. Brzuszki coraz wieksze wiec i w pracy byłoby cięzko tyle godzin 🙂 Ja też oglądałam mecz choć piłki nożnej szczerze nie lubie 🙂 ale akurat jak kibice jechali na mecz ja jechałam na badanie w okolice stadionu narodowego wiec co nieco widziałam na żywo. Szczerze mówiąc to strasznie było słuchać tych wyjących syren policji i huków. Ale sam mecz już w domku na spokojnie. Grali dobrze jak na nich 🙂 mój mąż twierdzi ze to zólwie wiec trzeba przyznać że sie spięli na tym meczu 🙂 Ważne że nie ma wstydu po raz kolejny 🙂 I nawet jako nie kibic trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mariplosa napisał(a):
cześć dziewczyny 🙂 ja mam takie pytanie bo od jakiegoś czasu czuje takie silne kłucie z prawej lub lewej strony podbrzusza, jest to moja pierwsza ciąża i nie wem czy to normalne czy mam sie bać i pędzić do gina??

Ja tez mialam takie klucia pytalam sie swojego gina czy to normalne to powiedzial ze nie mam co sie martwic bo to oznaki tego ze macica sie rozciaga i potrzebuje wiecej miejsca dla dzidziusia wiec nie ma co sie obawiac no chyba ze te bole sa takie silne ze nie da rady ustac no i jesli ci intuicja gdzies podpowiada to idz moj gin powiedzial ze kbieta czuje podswiadomie czy to jest nagle interwencji u lekrza i ze lepiej czasami z pierdola przyjsc niz z powazna sprawa zapozno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4:2 dla chłopaków u nas na listopadóweczkach 😉 hihihi jeszcze trzymają mnie emocje po wczorajszym meczu-nie lubie piłki noznej ale jak gra Polska to przeżywam całą sobą mecz i jestem dumna z tego jak chłopcy zagrali.Dziewczyny gratuluje wieści co macie w brzuszku ja sie łudże ze 4 lipca moja dzidzia juz nie bedzie nozek zaciskac i pokaze mamusi kim jest 😉 a ja juz ogarnelam domek odkurzylam jeszcze tyulko zmyc podlogi i wizac sie za obiadzik dzis roladki z piersi kurczaka nadziewane pieczarkami młode ziemniaczki i sałata mniami juz głodna jestem a przed chwilka wsunełam sniadanko i serniczek na zimno na deser 😉 wczoraj dostałam od siostry w prezencie koszulke z napisem na brzuszu made by Marcin i kod kreskowy napis układa sie idealnie na brzuszku męzulek zadowolony ze bede w niej smigac i ze wszyscy beda wiedziec ze on splodzil dzidziusia w brzuszku 😉 aj ci faceci 😉 a dziewczyny to aktulana po remoncie tabelka 😉 jakies zmianki pisac postaram sie na biezaca aktualizowac.A i jeszcze jedno dzis zanim wstalam z lozeczka glaskalam brzuszek tez tak macie ze na glodniaka poki flaczki sie nie napelnia czujecie dotykiem cala dzidzie?bo ja normalnie czulam dupcie a moze glowke ale rewelacja 😉
http://i47.tinypic.com/2a7ey5u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
a ja mialam na sniadanku moją best friend. apdła z bułkami przed pracą. ale fajnie. tez rano starłam podłogi i trochę ogarnęłam chatę
ale u nas mega brzydko...pada i szaro. dzis dzien puzzle-bajki-ksiązeczki
chyba ze gdzie swyskoczymy na zakupy

od wczorajszego meczu moj mały kibic sie bardzo uaktywnił. szalał wcz tak ze szok, dzis rano tez. fajnie juz Go czuć tak na serio!!!

my juz zdecydowłiśmy w sprawie wakajci: jedziemy na 10 dni na wyspę Ciovo. po drodze nocleg w Austrii, bo ja nei dam rady tak jechacok 14h. moi rodzice tez nie, tata juz nie jest najmłodszy..(za rok ma 60tke, choc wygląda na góra 50 🙂 ) strasznie sie ciesze na te wakacje, tylko szkoda ze moj chłop z nami nie jedzie, ale ktoś musi budowy dopilnowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !!

nadrobiłam wszystkie wieści!!! Cieszę się i gratuluje zarówno chłopców i dziewczynek 🙂))! Ja po przesuwaniu USG raz z powodu nieobecności lekarza a drugi z tego, że wyjeżdżalam w piątek idziemy już na to połówkowe bo to będzie prawie 20 tydzień wiec przy okazji USG genetycznego dowiemy się co tam w brZuszku siedzi 🙂!! Już nie mogę się doczekać!!
Po cudownym długim weekendzie nad morzem wracam do rzeczywistości 😞. Było naprawde wspaniale, czułam się świetnie, apetyt bardzo wzrósł i brzuś tez rośnie, jest już w "miarę" widoczny 🙂! Oprócz emocjonującego meczu włochy-hiszpania zwiedziliśmy całe Trójmiasto plus Malbork i później Krynicę Morską , poleżeliśmy na plaży 🙂)) aż żal było wracać 🙂.
Zazdroszczę Wam że już znacie płeć 🙂
A odnośnie ruchów dzidzi to u mnie są bardzo intensywne , codziennie czuję i mój narzeczony ciagle tylko dotyka brzuszek, bo tak mu się to podoba 🙂 . Zauważyłam że jak piję coś naprawdę zimnego to dzidzia od razu reaguje kopniakami 😁

Btw. czy aby napewno można używać farb do włosów? Moja ginekolog poradziła mi wstrzymanie się od farbowania na czas ciąży, zaleciła szamponetki. Sama nie wiem co zrobić, bo mam wesele za miesiąc ( MEGA STRES) i będę musiała zastosowac jeden z tych dwóch preperatów.
A jak juz tak pisze i piszę to jeszcze wspomnę, ze strasznie się denerwuję przed ślubem.. niby planowany od 1,5 roku ale jakoś wcześniej tego tak nie czułam.. Te przygotowania chyba mnie tak nakręcają. A jeszcze cała msza będzie polsko-włoska i stresuje się jak to wszystko wyjdzie ahh 🙂

Edithd byłam na wyspie CIOVO ! 🙂 pięknie tam. Chorwację przejechałam całą i jest moim faworytem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88- ale ja ci zazdorszcze a ty sie stresujesz jak ja bym chciala znow przezyc ten dzien normalnie az lezka w oku sie kreci na wspomnienia zobaczysz stres minie a zostana same dobre wspomnienia.goscmi sie nie przejmuj bo to jest wasz dzien a wszystkim nie dogodzisz bo jeszcze nie narodzil sie taki czlowiek na swiecie co by kazdemu dogodzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Hej dziewczyny !!

nadrobiłam wszystkie wieści!!! Cieszę się i gratuluje zarówno chłopców i dziewczynek 🙂))! Ja po przesuwaniu USG raz z powodu nieobecności lekarza a drugi z tego, że wyjeżdżalam w piątek idziemy już na to połówkowe bo to będzie prawie 20 tydzień wiec przy okazji USG genetycznego dowiemy się co tam w brZuszku siedzi 🙂!! Już nie mogę się doczekać!!
Po cudownym długim weekendzie nad morzem wracam do rzeczywistości 😞. Było naprawde wspaniale, czułam się świetnie, apetyt bardzo wzrósł i brzuś tez rośnie, jest już w \"miarę\" widoczny 🙂! Oprócz emocjonującego meczu włochy-hiszpania zwiedziliśmy całe Trójmiasto plus Malbork i później Krynicę Morską , poleżeliśmy na plaży 🙂)) aż żal było wracać 🙂.
Zazdroszczę Wam że już znacie płeć 🙂
A odnośnie ruchów dzidzi to u mnie są bardzo intensywne , codziennie czuję i mój narzeczony ciagle tylko dotyka brzuszek, bo tak mu się to podoba 🙂 . Zauważyłam że jak piję coś naprawdę zimnego to dzidzia od razu reaguje kopniakami 😁

Btw. czy aby napewno można używać farb do włosów? Moja ginekolog poradziła mi wstrzymanie się od farbowania na czas ciąży, zaleciła szamponetki. Sama nie wiem co zrobić, bo mam wesele za miesiąc ( MEGA STRES) i będę musiała zastosowac jeden z tych dwóch preperatów.
A jak juz tak pisze i piszę to jeszcze wspomnę, ze strasznie się denerwuję przed ślubem.. niby planowany od 1,5 roku ale jakoś wcześniej tego tak nie czułam.. Te przygotowania chyba mnie tak nakręcają. A jeszcze cała msza będzie polsko-włoska i stresuje się jak to wszystko wyjdzie ahh 🙂

Edithd byłam na wyspie CIOVO ! 🙂 pięknie tam. Chorwację przejechałam całą i jest moim faworytem 🙂


KOCHANA, TO NORMALNE ZE SIE STRESUJESZ. NIE ZNAM PANNY MŁODEJ KTÓRA BY SIE NEI STRESOWAŁA...NAWET Z DOPIETYM NA OST GUZIK ŚLUBEM I WESELEM. WSZYSTKIEGO NEI PRZEWIDZISZ...JA MIAŁAM NP NERWA, BO SLUB BRALIŚMY W PARAFII MOJEGO MĘŻA (JEGO WIELKA PROŚBA), A TAM JEST SANKTUARIUM I O RÓZNYCH PORACH DNIA, W RÓZNE DNI PRZYJEDZAJĄ TAM LUDZIE, I CHODZĄ PO KOSCIELE BEZ WZGL NA TO CZY MSZA JEST CZY JEJ NIE MA...TAK SIE NAKRĘCIŁAM ZE O NICZYM INNYM NIE MYŚLAŁAM, A POTEM JAK JUZ WESZŁAM DO KOSCIOŁA TO ZUPEŁNEI O TYM ZAPOMNIAŁAM, NIKOGO NIEPORZĄDANEGO NIE BYŁO, I BYŁ GITES.
TAK SAMO JAK SIE ZDOŁOWAŁAM. BO 2 TYG PRZED NASZYM WESELEM BYŁO PIĘKNIE, SŁONCE, CIEPŁO, A W DZIEN NASZEGO WESELA 9 STOPNI I DESZCZYK (NIE LAŁO, ALE NIE BYŁO ŁADNIE)..ALE MIAŁO TO POTEM DUUZY PLUS, GOSCIE BYLO 99% CZASU NA SALI I SIE SUPER BAWILI, A JAK 2 TYG POZNEJ BYLISMY W TYM SAMYM LOKALU U ZNAJOMYCH I BYLO MEGA PIĘKNIE TO WSZYSCY BYLI NA OGRODZIE I PARKIET SERYJNIE PUSTY....WIEC WIDZISZ, NICZEGO NEI PRZEWIDZISZ, WYLUZUJ I BEDZIE NA SERIO PIĘKNIE!!!!!!!

FARBUJ WŁOSY. BEZ OBAW. Z JUZ 2GI RAZ IDE W PIATEK SIE UPIĘKSZYC BO WYGLĄDAM JAK STRACH NA WRÓBLE.....

CHORWACJE ZNAM ALE POLUDNIE,MAKARSKA, DUBROWNIK - BYLAM 3X, ALE ZA CZASÓW POWOJENNYCH., TERAZ UDERZAMY NA \'GÓRE\'. I BARDZO SIE CIESZE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie tak jak mówi anula 🙂 stres ślubny szybko mija. My jesteśmy rok po ślubie, 4.06 mieliśmy rocznice i też łezka sie w oku kreci jak wspomne. Też mialam mega MEGA stres przed slubem, chyba 3 dni nieprzespane z nerwów a wszystko minelo w drodze do kościola, żartowaliśmy sobie ze świadkami i kierowcą który nas wiózł i cały czas z uśmiechem nawet w kościele i samo minęło. Okazało się ze dla nas to był cudowny dzień. A nasz dobry nastrój udzielił sie i gościom i wszyscy byli zachwyceni. Też Ci zazdrozcze bo chciałabym przeżyć to jeszcze raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd zazdroszczę Tobie tego wyjazdu. Chorwacja jest taka piękna. Może za 2 lata z Maleństwem pojedziemy. Co do ślubów i wesel to w sob na jedno śmigamy i kumpela już się stresuje i nakręca. Zabawne to wszystko jak sie na to patrzy z boku. Ja jeszcze tego nie przeżywała, bo cywilny to nie taki wielki stres. Tłumaczenie jej,że wszystko pójdzie dobrze nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dziewczyny dzięki za wsparcie 🙂 wiem, ze stres minie w dniu wesela i bardziej stresujące są przygotowania 🙂 Sama nie mogę się doczekać tego cudownego dla Nas dnia. Mój Italiano z racji jego pochodzenia, wiele rzeczy przygotowywał sam i jestem zdumiona jego organizacją, która jest wręcz idealna 🙂! Zobaczymy, relację opisze na pewno 🙂)
jadę po wyniki badań tych podstawowych, mam nadzieję ze będą w porządku 🙂 a póxniej jak to napisała Anula czas na obiadek i jedzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie dziś fasolka po bretońsku 🙂 mam straszną ochotę :P.
Odebrałam wyniki badań, wszystko jest oki, leukocyty troszkę podwyższone do 12 ale to wciąż jeszcze mieści się w normie. Gin mi mówiła, ze dla kobiet w ciąży norma to 13. jedynie mam pytanko do Was to CMV jeżeli mam Igg dodatnie a Igm ujemne to wynik jest że posiadam przeciwciała?? Bo ja już się gubię w tych wszystkich badaniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
A u mnie dziś fasolka po bretońsku 🙂 mam straszną ochotę :P.
Odebrałam wyniki badań, wszystko jest oki, leukocyty troszkę podwyższone do 12 ale to wciąż jeszcze mieści się w normie. Gin mi mówiła, ze dla kobiet w ciąży norma to 13. jedynie mam pytanko do Was to CMV jeżeli mam Igg dodatnie a Igm ujemne to wynik jest że posiadam przeciwciała?? Bo ja już się gubię w tych wszystkich badaniach

jesli chodzi o to IGM i IGG to chodzi ze zrobili Ci badania pod katem toksoplazmozy bo to IGM oznacza jakosc a IGG ilosc jesli w tym IGG jest wynik dosc niski u mnie byl 31,4 to gin powiedzial ze to juz przebyta choroba i nie ma sie czym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha ja teraz mówilam o wirusie CMV to jest to badanie na cytomegalowirus , ale już skonsultowałam to z moją gin przez telefon i mówiła że jeżeli Igg jest dodatnie a Igm ujemne to mam się nie martwić, bo tzn. o posiadanych przeciwciałach. A jeśli chodzi o toksoplazmozę to ja mam obydwa wskaźniki ujemne, dlatego tez wystrzegam się wszystkich kotów i innych zwierzątek na ten okres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Andziucha ja teraz mówilam o wirusie CMV to jest to badanie na cytomegalowirus , ale już skonsultowałam to z moją gin przez telefon i mówiła że jeżeli Igg jest dodatnie a Igm ujemne to mam się nie martwić, bo tzn. o posiadanych przeciwciałach. A jeśli chodzi o toksoplazmozę to ja mam obydwa wskaźniki ujemne, dlatego tez wystrzegam się wszystkich kotów i innych zwierzątek na ten okres

no to mnie sie cos pomylilo ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...