Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gwiazdeczka gratulacje 🙂 ciesze sie, ze wszystko z maleństwem dobrze 🙂 Ja na ostatnim usg bylam w 12 tyg i dzidzia miala juz nóżki i rączki i nawet nosek widzialam 😁 teraz jak pójde to bedzie 16 tydzien i mam cicha nadzieje, ze zobacze co ma miedzy nóżkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale Ci fajnie Gwiazdeczka- juz nie mogę się doczekać-fajne uczucie zapewne,wszystkie mamusie jakie znam jak opisują te uczucia to aż dech zapiera-cud natury.Trzymam kciuki oby dalej było tak dobrze jak jest. 🙂Jeszcze tylko 6 dni i ja bede miala hustawke emocji od strachu począwszy..Karolka-nie ważne co tam jest między nózkami najważniejsze żeby było zdrowe.Wiadomo zawsze jest cicha nadzieja na dziewuche, ale ja moze jestem dziwna ale z chlopaka tez bede sie cieszyc, bo w rodzinie same kobitki rządzą to rodzynek by sie przydal 😉))Milej nocki dziewczyny.Ale to forum to fajna sprawa,a jak wciaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever również witam, mamy ten sam termin 😉 ale Wam wszystkim fajnie, ja ide do gina dopiero 19kwietnia to bede juz w 9 tygodniu. nie bylo miejsc wczesniej, i przez to ze nie widzialam dzidzi to jakos nie moge uwiezyc ze jestem w ciaży. z objawow to nie mam ochoty na kawe tylko i glodna jestem co chwile. juz bym chciala isc do lekarza a tu jeszcze tyle czekania
p.s cos mi sie wydaje ze strasznie duzo mamy tu pań o imieniu Anna :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny!!!Nawiazujac do wczesniejszego wpisu:bo anki to fajne kobitki-tez zwrocilam na to uwage,choc nie watpie ze inne kobietki sa tez niczego sobie.Aniu 87-to troszke jeszcze poczekasz ja wciskalam sie na sile w wizyte jeszcze przed swietami bo bym oszalala od tej nieiwedzy.Narazie nikomu jeszcze z rodziny nic nie powiedzielismy a,z doswiadczenia juz wiemy ze zaszybko mowic tez nie warto bo pozniej ciezko jest jak nie wychodzi i kazdy sie pyta a jak a jka a ty ze nijak.Lepiej poczekac-tak jak wszedzie w artykulach opisuja-z tym musze sie osobiscie zgodzic.a oprocz tych objawow masz jeszcze jakies inne?bo ja sie kazdego dnia dopatruje czegos i juz sama sie w tym gubie.Zawsze to pelny wulkan energii ze mnie a tu chodze jak zwloki jedego dnia bym caly czas lezala i spala drugiego latala bym jak oszalala.W poprzedniej ciazy objawy mialam juz od poczatku bol piersi wymioty itp a teraz az dzwinie prawie jak ciaza bezobjawowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gwiazdeczka-moje maleństwo na ostatnim usg (we czwartek) miało taką samą wielkosć jak Twoje-0,67 cm 🙂 a słyszałas bicie serduszka? kolejną wizytę mam 05.04 i już nie mogę się doczekać. Zauważyłam, że powoli mdłosci mi ustępują ale za to boli mnie czesto głowa;( Wy też miewacie bóle głowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Ja idę dziś na wizytę, trochę się stresuję, bo moja pani doktor skierowała mnie do swojego męża który też jest ginekologiem, więc przy okazji zmiana taka wyszła. Zobaczymy co to za gość i co mi powie, a może i pokaże... 🙂 bardzo chciałabym wiedziec już czy fasolka jest tam gdzie powinna i czy wszystko ok.
Odnośnie objawów to u mnie na razie nic sie nie zmienia - mdłości nie ma, piersi wrażliwe i obolałe i te wkurzające zaparcia i wzdęcia. Już nie wiem co mam robić, bo czuję sie cały czas jak opuchnięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amme napisał(a):
A jeszcze. Dziewczyny wiecie czym się różni usg 3D od 4D? Które jest lepsze? I czy zawsze lekarz może mi wydrukować to co widać na usg?

powiem ci najpierw ze na wzdecia jest najlepsza suszona sliwka sprobuj moze ci pomoze 🙂

a co do reszty to ja widzialam USG 3D jest super wszystko ladnie widac 🙂a tego 4D nie widzialam wiec nie wiem nawet jak to porownac ale 3D jest super 🙂
A co do tego czy ci wydrukuje to on musi ci dac wydruk a jak nie da sam to musisz go o to poprosic 🙂 bo wiem ze ja sie przy pierwszej ciazy tak sama z siebie nie zapytalam i nie dawala mi gin i potem sie dowiedzialam od kolezanki ze musi dac i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Andziocha!
Kurczę ja przeglądam ile kosztują badania u tego lekarza do którego dziś idę i trochę mnie zatkało. a na nfz w tej chwili nie mam szans się dostać i zostaje prywatnie.
Kurczę aż się zestresowałam: założenie karty ciąży 200zł. To normalna cena? Nie mam kolezanek, które już to przechodziły i nawet nie ma kogo zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia-88 napisał(a):
Amme napisz nam jak już będziesz po wizycie 🙂 Ja jednak wolę Panów ginekologów niż Panie ginekolozki- facet jest ponoć bardziej delikatny podczas badań. Jak czesto macie wizytę?

ja mialam 21 marca z USG 🙂
teraz ide 4 kwietnia z wynikami
a 25 kwietnia na USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amme napisał(a):
Dzięki Andziocha!
Kurczę ja przeglądam ile kosztują badania u tego lekarza do którego dziś idę i trochę mnie zatkało. a na nfz w tej chwili nie mam szans się dostać i zostaje prywatnie.
Kurczę aż się zestresowałam: założenie karty ciąży 200zł. To normalna cena? Nie mam kolezanek, które już to przechodziły i nawet nie ma kogo zapytać.

no u mnie prywatna wizyta kosztuje od 150 zloty-200 zloty wiec to chyba norma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amme napisał(a):
Dziewczyny a to prawda, ze karta ciązy musi być założona do 10 tyg ciąży żeby dotać becikowe?

tak teraz weszly takie przepisy ze karta do 10 tygodnia musi byc zalozona i tez iles tam trzeba miec wizyt u gina zeby bylo potwierdzenie ze chodzilas sprawdzalas czy wszystko ok 🙂 ale ile to juz nie pamietam bo ja z poprzednia ciaza tak mialam ze to polozna potem wypisywala z karty ciazy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.Moja siostra kilka lat temu miał robione usg 3d i jest bombowe-nie dosc ze wykrywa wady itd-oby tego jak najmniej to dla mamusi wszystko widac.dostala nie dosc ze zdjecie to jeszcze cale badanie usg na plytce i w domku mogla sobie ogladac-fakt za badanie musiala zaplacic ok 300-400 zl dokładnie nie pamietam ale oplaca sie.Co to plci lekarza zdecydowanie popieram mezczyzna ginekolog jest lepszy inne podejscie do pacjentki niz kobiety.A co do wizyt na nfz lub prywatnie-to z mego doswiadczenia-chodzilam cale zycie prywatnie placilo sie kase siedzialo pod gabinetem tyle samo czasu co u lekarza na nfz i to wlasnie prywatnie lekarz mi zawiodl bo nie widzial ze jest puste jajo plodowe, trafilam pod opieke lekarza ktory przyjmuje na nfz i nawet jak wyprowadzi sie na koniec swiata to do niego pojade.i mimo ze przyjmuje na nfz jest ciezko sie dopchac ale ja daje rade-i to bez zadnych znajomosci poprostu liczy sie podejscie do pacjentki.Na poczatku bylo strasznie glupio bo kazdy moj lekarz to byl pan w granicach 40-60 lat a tu trafil sie 36 lekarz z 2 specjalizacjami i kobiety po 60km do niego jada na wizyte.Mimo ze mlody ale zna sie na tym co robi i kocha swoja prace bo to widac podczas wizyty .To tak ode mnie.Znow namazałam ale tak juz mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...