Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
kilka przepisów na buraczki co by nam żelazo nie spadało 🙂
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/buraczki/przepisy.html

Aallicee- jak dla mnie super ja musze wsuwac buraki lykac zelazo bo mi spadlo wiec buraki na topie w kazdej postaci podobno i sok z pomidora jest tez dobry ale czy ja go dalabym rade wypic?fuj fuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Mamuski-a macie juz ta tzw siare w cycusiach?bo ja sie dzis kapie pozniej sie wycieram i o cholera a to co a mi lekko z sutkow takie cos plynie nie intensywnie ale jak nacisne to wyplywa zglupialam bo nigdy w ciazy nie bylam i ze wszystkim sie spotykam teraz i wszystkiego doswiadczam na wlasnej skorze


ja mam już od 6 m-ąca.....czasem mam mokrą koszulke jak bez stanika chodze więc nie masz sie co martiwć a cieszyć 🙂

No ja sie zdziwilam bo nie wiem skad mi sie zdawalo ze to dopiero przed samym porodem sie zaczyna-kurcze ja nawet nie spojrzalam 30 mi walnela czyli wielkie odliczanie czas zaczac z tygodnia na tydzien blizej mety 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
kilka przepisów na buraczki co by nam żelazo nie spadało 🙂
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/buraczki/przepisy.html

Aallicee- jak dla mnie super ja musze wsuwac buraki lykac zelazo bo mi spadlo wiec buraki na topie w kazdej postaci podobno i sok z pomidora jest tez dobry ale czy ja go dalabym rade wypic?fuj fuj


dla mnie so pomidorowy to masakra!!! wolałabym wypić kubek zupki pomidorowej - krem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi narazie nic nie wycieka 🙂 ale sie specjalnie narazie tym nie martwie... wiem ze to z czasem i u kazdej inaczej. Narazie mi tylko sutki kolorki pozmieniały... Pozatym wszystko jak dawniej 🙂 Dziewczyny a jak z seksem u Was? Macie chęć i możlwiość? Ja miałam zakaz od poczatku ciązy..ze wzgl. na zagrożenie poronieniem na poczatku, później przedwczesnym porodem jak zdiagnozowali małowodzie i troche mnie i meza to martwi, teraz co prawda lekarz nic nie wspominal ze nie mozna ani nie napisał w zaleceniach jak przedtem... ale obawiam sie ze mogłoby to przyspieszyc poród bo oksytocyna sie wydziela hihih hormon szczęscia... a to juz tyle miesiecy heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
soku pomidorowego tez nie znosze... za pomidorami tez jakos specjanie nie przepadam - chyba ze plasterek na kanapke 🙂 Buraczki lubie - najchetniej w barszczu. Ostatnio zrobiłam cały gar ukrainskiego i wcinałam a i mezuś zadowolony bo tez uwielbia. Zelaza duzo maja tez brokuły....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leżę i odpoczywam. Powoli wyprawka sie u mnie kompletuje.
Co do pokarmu to ja narazie nie mam. Wczoraj w szkole rodzenia mieliśmy zajęcia na temat karmienia i wiem,że nie ma się czym przejmować. To przyjdzie w odpowiednim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Mi narazie nic nie wycieka 🙂 ale sie specjalnie narazie tym nie martwie... wiem ze to z czasem i u kazdej inaczej. Narazie mi tylko sutki kolorki pozmieniały... Pozatym wszystko jak dawniej 🙂 Dziewczyny a jak z seksem u Was? Macie chęć i możlwiość? Ja miałam zakaz od poczatku ciązy..ze wzgl. na zagrożenie poronieniem na poczatku, później przedwczesnym porodem jak zdiagnozowali małowodzie i troche mnie i meza to martwi, teraz co prawda lekarz nic nie wspominal ze nie mozna ani nie napisał w zaleceniach jak przedtem... ale obawiam sie ze mogłoby to przyspieszyc poród bo oksytocyna sie wydziela hihih hormon szczęscia... a to juz tyle miesiecy heheh



ja mam zakaz ze względu na pesarium 😮 ...zresztą z tym krążkiem mój mężulek i tak by się nie zmieścił 😁 ja z Wiki po seksiku po 2 godzinach dostałam regularnych skurczy co 5 min więc może lepiej poczekać jeszcze kilka tygodni tak do 38 tyg i potem zaszalec 🙂 o ile można to tak nazwać z takim wielkim brzuchem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
seksik? my przestalismy ponad miesiac temu ze wzgledu na mieszkanie z tesciami i jakos nie mielismy na sex ochoty..teraz przez te cale zamieszanie z urzadzaniem domu. jestesmy tak padnieci wieczorami ze nawet o nim zapomnielismy ale w sumie zastrzezen nie ma wiec warto byloby zaczac 😉
pogadalam sobie dzis z polozna - spoko bo znalazlam tu polke i znalam ja juz wczesniej ale nie wiedzialam ze sie tym zajmuje.
doradzila mi zebym duzo pila okolo 3litrow dziennie bo jesli moja krwe jest gesta to nie dostarcza odpowiedniej ilosci skladnikow dziecku-i cos moze w tym byc bo ja juz przed porodem zawsze mialam gesta krew.
poza tym ona tak samo jak ja nie jest za sterylnym wychowywaniem dziecka i jak najmniejsza iloscia kosmetykow. Ja mam zamiar stosowac do skory dziecka oliwe z oliwek naturalna z greckich oliwek..bo mamy taka sprowadzona prosto z grecji. nie wiem jak wy - ja kiedys stresowalam sie porodem i tym wszystkim- a teraz stres mi minol.... jakos tak dziwnie.....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 🙂
to poranne wstawanie jest nudne - slaba kawa plus laptop plus kawa czy herbata w TV i tak codziennie...
ja stresuje sie tylko tym zeby mi wody nie odeszly jak bede sama w domu.... bo wtedy musze wzywac karetke a ona zawiezie mnie do pobliskiego szpitala tzn tego w ktorym pracowalam! wyobrazcie sobie ze rodzicie a tu same znajome geby.... no i wczoraj polozna mi mowila ze jesli sie okaze ze mala jest zle lub za slabo odzywiana przez lozysko to moga lekarze zdecydowac sie na wczesniejszy porod by dziecko lepiej odzywiac w inkubatorze....to mnie zmartwilo...
mam taka ochote na rosol od kilku dni a kuchnia nadal nie wpelni zamontowana 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dzieki Edytko, ale moze uda sie wieczorem juz wyprobowac nowa kuchnie.... 🙂 ciagle mam mase rzeczy w kartonach, bo brakuje mi polek....ale co najwazniejsze pokoj malej wykonczony- brakuje tylko ramy na firanke....
dzis musze w pracy zameldowac ze sie nie stawie w poniedzialek- i az sie boje reakcji szefowej....
Edyta nadal masz kontakt z dziewczynami z forum z okresu pierwszej ciazy? bo tak dziwnie bedzie jak juz wszystkie urodzimy....ja zreszta jestem last na liscie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
hehe dzieki Edytko, ale moze uda sie wieczorem juz wyprobowac nowa kuchnie.... 🙂 ciagle mam mase rzeczy w kartonach, bo brakuje mi polek....ale co najwazniejsze pokoj malej wykonczony- brakuje tylko ramy na firanke....
dzis musze w pracy zameldowac ze sie nie stawie w poniedzialek- i az sie boje reakcji szefowej....
Edyta nadal masz kontakt z dziewczynami z forum z okresu pierwszej ciazy? bo tak dziwnie bedzie jak juz wszystkie urodzimy....ja zreszta jestem last na liscie.....


tak mam, juz kiedyś o tym pisałyśmy. i ja i alice jestesmy w kontakcie z dziewczynami z 1 ciąży. z moich prawie 12tu zostało nas z 5 regularnie w kontakcie. nawet sie odwiedzamy 🙂 ja yłam z kari jak miała 1,5 roczku w Dublinie u jednej z nich 🙂 o ile pamiętam alice pisała ze byli razem na wakacjach nad morzem. tylko potem przeniosłyśmy sie na prywatne forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!Ale sobie pospalam normalnie extra.Co do seksiku-od poczatku mamy zakaz ze wzgledu na wczesniejszy przypadek nieudabej ciazy wiec nawet nam to juz nie w glowie bo dzidzia wazniejsza-pozniej odbijemy sobie ta dluga przerwe 🙂 a nawet jakby mozna bylo to maz stwiwrdzil ze lepiej nie bo to moze spowodowac przyspieszenie porodu a i jakos dak glupio wuedzac ze w brzuszku jest maly czlowieczek.No mi jak zaczelo leciec to leci i niech sobie leci 🙂 co bedzie po kontakt pewnie bedzie ake nie wszystkie namusie normalne u nas aktywnych mam jest i tak malo to jak sie wykruszymy to calkiem malo nas bedzie a i kazda w innej stronie mieszka bo blizej to ponaga bardziej.Ja rosolek mialam w srode dzis nalesniki z serem 🙂 dobra czas wstac bo w brzuchu burczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!!!
My mamy zakaz seksu ze względu na poprzednie poronienie i moją operację. Odczuwam braki,ale Maleństwo jest najważniejsze. Nadrobimy to... mam taką nadzieję.
W nocy się obudziłam. poszłam do łazienki napiłam się wody i Młody sie rozbrykał 🙂 🙂 🙂 i to bardzo. Teraz jest cisza. Pewnie odpoczywa po szaleństwach nocy. Chyba zmienił miejsce, bo tam gdzie miał plecki jest teraz miękko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
aallicee napisał(a):
dziendoberek 🙂 w końcu piatek 🙂 jutro mężulek i Wiki w domu 🙃 🤪 może nawet pójdziemy do kina 🙂


sami czy z wiki?? bo jak z nią to polecam dzwoneczka 🙂 kari zachwycona. co wieczór oglądamy starsze filny dzwoneczkowe na DVD 🙂

z Wiki 🙂 dostałam darmowe bilety ale w kinach do których obowiązują nie ma dzwoneczka ☺️ i chyba pójdziemy na inną bajke....ale wolałabym na dzwoneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂)

O dziwo dobrze dziś spałam, już dawno nie pamiętam tak spokojnej nocy 🙂. A zaraz śniadanko, cos mi tam mąż naszykował przed pracą, więc zobaczymy czy będzie smakować :P
Ja teraz to czuje się jak księzniczka, śniadanko do łóżka, wczoraj włoski suszył mąż i generalnie to żyć nie umierać jak tak każdy chodzi jak koło jajka 😁

Co do siary z piersi to ja też już mam dość dawno, od 6 miesiąca lub nawet wcześniej 🙂

Nie mogę się doczekać jak mąż wróci do domku, bo jedzie dziś po wózek i inne brakujące rzeczy 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dopiero wstałam 🙂 pospało mi sie ladnie. tylko raz wstawałam na siusiu... męża nie było bo w drodze po polsce i nie chrapał wiec mogłam sie wyspać 🙂 Mała mi wczoraj mocno sie kreciła cały dzien, rano koło 6 tez smyrała a teraz chyba odsypia 🙂 Nie mam wogole pomyslu co na obiad mam robić. Na mieso nie moge jakos patrzec a polozna kazala mi duzo czerwonego jeść a ja czerwonego miesa nieznosze... chyba zupe kalafiorową na szybko zrobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek !!!! 🙂
Ja sie wczoraj pozbierac nie moglam po wizycie z polozna. Nie dosc ze miala godz opoznienia to jeszcze tak mnie obmacala i obsciskala ze caly dzien bylam obolala ale najwazniejsze ze cukier i morfologia ok wrecz ksiazkowo.
Mi tam jeszcze nic nie leci ale sie nie przejmuje bo to o niczym nie swiadczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...