Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A torbę do szpitala to juz mam spakowaną i własnie mi to jakos mało tego wyszło wszystkiego 😁 dołożę pampersiaki i jeszcze luz będzie. Z tym że nie biorę rzeczy dla małego na wyjście tylko w domu przygotuję żeby mi potem mąż przyniósł. Dowiedziałam się tez że do szpitala dla dziecka tylko pampersy i chusteczki do pupki trzeba bo wszystko inne zapewnia szpital więc jeszcze miej rzeczy do zabrania 🙂 aaa i jeszcze mówiły mi dziewczyny ze się zawsze coś zostawia w szpitalu, jakies pampersy czy ubranka dla tych dzieciaczków co ich mamy nie chciały....ja to mówie ze jak przy mnie taki będzie to go schowam za pazuchę i biore ze sobą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek dalas mi do myslenia....bo ja tez sie ostatnio poce jak szczur i sie tak zastanawialam wlasnie co jest grane. Ciaza ciaza, ale tak mysle, ze ja tez mam ta niedoczynnosc, niby nie duza ale mam, i to wlasnie pewnie od tego. Za nadmierne pocenie odpowiada wlasnie tarczyca...czyli do koca ciazy bede miala wiecznie wszystko mokre i "wodnego wasa pod nosem" 😁
Zeby nam Paula jeszcze w najblizszych dniach nie urodzila....poklocila sie z tym swoim i na drugi dzien wyladowala w szpitalu i teraz takie skutki. To ja lepiej mojemu bede z drogi schodzila jak mnie wkurzy bo nie chce przezywac tego co Paula :/
Do pozniej 🙂
Wogole suszy mnie jak cholera, chyba przez to ze sie tak poce :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara tez bym Mame poprosila gdyby byla niedaleko 😉 no ale ponad 2000km to sie nie da heh 😉
Nie wkrecaj sobie ze cos Ci jest 😉 gdyby cos Ci dolegalo z pewnoscia bys to zauwazyla wierz 🙂 jakies bole itd. bardzo dobrze sie zna swoj organizm stad mozna wylapac wszystkie inne zachowania 🙂
Biologia a bedziesz miala jeszcze badania na tarczyce? masz jakies leki?
Wodny was heh :d smieszne ale w sumie wkurzajace. Tzn ja tak jak teraz siedze to spoko ale wczoraj to jakas masakra byla!

Tez tak sobie mysle o wadze Dawidka spory!!!! ale dzieciaczki cukrzykow zazwyczaj sa bardzo duze stad czesto wywoluja porody nawet przed terminem lub robia CC.
Takie dzieciaczki nawet moga do 6kg dobic! masakra!!!
Skwara a Ty badalas sie na cukrzyce? bo Twoje dzidzi tez wielkie co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozwalił mnie ten wodny wąs hahahah 😁 😁 😁 😁 będe się smiała do końca dnia 😁
Anitek, nie robiłam badań na cukrzyce bo mi teściowa powiedziała że oni dopiero wtedy zlecają jak we krwi jest podwyższona glukoza....mój mały w 30tyg był wielkością na 33tydz. A teraz to nie wiem czy nadal tak rośnie...5 listopada mam wizytę to się dowiem - zmusze gina żeby mi zważył skoro z tą cukrzycą tak jest..teraz to mi dałaś do myślenia:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łooo jak ma 3 cm rozwarcia a mały ułożony jest pośladkowo to na bank zostanie do końca w szpitalu... no ale coz lepiej tak niz inaczej... jest pod opieka i nic jej nie grozi, a jesli posladkowe to jak kolosik sie nie bedzie chcial obrocic to cc bedzie jak dojdzie do 4 kg pewnie tak przewaznie robia... co do wagi dzidziusiato moja w 29 tyg wazyla 1280 wiec jak na ten tyfzien to dobrzepatrzac na ta rozpiske mine jwiecej ile dzidzius powinien wazyc w danym tygodniu ... teraz jak pojde 7listopada to powinna wazyc juz ponad 2 kg ja pierdziu jak szybko przybiera ten szkarb 2 kg na 4 tyg masakra 😁

nudzi mi sie strasznieee pogoda do dupy i o :/ moj mial dzis robic buraczki bo ostatnio zrobilismy to polowa zjedzona a na zime mialy byc 😁 ale ze spi po nocce to powiem mu zeby dzis darowal sobie i jutro zrobil odr ana jak ma wolne 🙂

No a popoludniu Basia ze swym lubym idzie do księdza 😁 bo moj orzeł niestety nie ma bierzmowania a zdecydowalismy jednak ze jak by dalo rade go teraz wybierzmowac bo chodza juz na te smieszne spotkania itd to bysmy tak po bierzmowaniu czyli pewnie kolo czerwca zrobili chrzciny niuni i ślub 😁 o ja cie pierdziele 😁 ale ten czas zmienia wszystko 😁 no ale zobaczymy co ksiezulek powie bo on taki lewy jakis swoje madrosci zacznie prawic ze mnie strzyka w krzyzu :/
Dam znac co i jak hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łooo jak ma 3 cm rozwarcia a mały ułożony jest pośladkowo to na bank zostanie do końca w szpitalu... no ale coz lepiej tak niz inaczej... jest pod opieka i nic jej nie grozi, a jesli posladkowe to jak kolosik sie nie bedzie chcial obrocic to cc bedzie jak dojdzie do 4 kg pewnie tak przewaznie robia... co do wagi dzidziusiato moja w 29 tyg wazyla 1280 wiec jak na ten tyfzien to dobrzepatrzac na ta rozpiske mine jwiecej ile dzidzius powinien wazyc w danym tygodniu ... teraz jak pojde 7listopada to powinna wazyc juz ponad 2 kg ja pierdziu jak szybko przybiera ten szkarb 2 kg na 4 tyg masakra 😁

nudzi mi sie strasznieee pogoda do dupy i o :/ moj mial dzis robic buraczki bo ostatnio zrobilismy to polowa zjedzona a na zime mialy byc 😁 ale ze spi po nocce to powiem mu zeby dzis darowal sobie i jutro zrobil odr ana jak ma wolne 🙂

No a popoludniu Basia ze swym lubym idzie do księdza 😁 bo moj orzeł niestety nie ma bierzmowania a zdecydowalismy jednak ze jak by dalo rade go teraz wybierzmowac bo chodza juz na te smieszne spotkania itd to bysmy tak po bierzmowaniu czyli pewnie kolo czerwca zrobili chrzciny niuni i ślub 😁 o ja cie pierdziele 😁 ale ten czas zmienia wszystko 😁 no ale zobaczymy co ksiezulek powie bo on taki lewy jakis swoje madrosci zacznie prawic ze mnie strzyka w krzyzu :/
Dam znac co i jak hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do pocenia, to ja się nie pocę i nigdy w sumie się nie pociłam, ale za to zawsze mi było zmino że latem w skarpetach chodziłam 😁 a teraz jest mi tak okropnie gorąco że śpie przy otwartym oknie odkryta a mój gorący mąż przykryty po uszy 😁 może to poprostu ciąża a nie tarczyca? chociaż to pocenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia, a mówiłas że chcecie wcześniej małą ochrzcić ze względu na twojego brata. Już się wam odmieniło 😁 i patrzę slub w planach 😁 oho, imprezka się szykuje 😁 jak ksiądz będzie robił problemy to idźcie do innej parafii do takiego co nie będzie robił problemów! Nam ze ślubem u nas w parafii robił problemy to nie zamierzamy tu chrzcić dziecka, żeby tempak na nas zarabiał jeszcze...

Ja dziś na szczęście z obiadkiem spokój bo nam wczorajsza lazania została 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się dziewczyny rozpisałyście od rana. 🙂 🙂 🙂
Anitek - kurcze, może Ty coś masz z tą tarczycą rzeczywiście. Moja mama miała nadczynność i wole. Jest po usunięciu tarczycy. Miała biegunkę, była poddenerwowana, czasem serce jej kołatało. Nie wiem czy to pasuje do Twoich objawów, ale lepiej nie. Może to rzeczywiscie był po prostu sernik?
justynakreft - nie obawiaj się prosić. Wiadomo, ze każdy chce sobie radzić sam i mieć z tego satysfakcję, ale nie zawsze warto i nie zawsze da się. Może po prostu zasugeruj mamie, że ucieszyłabyś się z jej pomocy i zobaczysz jak zareaguje. To nie będzie powiedzenie - przyjedź i zrób, tylko sugestia. 🙂
Skwara - Anitek ma rację. Prawda jest taka, że każda kobitka w ciąży powinna mieć obciążenie glukozą. Absolutnie nie wkręcam Ci cukrzycy i pewnie jej nie masz, skoro Twój też się urodził duży, ale warto sprawdzić co i jak.
No to trzymam kciuki za Paulę, bo skoro mały waży już ponad 3 kg, to jest konkrecik. Mam nadzieję, ze jednak ją wypuszczą i pozwolą jeszcze trochę pochodzić. Może duży, ale lepiej, zeby był donoszony. Moją koleżankę w ciąży przetrzymali na tyle, że pozwolili dziecku "dobić" do 4,5 kg. Ciekawe jak będzie u Pauli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - co ty mi tu - lasagnia?! 😮 Przecież ten Twój się zdrowo odżywia!!! Hahaha, żartuję. Pewnie zaraz mi napiszesz, ze ta lasagnia to z makaronu razowego przekładanego szpinakiem i serem twarogowym. 😁 😁 😁
Ja też mam obiadek z wczoraj. Przepyszne de volaille nadziewane szpinakiem i serem żółtym - robione przez moją mamę. 🙂 Lubię gotować, ale w ciąży nie chce mi się długo stać prz garach i robię proste dania. Poza tym nie uwierzycie, ale nadal nie oddałam swojej roboty papierkowej. Jednak efektywność myślenia spada w ciąży! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, hahaha ja często lekko oszukuje mojego męża co do składników dania 🙂 jest mięsko ale chude i mnóstwo warzywek, oczywiście bez sera 🙂 tylko makaron zwykły bo u nas nie ma razowego do lazanii i mój mąż ma taką dietę że w niedzielę pozwala sobie trochę 😁 ale już mi jęczy że mu brzuch tłuszczu nabrał hahaha co oczywiście jest kompletna bzdurą! A dewolajki tez kocham 😁 dogadza wam mamusia hihihi
ech ta cukrzyca...nigdy u mnie w rodzinie nie było takiego przypadku...ale chyba polecę jutro i huk nawet zapłacę ale będe miała pewność!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - ja wiem, że trochę truję, ale mój tata ma cukrzycę i babcia (mama mamy). Jestem więc zagrożona z dwóch stron, bo to akurat jest dziedziczne. Temat mam oblatany. Akurat w ciąży z cukrzycą jest inaczej. Można nie mieć w rodzinie, a zachorować. A można mieć w rodzinie, mieć nadwagę i nie chorować (tak jak u mnie). No i jestem prawie pewna, że w Polsce obciążenie glukozą to jest standard w ciąży.
A może poradź się po prostu jakiegoś innego lekarza? Masz taką możliwość? Może nawet telefonicznie. Bo ja nie wiem czy w 34 tygodniu, nawet jeśli Ci (odpukać) coś wyjdzie z cukrem nie tak, to jakoś wpłynie na Twoją dalszą ciążę... Może już wystarczy doczekać do terminu i tylko skontrolować wagę małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, rozumiem cię. Konsultowałam się z innym lekarzem w tej sprawie i on powiedział żebym zrobiła te badania. Bo jesli mam cukrzycę to zapas insuliny szybko się kończy i może mieć zły wpływ na dziecko. I nie wiem czemu ale tak sobie to olałam, zapomniałam, mimo że na początku byłam oburzona z powodu braku skierowania na to badanie...
Czytałam też o objawach cukrzycy w ciąży i nie mam żadnego z nich a jak rozmawiałam z teściową to ona powiedziała że przesadzam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, wybór należy do Ciebie. Ja bym raczej sprawdziła, bo generalnie jestem taka, ze się badam i choć tego nienawidzę, to chodze po lekarzach. Mi ciśnienie skacze już na sam widok i zapach przychodni, ale co robić.
Wydaje mi się jednak, ze Franek jest po prostu duży i tyle. Norma to jest 2,5-4 kg dla noworodka. Muszą być takie, które są na początku normy (np. moja mała, takie w środku i takie na końcu normy 🙂 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka padlo pytanie 2 tyg od Skwary do mnie o wage 😜 moja waga wlasnie dobila 87 kg
u mnie w porzadku :P
mala zdrowo sie chowa w brzusu 😜
powoli strach przed porodem sie pojawia ;DDD ale damy rady ;D
narazie z netem nie dam rady go miec ... ale myslami ciagle jestem z wami ;D
pozdrawiam was jesli bym sie nie odezwala juz do porodu to zycze udanych narodzin naszych pociech ;D
i szybkich porodow ;D
tego co najlepsze :P:P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek, fajnie że zajrzałaś! I chyba nieźle przytyłas co?? 😁 dobrze że z dzidzią wszystko w porządku 🙂 zostaw nam może jakiś kontakt do siebie żebyśmy wiedziały jak urodzisz!
Wikarynka, ja też własnie nie cierpię chodzenia po lekarzach...ale chyba lepiej mieć pewnośc niż potem pluć sobie w brodę...albo cały świat obwiniac. Póki jeszcze czas to polecę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kumpela juz pojechala wpadla na chwile 🙂
Skwara popieram zdanie Wikarynki powinnas jak najszybciej to badanie robic a zdanie Tesciowej dla mnie szok!!! przeciez cukrzyca ciazowa moze wystapic u kazdej i wcale nie musi byc w rodzinie...
Do tego czesto jest tak ze nie ma objawow...
Idz i zrob! Majtaku nie kosztuje a bedziesz spokojna.
Co do insuliny to jest tak ze wtedy dziecko po porodzie ma za maly cukier dlatego ze beda w organizmie mamy z cukrzyca dziecka organizm musi zwlaczac cukier swoj jak i matki i stad po porodzie jak odejdzie nagle cukier matki dziecko produkuje za duzo insuliny i potrzebuje wtedy pare dni aby sie to unormowalo stad takie dzieciaczki zazwyczaj sa w szpitalu pod kontrola przez pare dni.
Absolutnie nie wolno tego lekcewazyc i akurat to co mowi Tesciowa mialabym w nosie na Twoim miejscu. Sorry ale nie moge tego pojac ze skoro jest to osoba ktora pracuje w placowce medycznej a nie jeszcze Cie odwodzi od tego abys zbadala sobie ten cukier... szok dla mnie!
Motylek fajnie ze jestes 🙂 zagladaj w miare mozliwosci 🙂 🙂 🙂 wyslij ktores z Nas nr tel na priv to bedziemy mialy konatkt w razie w 😉
Trzymaj sie tam mocno 🙂
Wikarynka ja rowniez czuje mocne bicie serca kilka razy na dzien i mam tak od tygodni ale w szpitalu przypisali to ciazy i tym ze serce wiecej krwi pompuje i stad takie cos.
Pocenie az takie wystapilo niedawno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ale się dzieje 😮 dziewczyny w szpitalu mam nadzieje że wzsystko ok z wami, a anitek i basia dobrze że już wam przeszło, masakra jakaś, wszystkie na raz, ja dzisiaj o 16 idę go gina to się dowiem wszystkiego co tam u mnie i u malutkiej, juz się nie mogę doczekać jak ja zobacze 🤪 i poproszę o jakieś zdjęcie bo mężuś chciał zobaczyć bo bardzo żałuje że nie może teraz chodzić ze mną oglądać malutkiej bo jest w pracy. A i w sobote wyszyły mi hemoroidy no masakra teraz to już boli i nie mogę za bardzo siedzieć, a powiem wam, że nie mam jakiegoś takiego zatwardzenia codziennie chodzę do kibelka na 2 😠 i do tego jeszcze wyszły mam nadzieje że ginka coś przepisze bo masakra z tym będzie 😮 no i w końcu kupiłam płyn do prania dla dzieci i jutro wszystko piorę do końca pażdziernika chce spakować torbę bo różnie moze być pozdrowionka laski i piszcie co u was, a może jakieś domowe sposoby na hemoroidy któraś zna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek - CZEŚĆ! Ale się cieszę, ze zajrzałaś! Super! A ile ważyłaś wyjściowo? Albo ile łącznie poszło Ci od początku ciąży? Może uda Ci się jeszcze do nas wpaść na chwilkę. 🙂
Anitek - kiedyś ginekolożka (moja była lekarka, nie obecny gin) mówiła mi, że w ciąży pojawiają się choroby, na które prawdopodobnie zachorujemy w przyszłości albo które już mamy, a jeszcze nie wiedziałyśmy o nich. Jakoś zostało mi to w pamięci, że jak będę w ciąży, to muszę przypilnować wszystkiego, łącznie z zębami. Bo też słyszałam, ze ciąża psuje zęby, a okazało się, ze chodzi o stany zapalne. Żeby do nich nie dopuszczać, bo bakterie dostają się do krwi i do dziecka. Może teraz właśnie tak "wyskoczyła" Twoja tarczyca. Tliło się i poszło, ech.
Zaczęłam pakowanie torby. To wcale nie takie proste. Nie wiem czy pieluszek tetrowych brać 10 czy 3, ile tych body, ile śpioszków. Chyba się do tego nie nadaję. :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w wymiarach usg wstawiłam fajną tabelke odnośnie wielkości dzieciaczków - obczjcie 🙂
Wikarynka, na szczęście nie mam tego problemu z ubrankami bo wszystko szpital zapewnia 😁 ale rzeczywiście jak tego jeszcze nie wiedziałam to miałam problem ile czego wziąć 🙂 najlepiej to chyba jedno ubranko na dzień a jeśli za mało będzie to mężu doniesie bo chyba nie ma innej opcji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu zawrzało od rana 😁
Paula biedulka, 3 cm rozwarcia, ciekawe czy to się da jeszcze jakoś zatrzymać 😞 ale mały jest duży to na pewno sobie poradzi i już 34 t.c. skończony. Jak ja wylądowałam w szpitalu (32 t.c.) to mi lekarz powiedział, że za 3 tyg płód będzie dojrzały 🤔 aż się zdziwiłam bo to 35 tydzień, no ale chyba wiedział co mówi..
Anitek to dobrze, że już lepiej i nic się w nocy nie wydarzyło! uff.. a ja no tak, wizytę mam 7 listopada dopiero 🤨 zdziwiłam się jak mi tak gin kazała przyjść, no ale chyba jest wszystko w porządku w takim razie, skoro nie chce mnie częściej kontrolować.. W razie co (odpukać) to podjadę do szpitala.
Biologia zdaj później relację jak Twój się zachował i czy plan zemsty wypalił 😁
Wikarynka u mnie w 32 t.c. też nie było pełnych 1800 więc się nie przejmuj 🙂 . Co do pakowania torby to w netku jest pełno takich gotowych list co zabrać 🙂 a czasem i na stronie szpitala, w którym będziesz rodzić.

Mnie mamuśka już co nie co wpakowała do torby, bo ja się tak zaprzysięgałam, że spakuję po szpitalu, a dalej leżę i nic nie robię 😁 . Wczoraj w końcu kupiliśmy pampersy do szpitala 🙂 wzięliśmy małą paczką 43 sztuki, później się przeżucę na Dady z biedrony 😜 Jeszcze trzeba podejść po chusteczki nawilżane i wszystko wsadzę do torby 🙂 . W sumie ta torba to bardziej dla mnie niż dziecka, bo ciuchy dla małej też dopiero na wyjście.

Skwara haha moja teściowa tak samo zareagowała na badanie cukrzycy. Miałam zlecone i rano mnie \\\'dorwała\\\' w kuchni bo przyrządzałam miksturę do wypicia w przychodni. Matko kochana! Jej reakcja, że po co, na co, że wymyślają teraz takie badania, olaboga i w ogóle... 😮 no ale cóż, nie słuchać i robić po swojemu 🙂
Motylek Ty to tak na chwilkę wpadasz, właśnie i zostaw jakiś kontakt i odezwij się jeszcze zanim urodzisz 🙂
Ciekawe co tam u Dorotex?
Justta powodzenia na wizycie 🙂 łee i hemoroidy dopadły 😮 w ciąży podobno ciężko się tego pozbyć, ale już nie dużo zostało i potem wszystko wyleczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta - zapomniałam Ci napisać, ale juz wspominałam wcześniej. Wg mojej mamy na hemoroidy najlepsze są czopki Proctoglyvenol, ale... nie wiem czy można je stosować w ciąży.
Ifyou - ja się będę cieszyła bardzo z 1600 g w 32 tygodniu. Serio. 🙂 To by znaczyło, ze do 38 dobijemy do 2800 g, co byłoby idealnie. 🙂 W normie itede. (Sama sobie tak na oko to liczę). No i masz rację, póki możesz, to odpoczywaj sobie,. Fajnie, ze Ci mama pomaga. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...