Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A moze taka nasza Polska mentalnosc ze wiekszosc polskich rodzin posiada w dzisiejszych czasach 2ke dzieci? Ja bym wlasnie tak chiala dwoje a najlepiej to parke.. i najlepiej w odstepach 2 lat :P chyba jestem za bardzo wymagajaca hihihi jeszcze jednej ciazy nie zakonczylam a mysle o drugiej. NOOOOOOOO u was 22 a u mnie co prawda dopiero przed 20ta ale tez juz sie kłade jakies zmeczenie mnie dopadlo. Spijcie spokojnie brzuszki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Nocka ok pospalabym jeszcze ale od rana wyje komus alarm dom/auto sama nie wiem...
Wikarynka Emilka nic straconego! urodzicie poczekacie chwile i mozecie sie zabierac za kolejne 😉
Co do plci tez kiedys sobie myslalam ze cchce parke a jak zaszlam w druga ciaze pomyslalam ze wole chlopca i to z kilku powodow 🙂 tak jakos mi sie odmienilo 🙂 Wyszedl chlopczyk heh 🙂
W dalszym ciagu szukamy jakis imion 😁 Alex -Alexander jednak odpada. Jakos jak tak mowie na glos nie podoba mi sie juz...Do tego juz u paru osob slyszalam i jakos tak mi sie odechcialo 😉
Emilka w IE jest godzina w tylu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w szoku jak czyta, o tej opiece w Irlandii i Islandii....człowiek się martwi i przejmuje a oni mają wszystko gdzieś....z drugiej jednak strony to rzeczywiście, jak Wikarynka napisała, skoro taka dzietność to widocznie uznają że nie ma problemu i jak parę dzieci się nie urodzi to nic się nie stanie...smutne 😞 Emilka i Anitek, oby u was wszystko dobrze się skończyło i obyło bez problemów!
Fajna ta czkawka 😁 Ja jeszcze nie czułam, chociaż ja jestem czkwakowcem i minimum raz dziennie mam czkawkę 😁 Może z dzidzi na mnie przechodzi? 😁
Wikarynka, wiek męża to żadna przeszkoda 😉 🙃 mężczyźni mogą do końca życia dawać zdrowe dzieci więc może i trójkę wam się uda 😁 😁 😁 w każdym bądź razie życzę CI całej zdrowej trójeczki brzdąców 🙂 🙂 🙂
u mnie remont się zaczyna jutro...i przeprowadzka 😁 przeprowadzki kocham i pakowanie i układanie! Już się doczekać nie mogę 😁 Widziałam zdjęcia brzuszków i są piękne! U Ciebie Wikarynka też widać, samemu się tak nie zauważa 😉
A wiecie co mój mąż przedwczoraj mi powiedział hahah: No już widać że jesteś w ciąży, troch Ci ten brzuch urósł. hahaha komedia 😁 Ja wstawię swojego brzucholka z tamtego tygodnia 🙂
Pozdrówki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kochane 🙂
Bardzo wszystkim dziękuję za życzenia i mam nadzieję że choć w części się spełnią 😉
Widzę że już o kolejnych dzieciaczkach niektóre myślą. 🙂) Ja jak na razie myślę że jedno mi wystarczy... no ale różnie w życiu bywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzuszki 😉

Łooo co do kolejnych dzieci to jak na razie nie mysle o tym, mam stracha przed tym w sensie jak sobie dam rade a gdzie tam kolejne hehe 😁 moze jak to bedzie zdrowe i troszke odchowane to wtedy sie pokombinuje nad rodzeństwem dla maleństwa hehe 😉

No jak widzicie opieka w kazdym państwie inna a z reszta i w polsce w roznych szpitalach i regionach inaczej... mojego siostra jak rodziła we włoszech to dostała wszystko tam można iśc rodzić jak sie to mowi: tak jak sie stoi, bez niczego... dostaje sie wszystko dla siebie i dla dziecka dosłownie a jak zabraknie to dadza i jeszcze obowiazkowo do domu wyprawki daja...

WZYWAM Was do dodawania brzuszków !!!!!! i jak pisałam ujawniamy sie hehe 😉
ja dodam wieczorkiem bo kuzynka pozyczyla wczoraj aparat bo dzis z maluszkiem tez jada na jakas wycieczke wiec wieczorkiem bede miała aparat to zrobie i wkleje 🙂
[color=red][/color]POKAZUJCIE SIE BRZUCHOLKI 🙂 🙂 🙂

no to ja pije kawusie i szperam po necie jak co rano, do później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusia89k u mnie nie ma takie przypadłości 😉 moje maleństwo widocznie wszystko toleruje , wszystkożerne jest hehehe 😁

za to zdarzają mi sie bardzo króciutkie skurcze w podbrzuszu :/ czaami nawet zaboli, pytałam lekarza na poprzedniej wizycie ale nie powiedział mi nic w sensie no że to coś złego czy coś ...

oki ja ide wziąść sie za obiadek bo wymyśliłam sobie dzis kopytka mmmm z masełkiem takie jejjjj juz mi slinka leci hehe 🙂

do póxnie jbrzuszki 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahaaa a kobitki powiedzcie mi czy Wy też macie problemy z cerą ? ja nie tylko na twarzy non stop coś mam ale na dekoldzie głównie też :/ na twarzy to bardzo często jakis pryszcz mi wyskoczy i praktycznie caly czas takie małe krostki jak by potówki czy coś:/ i na dekoldzie to samo jak nie mały pryszcz to pełno potówek... zaznaczam ze wczesniej nie mialam z tym problemu jedynie na okres mi wychodzily 2 jakies małe pryszczolki na twarzy i wszystko... niby mówią że jak tak jest to dziewczynka zabiera urode mamusi hehe i wcale bym sie nie obraziła jk by tak było 😁
wszystko rozstrzygnie sie 16 sierpnia no wlasnie bo dzis potwierdzilam wizyte 😁

ok lece bo w koncu nie zrobie tego obiadu hehehe do pozniej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciasto w piekarniku 😁
To moj debiut biszkoptowy 😁 z bita smietana brzoskiwiniami i galaretka! 😁 A co jak rosnac to porzadnie heh 😉
Ania opowiadaj jak slub sie udal?
Skawra fajnie ze sie przenosicie 🙂 Uwazaj tylko na siebie i dzidzi i nie nos niczego ciezkiego itd 😉
Anusia ja mdlosci nie mam od ok 12-13tyg wogole ale moja bardzo dobra kolezanka miala przez calutka ciaze. Jej lekarz mowil ze i tak moze byc wiec moze Ty jestes wlasnie jedna z tych brzuszkow?
Basia dodam swoj brzuszek z rana bo juz jestem po sniadaniu heh 😉
Jejkus jak ja sie nie moge doczekac tego ciasta!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia ja tak mialam od poczatku ciazy z tym ze tylko twarz i gorna czesc plecow. Tak jak idzie linia wlosow masakra jakas!!! teraz juz zelzalo i w zasadzie ostatnio chyba tylko jeden koles wyszedl 😉
No ale ja nosze chlopczyka heh 😉
Ja jakos nie wierze w te wszystkie opowiastki na temat tego kto co je i jak sie czuje i jak wyglada albo jaki ma ksztalt brzucha to zalezy od plci bo jak widac u mnie dwie zupelnie inne ciaze inne samopoczucie inne smaki inaczej wygladam a w obu przypadkach chlopczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusia mój maluch chyba tez niektórych rzeczy nie toleruje. Np mięs, wędlin.... Od razu mdli mnie ale nigdy nie wymiotowałam. Staram się tego unikać i jest ok.
basia ja od ponad miesiąca jestem okropnie wysypana jak bym ospe miala. Troche przeszkadza mi to no ale co zrobic... w koncu zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Anitek - od 3 dni za mną też chodzą ciasta i ciasteczka. Nie wiem co jest, bo wcześniej nie miałam ochoty. :P
Anusia - mdłości przeszły mi jak ręką odjął po 12 tygodniu. Zaczął się 13 tydzień, miałam chwilę jeszcze niesmaku w ustach, a od bodajże 14 święty spokój. 🙂
Basia - od 7 tygodnia mam taką jakby wysypkę alergiczną na brodzie. Nigdy w życiu nie miałam kłoptów z cerą, w zasadzie ona jest moim jednym z nielicznych atutów. A w ciąży non stop czerwona twarz, broda zasypana, skóra podrażniona. Niech będzie, ze to dziewczynka i niech dobra cera idzie w nią. 😉
Skwara - nas też czeka przeprowadzka, ale gdzieś za pół roku. Natomiast co do wieku męża - wiesz, zrobić sobie dzieciaczka może i się uda. Tylko chodzi o to, żeby miał go kto wychować. Ja sama jestem dzieckiem późnego ojca i wiem jak to wygląda. A mój mąż zaczął jeszcze poźniej, niż mój ojciec.
Zaraz spojrzę na tabelkę, chyba powinnam tam coś uzupełnić! Miłego dzionka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki! Humorek mi wrocil 🙂 Cale szczescie, bo nie mozna bylo ze mna wytrzymac...Teraz chyba zrobie sobie kawke, po obiadku jade z synkiem do siosry bo pracuje nad morzem w karwi, wiec ja odwiedzimy 🙂) upal dzisiaj straszny, nie da sie wytrzymac, no ale lepiej tak niz mialoby padac..
Milego dzionka Wam zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉 mnie dzisiaj styklo 23 tydzien 😉 hehe rosne jak na drozdzach 😉 nie moge sie doczekac wizyty u ginka za 4dni ide i podejrze mojego szkrabka;D ahhhh 😉) ogolnie dzis u mnie upal jak nie wiem co .. siedze w domu;p pozniej moze sie z R spotkam bo on biedny zapier**** po 12h;/ i w dodatku takiupal ze duchota to wszedzie wchodzi...
Jak sie czujecie? wikarynka uwazaj na siebie, i nie wychodz nigdzie sama!!!
milego dzionka;** muaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuszki 🙂 przyszlam sie przywitać i uciekam dzis jeszcze mam wolne od pracy ale jutro juz wracam na moja zmiane wiec bede rzadziej a raczej wieczorkami ehh no nic takie zycie 🙂 😎
Basia - ja tez mam problemy z cera i na dekoldzie teraz caly weekend nie nakladałam make-up zeby chodz troche zeszlo ale wlasnie mam takie jakby male chrostki. hmm myslalam ze to od pracy.
Co do mdłosci to jeszcze czasem mam ale tylko po niektórych jedzeniach np jak zjem buraki to koszmar bo nie moge zniesc tego uczucia. Generalnie ja od poczatku ciazy niemialam mdlosci ale wiadomo czasem sie zdarzalo .. przezylam poczatek bez wymiotów na moje szczescie.
AAAAAAA no i jak jestem glodna to w jednym momecie dzieje mi sie wszytsko to wiem ze malenstwo sie domaga hihihi

A powiedzcie mi czy wy macie ochoty na cos do zjedzenia.. bo ja nie mam absolutnie jestem wszytsko żerna..zjem i kawasne i slodkie ..nie wymyslam.. wydaje mi sie ze te ciazowe smaki to jakies przereklamowane haha bo u mnie sie to nie sprawdza.
Dobra dziewczeta ja uciekam bo dzis moj ma wolne to chociaz troszke czasu spedzimy razem bo i tak mamy go niewiele 🙂 życze wam milego dnia 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Paula za troskę, ale u mnie nie ma upałów. Wyszłam sobie rano tylko do okolicznego sklepiku i było bardzo OK. 🙂

E_miilka - ja nie mam non stop zachcianek, ale... zamarzyła mi się raz ryba z frytkami, innym razem ten przeklęty serek pleśniowy, jeszcze kiedy indziej - barszcz. Myślę, że może raz na dwa tygodnie mam jakąś zachciankę. Aktualnie chodzą za mną ciasta i ciasteczka, ale chyba już powoli mi przechodzi, bo najadłam się rogalików z nadzieniem i sernika od mamy. 🙂

Acha - dziś obudziłam się o 4 nad ranem i nie mogłam zasnąć, bo mój mąż nocował poza domem i... Już wiem kiedy jest aktywne nasze dziecko, od 4 do 5 twały takie podskoki i przewroty, że hej . 😁 W dzień rzadko czuję ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O! O zachciankach piszecie 🙂) Ja to mam co chwilę od kilku dni. Dzisiaj np dzień od czipsów zaczęłam chociaż nie powinnam jeść, Później dopiero śniadanko, później kawa i dużo słodkiego. No i na obiad pierogi z jagodami i jajka gotowane. Teraz czekoladki wcinam i na kolacje od teściowej bigos załatwiłam bo za mną chodził. Może jakoś go przetrawię. 🙂) No ale oczywiście na tym się nie skończy 🙂 Co chwilę mogę coś jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Odnośnie cery to nigdy nie miałam krostek ani pryszczy na dekoldzie, czasami tylko przed okresem jeden lub dwa wyskoczyly mi na twarzy. A teraz to cały dekold w krostkach i pryszczach i to do tego bolących no i na twarzy mi sie pojawiły. A niby nie powinny bo synka bede mieć.

Co do zachcianek to coraz cześciej mi sie zdarzają np. frytki, ogórki kiszone, papryka marynowana, jedzenie z maka czy kfc, kebab lub kawa z bitą śmietaną. Nie mogę za to ciast i słodyczy oraz zbytnio lodów bo mi się odbijają. A i jak mnie ssie to chwytam marchewkę do pochrupania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia_26 mam takie same preferencje co do jedzenia 😁 przed ciążą jadam tony słodyczy i różnych słodkości a teraz patrzec nie moge! A co do cery to ja właśnie mam kłopotliwą z trądzikiem a teraz nawet jednego syfa! Nic! Moja cera ozdrowiała, szkoda że tylko na tak krótko 🙂 A z tymi brzuchami i wyglądami itp też nie wierzę bo co chwilę każdy mi mówi co innego a to mam nisko brzuch to będzie chłopczyk a to jak nisko brzuch to dziewczynka. I komu wierzyć? 😁
Wikarynka, i tak nie jesteś na straconej pozycji bo rok po roku i trójeczka będzie 🙂) oczywiście żartuję, ale nie ma rzeczy niemożliwych 🙂
Anitek, moje popisy biszkoptowe jeszcze nigdy mi nie wyszły! No nigdy! zawsze opadło i już nie chciało się podnieść...ale za Twój trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was po prawie 2 dniowej nieobecnosci 🙂 Wczoraj strasznie napiety dzien, tu taki wyjazd, tu taki...upal straszliwy i prawie caly dzien na nogach. Wieczorem bylam juz zbyt padnieta zeby do was zajrzec.
A dzis od rana bieganina po lekarzach. Mialam w koncu robione USG, z dzidzia wszystko ok na szczescie, dostalam zdjecie praktycznie samej twarzy, ale slicznie widac 🙂 No i musze sie z wami podzielic informacja ze tak jak myslalam bedzie CHLOPAK, jak ja to mowie maly fiutek :P:P:P Mialam nadzieje ze bedzie dziewczynka,no ale, moze nastepnym razem 😁 😁 Podobno bardzo wyraznie bylo widac ze to ON, chociaz mi lekarka tego nie pokazala. Na nastepnej wizycie ma mi to potwierdzic na 100%. To 21 tydz, maly wazy 400g.
Pozniej jeszcze wizyta u endokrynologa, z tarczyca na szczescie wszystko ok, ale niska ilosc wapna i FT3 i FT4. Wiec witaminki, a za miesiac kolejne badania i znowu wizyta.
Mialyscie robione badania na glukoze?Podobno trzeba isc z glukoza do laboratorium i tak niby mam siedziec 2 godz i sie ruszac, to prawda?
Jutro postaram sie wrzucic zdjecie USG juniora i jakis moj brzucholek 😉 Chociaz moj troszke sie owlosil przez ta ciaze :P:P
Milego wieczorku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...