Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć brzuszki 🙂 jak sie macie ?
A ja juz po USG. Chcielismy nakrecic filmik jak sie maleństwo rusza ale nam nie pozwolila bo jakas inna byla babka 🤢 no coż moja lekarka na urlopie - moglam sie tego spodziewac :P aaaale tam nie wazne.
Maluszek jest tak ruchliwy ze z trudnoscia bylo zrobic zdjecie 🙃 🙃 akurat bawil sie rączka zaciskał piesc i otwieral i tak w kolko potem sie chyba znudzilo to obrucił sie na bok i podlozył sobie reke pod glowe .. ahh zakochałam sie 😜 🙃 ☺️
Wciaz nie wiem co za płec ale moj maz dostał karteczke z nazwą a ja bede twarda i dowiem sie dopiero na porodówce 😁 męczy mnie tylko jedno..bo mam wrazenie ze widziałam jajeczka jak sprawdzała bioderka hahaha ale postaram sie o tym przestac myslec 🙃 bedzie fajnie. 🙃 🙃:ZAKOCHANA JESTEM 🙃 🙃
aaaa zdjecie brzuszka wstawie jak tylko bedzie to mozliwe bo obecnie jestesmy na walizkach za niedlugo czeka nas przeprowadza polowa rzeczy juz w kartonach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!

O godzinie 18 mam połówkowe USG. Miało być nieco później, ale dzwoniła pielęgniarka, że proszą w miarę możliwości o pośpiech. Mi tam wcześniej pasi. 😁

Nie wiem czy poznam płeć dziecka, bo w opisie tego USG jest, że ocenia się prawidłowość narządów wewnętrznych. Tak czy siak, fajnie będzie popatrzeć na dzidziusia, który wlasnie skacze jak oszalały po obiedzie. 🙂 🙂 🙂

Postaram odezwać się do Was po USG. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka super ze na usg wszystko w porzadku 🙂
Co do plci pamietam ze tez chcialam niespodzianke a pozniej jednak stwierdzilam ze wole wiedziec bo mam duzo rzeczy po Olafku no i w sumie zapytalam, a tak teraz mysle co napisalas no u mnie byloby niemozliwoscia utrzymania plci w tajemnicy (musialabym nie patrzec na monitor podczas usg) bo dzidzi za kazdym razem pieknie rozklada nozki i odrazu widac jajeczka i sisiorka heh 🙂
A u Ciebie no coz dziewczynki narzady na usg wygladaja jak male jajeczka wiec nie wiadomo 😉 moze to tez byc i dziewczynka 🙂
Fajnie sie czyta jak piszesz ze sie zakochalas 😁
Wikarynka powodzenia na usg a to ze jest napisane ze to ocena narzadow itd to dobrze bo to wlasnie jest polowkowe a lekarz zawsze sie pyta podczas takiego usg czy sie chce znac plec 🙂
Daj znac po badaniu!!! czekam z niecierpliwoscia 🙂
LilithGoth witamy w gornie zimowych brzuszkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooooo witaj aniu 😉 kolejna grudnióweczka w naszym gronie 😉 świetnie !!!!! 😁

dopisałam Cie już do naszej tabelki jesli mozesz podaj jeszcze swój wiek, która to ciąża i w którym tygodniu poczułas pierwsze ruchy maleństwa 😉 No i przede wszystkim gratulacje córeczki 😁 kolejna kobitka suuuper 😁 zapraszamy też do wątku żeby pokazać się z brzuszkiem ale to dopiero jak bedziesz miała chyba 20 postów napisanych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj LilithGoth 🙂 Czy miejscowosć Dobra to nie przypadkiem ta w Opolskim? 😁
Dzwonilam dzisiaj zapytac o cene wykonania USG 3D, i babka poinformowala mnie ze koszt calej wizyty z nagraniem to 170zl...Musze sie zastanowic i obgadac to dzis z mezusiem czy idziemy i zapisac sie na wizyte czy nie.....
Obwod mojego brzusia to 88cm, a waga ok 5,5kg w gore 🙂 Maly wazy 400g a trzeba mu ponad 5kg mieszkanka jeszcze nosic no, ten to ma dobrze 😁
Ja za 2 tyg planuje zaczac zbierac rzeczy dla juniora, jak dowioza mi reszte mebli do mieszkania.
Dostane sporo ciuszkow, musze to poprzebierac, bo wszystkie niestety po dziewczynkach :/ Wanienke tez dostane ( rozowa) 😁 ale co tam 😁 tgo nikt nie bedzie widzial 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara też czasami mam koszmary i niestety myślę że to się może maluszką udzielac... no ale nie wiem sama. Ja już ogóryu zrobiłam z mężulem. Na razie mam 15 dużych słoików. Moje pierwsze w życiu hehe... 🙂
Co do pokoików to już bym chciala coś planować ale muszę niestety jeszcze poczekać.
lilithghoth witamy w naszym gronie... 🙂) chyba już szósta Ania 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za przyjęcie 🙂

Miejscowość Dobra ale w zachodniopomorskim.
Ja w piątek mam usg połówkowe w tym podgląd 4d i nagranie na płytke plus drukowanie zdjęć za całe 70zł 🤪
Jutro czeka mnie krzywa cukrowa ... na samą myśle jest mi nie dobrze ... pamiętam jeszcze jak w pierwszej ciąży ja piłam i rozglądałam sie za najbliższą toaletą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ja wam zazdroszcze ze robia wam badania na cukier i inne... u nas nic , myslalam ze cos mnie zbadaja (az tak wymagajaca nie jestem) a ja dzis na połówkowych w szpitalu mialam tylko USG i tyle. Pytam sie o nastepna wizyte a ona mi odpowiedziala ze na porodówce 😮 a tak to tylko wizyty u poloznej ..tam mierzy mi tylko cisnienie i sprawdza mocz.. ehh to chyba czas by umówić sie prywatnie.

cos mnie boli glowa 😞 ide sie położyc..zawitam do was wieczorem. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka, nie martw się, ja mieszkam w polsce a mój gin nie wiedział nawet co to połówkowe usg jak go zapytałam 😁 ja też nie chciałam znać płci i w 14 tygodniu jak byłam na usg to mi lekarz od razu powiedział że chłopak będzie...no i cóż nie zapytał mnie czy chce wiedzieć i mi powiedział lol i w sumie nie tylko mi, mimo że poprosiłąm go żeby nie mówił mojej teściowej (bo to jej kolega z pracy) to też jej powiedział..już to przebolałam 😉
Lilithgoth witamy ciebie i brzucholka 🙂
Biologiaap2, ja też dostałam ubranka po dziewczynce, ale odłożyłam z nich może 1/5 tylko bo były różowe, a reszta jak najbardziej się nadaje dla mojego małego 🙂
Anitek, współczuję bólu....:*
I ja w końcu mam 3kg na plusie 😁 przez ostatni miesiąc mi 2kg przybyło hihi 😁
No Basia, jak u mnie tylko remont skończą, czyli myślę żę w następnym tygodniu, to też zaczynam!!! Jej! Ale będzie fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja pod koniec tygodnia bede kupowała komode dla maluszka bo kupiłam meble przed ciaza i nie mialam w planach komody a teraz musze dokupic na szczescie idzie z tego samego systemu i modelu bedzie mialo swoja szafeczke maleństwo dość sporą hehe ... pozniej juz bedzie mozna ciuszki prac i ukladac, posciel uszyje sama jak pisalam ale schowam na razie zeby sie nie zakurzyla no i w sumie wszystko bede miala juz tylko zostana buteleczki do kupienia i artykuły higienicze 😁

Jejka Wy to wszystkie macie koło kogoś hehe w sensie no chyba tylko ja z kujawsko-pomorskiego i sama taka w okolicy xD czy moze cos przeoczylam i jest jakas pomorzanka ? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tam też bym chciała jaka sasiadke miec 😁 ale widze ze najbliża sasiadka tutaj to anitek hehe w sumie gdyby nie "s" w Islandii to prawie byłabym w Irlandii .hahaha
a tak na powaznie to... glowa mnie boli 😞 i siedze sama w domu i pogoda taka jakas deszczowa 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Witam nowe brzuszki 🙂
U mnie dzień minął pomału i leniwie dzisiaj zawroty głowy dają mi się we znaki zaraz kładę się spać może jutro będzie lepiej .
Byliśmy dzisiaj wybierać wózek no i najprawdopodobniej zdecyduję się na Tako Laret w wersji len ...męczy mnie jeszcze x-lander xa ale sama nie wiem........
Biologia ja wczoraj przebierałam ciuszki po siostrzenicy i z 5 ton głównie różowych ciuszków wybrałam 2 tony uniwersalnych 🙂....szafa pełna...jutro biorę się za pranie tego wszystkiego proszek już kupiłam..JELP...wg mojej siostry najlepszy...10 zł za 480g masakra jakaś 😮
A wanienkę też mam różową...może mi to synio wybaczy 🙂
Wikarynka daj znać jak po usg... 🙂
Emilka super że wszystko ok ...ja bym nie wytrzymała do porodu...ciekawska jestem z natury 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dotex ja zakupilam x-lander ponoć teraz jedne z dobrych i lepsze od maxi-cosi . moja dobra znajoma kupila go w tamtym roku w grudniu i teraz mam go po niej wiec w sumie nowy wózek a 3 czesciowy bo z fotelikiem do samochodu wiec jakis tam tez zakup odpada. ja dokładnie posiadam taki http://tnij.org/x-lander2011energy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety, jestem załamana po USG.

Po pierwsze jest dwunaczyniowa pępowina (ma jedną tętnicę i żyłę, a powinna mieć żyłę i dwie tętnice). Czasem idzie to w parze z innymi wadami u dziecka, ale... lekarz nie mógł wszystkiego dokładnie ocenić, ponieważ jest też małowodzie. Sugeruje mi badania inwazyjne, ponieważ nie jest pewien prawidłowości narządów ze względu na małą ilość wód płodowych. Twierdził, że powinno się zrobić amniopunkcję - jak u liftmeup, żeby sprawdzić kariotyp dziecka (wykluczyć albo potwierdzić zespół Downa) i że w trakcie takiego zabiegu, można dostrzyknąć wód płodowych. Płaczę prawie non-stop od tego badania, nie wiem co robić. Mam wizytę w piątek u swojego gina, który też jest dobrym ultrasonografistą. Poproszę go o drugie połówkowe i o jego opinię. Jakoś nie dociera do mnie to wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wilkarynka wlasnie mialam pisac jak to przeczytalam czy nie lepiej zasiegnac porady drugiego lekarza??? czyta sie ze jeden ginek mowi tak i straszy a drugi mowi zupelnie cos innego...
Nawet gdybys poszla do jeszcze innego lekarza nie mowiac wogole o tym ze mialas juz polokowe i zroila usg???
Przykro mi ze musisz teraz przechodzic przez to wszystko!!! wierze ze wszystko jest w porzadku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka! jeszcze nic nie wiadomo, nie denerwuj się bo szkodzi to Twojemu maleństwu. Trzymam kciuki żeby się okazało że to jakieś nieporozumienie i Twój dzidziuś jest zdrowy 🙂

Co do wózka, to my z mężem ostatnio oglądaliśmy w sklepie "świat dziecka", między innymi okazało się że tam pracuje nasz sąsiad i polecił nam wózek na kołach pompowanych firmy JEDO (spacerówka i gondola) do tego dokupić adapter i nosidełko maxi cosi (to podobno jedna z najlepszych firm produkujących foteliki oczywiście jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka). A wózek dostosowany do terenowych warunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej Wikarynka.. dziewczyny maja racje.. nie denerwuj sie i nie martw na zapas *dzidzius tego teraz nie potrzebuje,to fakt) tez mysle ze powinnas pojsc do innego lekarza, a nawet jesli byloby coś nie tak to uwazam ze lekarze wiedza co robić i nie pozwolą by maleństwu sie coś stało. Trzymaj sie dzielnie mamusiu , pamietaj ze my wszystkie jesteśmy z Tobą kochana 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za wsparcie.

Jestem załamana, bo poszłam w naprawdę specjalistyczne miejsce. Nazywa się to Poradnia Genetyczna Chorób Nienowotworowych i Diagnostyki Prenatalnej. Lekarz, który wykonywał badanie ma certyfikat Fetal Medicine Foundation i duże doświadczenie. Mój gin tak naprawdę ma "mniejszą" rangę, ale jakoś mam do niego zaufanie i chcę wierzyć w to, że coś się zmieni. Już sama nie wiem. Życzę Wam dobrej nocy, chyba muszę się położyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...