Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorotex mowisz ze dzien pod znakiem P 😁 pewnie ! len sie poki mozesz 😜
Wikarynka to w sumie dobre wiesci mam nadzieje ze jednak uda sie tam zostac na dluzej.
Basia kaska idzie niestety jak woda. Zwlaszcza przy pierwszym dziecku gdzie wszystko trzeba kupowac bo pozniej juz o tyle lepiej ze sie wiele rzeczy ma po pierwszym dziecku 😉
Sama bym sie polozyla ale Olaf niechetny na spanie 😉
zrobilam juz kolejne pranko i siedze z tylkiem...ledwo wstane brzuch mam jak kamien 😠
Emilka fakt rozmaryn i tymianek w malych ilosciach ok. Ja np ostatnio paste z tymiankiem robilam 😜
Z wiesiolkiem tez gdzies czytalam 🙂
ja w sumie nie planuje na sile wywolywac porodu bo z tego co widze te wszystkie ktore chca pospieszyc dzidzie laduja pozniej na szarym koncu 😉 poczekam az Maly sam zdecyduje sie wyjsc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
p.s. zurawine z Olafem jadlam w duzych ilosciach taka suszona jak i soki pilam 😁 tak sobie obrzydzilam ten smak ze pozniej patrzec na to nie moglam heh 😁
AAAAAAAAAAAA CENNA RADA EMILKA!!!!!!
Jak masz to lykaj magnez!!! i to w duzych ilosciach!!!!!!!!!!!!!! tak ok 6tab na dobe...
Przy stanie przedrzucawkowym zeby troche opoznic podaja kroplowke z siarczanu magnezu.
A ja bralam duzo magnezu z Olafem na skurcze i pozniej wyszlo ze wlasnie dzieki temu udalo mi sie wytrwac do konca 36tyg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny! Mialam dzisiaj ciezka noc, obudzilam sie o 3.20 i do 6 nie spalam, wtedy zasnelam i o 6.45 Dominis sie obudzil, ale zrobilam mu mleczko, wlaczylam bajki i do 9 dal mi polezec,a wtedy wrocil maz z Niemiec i zjedlismy sniadanko...Teraz pije kawke (oczywiscie kofeinowa, rozpuszczalna z mleczkiem i cukrem) i szperam w netku...Jakos mnie dziwnie brzuch pobolewa, jak w czasie okresu, moze maly sie przekreca glowka w dol? W nocy jak sie obudzilam to tak mnie krocze bolalo ze ledwo doszlam do lazienki...
Na szczescie obiadek juz przygotowalam, wiec teraz moge wykorzystac czas kiedy Dominis spi i tez troszke polezec i odpoczac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EEe ja nie chce przyspieszyć porodu 🙂 tu chodzi o łatwośc akcji porodowej 🙂 lekarze mówia ze wiesiołek pomaga w porodzie przy szybszym rozwarciu szyjki macicy.. dlatego nie wolno go brac poniżej 37 tc bo to dla dzidziusia niebezpieczne.. wtedy kiedy ma przyjsc to przyjdzie na swiat..a dzidzi wie najlepiej. Ja to podekscytowana tym wszystkim jestem, miewam tez czasem stresy przedporodowe bo nie mam bladego pojecia o porodzie i jak to bedzie ale ekscytuje mnie to strasznie a tym bardziej tego dnia dowiem sie czy to bedzie nasza mala księżniczka czy nasz maly urwisek. prawie 32tc a ja wciąż nic nie wiem 😎 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna wspolczuje nocki, dobrze ze Maz juz w domku to pomoze troche.
Ja dzis tez jakos cierpie z brzuchem.... jak tylko wstaje to brzuch twardy jak kamien i ciagnie na dole, tak sobie mysle ze moze wczoraj na tym basenie troche za duzo zabaw...
Emilka szczerze? chcialabym nie wiedziec co mnie czeka... wczoraj sobie uswiadomilam ze zanim przytule to moje rozowe puchate dzidzi to jeszcze musze je urodzic i wpadlam w panike doslownie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czec laski moje kochane 😘 😘 nie mam jak zagladac do was i odpisywac wam na posciki. Ogolnie jestem nadal w szpitalu. Mam rozwarcie 1cm i oczywiscie skurcze i kroplowke mi podlaczyli na noc i relanium dostalam takze hmm mam lezec. Nie moge nawet na krzesle siedziec. KAZALI MI WYTRZMAC DO 37 TYGODNIA czyli jeszcze 2tygodnie 😮 😮 😮 ohh.. Bo inaczej sie moze urodzic wczesniak 😞 😞 starsznie sie zmartwilam tym.. 😞 ale musze lezec... wszystko dla dobra maluszka..
Ogolnie nie dobrze mi, wymiotowac mi sie chce od tej kroplowki i od tych tabletek.. 😞 😞 i dodatkowo KTG 4razy na dobe 🙃 🤔 😮 masakra 😞 😞

Lece lezec, 😞 bo dostalam zrabe od piguly 😞 😞 hehe .. buziaki kochane i 3majcie kciuki, dbajcie o siebie.. i rosnijcie zdrowo!! 😘 😘 😘 🙂 🙂

napisze jutrooo 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
Ja dziś też jak Justyna zbudziłam się w nocy, tyle że o 5 i tak się kulałam z godzinę. Usnęłam w końcu, potem pobudka o 8 na leki i dalej spać 😁 pospałam do 10 🙂 ale tak na raty ciężko się śpi 😮 ale cóż trzeba się przyzwyczajać haha 😜
Basia witamin jeszcze nie kupuję bo nie wiadomo jak to będzie z tym karmieniem 😜 . A u Ciebie zakupy pełną parą 🙂 i jak wszystko już masz? Co do kwasów omega to ja biorę od 3 trymestru bo podobno jest ważniejszy w okresie rozwoju dzidzi w brzuszku niż po urodzeniu. Czytałam, że kwasy mają dobry wpływ na rozwój mózgu i coś o oczkach też było 🙂
Anitek no ale co tu zwalać winę na malucha 😁 jak powiedzmy dzidzia tyje te 150 g na tydzień a ja aż kilogram 😁
Wikarynka mam nadzieję, że jest jak piszesz, że to tylko woda mi się zatrzymuje w organizmie 😜 . Oo i fryzjer, nowa fryzurka będzie? 🙂
Biologia masz super wagę 🙂 ja się jeszcze pocieszam, że macica, łożysko, wody coś ważą i stąd tyle kg 😁 . No i podobno coś tam się magazynuje do karmienia piersią. Chociaż nie wiem gdzie to się u mnie magazynuje, chyba w udach bo w cycach nie zauważyłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula sloneczko nasze czekałysmy tu na twoje wieści!! ajjj trzymaj sie tam dzielnie w dwupaku! oby wszytsko zakonczylo sie dla was tak jak powinno. wiedz ze my tu ciagle o tobie myslimy.. pisz do nas w miare mozliwości. 😘

anitek musze ci powiedziec ze udalo ci sie nas nastraszyć 😁 za te pełne majty 😁

Dziewczynyyyyyyyyyyy 🤪 🤪 🤪 ale ugotowałam ogórkową ... 😁 jem juz drugi talerz 😁 nawarzylam jak do wojska bedzie na nastepne dwa dni jak nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam pisać co u Pauli bo pisałyśmy smsy, ale widzę, że się odezwała 🙂 trzymaj się kochana 😘
e_milka ogórkową jadłam w weekend 😁 bo też już daaaawno nie jadłam 😁 a dziś chyba zrobię zupkę pekińską bo znalazłam przepis na netku, a tak mi zasmakowała że hoho! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ale żeście się rozpisały 🙂 Wczoraj miałam zalatany dzień więc nie pisałam. Byłam rano u gina na badaniu, który powiedział dosłownie "no, wszystko się trzyma" 😮 szczena mi opadła po tym tekście, poczułam się jak na przeglądzie samochodu... MASAKRA! Zmieniam lekarza jak tylko urodzę. Potem poszłam do pracy zanieść L4. "Moje" dzieciaczki jak się za mną stęskniły 🙂aż miło 🙂. Kupiłam wczoraj też parę drobiazgów dla Małej i wróciłam do domu padnięta. Tak mnie stopy bolały, że chodzić nie mogłam, a po obiedzie poszłam spać 🙂. Dziś czekam na łóżeczko 🙂 🙂
Dziewczyny ja też się boję porodu ale to chyba normalny odruch 🙂 ale boję się strasznie!! Jutro mam szkołę rodzenia to napiszę Wam co było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - super, że się odezwałaś! Szkoda, że Cię jeszcze trzymają. Ale jeśli rzeczywiście zechcą skończyć wcześniej, to jeszcze tylko 2 tygodnie. Trzymam kciuki, żeby się dobrze układało do tego czasu. 🙂
Ifyou - nie robiłam nowej fryzury, tylko poprosiłam o maksymalne skrócenie tego, co mam. Mogę nie doczekać kolejnej wizyty u swojego fryzjera, a po porodzie też nie wiadomo jak będzie. Dlatego powiedziałam - obciąć na maksa. Trochę łyso, ale zaraz odrosną. 😉
e_miilka, Perverte - humor lekarzy, szczególnie ginekologów bywa specyficzny. Mój też ostatnio powiedział coś na kształt, ze wszystko trzyma. Widać taki slang branżowy. 😉
Mój mąż przypędził na obiad, bo chciał zobaczyć konferencję Tuska. Heh... mógłby do żony biec. :P Niczego się nowego nie dowiedział, więc siedzi znudzony nad pustym talerzem. Faceci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poszlam spac z Olafem... i dobrze bo jakos dzis sie czuje srednio...
Brzuchol twardnieje wogole jakas taka zmeczona jestem...
Paula trzymajcie sie tam dzielnie!!! kurcze Ty za 2tyg mozesz juz tulic Dawidka!!! ja nie wierze 🤪 🤪 🤪
Ifyouliftmeup chcialam pocieszyc heh 😉 a tak wogole na koniec ciazy zawsze najwiecej sie tyje wlasnie przez ta wode w organizmie ale o tyle dobrze ze pozniej szybko schodzi 🙂
Perverte ja to sie z tego usmialam w sumie i nie widze powodow dla ktorych mialabys sie zloscic 🙂
Emilka to postraszylam mowisz 😉 no ale prawda taka ze jedne rodza kilkanascie godzin inne pare godzin i za chwile moga znow rodzic 🙂
Wikarynka mowisz ze Mezus polityka zainteresowany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKI WAM KOCHANE 😉 ZE JESTESCIE ZE MNA MYSLAMI 😆 😆 😆KROPLOWA DZIALA BO SKURCZY NIE MA 😜 POSZLY W LAS 🙃 🙂 🙂 ALE BEDE JA PEWINE MIALA ZE 2 3 DNI.. UOHH 🙃 🤔 🤨 😞 😞 😞 Glowa mnie boli max i mam napady goraca.. dzis spalam do 12 po tym relanium ale daje rade bo mnie nie trzesie..
DAWIS MNIE TAK KOPIE ZE HOHO 😁 😁 CZUJE PIETKI NORMALNIE 😁 JEST TAK DUZY ZE 37TYDZIEN COS CZUJE,ZE SIE ROZPAKUJE;d
3MAJCIE SIE LASKI JA SPADAM POD PRYSZNNIC MAM NADZIEJE ZE DAM SB RADE KAPAC SIE Z TA KROPLOWKA.. 😞 🤔 🤔 BO CIEZKO.. A I OBCHOD ZARAZ.. 3MAJCIE SIE ZDROWO ROSNIJCIE BUZIAKI 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - oj tak, mąż mocno upolityczniony, a ja w ogóle. Wychodzę z założenia, że jaka opcja nie byłaby u władzy, skoncentrowana jest głównie na jej utrzymaniu, a nie na rzeczywistych potrzebach członków społeczeństwa. Stąd wolę sama coś organizować. :P Też powinnam się położyć.
Paula - najważniejsze, że jesteś pod opieką i że Cie monitorują itede. Na szczęscie to już prawie końcówka ciąży i Dawidek na pewno da sobie radę. A że będzie duży chłop, to tym bardziej. Trzymam kciuki.
Zapomniałam, ze my dziś z mężusiem mykamy do teatru. Tak się akurat stało, ze w srodku tygodnia jest fajny, przyjezdny spektakl. Pewnie z racji zbliżających się Wszystkich Świętych. Miłego wieczorku Wam życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perverte ja też bym to wzięła na luz 🙂 nie ma też co być za bardzo przewrażliwionym, a niektórzy mają czarny humor, ja osobiście taki lubię 😁
Wikarynka a to bardzo krótkie masz? Bo ja rok temu miałam krótką fryzurę i nigdy więcej 😁 musiałam myć codziennie bo potem każdy włos w inną stronę i takie uklepane były. Jak są długie to jednak więcej da się zrobić i myję co 2 dni. I tak rosną powoli, chciałabym już do łopatek 🙂
Paula no zaczekaj z Dawidkiem 2 tygodnie 🙂 . Ciekawe jak to u mnie będzie bo też biorę leki i jak je odstawie to pewnie polecę rodzić 😁

Byłam w sklepie i nie znalazłam przyprawy do mojej zupyyy 😞 kupiłam tylko sos sojowy, a resztę zamówiłam na allegro bo nic nie było 🤨 . Buu i dopiero przyjdzie w przyszłym tygodniu bo teraz Wszystkich Świętych. No i z okazji, że nie miałam z czego zrobić zupy to pojechaliśmy do Kfc 😁 tak się cieszyłam, że napiję się coli a tam taki badziew, smakowała jak zwykła mineralka gazowana 😮 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, ja się nie złoszczę tylko byłam lekko zszokowana takim tekstem, a poza tym znam mojego lekarza i to jest sztywniak jakich mało więc to na pewno nie było żartobliwie. Tak mu się po prostu powiedziało. A co do zmiany lekarza to chciałam już dawno ale nikt nie chciał mnie państwowo przyjąć bo to już był 6mc. Ogólnie jestem z niego niezadowolona jak go o coś pytam to albo nie odpowiada albo mówi "tak", "nie" - ciężko się z nim dogadać i z tego co wiem to sporo pacjentek już potracił. Przemęczę się do końca ciąży z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Ja sie wczoraj nie czulam najlepiej, wieczorem pojechlismy na dwie godzinki do moich rodzicow, zaczął mi u nich strasznie brzuch twardniec, jak na skurcze, a moja mama oczywiscie walnela tekstem : "no tak teraz najcięższe poltora miesiaca Ci zostalo", ha,ha 🙂
Moj brat sie wczoraj fanie z Dominisiem bawil, a ja mowie do niego : Ty sie tak ladnie z Mlodym bawisz, to przyjedz raz do nas na pol dnia a ja sobie odpoczne , a on do mnie mowi: ale wiesz dycha na godzine, do tego obiadek, kawka i ciasteczko, ha,ha, ha. Myslalam ze z krzesla spadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac. A moi rodzice wzieli to za swietny dowcip i sie smiali 🙂 Takze same widzicie ze bez sensu zebym ich o pomoc prosila...

Paula wiec jednak Cie nie wypuscili, no ale jak dzieki temu z Malutkim bedzie wszystko ok, to lepiej tam polez do rozwiązania, tym bardziej ze to juz u Ciebie moze nawet za 2 tygodnie, szok!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka 🙂
Olaf wstal o 7dmej... no ale polozylam go o 22-30 liczac na to ze sie troche przestawi a tu zonk 🤢
Perverte no tak pisalas o tym ginku juz kiedys, pewnie jak Cie drazni to zmien a co|! 🙂
Ifyouliftmeup znam kilka babek co byly na podtrzymaniu tabsy non stop itd a na koniec jak odstawily to zamiast rodzic to czekaly biedne i czekaly heh. Mam nadzieje ze w Twoim przypadku tak nie bedzie! To samo sie tyczy Pauli.
Czasem tak orgaznim plata figle 😉
Paula fajnie ze sie oddzywasz przynajmniej wiemy co i jak sie dzieje 🙂
ktos Ci pomoze urzadzic mieszkanko teraz? bo nie zapowiada sie ze wyjdziesz przed porodem. Masz wszystko gotowe?
Justyna ja to bym odebrala jako zart 🙂 to ze 10zl za godz itd. nie stresuj sie a o pomoc powinnas poprosic prosto z mostu czyli na zasadzie Tak Mamo zostalo mi 1,5miesiaca i to najciezsze i chcialabym aby mi ktos pomogl a nie zalowal... i wsio w temacie 🙂
Ja o pomoc poprosilam Tesciowa i oczywiscie ze mi sie to nie usmiechalo prosic kogos ale wiem ze nie bede miala co zrobic z Olafem na czas porodu a z obcym dziecka nie zostawie.
Czasem dla dobra sprawy trzeba schowac dume do kieszeni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!
Teraz się będę tylko meldowała bo kompletnie nie mam czasu! Te święta...
Justa, dzięki za przypomnienie o kawie bezkofeinowej, jest pyszna i z czystym sercem ją moge pić 😁
Paula, jak wytrzymasz jeszcze te dwa tygodnie, już w sumie nie całe, to będe ci nawet zazdrościła 😉 Jak to Aniatk pisała, że jak się bardziej chce juz urodzić tym dłużej to trwa...
Ifyou, w naszych polskich slepach to cięzko kupić jakies takie egzotyczne rzeczy...niestety też musze się z tym borykać:/
Basia, bejbe, ja bym też chętnie twoje fotki zobaczyła, ale zainstalowałam nową przeglądarkę i zapewne nie ma jakiejś wtyczki bo ich nie widzę....
Justynakreft, bo ty powinnaś sama wziąć małego zawieźć do odziców i nawet nie pytać czy z nim posiedzą czy nie 🤪 u mine w rodzinie takie praktyki sie stosuje i są skuteczne 😁 i na dodatek wszyscy kochaja małe dzieci to wystarczy wspomnieć że niańka potrzebna to tłum si zgłasza hahaha na szczęscie 🙂
Wikarynka, ale ci fajnie z tym fryzjerem!!! TEz bym poszła, ale mam takie cykora że MASAKRA! Jeszcze nigdy nie wyszłam zadowolona i potem musze cierpieć aż odrosną...tak jak teraz 😞
Biologia, współczuję hemoroidów. Moja mama całe zycie się z nimi użera, więc wiem co czujesz 😞 może po ciązy będzie lepiej?
Perverte, witaj w klubie ciężarnych posiadających debilnych lekarzy....mój ma takie same podejście jak twój...dodatkowo żadnych badań mi nie robi. Dziewczyny mi tutaj na forum pisąły to porobiłam, bo nawet nie wiedziałąm co mam robić:/ i jeszcze jak go poprosiłąm kiedyś żeby mi dziecko zmierzył to powiedział że to bezsensu...i nie zmierzył oczywiście;/
Anitek, teraz przez oblężenie gośćmi też pewnie będziesz rzadziej zaglądała 🙂 a wiesz, że i Laura się przestawiła i o 6 sie budzi hahah jak się ma dzieci to i zegarków nie trzeba 😁
Emilka, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i nie skończy się to tak jak u Anity z Olafem...trzymam kciuki i infrmuj nas co tam się dzieje 🙂

Tutaj każda z was pisze zę w tych ostatnich tygodniach się tyje najwięcej, a ja wyobraźcie sobie nic nie przytyłam, się zdaje że tak jak Biologia, i nadal mam +10kg. I uwaga, mądrośc mojej teściowej: w ostatnich tygodniach to już się nie tyje tak jak we wczesniejszych....really?! lol już sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara dobre praktyki nie ma co! szkoda ze tutaj sami jestesmy bo tez bym tak robila 😜
Fakt jak beda goscie to nie bede tak czesto przy kompie 😉 aczkolwiek mam na mysli moja Siore bo Tesciowa bedzie przez miesiac wiec dla Was czas z kawka znajde na 100% 🙂
Co do tycia to mozna poczytac np 34tydzien ciazy 🙂
Teraz rozpoczyna się okres, kiedy możesz intensywniej przybierać na wadze. Twoja macica stale się powiększa a dziecko szybko rośnie (za 6 tygodni będzie ważyło około jednego kilograma więcej).
Być może dokucza Ci niestrawność. Przyczyną jest wysoki poziom progesteronu, który zmniejsza tempo trawienia. Spróbuj jeść mniej a częściej. Częściej możesz odczuwać skurcze Braxtona-Hicksa – to macica przygotowuje się do „wypchnięcia” maluszka.
Zauważyłaś, że Twoje palce są trochę opuchnięte? Zdejmij pierścionki i nie zakładaj ich aż do porodu. Twoje emocje to istna huśtawka nastrojów. Z jednej strony czujesz podekscytowanie i radość, z drugiej strach i obawy. Niejednokrotnie chcesz mieć już „to” za sobą. To normalne. Postaraj się jednak wytrzymać te parę tygodni. Niedługo nadejdzie moment, kiedy weźmiesz maluszka w swoje ramiona. "
Pozwolilam sobie wkleic 😜 pokaz Tesciowej heh 😉
a co Ty taka zajeta przed swietami? praca czy jak?
Z waga fajnie ze stoi w miejscu ciesz sie 😜 ja mam wizyte w piatek i sie okaze na lekarskiej ile przybralam 😉 bo w domu pokazuje +14kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...