Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Skwara i jak?????? 🙂 Emilka tutaj jest taka pomoc ale oni nie zajmuja sie ciezarnymi. W pierwszej kolejnosci lekarz ogolny prowadzacy ciaze a jak juz jest po godzinach czy weekend to.pogotowie tylko i wylacznie dla kobiet w ciazy bo to polozniczny szpital jest. Z tym ze.oni robia ktg ewentualnie sprawdza szyjke wez.paracetamol i do domu.... zaraz zadzwonie na pogotowie sie zapytac czy mam czekac czy nie... choc ja jakos tak nie czuje ze to to. Nie wiem czemu. Taka lipa ze nie mam porwnania... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zadzwonilam najpierw i babka powiedziala ze tak sie zaczyna i ze moze to potrwac... i ze mam przyjechac dopiero jak bede miala problem mowic podczas tych napadow boli okresowych... OMG taki bol to ja mialam po kilkunastu godzinach porodu ostatniego a nie na samym poczatku... oni mnie oslabiaja tyle Wam powiem... no nic wykapie sie poloze spac i zobaczymy jak nocka... zawsze moge tam.podjechac jak sie gorzej poczuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musze was kochane rozczarować....wykapałam się i nadal mam skurcze co pół godziny i nic się nie rusza, a ja nie panikuję jesli chodzi o to więc jeśli nie będą częstsze te skurcze to nie wybieram się do szpitala:P
To cię anitek ta babka pocieszyła...no bez jaj co za opieka w tym kraju okropna...

dzisiaj jak skończyłam sikac to usłyszałam takie chlup jak by mi coś wpadło ale nie zauważyłam tam nic wielkiego. Poza tym czytałam że przed porodem dzieci się nie ruszają a mój jak najęty lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a skurcze to mi się zaczłęy jak zaczęłam dzisiaj wypełniać wniosek o dofinansowanie działalności z urzędu pracy. Tak się nadenerwowałam że myślałam że podrę ten milion kartek i w cholerę to rzucę! Może to tylko takie nerwowe te skurcze? Wkurza mnie to
Anitek ciebie to przynajmnije boli a mnie tylko brzuch twardnieje i zero bólu to to chyba nie mogą być skurcze porodowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara dobrze ze sie brzus spina 🙂 tak to sie zaczyna. Mnie te skurcze bola od kiedy je mam ale nie wiem czemu tak jest... a teraz bol jak na okres ale brzuch sie spina rzadziej wiec juz zaczynam muslec czy to nie od jelit bo one podobnie bola czyli jak na okres. Ja tam chce dociagnac jeszcze z tydzien co by ciut wieksze dzidzi bylo no i tak jakos bezpieczniej bym sie czula wiedzac ze ciut posiedzial a nie tak rachu ciachu. A to plum to mogl byc czop. Z tego co czytalam to moze on byc jak bialko kurze wiec moglas go nie zauwazyc. Masz racje idz sie.poloz i daj znac jak cos. Emilka hahahahahaha sie usmialam z Twojego planu porodu Skwary :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruch jak w paryżu na wsi dzis tutaj heh 😁

skwara patrz jakie wszystkie chetne do porodu hehe za ciebie juz chca rodzic a jak przyjdzie co do czego to same zaczna panikowac :P

ja to w ogole sobie siebie nie wybrazam mowie albo sie boje ze przeocze albo tak szybko zacznie sie to dziac ze w ogole w panike wpadne jescze teraz z tymi wynikami mowie boje sie ze nie zdarza podac mi tego leku :/

i jeszcze sie boje ze moj bedzie w robocie a mojego ojca to calymi dniami w domu nie ma wpadnie na 5 minut i wychodzi zawsze cos gdzies do roboty ma a ja sama w domu heh to juz wtedy w ogole glupawki dostane jak zacznie sie cos dziac xD

ej ej justynakreft ja mam to samo czasami uczucie jak by mi ktos w pipke igły wbijał takie kłucie i przy tym tak zaciska mnie po chwili puszcza ze czuje jak by mi mialo wszystko razem z dzieckiem na podloge wypasc heh 😁 no i czasami amm takie cos ze brzuch mi sie spina i puszcza nie wiem wtedy czy to skurcze czy mala sie prezy ?

zajadam sobie winogronko i szperam po necie zaraz poczytam o tym czopie itd heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry... ja mam dosyc 😞 juz 3 noc taka... budze sie po kilkanascie razh a do tego Olaf sobie cos ubzdural i rowniez sie budzi i chce isc do nas do lozka... Nie ma takiej opcji!!!!!!!!!! Wiec wstaje do niego wlaczam projektor i tumacze tlumacze tlumacze... ni cholery sie nie poddam chocbym miala 100razy wstawac tylko sil brak 😞 ciekawe jam tam Skwara....??? Ja z bolem jak na okres caly czas 😮czytalam ze to moze sie szyjka skracac i wtedy tak boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za pomoc przy porodzie hahaha 😁 nie ma to jak wsparcie 🙂
Anitek, ja z takim bólem to od 3 tygodni chodzę:/ ale czasami jest lepiej a czasami gorzej, może jeszcze przejdzie. A ten twój mały to może czuje ze coś się wydarzy i też szaleje?

Miałam w nocy skurcze ale o częstotliwości nie mam pojęcia bo jak czekałam na następny to przysypiałam i mi się śniło że mam skurcze i już sama teraz nie wiem. Ale będę dzwonić do teściowej żeby się zapytała położnej co mam robić bo się boję że małemu coś się stanie 😞
W razie czego to smsa napisze bo dzisiaj mi mąż zabiera internet na cały dzień a w komórce mogę czytać forum ale nie mogę nic napisac nie wiem czemu...więc trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Ja tez juz spac nie moge, czekam az Mlody sie obudzi, dzidzius w brzuchu szaleje, w nocy tak sie wiercil ze myslalam ze mi rozerwie brzuch, normalnie szok...
Ja sie nie przejmuje moimi bolami bo jak sie zacznie to przypuszczam ze bede miala bole proomieniujace z krzyza do brzucha a one sa tak mocne ze na pewno je poczuje, tak mialam z Dominisiem, chociaz kazda ciaza i porod inny wiec tez do konca nie wiadomo...
A moja kuzynka jak pierwsze dziecko rodzila to odeszly jej wody, potem przez kilka godzin lezala na patologii, ktg wykazywaly skurcze a ona mowila ze czuje tylko bol jak na okres. A po chwili okazalo sie ze ma pelne rozwarcie , zaczela przec i Maly wyskoczyl.... 🙂 tez bym tak chciala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry z kawusia 🙂

jejjj jaka pogoda, ciagle pada nananna 😁 i humorek jakkos mi dopisuje od rana, pozniej dojdzie stres przed wizyta :/

Anitek mnie bol brzuch i mialam lekkie skurcze kilka razy na dzien wtedy co do szpitala trafilam ze niby szyjka mi sie skrocila i rozwarcie zrobilo, pozniej rozwarcie sie zamknelo a szyjka nadal krotka bo przy kazdej wizycie mnie bada i mowi to samo: krótka ale ciasna albo krótka al sie trzyma hehe 😁

skwara jest jeszcze opcja jesli chcesz juz urodzic - jedziesz do szpitala i mowisz ze ruchow nie czujesz u nas w pl to łykna i moze od razu dadza ci na wywołanie tym bardziej ze ty juz na finiszu jestes 😁

justynakreft no taki porod to cos pieknego ... ja to tylko marze zeby mi wody odeszły i minimum 5-6 godzin pozniej urodzic co by mi zdarzyli ten lek podac, bo sie boje ze jak mi np wody nie odejda to przegapie ten moment w ktorym sie to wszystko zaczyna i z apozno pojade do szpitala :/ albo ze w ogole nie odejda a pojawia sie skurcze i dupa juz rodzic bede i nici z antybiotyku :/

szperam w netku z kawusia mmm kocham takie poranki na spokojnie w miare wyspana itd 😁 tylko ta pogoda tragiczna ale coz jesień mamy niech pada 😁 na moje pory roku powinny byc adekwatne do nazwy lato upały zima śniegu po pas 😁 czułoby sie ten rok jakos a tak jak ni w 5 ni w 9 to do dupska wszystko hehe 😁

a no i zalozylam nowy temat gdzies tam w badanich o tym dodatnik GBS zeby posłuchac co inne maja do powiedzenia ktore maja albo mialy z tym doczynienia, ciekawe czy ktos to zauwazy i odpisze hmmm

sie rozpisalam z rana 🙂 miłego dnia brzuszki i mamunie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łeee Skwara a myślałam, że urodzisz 😁 a tu nic 😜
ja właśnie czekam na położną bo miała przyjść o 9 i coś się spóźnia ;| . W ogóle ile z tymi dziećmi latania :o tu do pediatry, za tydzień znowu, skierowanie na bioderka mamy i do szpitala na coś z ciemiączkiem, bo niby ona wcześniak ;| ale to dobrze, niech pobadają a przynajmniej za free. Należą się nam też szczepionki na te pneumokoki i różne takie bo nie ważyła 2 i pół kg, ale sama nie wiem czy szczepić :/ .
Nooo i jeszcze tylko jutro i GRUDZIEŃ! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IfYou ty faktycznie grudzien juz... matko kochana jak to zleciało 😁 no to skwara moze rodzić hehe bo chciała wytrzymać do grudnia to ma jazda na porodówke 😁

i dobrze ze wszystko za free dla tych maluszkow badania itd.. a co do szczepionek to pozatymi bezpłatnymi obowiazkowymi to u nas sa jakies zastepniki o wiele tansze w sensie np jedna szczepionka zamiast 3 i ja bede szczepic tylko musze sie dokladnie dowiedziec co i jak bo kuzynka tak robila wlasnie... no i tez sie boje ze przeocze jakas sczepionke albo cos ze tyle tego bedzie ze cos przegapie :/

ja dopijam kawusie i szykowac sie bede po mału taka pogoda a ja musze sie autobusem tłuc do tego lekarza tragedia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo wszytkie brzuchate mamusie 🙂
Pije kawe z bolem okresowym 😮 wczoraj wieczorem złapał mnie straszny ból krzyża az nie moglam prania powiesic bo mialam wrazenie ze mi miażdży cos plecy..dziś za to rano mialam dziwną sytuacje..poszlam do kibelka zrobilam siusiu a 5-10 min po mialam mokro az mi pocieklo po nogach i to nie był sluz..terazz sie nic nie dzieje wiec zostawiam to w spokoju..na 10 mam do położnej wiec ona oceni sytuacje co sie dzieje..
Dziś i jutro na szcześćie mój jest ze mną wiec nie mam czego sie obawiać .. zastanawia mnie co sie stalo 😮 tylko mi nie wciskajcie porodu bo nie mam skurczy 😁 tylko ból na okres.
Skwara widze sie jeszcze trzyma hihihhi aj ta nasza skwarunia zaczeloby sie cos dziac bo "nudno" tak 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...