Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
no wlasnie kiedys mi kuzynka mowila ze jej mala kiedys wypinala glowke bo byla glowka do gory potem sie odwrocila (ale ona nie wiedziala) mala nadal sie wypinala w tym samym miejscu a po usg okazalo sie ze to pupa 😁 😁 😁


jak mały mi się tak na siłę wypina to się kładę się na chwilę na plecy i dokładnie widzę jak leży 🤪 w takiego rogalika mi się zwija i da się wtedy łanie wyczuć ci gdzie ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
My rozpatrujemy kupienie kinnecta na xboxa (lacznie z xboxem 😁 ), na nasze prawie okragle rocznice urodzin 😜 😉 , wiec ja na pewno sobie jakies gry tam z tancem wezne i bede dawac czadu sama ze soba 😎
(jesli rzeczywiscie kupimy, bo wlasnie tydzien temu musielismy kupic nowa kuchenke, bo nam sie piekarnik spieprzyl 😠 )Na szczescie mamy 12 m-cy na splate bez odsetek, wiec nie jest tragicznie, no ale i tak to jest wydatek :/
eee to tez bym sobie potanczyla 😁 😁 😁 a powiem ci ze to jest cos fajnego bo kiedys na imprezie jak bylismy u znajomych oni mieli tez to i byla super zabawa 😁 😁 tylko na drugi dzien od skakania bolaly miesnie 😁 😁 😁


znaczy podzialalo 😆
no hehe dzialalo dzialalo 😁 😁 jakbym miala kase to tez bym kupila sobie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
ufffffffffffff 🙂
w końcu cisza 😁 okiełznać 6 głośnych , rozkrzyczanych na ogół 6-cio letnich dziewczynek 🤪 🤪
jakaś masakra 😁
zjedliśmy obiadek i najchętniej położyłabym się spać 🙂
ale jeszcze jedna wizyta przed nami 🙂 wczoraj teściowa z szwagrem i szwagierką , dziś 6 łobuziaków 😁 a teraz moi rodzice 🙂 ale już luźniej i z górki 😁 😁
i już się przejadłam słodyczami 🤪 😁 😁
dziś zapchałam się tortem waniliowym z ananaskami 😁
idę poleniuchować dopóki nikogo nie ma 😉
ale ochote na slodkie robisz 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
no wlasnie kiedys mi kuzynka mowila ze jej mala kiedys wypinala glowke bo byla glowka do gory potem sie odwrocila (ale ona nie wiedziala) mala nadal sie wypinala w tym samym miejscu a po usg okazalo sie ze to pupa 😁 😁 😁


jak mały mi się tak na siłę wypina to się kładę się na chwilę na plecy i dokładnie widzę jak leży 🤪 w takiego rogalika mi się zwija i da się wtedy łanie wyczuć ci gdzie ma 😁
hehe a ja tez jak leze to widze i czuje ale nie wiem i tak gdzie co jest 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
no wlasnie kiedys mi kuzynka mowila ze jej mala kiedys wypinala glowke bo byla glowka do gory potem sie odwrocila (ale ona nie wiedziala) mala nadal sie wypinala w tym samym miejscu a po usg okazalo sie ze to pupa 😁 😁 😁


Wlasnie ja tak mam, ze mi wypina, ale to raczej dupcia jest, bo jak wypina, to po przeciwnej stronie i wypina cos, co chyba jest stopkami. Na dole tez czuje ruchy , ale lagodniejsze - tak jakby cos mi tam pod skora czasem przeplywalo, domyslam sie, ze to raczki. A jak ma czkawke, to wlasnie czuje w pachwinie, czy gdzies tam w okolicy, ale bardzo nisko. I czesto wlasnie czuc cos wiekszego , plaskiego, twardego, raczej niruchomego z boku , co pasuje na plecki. I wlasnie jak bylam u poloznej, to jak przylozyla doplera (czy jak sie to nazywa) wlasnie tam gdzie myslalysmy ,ze plecki sa (blizej glowki), to od razu serduszko bylo slychac, wiec to by wsjo pasowalo. Raz sie wystraszylam, bo wydawalo mi sie, ze czuje czkawke tam, gdzie mi pupe zazwyczaj wypina, ale jak sie wsluchalam w cialo, to sie kaplam ,ze przed tym jak pupa sie ruszala od czkawki, skakalo cos wczesniej na dole, doslownei o sekunde wczesniej. Moj jedyne jeszcze jak sie rusza, to z prawej strony na lewa i odwrotnie - w zaleznosci na ktorym boku w nocy spie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
no wlasnie kiedys mi kuzynka mowila ze jej mala kiedys wypinala glowke bo byla glowka do gory potem sie odwrocila (ale ona nie wiedziala) mala nadal sie wypinala w tym samym miejscu a po usg okazalo sie ze to pupa 😁 😁 😁


Wlasnie ja tak mam, ze mi wypina, ale to raczej dupcia jest, bo jak wypina, to po przeciwnej stronie i wypina cos, co chyba jest stopkami. Na dole tez czuje ruchy , ale lagodniejsze - tak jakby cos mi tam pod skora czasem przeplywalo, domyslam sie, ze to raczki. A jak ma czkawke, to wlasnie czuje w pachwinie, czy gdzies tam w okolicy, ale bardzo nisko. I czesto wlasnie czuc cos wiekszego , plaskiego, twardego, raczej niruchomego z boku , co pasuje na plecki. I wlasnie jak bylam u poloznej, to jak przylozyla doplera (czy jak sie to nazywa) wlasnie tam gdzie myslalysmy ,ze plecki sa (blizej glowki), to od razu serduszko bylo slychac, wiec to by wsjo pasowalo. Raz sie wystraszylam, bo wydawalo mi sie, ze czuje czkawke tam, gdzie mi pupe zazwyczaj wypina, ale jak sie wsluchalam w cialo, to sie kaplam ,ze przed tym jak pupa sie ruszala od czkawki, skakalo cos wczesniej na dole, doslownei o sekunde wczesniej. Moj jedyne jeszcze jak sie rusza, to z prawej strony na lewa i odwrotnie - w zaleznosci na ktorym boku w nocy spie 🙂
ja to sie po usg dowiem gdzie co i jak lezy 😁 😁 😁 a jak lezysz na lewym boku to malernstwo jest bardziej aktywne?? bo u mnie tak jest a ostatnio wogole nie moge lezec na plecach bo slabo mi sie przy tym robi i brzuch boli strasznie musze sie szybko na bok przekrecic dlatego jak w nocy sie przekrecam to sie budze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana, ja juz od bardzo dugiego czasu nie leze ani nie spie na plecach - w ogole. To chyba w ogole nie jest uwazane za bezpieczne w ciazy w pozniejszych miesiacach? 🤨
Ja leze tylko na bokach, a czy wiem czy on jest wtedy bardziej aktywny, hmm...Jak akurat nie spi, to tak 😜 Ja ogolnie rzadko leze, bo w sumie tylko w nocy, tzn nie leze w sumie w ogole w ciagu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Kochana, ja juz od bardzo dugiego czasu nie leze ani nie spie na plecach - w ogole. To chyba w ogole nie jest uwazane za bezpieczne w ciazy w pozniejszych miesiacach? 🤨
Ja leze tylko na bokach, a czy wiem czy on jest wtedy bardziej aktywny, hmm...Jak akurat nie spi, to tak 😜 Ja ogolnie rzadko leze, bo w sumie tylko w nocy, tzn nie leze w sumie w ogole w ciagu dnia.
no ja nie raz samoistnie sie poloze na plecach i czuje sie przy tym zle, a wlasnie tez slyszalam o tym ze to nie jest zalecane.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, a jak sie w nocy przekrecam z boku na bok, to zawsze sie budze, bo mi jest w ogole dosc niewygodnie jak leze, musze miec poduszke (mam taka specjalna ciazowa, bardzo dluga z obu stron) w konkretny sposob ulozony a do tego zazwyczaj mam problemy z poruszaniem sie, ze wzgledu na moje spojenie lonowe. Musze sie obracac, podciagajac na rekach (niemalze siadam wtedy), z nogami zlaczonymi caly czas - inaczej nie dalabym chyba rady 😞 A pozniej podobne gimnastykowanie jest jak chce z lozka wstac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Kochana, ja juz od bardzo dugiego czasu nie leze ani nie spie na plecach - w ogole. To chyba w ogole nie jest uwazane za bezpieczne w ciazy w pozniejszych miesiacach? 🤨
Ja leze tylko na bokach, a czy wiem czy on jest wtedy bardziej aktywny, hmm...Jak akurat nie spi, to tak 😜 Ja ogolnie rzadko leze, bo w sumie tylko w nocy, tzn nie leze w sumie w ogole w ciagu dnia.
no ja nie raz samoistnie sie poloze na plecach i czuje sie przy tym zle, a wlasnie tez slyszalam o tym ze to nie jest zalecane.... 🥴

To chyba chodzi o to, ze mozna zaklocic przeplyw krwi do lozyska itd... 🥴 A pzoa tym wlasnie ciezki brzuszek nie jest dobry na kregoslup, moze powodowac problemy z oddychaniem i inne, juz nawet nie wiem jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Acha, a jak sie w nocy przekrecam z boku na bok, to zawsze sie budze, bo mi jest w ogole dosc niewygodnie jak leze, musze miec poduszke (mam taka specjalna ciazowa, bardzo dluga z obu stron) w konkretny sposob ulozony a do tego zazwyczaj mam problemy z poruszaniem sie, ze wzgledu na moje spojenie lonowe. Musze sie obracac, podciagajac na rekach (niemalze siadam wtedy), z nogami zlaczonymi caly czas - inaczej nie dalabym chyba rady 😞 A pozniej podobne gimnastykowanie jest jak chce z lozka wstac 🤢
no ja to zasypiam na poduszce pod glowa a wstaje z poduszka miedzy nogami 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak chodzilam z Oskarem, to juz mialam wypracowany sposob na przerwacanie sie w lzoku - z boku, na plecy, z plecow dupa do gory i na drugi bok hop. Teraz nie ma szans. No tylko wtedy mnie nic nie bolalo. Ale jak sie kladlam tak, ze Oskarowi w brzusiu bylo niewygodnie, to od razu wiedzialam, bo dawal znac i sie buntowal. Ten babel chyba sie bardziej dostosowuje do tego jak leze 😜 A mi jakos wygodniej na prawym boku spac, ale cala noc to tez mi sie nei wygodnie robi, bo mnie zas biodra zaczynaja bolec, wiec sila rzeczy musze zmienic pozycje. Ja sie nawet nie umiem na boku normalnie polozyc, jak sie klade bo brzuch mi wadzi miedzy nogami 😁 i jak sie klade, to bardziej 'upadam' na lozko z pozycji na kleczkach - doslownie jakby wieloryb upadl na lozko 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Acha, a jak sie w nocy przekrecam z boku na bok, to zawsze sie budze, bo mi jest w ogole dosc niewygodnie jak leze, musze miec poduszke (mam taka specjalna ciazowa, bardzo dluga z obu stron) w konkretny sposob ulozony a do tego zazwyczaj mam problemy z poruszaniem sie, ze wzgledu na moje spojenie lonowe. Musze sie obracac, podciagajac na rekach (niemalze siadam wtedy), z nogami zlaczonymi caly czas - inaczej nie dalabym chyba rady 😞 A pozniej podobne gimnastykowanie jest jak chce z lozka wstac 🤢
no ja to zasypiam na poduszce pod glowa a wstaje z poduszka miedzy nogami 😁 😁 😁

A nie kladziesz sobie innej pod brzuch albo miedzy kolana (albo jedno i drugie)? Sprobuj, znacznie wygodniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
a jak chodzilam z Oskarem, to juz mialam wypracowany sposob na przerwacanie sie w lzoku - z boku, na plecy, z plecow dupa do gory i na drugi bok hop. Teraz nie ma szans. No tylko wtedy mnie nic nie bolalo. Ale jak sie kladlam tak, ze Oskarowi w brzusiu bylo niewygodnie, to od razu wiedzialam, bo dawal znac i sie buntowal. Ten babel chyba sie bardziej dostosowuje do tego jak leze 😜 A mi jakos wygodniej na prawym boku spac, ale cala noc to tez mi sie nei wygodnie robi, bo mnie zas biodra zaczynaja bolec, wiec sila rzeczy musze zmienic pozycje. Ja sie nawet nie umiem na boku normalnie polozyc, jak sie klade bo brzuch mi wadzi miedzy nogami 😁 i jak sie klade, to bardziej 'upadam' na lozko z pozycji na kleczkach - doslownie jakby wieloryb upadl na lozko 😁 😁 😁 😁
hahaha no to ja podobnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
ale sie rozpisalyscie;D
no pomolestowalam mezulka uch...;D ale efekty to chyba nie beda takie szybkie;p
na porodowke jeszcze kurde nie...chociaz nie powiem,ze bym chciala 😉
ale jutro znow go zmolestuje i zagryze ananaskiem haha;D
haha zeby cos dalo to musisz czesciej molestowac mezulka 😁 😁 ale czy on da rade 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
działa 😁 zjadłam plasterek ananasa i mi się brzuch napiął :P
Może jak zjem całą puszkę... 😉
Zmykam kobietki bo czekam na gości :*


arnulka, ale świeży ananas niby działa, bo w zalewie z puszeczki to nic nie dają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:
- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.
On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.
- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.
I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.
- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?
- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?
- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.
- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?
- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.
- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.
- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.
- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:
"MAMUSIU".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...