Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka u nas tez goraco az sie wychodzic nie chce. ja dzis mam ochote na fryteczki i moze zrobie albo cukinie usmaze w jajku z bolka tarta mniam 😜 mialam leczo robic ale chyba placuszki beda lepsze 🙂 objadlam sie kukurydza i zaraz chyba babci zaniose jeszcze zeby sobie zjadla 🙂 moja dzidzia dzis spokojna i staram sie nie dotykac brzusia 😮 chodz to trudne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hejka u nas tez goraco az sie wychodzic nie chce. ja dzis mam ochote na fryteczki i moze zrobie albo cukinie usmaze w jajku z bolka tarta mniam 😜 mialam leczo robic ale chyba placuszki beda lepsze 🙂 objadlam sie kukurydza i zaraz chyba babci zaniose jeszcze zeby sobie zjadla 🙂 moja dzidzia dzis spokojna i staram sie nie dotykac brzusia 😮 chodz to trudne


U mnie też upał niemiłosierny. Podobno Wrocław jest dziś najcieplejszym miastem w Europie.
Michasia, nie wiem jak u ciebie ale jak ja przestałam dotykać brzuch trochę się poprawiło. Skurcze szybciej się "rozchodziły".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
dzis co chwile boli mnie brzuch... chyba czas sie przyzwyczaic... 🥴 ale duchota na dworzu nie idzie wysiedziec.... teraz ogladalm sobie brzuch i po bokach wyszly mi zyly 😮 ai taki napiety ze masakra


Ja po kąpieli smaruję sie oliwką dla dzieci i nie narzekam, moja mama używała też oliwki i mimo że przytyła 30 kg nie miała rozstępów, a koszt oliwki w porównaniu z super mega bombastycznymi preparatami przeciw rozstępom jest olbrzymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam krem na rostepy nie drogi byl wiec kupilam ale nieraz zapominam sie nim smarowac 😜 ale wczoraj sie posmarowalam dzis 😜 dzis po sniadanku tez sie mam zamiar 🙂 bo to juz nie zarty 😁 widzialam u jednej dziewczyny jak rozstepy wygladaja i nie chcem ich miec 😮
cos ostatio sie tu cicho zrobilo to chyba przez upaly 🤢
i znow 1 na forum 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana

Dziś przyjemnie jest przynajmniej na razie, jest pochmurno i wietrznie. W nocy mieliśmy niezłą ulewę i wichurę.
Zabrakło mi zwykłej wody mineralnej w domu a wieczorem już było za późno żeby iść do sklepu, została mi tylko lekko słodzona smakowa jakaś. W nocy połykam tabletki i popijam zawsze popijam wodą, dziś też tak zrobiłam. Po Jakiś 15 min jak mnie kopniaki obudziły to przez 2 godzi. maluch szalał spac mi po słodkim nie dał. Dzis całą zgrzewkę muszę kupić 🙂 zwykłej wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiek83 napisał(a):
Ja ostatnio pochłaniam ogromne ilości wody, aż się sama dziwię bo nigdy tyle nie piłam...

Ja niestety ciągle oczekuje na pierwsze ruchy dzieciątka - może już niedługo się do mnie odezwie 😉


Jeszcze masz czas, to dopiero 17 tc. Ja tak naprawdę zaczęłam odróżniać ruchy małego, od innych na przełomie 19-20 tc. Wcześniej coś czułam ale nie bardzo wiedziałam co jakieś bulgotanie w jelitach, czy coś podobnego, a to był dzidziuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
u nas znow sie duchota robi ze az nie ma czym oddychac, jeszcze w dodatku zmiejszyli mi predkosc internetu bo zostal wykorzystany i chodzi jakby chcial a nie mogl... a dopiero 25 maja wlaczyc nowy pakiet... moja dzidzia dzis nie spokojna... co chwile sie wierci ale staram sie nie dotykac brzusia, jest to bardzo ciezkie bo korci ale trzeba byc wytrzymalym. dalam rade dla dzidzi zrezygnowac z chipsow i czyms podobnym wiec dam i to 😁 przez ta duchote nie mam na nic ochoty, a musze obiad zrobic jeszcze 😮 wiecie ze jedna dziewczyna z wrzesniowek juz urodzila??? 🤪 juz one leca masakra 🤪 ale ten czas leci 🙃 juz nie dlugo i grudnioweczki zaczna a potem my 😁 ja bede pierwsza zobaczycie 🙃 mi sie wydaje ze w grudniu urodze 😆 a mam pytanko, wam tez jest tak ciezko oddychac? ja siedzac musze brac takie glebokie oddechy bo czuje sie jakbym biegala doslownie 😲 ale gdzies czytalam o tym ze tak moze byc, bo dziecko sie powieksza i beda z tym trudnosci. i widzialam jedna nowa mamuskie na forum z Polkowic 🙂 witamy i zapraszamy na forum 🙂 jedna z blizszych okolic widze 🙂 oprocz donci bo do niej mam jakies 100 km 🙂 a do polkowic mam ze 30 (na oko) wiec blizej 🙂 a i mialam sie pochwalic za 3 dni stuka mi 20 😁 i juz nie bedzie mam ...nascie lat 🙃 ale ten czas leci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi hi byłam na usg w zeszlym tygodniu i też prawdopodobnie będzie synek 😆 cieszę się ogromnie, chociaż wszystko wskazywało i nadal wskazuje jednak na dziewczynkę 🙂 szczerze mówiąc nic miedzy nóżkami dzidzi nie widziałam, więc trochę z dystansem podchodzę do tej wiadomości i poczekam aż się potwierdzi na następnym usg a będzie połówkowe więc napewno bardziej dokładne bo teraz może z 2 minuty trwało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
a mi zawsze śni się dziewczynka, nawet dziś , nie wiem czemu 🙂 więc nie będę całkowicie odsuwać mojej intuicji i jak zobaczę siusiaka najlepiej w 4D to (może) mnie to przekona 😉


Ja u mojego nic nie widziałam między nogami, ale już 3 lekarzy powiedziało że chłopiec. Cały czas marzyłam i wierzyłam że to będzie dziewczynka, chociaż zawsze śniło mi się że mam chłopca (dzieci mi się śniły na długo przed ciążą, bardzo długo) a w noc przed badaniem przebudziłam się załamana bo przeczułam że to będzie chłopiec. Mój maż do tej pory nie może tego pojąć, i dale z uporem mówi że nie wierzy że to chłopiec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki, no trochę nadrobiłam czytanie, bo zalatana byłam strasznie i zauważyłam podczas pracy w labie, że mała zaczyna kopać za każdym razem jak oprę się brzuchem o stół 🙂

Co do snów, to mi się raz, jeszcze zanim wiedziałam o ciąży, śniło, że leżałam na porodówce obok dwóch innych kobitek, ciasno tam było strasznie, leżałyśmy jedna przy drugiej i ja jakoś tak szybko urodziłam i zobaczyłam że to chłopak, ale nie chciałam w to uwierzyć, bo byłam nastawiona na dziewczynkę. Mam nadzieję, że się nie sprawdzi do końca 😉 (no ten szybki poród nawet może), ale wiadomo, że niespodzianki się zdarzają 😉

Czujemy się dobrze, żadnych bólów (odpukać) nie doświadczam, brzucho powoli rośnie, energii mi nie brakuję. Trzy dni walczyłam tylko ze spuchniętą, swędzącą stopą (osa mnie udziabała), ale wreszcie przeszło i mogę wreszcie spać 🙂

Ostatniej nocy obudziłam się strasznie głodna (ja nigdy przenigdy w nocy nic nie jadłam i nie piłam) i musiałam sobie podgrzać o 3 nad ranem trochę mleka, pomogło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Witajcie Dziewczyny 🙂 Mam jeszcze jedno pytanko czy czujecie już ruchy dzidziusia? jak jestem prawie w 20 tygodniu i tak szczerze mówiąc nawet nie wiem jak je rozpoznać bo to moja pierwsza ciąża 🙂
DZIEŃ DOBRY Z SAMEGO RANA MAMUSIE 😁 ja juz czuje ruchy i to mocne kopniaki, nieraz to wiem w ktorej strony jest bo sie kreci i zle ustawi i mam bardziej napiety tam brzuszek 😆 ja dzis znow 1 na forum 🙂 dzis cos spac nie moglam, 3 razy sie budzilam siusiu a teraz jestem glodna, wczoraj to sama z siebie oczy wywalalam ile jesc mozna 🙃 jadlam a po 15 min znow na cos ochote mialam 😮 moj M to nie mogl uwierzyc ile taki maly czlowieczek jak ja moze zjesc ☺️ na dzien dzisiejszy nie mam planow, zrobie obiadek i zobaczymy moze uda mi sie caly dzien leniuchowac 😁 MI DZIS ZACZYNA SIE 21 TYDZIEN WIEC JUZ BLIZEJ NIZ DALEJ 🤪 19 TYG MOZE MNIEJ MOZE WIECEJ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...